Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Most már hiányoznának a híreid, szóval elkéstél :)

Természetesen ha lesz valami poszter, vagy kép akkor önkívületi állapotban fogom nektek jelezni :) :)

Nade az ilyen XY isteníti az Avatar hírből szerintem már sok van, most már nem nagyon akarok ezzel nyomulni... :) Most már valami tapintható érzékelhető dolgot várok. Jöjjön az a fránya poszter először... Majd egy két kép...

Trailer meg akkor nyáron..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Lehet, hogy nálad a Titanic nem ütött nagyot, de "ismerek" 100 millió másik embert, akinél meg igen :) Szerintem a Titanic kiemelkedő alkotás a saját műfajában.

A Titanic nekem is az egyik kedvenc filmem, de elsősorban nem a love story vonal miatt, hanem az egész, ahogy megcsinálták, kezdve a látványtól, ami olyan élethű volt, hogy majd leúszott a vászonról, és folytatva azokkal a mellékes képsorokkal, amelyek a valóságos tragédiát mutatták: a lezárt lépcsőházakkal, a süllyedés előtt egymást kezét fogó öreg házaspárral, a gyerekeinek az utolsó mesét felolvasó és könnyeivel küszködő anyukával, akik már tudták, hogy nincs esélyük túlélni... :) Ehhez képest Leo és Kate tragédiája szinte eltörpült, ami végül is nem baj, mert ez lehetett a rendező célja is: az ő sorsukon keresztül bemutatni egy sokkal szélesebb körű tragédiát, ami azért is nagyon megrázó, mivel mindenki tudja, hogy igaz, így történt. Lehet, néhol a film már kicsit átcsap hatásvadászatba, de nálam még a türési határon belül volt ez a része.

 

Engem nagyon megrázott a Titanic igaz története, mint ahogy máskor is megrendít, amikor azt tapasztalom, hogy az emberi felelőtlenség mihez tud vezetni. Annyira, hogy kétszer megnéztem moziban, de azóta sem voltam képes megint, pedig itt a DVD. Inkább csak a zenéjét szoktam hallgatni néha. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Titanic nekem is inkább csak kellemes szórakozást jelent. Jó volt megnézni, főleg a második fele tetszik, de romantikus filmben a már említett Atonement (idehaza Vágy és vezeklésre magyarították) vagy a Büszkeség és balítélet sokkal jobban tetszettek. Vitathatatlan viszont, hogy James Horner kiváló munkát végzett a film zenéjével, azt Pildihez hasonlóan rendszeresen szoktam hallgatni. Főleg télen; valahogy olyan a hangulata.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Titanic nekem is inkább csak kellemes szórakozást jelent. Jó volt megnézni, főleg a második fele tetszik, de romantikus filmben a már említett Atonement (idehaza Vágy és vezeklésre magyarították) vagy a Büszkeség és balítélet sokkal jobban tetszettek. Vitathatatlan viszont, hogy James Horner kiváló munkát végzett a film zenéjével, azt Pildihez hasonlóan rendszeresen szoktam hallgatni. Főleg télen; valahogy olyan a hangulata.

Tényleg SimonZ! Te várod az AVATART?

 

Csak azért kérdem, mert olvastam rólad, hogy biológus doktorandusz vagy, tehát minden bizonnyal szereted eme tudományágat. Na most James Cameron az egyik doksifilmjében megmondta, hogy a fizika mellett a biológiát is imádja :)

Nagyon realisztikus idegen ökoszisztémát kreált, ahogy olvastam. Egy teljesen hihető realisztikus bolygót, mindenféle furcsa élőlénnyel, növényekkel stb.

A korai forgatókönyvben teljesen hihetően el is magyarázza a dolgokat. Nos a bolygón nem egyszerű az oxigén vétel, mivel ammónia és egyéb gázok az uralkodó jellegűek. De mégis kialakult itt szerves élet. Szerinted ez a valós életben lehetséges? :)

Oxigén annyira nem is szükséges az élethez, sőt napfény sem..Csak víz.

Cameron Mélység szülöttei filmjében erre szépen kitért, amikor is az óceán fenekét tanulmányozta kis tengeralattjárókkal. Az ott lévő vulkáni tevékenységek folyamán a feltörő mérges gázok körül legyeskedtek furábbnál furább élőlények.

Tehát akkor egy távoli bolygón miért ne lehetne élet egy oxigén mentes világban..

 

Tovább sok érdekes biológia kérdés is található lesz elvileg a filmbe, tehát várjad te is a mozit. Utána meg ha fan leszel, egy két posztert kreálhatsz nyugodtan :):) :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biológusi énemet nagyrészt félre szoktam tenni, ha filmről van szó. Ettől függetlenül néha előbukkan, de csak ritkán engedek neki szót, ahogy korrekt fizikát sem várok el egy sci-fitől. Csak azt, hogy kövesse a saját maga által felállított szabályokat.

A Földön elég sokáig nem volt oxigén a légkörben, úgyhogy természetesen simán elképzelhető élet nélküle. Úgy néz ki, valóban a víz az egyetlen elengedhetetlen faktor a földi típusú élet számára (másfélét meg egyelőre nem ismerünk). Hihető ökoszisztémáról meg annyit, hogy a földi is épp elég hihetetlennek tűnik, ez tehát nem elvárás. :)

 

Az Avatart egyelőre nem várom, mert semmi olyan információ nem hangzott el róla eddig, ami komolyan felcsigázná az érdeklődésemet. A 3D valószínűleg megérdemel majd egy esélyt, ezért alighanem meg fogom nézni, de nem várok rá különösebben. Ha majd látok egy előzetest, akkor talán elkezdek gondolni róla ezt-azt. De bármelyik filmből lehet jó előzetest csinálni, ezért arra sem vennék mérget. Majd az idő megérleli... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a választ :)

Csak még egy aprócska érdekeség. A filmben a főszereplő Sigourney Weaver egy biológust játszik :)

Egyébként megértelek, majd ha jön az előzetes, az elvileg felteszi az i-re a pontot. :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon de nagyon nem örülnék, ha mondjuk az AVATAR egyik kópiája a premier előtt 1 hónappal kiszivárogna. Cameron 5 éve dolgozott a filmen, és erre meg a sok emberke kb arcon köpné azzal, hogy letölti, amely filmet a rendező széles vászonra, 3D-s mozikba álmodott stb stb.

Meg ugye egy ilyen 250-300 milliós filmnél minden cent számítana, tehát a box officénál se menne olyan jól neki, bár kitudja ;)

Mindenesetre kíváncsi leszek hogy megy majd a pénztáraknál az X-Men film.

Már most több ezren letöltötték, és még 1 hónap a premier.

Ha emiatt bukik a mozi,és a FOX bejelenti, nem készít több X-Men filmet, a rajongók virtuálisan kezet rázhatnak azzal a emberrel, aki felrakta a netre ezt a workprintet. Utána meg mehetnek bőgni..

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem kell ennyire drámaian venni. ;)

A Taken vagy fél évvel az Amerikai bemutató előtt már beszerezhető volt, még is remekül teljesített a pénztáraknál. És aztán ez a verzió nem is ilyen igénytelen workprint volt, hanem egy végleges R5 release. Aki komolyan azt tervezte hogy moziban nézi a Wolverine-t, az a pre-visulation-ös effektek láttán kikapcsolja a filmet.

A Fox akár előre is hozhatja a premiert, ki tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak a kész filmet fogom valahogy megnézni, ez így nem érdekel.

Úgy rémlik, hogy a Taken jóval korábban bemutatásra került Európában, mivel európai film, így aztán nem csoda, hogy jóval az amcsi bemutató előtt volt belőle nézhető verzió.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak a kész filmet fogom valahogy megnézni, ez így nem érdekel.

Úgy rémlik, hogy a Taken jóval korábban bemutatásra került Európában, mivel európai film, így aztán nem csoda, hogy jóval az amcsi bemutató előtt volt belőle nézhető verzió.

 

A Taken-t már tavaly szeptemberben bemutatták Európában.

 

 

Ma megnéztem megint a John Rambot.Egyre jobban tetszik.A melóhelyen a raktáros srácok kaptak egy számítógépet, bevittem nekik a Rambot és azóta fan-ok.Az utolsó jelenetet(a gépágyús irtás) szinte mindennap megnézzük.Szinte már művészi magasságokba emelkedik ez a jelenet. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rog által linkelt TS képeknek találtam HD verziót, plusz néhány újat (ha újak, nem tudom, itt voltak-e már, de ha más nem, a felbontás talán új ;) ):

http://img126.imagevenue.com/img.php?image..._122_1117lo.jpg

http://img37.imagevenue.com/img.php?image=...7_122_709lo.jpg

http://img201.imagevenue.com/img.php?image...8_122_396lo.jpg

http://img161.imagevenue.com/img.php?image..._122_1096lo.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.