Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

kolmilan az igaz hogy IMAX-ben kicsit halkabb volt a kelleténél a hang és a zene?

(állítólag a magyar hangmérnökök elcseszték)

Szerintem nem, tökéletes volt.... A magyar nyersdialógokat elvileg az IMAX nemzetközi hangra "illesztik rá". Az IMAX amúgy sem szokott olyan hangos lenni, mint az átlagos plázamozik, inkább a valóságra utaznak. De azért pár jelenetnél eléggé rengett a föld... :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki jót hall egy filmről, vagy netalán megnézte az előzetesét az tutti moziba akarja megnézni, nagy vásznon, tökéletes hangzással.

Az, hogy mit szeretne, egy dolog,és az, hogy mit tud a körülményei alapján, meg egy másik :peace:

 

Remélem elkészül az a trilógia.

Mivel Cameron mestere a folyatásoknak.

Egyébként trilógiát még nem csinált :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megnéztem, csak azért írok most, mert éjjel 1-kor értem haza a havazás miatt. Kezdem akkor az elejéről...

 

Amikor beléptünk az IMAX terembe, csodálkozás fogott el minket. Tudtuk, hogy nagy a vászon, de hogy ennyire?! :hmm: Az előzetesek standardok voltak, nem is töltötték ki a vásznat... :peace: Az IMAX technika tökéletesen működött, kipróbáltam azt is, hogyha becsukom egyik szemem, és csak fél szemmel nézem-e, akkor működik-e a térhatás, és működött (talán jó hír Dzséjtnek)!

Mindenekelőtt a látványról kell beszéljek, az nyűgözött le hamarabb. 15 percig csak csodálkoztam... Néztem, hogy ez nem igaz! Már a nyitó képsorok is óriási látványt nyújtottak. Amikor Jake az űrhajóban lebeg, és vele együtt mindenki, még mi is! És amikor Pandorára érkeztünk. Már a bázis is hatalmas volt, ott voltak a szemem előtt a számítógépek, az emberek! Aztán Pandora... Ott voltam én is! Igen, elmondhatom, hogy már jártam egy idegen, de annál szebb bolygón. Gyönyörű volt! Minden kis bogárra odafigyeltek, minden kis fűszálra! És ez IMAXben... KORSZAKALKOTÓ! A na'vik megelevenedtek előttem, szinte igaziak voltak.

És még a gyors mozgás ellenére is alig volt halványodás, csak követni kell a fókuszpontot. A na'vi beszélős résznél, azt ajánlom azoknak, akik jobban tudnak angolul, hogy ne a magyar feliratot olvassák, inkább az angolt. Sajnos a magyar felirat sokszor esik ki a fókuszponton kívűl, és ezért, mintha egy picit átlátszóbb, elmosottabb lenne, DE úgyis ellehet boldogulni, ellehet olvasni.

Térjünk rá a történetre, mert sokakkal ellentétben, számomra újat nyújtott. Voltak benne klisék, elismerem, de melyik filmben nincsenek?

Hú, hogy írjak róla, hogy ne lőjem le a poénokat? Akkor egyszóval: pompás. Még néztem volna +2 órán keresztül is. A bennszülötteket nagyon megszerettem. És James Cameronnak igaza van, Pandorán minden lény szimbiózisban él egymással. És ez egy csodás így! Mit mondhatnék záróként?

ÉN OTT VOLTAM PANDORÁN! HA TE IS OTT AKARSZ LENNI, AKKOR UTAZZ IMAX-el! :lol:

 

10/10 - És év filmje nálam

 

U.i.: Mi a legfelső sorban néztük, talán onnan volt a legjobb, mert nem kellett mozgatni a fejünket, mindent láttunk, így a szemünk nagyon könnyen átvette a térhatást, a film közben nem szédült senki, pedig voltak ott kemény, fosatós jelenetek! ;)

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a magyar felirat sokszor esik ki a fókuszponton kívűl, és ezért, mintha egy picit átlátszóbb, elmosottabb lenne, DE úgyis ellehet boldogulni, ellehet olvasni.
Ráadásul nem is mindig magyar felirat az a magyar felirat. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meggyüttem :hmm:

 

Nah gyerekek, megvót az Avatar IMAX 3D ;)

 

ELőször is.....állam nem koppant akkorát mint reméltem, de néhány jelenetnél igencsak a szájamat tátottam :D Nem, nem ásítás miatt :D

Ugyan vótak igencsak vontatottá váló jelenetek, de a film második felétől már beindult és éreztem, hogy ezt kellett volna nekem két-három órába látnom. :peace: Kissé sok volt a Pandorás ögyelgés a szereplők részéről és várni kellett, hogy kicsit beinduljon az adrenalin, de amikor beindult akkor bezony széles vigyor ment végig :D

Jó volt no, megérte a pénzt. :lol:

Ami a technikai, technológiai részét illeti, nem láttam benne rendkívülit amitól ez más lett volna mint a részemről látott korábbi 3D-s alkotások, remek iparosmunka született belőle. :D Persze aki először lát ilyen filmet annak biztos nagyobb durranásnak számít. A húgom az első negyed óra után pl tök jól megszokta és neki is nagyon tetszett, főleg Jake na'vis jelenetei. :D

A felirat viszont igen gány munka, jóformán alig lehetett belőle látni valamit, viszont szerencsére lehetett rá következtetni, hogy mit mondanak.

Szereplők jók voltak, szinkronok is ( Kőszegi Ákos nagyon is jól illett az ezredeshez, szerintem). Weaver belépője zseniális lett, rögtön az Aliens ugrott be róla :D ( valaki említette is vagy itt, vagy máshol)

 

Ha kicsit lendületesebb, izgalmasabb lett volna akkor tökéletesnek mondanám, de így se nagyon marad le ettől a titulustól :D

 

A szót átadom a többieknek, egyelőre ennyi tőlem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hány pontot adnál rá? :peace:
Tizból kilenc max.

 

Amúgy Jake-el nem tudjuk mi történt, mikor az AVP-s bagázs bevonult akkor tudtuk meg, hogy nem jelent meg. Pedig még tizenegy előtt hívott is. Én kicsit később érkeztem, de én simán megtaláltam a többieket a mozinál. Jegyátvétel után ki ki amerre látott, ment nézelődni, de még az AVP-sek se hallottak Jakeről. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor végülis nem csalódtál, de megfigyeltem, aki minden videót megnézett, az valamit hiányolt a filmből, és végülis te is így voltál vele.. :peace:

Ülepedett nálam azóta, és biztos ha most láttam volna IMAX-ben, ismét hatalmas élménnyel gazdagodom.

Ilyenre filmekre is szükség van, kíválóan szórakoztat, ellazít, jól megkomponált darab.

 

A többieknek hogy tetszett Oldie? Dzséjt látott 3d-ben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek film volt, trükktechnikailag első osztályú! Nekem a történet is tetszett, a karakterek is, szóval: James Cameron visszatért, de el ne menjen újabb 12 évre.

Hál' istennek a 3D-t is láttam, remek élmény volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem volt gondom a 3D-vel, jól láttam mindent, a fejem sem fájdult meg, szóval a teszt jól sikerült. :clap2:

 

A film nagyon tetszett, látványos volt, főleg így 3D-ben, a zenéje is tökéletesen illett a történésekhez, a történet pedig teljesen jó volt, semmi kivetnivalót nem találtam benne, még a vége is tartogatott számomra egy icipici meglepetést, amit pedig igazán nem vártam.

Spoiler:

Nem tudtam elképzelni, hogyan lesz majd Jake kettős testével. Ahogy haladt a film előre, egyre egyértelműbb lett, hogy a n'avik útját választja, de amikor kiderült, hogy örökre n'avi akar maradni, bennem egyből felmerült a kérdés, hogy mi lesz akkor az igazi Jake-kel? Örökre a kapszulában marad? De ezt szépen megoldották a életfával. :)

Örülök, hogy közösen megnéztük. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megjöttem én is.Eléggé vegyes érzésekkel ültem be rá, úgy voltam vele vagy jó vagy rossz lesz + azért kicsit féltem a 3D---től(hányinger stb).A vászon mérete engem is meglepett, hogy akkora.Kis előzetesek majd egy csávó mikrofonba mondja a tuttit, mit kell csinálnunk.Aztán szemüveg fel és onnan elkezdődött a CSODA.Igen így nagybetűvel.Nekem valami überbrutál döbbenet volt a 3D ,de főleg ezen filmen.Úgy gondolom ez a technika tényleg forradalmasítja a mozit.Mintha az ember tényleg a bolygón lenne.Fogok még oda menni szerintem.

A felirat nem zavart, egyrészt az első kb 5 mondatnál le is hagyták a magyart, másrészt nem volt olyan bonyolult megérteni angolul sem.Maga a bolygó bemutatása, nagyon tetszett, mindenre figyeltek, volt bogár ,növényevő ,ragadozó, madár stb.Megértem aki azt írta, hogy visszamenne oda.Pont ez jár egész nap a fejemben,Hogy csak ülni és élvezni Pandora élővilágát.A történet nagyon bejött, rengeteg utalás volt az Aliens-re(pl Burke, vagy a lépegetők).A navik nagyon közel kerültek a szívemhez, hihetetlenül szimpatikusak, ahogy élnek és ahogy úgymond szimbiózisban élnek a természettel.Ezen élőlényeket mindig is csodáltam és jóval értelmesebbenk tartottam a "civilizált" embernél aki csak pusztít.Ahogy Jake fokozatosan a navi-kompánia tagja lett úgy lett bennem is egyre erősebb az ellenszev fajtársam az ember iránt.Teljesen át tudtam élni Jake pálfordulását, hisz magam sem cselekedtem volna mársképp.Majd jött az a brutális támadás és akkor már csak az járt a fejemben, hogy aki ebben részt vett azt mind kinyírni, az ezredes úrral együtt.Majd maradéktalanul megkaptam amit vártam.A gyenge navik a természet segítségével győzedelmeskedtek.

A szinészek tetszettek, bár olyan színészi telejesítményt nem láttam.Adták ami kellett.

Pár negatívum azért.Az elején nem tetszett, hogy baromi gyorsan lezavarták, hogy Jake hogy és miért került Pandorára, valamint a 3D technika is hagy maga után némi kivánnivalót.Mégpedig a mozgásnál.Ott sajnos sokszor volt elmosódás.De mivel nincs mégy annyira ez kiforrva ezért belefér.

 

Összeségében, egy fantasztikus moziban volt részem(Az EP3 óta nem volt ilyenben részem), amely méltán érdemli meg a forradalmi jelzőt.

 

10/10

 

Jake: Tőled elnézést az elmúlt félév úgymond szurkálásaiért, tényleg baromi nagy film.

 

Oldie: Nem is mondtad, hogy ilyen csinos húgod van. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy ülepszik a fejembe a film, annál jobban megfog az egész :) Pedig nem nagyon kedvelem az ilyen "Farkasokkal táncolós" történeteket, de ez asszem hatott. :)

Jaj istenem, az a Sárkány monstrum micsoda harci erődrepcsi volt :) És amikor elkezdődik az igazi hadelhad...!

Ülepszik, ülepszik... :clap2:

Ezt látni kell újból minnél hamarabb :D

 

 

Frenkie. Amiből én hiányt szenvedek, azt a húgom megkapta. :) Én okos vagyok.... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is tervezem megnézni min 2-szer még 3D-ben, de lehet 2D-ben is kipróbálom milyen, majd meglátjuk!

 

Pár negatívum azért.Az elején nem tetszett, hogy baromi gyorsan lezavarták, hogy Jake hogy és miért került Pandorára,

 

Pedig leforgatták a földi részeket hiszen a trailerben is egy bárban látjuk egy nagy tévé előtt a hosszú hajú Jaket..

Plusz ezen dolgokat hiányolom főleg:

http://images.netbag.hu/20091220/16453939886.jpg

 

Dvd-n állítólag nem lesz rajta, de lehet Cameron a 2. részbe már mutatja micsoda állapotok uralkodnak a Földön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is tervezem megnézni min 2-szer még 3D-ben, de lehet 2D-ben is kipróbálom milyen, majd meglátjuk!

 

 

 

Pedig leforgatták a földi részeket hiszen a trailerben is egy bárban látjuk egy nagy tévé előtt a hosszú hajú Jaket..

Plusz ezen dolgokat hiányolom főleg:

http://images.netbag.hu/20091220/16453939886.jpg

 

Dvd-n állítólag nem lesz rajta, de lehet Cameron a 2. részbe már mutatja micsoda állapotok uralkodnak a Földön.

 

Spoiler:

Most már értem miért mondja Jake Ejva-nak (remélem így kell írni), hogy a Földön már kiöltek minden növényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.