Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Spoiler:

De ezt szépen megoldották a életfával. :clap2:
A lelkek fájával.

 

rengeteg utalás volt az Aliens-re(pl Burke, vagy a lépegetők)
Utalások közül nekem a lángoló erdőben rohangáló lángoló paciszerűség jön be a legjobban. Durvább mint a T2 lángoló körhintája de annyi baj legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is tervezem megnézni min 2-szer még 3D-ben, de lehet 2D-ben is kipróbálom milyen, majd meglátjuk!

 

 

 

Pedig leforgatták a földi részeket hiszen a trailerben is egy bárban látjuk egy nagy tévé előtt a hosszú hajú Jaket..

Plusz ezen dolgokat hiányolom főleg:

http://images.netbag.hu/20091220/16453939886.jpg

 

Dvd-n állítólag nem lesz rajta, de lehet Cameron a 2. részbe már mutatja micsoda állapotok uralkodnak a Földön.

 

 

Van különben ötleted, hogy ez, hogyan fog folytatódni?Szerintem tökéletesen lezárták a storyt.

 

Tenel Ka: Ugyanígy érzem én is, jelenleg azon agyalok, hogy kivel nézzem még meg,mert látnom kell még sokszor.

 

Oldie: Ezt sajnálattal hallom. :clap2: De meglepett volna, ha nem így lenne.Különben jól érzem, hogy neked is bejöttek a filmvégi harci jelenetek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, biztos friss még az élmény, de azért a 3D-hatást próbáljátok kivenni a képből. Anélkül nem értem mitől akkora film ez?

Én most hanyagolni fogom a megnézését a HD-s kiadásig. Akkor majd itthon újra megnézem, és kíváncsi vagyok, mit tud nyújtani 3D nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, biztos friss még az élmény, de azért a 3D-hatást próbáljátok kivenni a képből. Anélkül nem értem mitől akkora film ez?

Én most hanyagolni fogom a megnézését a HD-s kiadásig. Akkor majd itthon újra megnézem, és kíváncsi vagyok, mit tud nyújtani 3D nélkül.

Lada, miért kéne kivenni? Ez így együtt a film. Én nem elemezgetem részeire bontva. legalábbis nem akarom egyik fontos részét elvenni.

Énnekem tetszett az a komplex ökoszisztéma, a növényvilág, állatvilág és a Navik együttélése.

Kövezz meg, de tetszett ez az egyszerű, de szerethető történet a kis "sablonos", szerethető - vagy épp utálható karaktereivel. Lehet nem volt benne húsz csavar, lineáris volt, de nem a bugyutaságig egyszerű.

Mese valahol, amit egy tízéves is élvezhet.

Ugyanis 8-88 éves korog készült, ugyi? :clap2: Egy 10 évesnek nem adnám a TDK-t oda. Egyszerűen nem.

Tedd hozzá, hogy én pl nem is rajongok a TDK-típusú nagyon setét hangulatú filmekért. Énnekem a Szárnyas fejvadász is Rutger Hauer monológja miatt szerethető annyira, mikor a csodákról mesél, amiket ő látott.

Én a magam egyszerű kis lelkével nem is értem, mi kell ennél több ebbe. Illetve tudom, de egyrészt remélem, hogy lesz még más út Pandorára, mondjuk az a 20 év cirka, amit Grace is ott töltött - ha ennyit volt ott, ismerkedés a Navikkal, hogy mérgesedett el a helyzet.

Vagy ez a történet, könyv formájában, ahol kap az ember némi hátsó infót még a karakterekről.

Neked egyszerűen nem ilyen a beállítottságod, mint ahogy engem hidegen hagy a Fűrész sorozat pl, bármennyire csavaros némelyik, és bármekkora mondanivalót magyaráznak is bele. Vagy nem érdekelnek Dario Argento Giallói, bármekkora esztétikai élmény némelyeknek a megnézése. Ennyire egyszerű szerintem. És biztos van film, ami neked és nekem is bejön.

Hozzáteszem, hogy vannak bonyi történetek, amiket szeretek. De inkább azokat olvasom. Szigorúan bizalmas pl. Jó filmben, de könyvben az igazi.

A másik, hogy megteremteni egy komplex, valamennyire hihető, elképzelhető világot, az nem semmi. Nekem a világ 2D-ben is bejönne, lehet harmadszorra így nézem meg.

Szóval neked nem jön be, többünknek meg bejön. Mert mások az igényeink, más ami leköt, biztos máshova is vágynánk el pl Szilveszter éjjelén is. :)

 

(kritika még megy, ez csak rövid válasz volt Ladának) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreértesz.

Én nem agysebész-sztorira vágytam. Feszültségre, izgalmakra, amit Cameron eddig jól tudott kezelni. Ehelyett kaptam egy csillogó világú, látványos sablonfilmet, mely inkább iparosmunka, mintsem varázslat.

És hogy miért kéne lekapni a 3D-s rózsaszín-ködöt? Mert még nem minden háztartásban és kutyaólban van 3D. Most megnézted az IMAX-ban, aztán?

Engem is levett a lábamról, mikor néhány éve Berlinben két IMAX-doksifilmet is megnéztem. De egy kis idő után elpárolgott az újdonság varázsa. Mert a történetre koncentrál az ember. Talán ezért sem hatott nálam az újdonság varázsával az Avatar 3D-s látványa. Egy ismerős érzés fogott el, amit már éreztem máskor. És ilyenkor mit csinál az emberi agy? Elkezd figyelni az eseményekre, hátha az ad valami pluszt. Nem adott.

 

Na de jöjjenek a többi kritikák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreértesz.

Én nem agysebész-sztorira vágytam. Feszültségre, izgalmakra, amit Cameron eddig jól tudott kezelni. Ehelyett kaptam egy csillogó világú, látványos sablonfilmet, mely inkább iparosmunka, mintsem varázslat.

És hogy miért kéne lekapni a 3D-s rózsaszín-ködöt? Mert még nem minden háztartásban és kutyaólban van 3D. Most megnézted az IMAX-ban, aztán?

Engem is levett a lábamról, mikor néhány éve Berlinben két IMAX-doksifilmet is megnéztem. De egy kis idő után elpárolgott az újdonság varázsa. Mert a történetre koncentrál az ember. Talán ezért sem hatott nálam az újdonság varázsával az Avatar 3D-s látványa. Egy ismerős érzés fogott el, amit már éreztem máskor. És ilyenkor mit csinál az emberi agy? Elkezd figyelni az eseményekre, hátha az ad valami pluszt. Nem adott.

 

Na de jöjjenek a többi kritikák.

Akkor így mondom. Én ezt a történetet 2D-ben is élvezném, mert ilyen vagyok.

NEKEM igenis varázslat. Pont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többieknek hogy tetszett Oldie? Dzséjt látott 3d-ben?

Megírjuk, hogy tetszett, de te hol voltál? :D:clap2:

 

Srácok, biztos friss még az élmény, de azért a 3D-hatást próbáljátok kivenni a képből. Anélkül nem értem mitől akkora film ez?

Ha rossz lenne, a 3D semmit nem tudna megmenteni belőle. A 3D egy plusz, ami nélkül szerintem simán működik a film, mert szerethető mese :)

Szóval a film nagyon jó volt :)

Rég volt már velem is, hogy ennyire tudtam élvezni egy filmet a moziban, hogy így együtt tudjak izgulni a hősökkel :) Szerintem januárban lesz még egy nézés belőle, bár még nem tudom, hogyan és miként, de nagyon jó lenne.

Nagyon tetszett, ahogy megismerjük Pandora világát, bár egy kicsit túl tökéletesen sikerült, de ez egy cseppet sem zavar. Szerencsére a Ney'tiri-Jake kettőst szerencsére nem túlozták el, inkább a tanításon és a megismerésen volt a hangsúly.

Spoiler:

Dzséjt, azért megkaptuk a Titanicnál pozitívabb véget, itt meghagyták Grace-nek a szép halált :)

A 3D nekem nem volt újdonság, de annyival nem mondanám jobbnak, mint amit eddig láttam. Annak örülök, hogy mindenkinek, aki ott volt, bejött a 3D, és maradéktalanul tudták élvezni a 3D nyújtotta látványt. A feliratnál szerintem az elején nem volt magyar, vagy pedig valóban kiesett a képből. Momentán a magyar feliratot kettősben láttam, ahol már láttam, be kellett csuknom az egyik szemem, hogy jó legyen a kép, de inkább maradtam az angolnál, amúgy sem volt sok. A zene nagyon passzolt a filmhez, igazán hangulatosra sikeredett.

Megértem, hogy végül miért maradtak ki ezek a földi cuccok, igazából annyira nem is volt rájuk szükség, és a filmidőre meg ügyelni kellett. Pár szóban történt rá utalás, így aztán a minimálisan szükségeset megtudhattuk.

Hirtelen ennyi, majd ami még közben eszembe jut, azt leírom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lelkek fájával.
Köszi a pontosítást. :clap2: Én első nézésre nem tudom megjegyezni a részleteket ilyen pontosan, de akkor most már tudom. :D

 

Van különben ötleted, hogy ez, hogyan fog folytatódni?Szerintem tökéletesen lezárták a storyt.
A Pandorán szerintem is jól lezárták, én nem folytatnám, vagy ha mégis, akkor pedig egy másik világban, más konfliktus helyzet kapcsán, ami csak lazán kapcsolódna ehhez a történethez, mondjuk azzal, hogy ott is kellenének avatárok. De ha tényleg tervez Cameron folytatást, akkor hamarosan lesznek erről részletek. :)

 

Végignézve a kritikákat, és akár csak egy képet látva a filmből, az van bennem, hogy látni akarom megint.Ahogy egyre jobban ülepedik, annál inkább vágyom rá újra.
Én biztos megnézem megint, mertt itthon jó reklámot csináltam a filmnek. :) Lehet, hogy a lányomnak is tetszene, de ezen még gondolkozom, mert még nincs 11 éves, bár igazából nem értem a 16-os karikát. Nem volt ez durvább, mint akármelyik későbbi Harry Potter-film.

 

Egy ismerős érzés fogott el, amit már éreztem máskor. És ilyenkor mit csinál az emberi agy? Elkezd figyelni az eseményekre, hátha az ad valami pluszt. Nem adott.
Mindenkinek máshol van a varázs-küszöb, az biztos. :) Szerintem a látvány ennél a filmnél akkor is meghatározó marad, ha csak 2D-s változat lesz otthon elérhető, és ez nem baj. A történetet 5 percben el lehet mesélni, ez nem vitás, de szép és vállalható keretet ad Pandora bemutatásának, ami a film igazi célja volt. Ez varázsolja el a nézőket elsősorban, és van annyira szép és érdekes, hogy 2D-ben is élvezhető lesz. :) De azt én sem hiszem, hogy egy új Star Wars-legenda született, bármit is mondanak a lelkes kritikusok. :) Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik kolléganőm 10 év körüli unokája is látta a filmet a hétvégén, és nagyon tetszett neki :clap2: Mondta is az öreganyjának, hogy nem érti, miért volt 16 éven felülieknek, mert semmi félelmetes nem volt benne :) De gyerek és gyerek között is van különbség.

Nem volt rossz a történet, igazából nem is tudom, hogy miért várunk mindig valami totál újszerűt. Ennyire ki vannak az emberek éhezve arra, hogy folyton mást és mást lássunk a vásznon? Kicsit ezt a mai kor hibájának érzem, folyton új ingereket és élményeket várunk, aztán filmen sem jó már olyan sztori,, amihez hasonló történetet láttunk. Ez legalább is egy apró tipp a részemről. Semmi baj a történettel, csak hagyni kell, hogy elvarázsoljon a világa :) Ami mindenkinél más, így végül is megértem azt is, akinek nem jött be. Szerencsére nekem igen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt én sem hiszem, hogy egy új Star Wars-legenda született, bármit is mondanak a lelkes kritikusok. :clap2:

 

Ezt akartam még hangsúlyozni. "A filmezés forradalma", "az új SW", stb. Mennyit nyomták ezeket? :)

Hangsúlyozom: nem rossz film az Avatar, csak szerintem semmi extra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben jól érzem, hogy neked is bejöttek a filmvégi harci jelenetek?
Piszkosul :clap2: Onnantól, hogy az a monstre bányagép feltűnt és majdnem eltaposta főszereplőinket, ment ezerrel a széles vigyor a pofámon, véremben meg az adrenalin. :) Addig se volt rossz, csak már vontatott, mint korábban írtam :) Néhány Pandorás jelenet helyébe simán mehetett volna a földi látványvilág kontrasztként. :) Ennyi negatívumot tudnék még csak ma is mondani. Minden más maga az élmény volt :) És olykor még az öregharcos kemény szív is elérzékenyült :) Sniff-sniff :D

Januárban tutti megyek egy Real 3D-s előadásra.

 

Nekem kicsit setétnek tűnt az IMAX mozi. Ha ennyire sötétített a szemüveg akkor legalább a film vagy a vetítő fényerejét feljebb vehették volna. RealD vetítésnél ilyen panaszom még nem volt. Ja és a ventilátor......Ott kerepelt felül-hátul a csendes jelenetek alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és a ventilátor......Ott kerepelt felül-hátul a csendes jelenetek alatt.

Mit kerepeltek vajon? Olyan dög melegem volt a moziban, hogy az kész volt. Örültem, hogy végre ki lehet menni a mínuszba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit kerepeltek vajon? Olyan dög melegem volt a moziban, hogy az kész volt. Örültem, hogy végre ki lehet menni a mínuszba.
Levegőztetni azért csak kell a termet. Gondolom egy légforgató volt, pocsék csapágyazással. De gondoltam a vetítőre is, de az vízhűtéses ha jól tudom.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van egy kicsit részletesebb filmlista idénről: http://aeonflux.freeblog.hu/archives/2008/...atonaptar_2009/

 

Az Avatar most 232 Milliónál áll összesen, amiből "csak" 73 millió USA bevétel :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2012-ben jön Venom.

 

"Sam Raimi nem akarta Venomot a Pókember harmadik részébe, a stúdió nyomására került be a film a címszereplő egyik legnagyobb ellensége. A rajongók többsége nem volt megelégedve a látottakkal és szerintük Topher Grace sem volt megfelelő választás a szerepre. 2 évvel ezelőtt jelentették be, hogy el fog készülni egy Venom film is, előreláthatólag majd 2012-ben jön a mozikba a produkció. Jacob Aaron Estest kérték fel arra, hogy tegyen a stúdió fejesei elé egy forgatókönyvet, aki ezt meg is tette, ám az nem tetszett senkinek. Ezek után Paul Wernick és Rhett Reese (Zombieland) firkantotta le gondolatait a filmmel kapcsolatban, ők két verziót is készítettek a szkriptből, a stúdió már boldogabb volt, de még felkérték Gary Rosst, hogy csiszolgasson a forgatókönyvön, nagy a valószínűsége, hogy ő fogja rendezni az alkotást.

 

De visszatér-e Grace? Nemrég megkérdezték tőle, hogy felvették-e már vele a kapcsolatot a producerek, amire azt válaszolta még semmit nem hallott a film felől és egyébként se tervezi, hogy ismét el fogja játszani a figurát."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azt hiszem még egy kimaradt jelenetet megnéztam volna a földieken kívül.

 

Spoiler:

Az egyik backstage videóban mintha a nagy bányagép támadása is benne lett volna, vagy esetleg a központ rohamozása. Belső felvételek voltak ezek amikor a komputerkezelők körül betörtek az ablakok és mindenki a földre került.

 

A mi pedig a folytatás dolgot illeti, szerintem nem kéne. A történet szép lezárást kapott :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt akartam még hangsúlyozni. "A filmezés forradalma", "az új SW", stb. Mennyit nyomták ezeket? :)
Ez a része nekem sem tetszett, de ettől a film önmagában nem lett a szememben sem jobb, sem rosszabb. Én nem vártam csodát, aztán egy kicsit mégis kaptam, és ennek örülök. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt akartam még hangsúlyozni. "A filmezés forradalma", "az új SW", stb. Mennyit nyomták ezeket? :)

Hangsúlyozom: nem rossz film az Avatar, csak szerintem semmi extra.

Hasonlítsd csak össze pl. az EP4-gyel. Az is egy tök ugyanilyen sztori volt, semmi csavarral, vagy legalábbis egyszerűekkel. A látvány, a hangulat vonzotta az embereket. Voltak jó páran annak idején, akiknek nem tetszett... Manapság pedig a gyerekkori emlékek, a nosztalgia miatt szeretik sokan. Nekem talán már jobban is tetszik az Avatar világa, mint az SW-é.

 

A mi pedig a folytatás dolgot illeti, szerintem nem kéne. A történet szép lezárást kapott :)

Szerintem a zárójelenet üvölt a folytatás iránt... :)

Spoiler:

Ahogy Jake kinyitja a szemeit... Akkor éreztem igazán, hogy mennyi felfedeznivaló és lehetőség van még ebben a világban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonlítsd csak össze pl. az EP4-gyel. Az is egy tök ugyanilyen sztori volt, semmi csavarral, vagy legalábbis egyszerűekkel. A látvány, a hangulat vonzotta az embereket. Voltak jó páran annak idején, akiknek nem tetszett... Manapság pedig a gyerekkori emlékek, a nosztalgia miatt szeretik sokan. Nekem talán már jobban is tetszik az Avatar világa, mint az SW-é.

 

 

Szerintem a zárójelenet üvölt a folytatás iránt... :)

Spoiler:

Ahogy Jake kinyitja a szemeit... Akkor éreztem igazán, hogy mennyi felfedeznivaló és lehetőség van még ebben a világban.

 

Ortis is azt kérdezte mozi után, h jobb ez szerintem, mint a SW?

Nekem igazából az tényleg egy abszolute fantáziavilág, ahol nem keressük - jó esetben - mi az erő, honnét jön, kiben lehet meg, mi hajtja az űrhajókat, hogy tudták a lázadók legyőzni a birodalmiak seregeti, hogy tudta pár maci!!! elpáholni a birodalmi rohamosztagosokat? Mai napig nem unom.

 

És most is idedugott valaki egy kitalált világot. Nem érdekel, hogy az odaút reális-e, hogy mitől van az ottani élőlények közötti kapcsolat, hogy miért pont Jake, hogy miért kékek a navik?! Elémpakolták, tetszetős külső csomagolással egy történetet. Amit szintén nem fogok megunni.

 

Folytatás? Előzmény lehetne valami, és igen, egyetértek, van még mit felfedezni! Jó lenne, ha DVD-n minnél többanyag lenne! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem így értelmeztem azt a jelenetet. :)

Én nem értelmeztem, egyszerűen ez volt a hatása rám nézve. Amúgy Pandorán van még egy csomó dolog, ami nem került bele a filmbe, szóval van anyag folytatáshoz bőven. :) Azt hallottam, Cameron trilógiában gondolkodik.

 

(Ez is egy párhuzam az SW-vel, az is tökéletesen le volt zárva, Vader megmenekülése volt a "kiskapu"...)

 

És most is idedugott valaki egy kitalált világot. Nem érdekel, hogy az odaút reális-e, hogy mitől van az ottani élőlények közötti kapcsolat, hogy miért pont Jake, hogy miért kékek a navik?! Elémpakolták, tetszetős külső csomagolással egy történetet. Amit szintén nem fogok megunni.

A valóságosság is egy ok, amiért jobban tetszik, mivel ha belegondolsz, amit a filmben láttál, mind lehetséges lenne. Csak elég valószínűtlen. :)

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.