Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mi az a Tron? Már hallottam erről a filmről, miről szól?

Na most ástad el magad előttem végleg :) Na jó, nem is. :) A Tron a világ első olyan filmje, amiben először használtak 3D-s CGI-t. Amúgy Disney film és a maga nevében nagyon aranyos. Készült belőle egy marha jó FPS játék is, meg most jön majd a folytatás. Jeff Bridges (Iron Man), Bruce Boxleitner (Babylon 5) David Warner (A majmok bolygója remake) és Cindy Morgan játszik benne.

 

Ez a DVD összefoglaló viszont jól leírja, hogy miről nem szól a film :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom hogy jövő pénteken egy jelenetválogatást fognak nyomogatni és zártkörű parti lesz mert azok láthatják akik ellátogatnak a South by Southwest film fesztiválra.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasta valaki az Alice-ről az indexes írást? Eléggé vegyesen ír a filmről. Phobos, kíváncsi vagyok, vajon mit mondasz majd a filmről.
Olvastam. Majd meglátjuk, bár a trailerből nekem nem az jött le hogy ez egy színes-szagos lesz, hanem inkább a darkos hangulat.

Viszont jól emlékszem, hogy Tutyika és Mutyika nem volt az eredeti könyvben? Itt leginkább Pilditől meg a kisgyerekes szülöktől kérdezném, mert nekem ezek a karakterek nem rémlenek. Vagy lehet, hogy ők is ugyanolyan elfordítása Kosztolányinak, mint a fakutya/Cheshire Cat karaktere, azért nem rémlik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap 10:30-kor, 13:10-kor és 15:20-kor :P

Egy nap háromszor megnézni egy filmet? Utoljára ilyet az Elveszett világ: Jurassic Parkkal csináltam. Kihoztuk tékából és négyszer néztem meg egymás után.

 

A Tron úgy csábít, nagyon hív! :)

Ezen szétröhögtem a kevéske megmaradt agyam :P :P :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nap háromszor megnézni egy filmet?
Mostanában ez megy. Ha valamit együtt nézünk meg a barátokkal, akkor lefoglaljuk 3 előadásra a jegyeket és ha nem jönne be elsőre, akkor nem nézzük meg a másik 2-t, viszont ha jó, akkor már mehetünk is a következőre :)

Régebben is így volt, míg csak 2D-sek voltak a filmek, bár akkor 2x néztük meg. Mióta 3D-sek a filmek, miattam/egyik lány miatt megnézzük 2D-ben is :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egek ura

 

Sok jót hallottam erről a filmről, Ody írása is igen kedvcsináló volt, így tegnap megnéztem én is. Nem igazán tudtam, mire is számítsak hangulatban, drámára vagy vígjátékra, komoly lesz vagy vidám ? és aztán ez így egyben mind volt. :P

Régen láttam már ilyen kedves, jó humorú, laza történetvezetést, miközben nagyon is komoly témát feszeget, az emberi kapcsolatok bonyolult egyszerűségét. A film erényei több fronton is megmutatkoznak. Először is remek színészek játszanak benne, Clooney fantasztikus, de partnernői és a mellékszereplők is nagyon jók.

Másodszor, nem mindennapi a környezet, amiben járunk. Válság van, arra is van kereslet, hogy ne a főnöknek kelljen kirúgnia a feleslegessé váló munkaerőt, hanem egy erre szakosodott cég megbízottjának. Már ez is őrült ötletnek hangzik, hát még, amikor

Spoiler:

a céghez kerülő fiatal, de nagyon ambiciózus kolléganő kitalálja, hogy mindez mehetne videotelefonon keresztül is? :P

No és persze mindenki másmilyennek indul, mint amilyennek a végére megismerjük. Épp ebből is adódik a film egyik csattanója. A tökéletesen jól szervezett életű, egyedüllétre berendezkedett főhősről kiderül, hogy van szíve is, csak eddig még nem volt senki, aki miatt érdemes lett volna strapálnia magát és leküzdenie ellenérzését a kapcsolatokkal szemben, és nagyon keserű pillanat, amikor kiderül, hogy éppen az, aki áttöri szívének páncélzatát, az nem méltó rá. A nő nem akarja becsapni, csupán félreérti, és ami számomra nagyon megdöbbentő, a női empátia teljes hiányában nem veszi észre, hogy ami játéknak indult, az egy ponton már nem az. Csak az megrázóbb ennél, hogy még a végén is azt hiszi, minden mehetne tovább, mintha mi sem történt volna? A férfiről kiderül, hogy sebezhető, a nőről pedig, hogy kőkemény. Ez a film szomorú része, de olyan szépen lekerekíti a forgatókönyv az éleket a végére, hogy nincs utána rossz utóíze az egésznek, de mégsincs benne semmi giccses.

A film épp olyan, mint az élet: produkál váratlan fordulatokat, amelyek egy része nem örömteli, de hősünk megrázza magát, és továbblép. Nagyon optimista befejezést kapunk, minden gond és bánat dacára, ami olyan jól esik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nap háromszor megnézni egy filmet? Utoljára ilyet az Elveszett világ: Jurassic Parkkal csináltam. Kihoztuk tékából és négyszer néztem meg egymás után.
Én anno a Jurassic Parkot és a Hegylakót néztem meg háromszor egy nap. Jó rég volt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól megragadtad a lényeget Pildi! Pedig én nem vagyok oda az ilyen szinten a valós élet problémáival foglalkozó filmekért, de ez nagyon megfogott. Igazi mestermunka, és ami a lényeg, valóban átérezhető. A legtöbb ilyen darabból éppen ez hiányzik. Itt viszont semmi giccs, semmi csöpögés nincs. Igazi intellektuális mozi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én anno a Jurassic Parkot és a Hegylakót néztem meg háromszor egy nap. Jó rég volt.
Én még egyetlen filmet sem láttam így. Egyszer ki kellene próbálni, legalább kétszer - de nem tudom, hogy lesz-e még olyan film, amire rászánok egy egész napot.

 

Pedig én nem vagyok oda az ilyen szinten a valós élet problémáival foglalkozó filmekért, de ez nagyon megfogott. Igazi mestermunka, és ami a lényeg, valóban átérezhető. A legtöbb ilyen darabból éppen ez hiányzik. Itt viszont semmi giccs, semmi csöpögés nincs. Igazi intellektuális mozi.
Üdítő film, az biztos. :) Az a jó benne, hogy nem tolja az ember képébe a "nagy igazságokat", hanem csak nagyon finoman érzékelteti, miközben remek párbeszédekkel és jelenetekkel szórakoztat, így nem érzem azt, hogy a szájamba rágták az örömöt vagy a bánatot. :P Ez a szájbarágás a legtöbb ilyen film hibája.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.