Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Teljesen nem semmisülhet meg, hiszen ott a Ghost és a Lightmaker is ott van a scarifi csatában. Szóval legalább két hajó biztos megmarad a Főnixből. Sőt, tudjuk, hogy Wedge és Hobbie is életben maradnak, így a két hajó legénységén túl még legalább két pilóta is átvészeli a csapásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen nem semmisülhet meg, hiszen ott a Ghost és a Lightmaker is ott van a scarifi csatában. Szóval legalább két hajó biztos megmarad a Főnixből. Sőt, tudjuk, hogy Wedge és Hobbie is életben maradnak, így a két hajó legénységén túl még legalább két pilóta is átvészeli a csapásokat.

Úgy értem mint lázadó sejt fog megsemmisülni. Nem lesz többé olyan hogy Phoenix osztag és megmaradt túlélők mondjuk becsatlakoznának a Dodonna sejtjéhez a Yarvin-on. Onnantól már egyenes út vezetne a RO-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lightmaker speciel elpusztult a scarifi csatában, a Ghost meg nem mehetett a Halálcsillag ellen, hiszen mint tudjuk, annak pajzsán csak egy kis, egyszemélyes gép tud áthatolni (amivel mondjuk maga az ep4 kerül laza önellentmondásba, amikor a Falcon minden gond nélkül kilövi az árokból a TIE vadászt, de hagyjuk jótékony homályban ezt a negyven éves logikai hibát). Szóval az, hogy az ANH-ban nincsenek a kamera előtt, nem akadály. Az RO-ban is láthattuk, hogy még a nagymeetingen sem vesz részt mindenki, hiszen se Syndulla tábronokot, se Leiát nem láttuk.

De szerintem is rengeteg különálló sejt működik továbbra is - erre az RO, az ep5 és az ep6 is tisztességesen utal -, és csak a nagygyűlés miatt volt akkor éppen a Yavin IV-en a Ghost és vett részt a csatában is. Aztán ment a dolgára. Ami jobb is. Nekem sem tetszene, ha a Főnix beolvadna máshová.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

annak pajzsán csak egy kis, egyszemélyes gép tud áthatolni

Szerintem ez így nem hangzott el. Az "outer defence" utalhat a turbólézerekre is, hisz mint azt később is mondják, az egyszemélyes hajók ezt könnyen kikerülik. Egy Ghost vagy Falcon típusú teherhajó azonban már nem bírná sokáig, így érthető, hogy be se küldik őket. Eleve nem lenne sok hasznuk, hisz az árokba épphogy csak beférne, de ott legalább tiszta célpont lenne a lövegeknek, a "felszínen" meg magára vonhatna néhány TIE vadászt, de ez megintcsak öngyilkos akció lenne, hisz még a turbólézerek lövéseit is nehezebb lenne kerülgetniük, nemhogy a TIE vadászokat.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem az is felmerült, valamiért, hogy esetleg cliffhangerrel végződik az évad. Csak megérzés, de mivel vészesen közeledünk az EPIV illetve a RO felé, mivel sem lehetne jobban fokozni a sötétséget, mint egy komoly vereség, aminek a végkimeneteléről sincs teljes tudomásunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez így nem hangzott el. Az "outer defence" utalhat a turbólézerekre is, hisz mint azt később is mondják, az egyszemélyes hajók ezt könnyen kikerülik. Egy Ghost vagy Falcon típusú teherhajó azonban már nem bírná sokáig, így érthető, hogy be se küldik őket. Eleve nem lenne sok hasznuk, hisz az árokba épphogy csak beférne, de ott legalább tiszta célpont lenne a lövegeknek, a "felszínen" meg magára vonhatna néhány TIE vadászt, de ez megintcsak öngyilkos akció lenne, hisz még a turbólézerek lövéseit is nehezebb lenne kerülgetniük.

Igen, ez is lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hiszen mint tudjuk, annak pajzsán csak egy kis, egyszemélyes gép tud áthatolni (amivel mondjuk maga az ep4 kerül laza önellentmondásba, amikor a Falcon minden gond nélkül kilövi az árokból a TIE vadászt, de hagyjuk jótékony homályban ezt a negyven éves logikai hibát).

Én úgy gondolom a Falcon fénysebességgel ugrott a Halálcsillag pajzsán belülre és ezt a trükköt az ep7-ig titkolta, mert már alig várta, hogy újra ellőhesse! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most tudatosult bennem, hogy egy bő hónap és megint évadot zárunk!

Persze -nekem- még hátravan szinkronosan is, de akkor is. Remélem amúgy ezen a téren is lesz hamarosan előrelépés, mert egy résszel előbb mentünk szünetre, de legalább sokkal tovább tart.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt már nyáron megerősítették, hogy már elkezdték a negyedik évad munkálatait (pontosabban a hangok felvételét), úgyhogy biztos nem ez az utolsó évad.

 

Mellesleg a geonózisi kaland YE 2-ben játszódik, azaz még mindig van kb. két év a RO-ig, és nagyon meglepődnék, ha a sorozat vége nem a RO-nal párhuzamosan játszódna. Filoni már ezt akarta a TCW-szal is, hogy torkolljon bele a RotS eseményeibe (Anakin, Obi-Wan és Ahsoka együtt mentek volna rendet tenni Mandalore-ra, ahol Maul csinálta volna a bajt, csak a két jedit az utolsó pillanatban visszarendelték volna Coruscant védelmére). Szerintem egyáltalán nem csak fan serive miatt volt ott a Ghost Scarif felett, hanem látni fogjuk azt a csatát egy másik szemszögből is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt már nyáron megerősítették, hogy már elkezdték a negyedik évad munkálatait (pontosabban a hangok felvételét), úgyhogy biztos nem ez az utolsó évad.

Akkor jó! Remélhetőleg kasza sem lóg a levegőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs benne sok? Hisz a Lázadásból szinte még semmit sem láttunk :D Van egy szegényes Főnix sejtünk, aminek a legnagyobb problémája, hogy nincs se lőszerük, se üzemanyaguk, és sokáig rendes bázisuk se. Épphogy most kezd összeállni a nagy kép a Szövetséggel kapcsolatban.

Ha egy puzzle kirakásához hasonlítanám a sorozatot, akkor azt mondanám, hogy a keret nagyjából ki van rakva, ahogy a fókuszban szereplő Főnix sejt is már kikörvonalazódott, de a háttérelemekre még épphogy csak rátekintettünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sok lehetőség van most a sorozatban, az első két évad nagyon szuper volt, a harmadikban is sok a jó epizód, viszont a fillerek tekintetében kissé átestek a ló túloldalára, mintha az egész arra a 2-3 nagy eseményre lenne kihegyezve amit a trailerben felvezettek és emiatt nem tudják mivel töltsék ki teljesen az addig hátralévő időt. A filler epizódok egyébként nem rosszak, sőt némelyiket kimondottan imádom, de amikor 3-4 jön egymás után és némelyik olyan ami se a történetet nem viszi előre és még a nosztalgiabombával sem operál akkor érthető, hogy sokan csalódottak. Viszont én bízom a készítőkben, hogy ez csak egy kisebb hullámvölgy volt, úgy érzem most fordulnak rá az igazán nagy eseményekre és ha ezek több részes történetek lesznek, akkor nagyon jól járunk az évad hátralévő részéből és azért eléggé ütősnek is ígérkeznek az eddigiek alapján, lehet ezek után a legerősebb évadnak tartzjuk majd a harmadikat, remélem tényleg így lesz. Amit a sorozatból hiányolok, az a kevés birodalmi győzelem, ami úgy rendesen odacsap és ezáltal az eseményeket előre mozdítja mind a karakterek mind a lázadás szempontjából, a TCW-ből is sokszor hiányoltam a színtiszta szeparatista győzelmeket, ezekben elég nagy potenciál lenne, remélem megtörténik most is és a jövő évadban is. Amúgy szerintem azért is van most erősebb hiányérzetünk, mert az erő témája háttérbe szorult, az előző évadokban Ezra és Kanan fejlődése nagyon a középpontban volt, most ez a dinamika már megváltozott, valamint az inkvizítorok által adta magát a dolog, hogy erő központú epizódokat kapjunk, míg most ilyen téren Maul az egyetlen aki ezt előidézhetné, de ő várhatóan nem szerepel már túl sokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

amikor 3-4 jön egymás után és némelyik olyan ami se a történetet nem viszi előre és még a nosztalgiabombával sem operál akkor érthető, hogy sokan csalódottak

Ilyen mindössze egy van az évadban eddig, az Iron Squadron, eddig az az egy az, ami láthatóan nem szolgálta a nagy egészet (ha csak nem lesz valami foganatja később Contantine megszégyenítésének). Minden más rész szolgálta valahogy a történetet. Eleve fura ez a megfogalmazás, hiszen összesen csak négy filler volt az évadban, és csak kettő következett egymás után. Szóval amiatt senki sem lehet csalódott, mert 3-4 filler jött egymás után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, nekem nagyon furcsa. Szinte bántja a szememet. Zeb szinte nem változott, Kanan és Hera nagyon furcsa, Sabine-t nem ázsiainak gondoltam eddig, egyedül Ezra aki úgy ahog bejön.

Szép munka és kösz, hogy beraktad, de merőben szokatlan nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.