Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Filoni elejtett egy sokat sejtető bejegyzést facebookon: 'már vagy nyolc éve dolgozok a Lucasfilmnél, de eddig még soha nem rajzoltam TIE Fightert', mellette ezzel a képpel. Így megoldódni látszik a korszak kérdése az új sorozat kapcsán.

 

Dave Filoni Hinting at a New Star Wars Project?

 

(Tényleg, a következő sorozatról lehet itt beszélgetni? :))

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Addig amíg nem tisztulnak le a sorozat körül a dolgok, addig itt beszélünk róla. Ha esetleg mégse jönne létre, akkor a topik bezárásra fog kerülni.

 

Egyébként ez a TIE fighter tényleg lehet egy jelzés. Bár ez semmiben se különbözik az EPIV-V-VI gépeitől.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így megoldódni látszik a korszak kérdése az új sorozat kapcsán.

Szerintem csak részlegesen. Hisz az arányai mások mint az általunk ismert Tie Fighternek. Tehát vagy egy korai verzió (és akkor az ep.3 és az ep.4 között játszódik) vagy egy kései és az ep.7-hez közel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivan akkor ha nem éppen készül, hanem egy roncsot emelgetnek a darúval. Szolár panelek már nincsenek meg. A darú szerkezete sem éppen hi-tech, és nem úgy néz ki mintha valami gyártósor része lenne. Inkább úgy mint egy roncstelep összetákolt darúja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint felállíthatunk következtetéseket.

1. Az új animációs sorozat az EP3-4 között fog játszódni.

2. A klasszikus trilógia idejében fog játszódni.

3. A Jedi visszatér után fog játszódni.

 

Nekem is az első verzió tetszene a legjobban: szereplőket, cg modelleket, sőt történeteket tudnának átvenni (akár flashbackként) a TCW-ből.

Ennek ellenére a harmadik verziót látom jobban ebben: itt a pilótafülke ablaka 6+1 részre van osztva, a TIE Fighternek és az ETA-2-nek viszont 8+1 részre. Így inkább továbbfejlesztésnek tűnik, mintsem előző verziónak.

Szerk: ámbár a Tridenteké is ehhez hasonló 6+1-es a felosztása, csak íveltebb elválasztással.

 

Viszont azt nem látom, hogy ha ez egy űrbeli kép lenne, akkor a pilóták hogy jutnának be a gépekbe?

Szerkesztve: - gunji
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is az első verzió tetszene a legjobban: szereplőket, cg modelleket, sőt történeteket tudnának átvenni (akár flashbackként) a TCW-ből.

Esélytelen. Pár ízléses utalás még elmenne, de flashback? Minek? Teljesen felesleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt is megéltük, új topik a készülő sorozatnak. Könnycsepp gördül az arcomon, itt a SAGA-n is véget ért egy korszak. Filoni üzent nekünk, ez nem vitás. A vadászok fejjel lefelé lógnak, így egyértelmű, hogy egy gyárhoz készült a koncept. Én az EPVII felvezetésének örülnék, de jöhet bármi más is...csak ne menjen a TCW színvonala alá. Örülök, ha Filoni kezei között születik az új műremek, egyúttal sajnálom, hogy a többi szakembert a Disney kirúgta. Kíváncsian várom, hogy mi sül ki belőle. Ebben az évben akár már láthatunk is belőle valamit, bár annak kicsi az esélye, hogy maga a sorozat az év végén debütáljon, jó lesz a 2014-es céldátum.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a harmadik (tehát az EPVII felvezetését szolgáló) változatot valószínűsítem, ha lesz egyáltalán, de azért jobban örülnék, ha a történet a Sötét Időkben játszódna, tehát a két trilógia között. Végülis mindegy, csak a TCW színvonala legyen meg és én már bőven elégedett leszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem egyszer még Disneyék azt mondák, hogy olyan orszakra fog összpontosulni az animációs sorozat, amivel eddig senki sem foglalkozott. A "Dark Times"-ról meg már van egy képregénysorozat. Most így hirtelen más nem rémlik ezzel kapcsolatban, de szerintem annyira nem boncolgatta senki ezt a korszakot. Ha lenne is egy ilyen sorozat a sötét időkről, az a baj, hogy még szigorúabb keretek között kellene mozognia a történetíróknak, mint a TCW-ben. Például:

 

1. Nincs háború. A klónok háborúja véget ért és a Birodalom uralkodik szinte minden felett. Max azokon a bolygókon lehetnek harcok, amiket a Birodalom még nem foglalt el.

2. A főhősök nem győzhetnek. Akárhogy is, tudjuk, hogy a Lázadók előtt senki nem nagyon mert szembe szállni az Uralkodóval és ha néhányan meg is tették, azok kinyiffantak.

3. Nincsenek Jedik. Legalább is a legtöbb meghalt már és aki meg életben maradt, az bújkál vagy szembe száll a Birodalommal, amibe vagy belehal vagy átáll a sötét oldalra és Palpatine talpnyalója lesz.

4. Maga a korszak stílusa. Szerintem ez az egész túl sötét hangulatú lenne a Disneynek.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell mindent elhinni amit mondanak. :) Amúgy ez az időszak lehetnek az EPVII előtti idők is. Mondjuk nekem ezzel az érával az a gondom, hogy nem hinném azt, hogy az új karaktereket animációs formában vezetnék be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem egyszer még Disneyék azt mondák, hogy olyan orszakra fog összpontosulni az animációs sorozat, amivel eddig senki sem foglalkozott. A "Dark Times"-ról meg már van egy képregénysorozat. Most így hirtelen más nem rémlik ezzel kapcsolatban, de szerintem annyira nem boncolgatta senki ezt a korszakot. Ha lenne is egy ilyen sorozat a sötét időkről, az a baj, hogy még szigorúabb keretek között kellene mozognia a történetíróknak, mint a TCW-ben. Például:

 

1. Nincs háború. A klónok háborúja véget ért és a Birodalom uralkodik szinte minden felett. Max azokon a bolygókon lehetnek harcok, amiket a Birodalom még nem foglalt el.

2. A főhősök nem győzhetnek. Akárhogy is, tudjuk, hogy a Lázadók előtt senki nem nagyon mert szembe szállni az Uralkodóval és ha néhányan meg is tették, azok kinyiffantak.

3. Nincsenek Jedik. Legalább is a legtöbb meghalt már és aki meg életben maradt, az bújkál vagy szembe száll a Birodalommal, amibe vagy belehal vagy átáll a sötét oldalra és Palpatine talpnyalója lesz.

4. Maga a korszak stílusa. Szerintem ez az egész túl sötét hangulatú lenne a Disneynek.

Nem tudnak olyat érinteni, ha az EU-t is nézzük, szóval kár felhozni a képregény példaként. Mozgóképes tartalomra kell gondolni szerintem elsősorban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem egyszer még Disneyék azt mondák, hogy olyan orszakra fog összpontosulni az animációs sorozat, amivel eddig senki sem foglalkozott. A "Dark Times"-ról meg már van egy képregénysorozat. Most így hirtelen más nem rémlik ezzel kapcsolatban, de szerintem annyira nem boncolgatta senki ezt a korszakot. Ha lenne is egy ilyen sorozat a sötét időkről, az a baj, hogy még szigorúabb keretek között kellene mozognia a történetíróknak, mint a TCW-ben. Például:

 

1. Nincs háború. A klónok háborúja véget ért és a Birodalom uralkodik szinte minden felett. Max azokon a bolygókon lehetnek harcok, amiket a Birodalom még nem foglalt el.

2. A főhősök nem győzhetnek. Akárhogy is, tudjuk, hogy a Lázadók előtt senki nem nagyon mert szembe szállni az Uralkodóval és ha néhányan meg is tették, azok kinyiffantak.

3. Nincsenek Jedik. Legalább is a legtöbb meghalt már és aki meg életben maradt, az bújkál vagy szembe száll a Birodalommal, amibe vagy belehal vagy átáll a sötét oldalra és Palpatine talpnyalója lesz.

4. Maga a korszak stílusa. Szerintem ez az egész túl sötét hangulatú lenne a Disneynek.

Egészen pontosan azt mondták, hogy a sorozat olyan korzsakban fog játszódni, amit eddig a sorozatok és a filmek nem érintettek.

Az EU-t meg sem említették.

 

Ezek alapján azt hiszem, lehet, hogy a klasszikus trilógiát kizárhatjuk, maradt a Sötét Idők, és az EP6 utáni dolgok.

 

A Rajzzal kapcsolatban nekem az sz érzésem, hogy üzenet volt.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Fú, hátha tényleg Dark Times sorozat lesz, akkor annak nagyon örülni fogok. Ez egy eléggé felfedezetlen korszak. Annak ellenére, hogy tudjuk, hogy ez egy kifejezetten "darkos" széria lenne és a jófiúk semmi képpen sem győzhetnének véglegesen, nagyon sok potenciál lenne benne. Bőven ki lehet tölteni azt a korszakot a 3. és 4. rész között. Visszaköszönhetne egy-két TCW szereplő is, de ennek ellenére tovább léphetnénk az Eredeti Trilógia korszakába, így vissza néznénk, meg elölre is. Én például szívesen látnék egy őszülő Obi-Want a Tatooine-on, egy még esetlenkedő, a múltjától szenvedő Darth Vadert, meg egy bővülő Birodalmat. Rex esetleg feltűnhetne, mint rohamosztagos. Megismernénk a klónok szemszögéből a rendszerváltást és hogy lelkileg mennyire viselik el a Jedik kiírtását stb. Ahsoka sorásól is megtudhatnánk egysmást. Boba és a fejvadászok is simán visszatérhetnének, a Birodalom felemelkedése miatt meg aztán végképp. Akár még Ventress is visszajöhetne a fejvadászok körében. Maul is. Átadaptálhatnák azta a képregényt, mikor Obi-Wan és Maul találkozik a Tatooineon és megküzdenek stb. Szóval, mondom van potenciál egy esetleges Dark Times sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen korszak feldolgozásának én is nagyon örülnék. Az Ep.3 óta vágyálmaim közé tartozott az időszak kifejtése. Azonban be kell látni, hogy reális esély nem sok van rá. De mindegy, reménykedjünk hátha.

 

Ez az átmenet a Prequel és az Original Trilogy között remekül jelképezné a Disney korszakváltását. Elvarrják a TCW-s szálakat, de közben át is térnek a klasszikus trilógiának felvezetésére, majd átugorják a filmekkel és bemutatják a folytatását. Okos taktika lenne a Disney-től. Így mindenkire gondolnának, az Original Trilogy fanokra és a TCW fanokra egyaránt.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az átmenet a Prequel és az Original Trilogy között remekül jelképezné a Disney korszakváltását. Elvarrják a TCW-s szálakat, de közben át is térnek a klasszikus trilógiának felvezetésére, majd átugorják a filmekkel és bemutatják a folytatását. Okos taktika lenne a Disney-től. Így mindenkire gondolnának, az Original Trilogy fanokra és a TCW fanokra egyaránt.

Ebben igazad van. Valóban okos és jó taktika lenne tőlük, de eddig nem sok igazán pozitív húzásuk volt. De majd most. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ez a legmegfelelőbb korszak, másrészt az EU sem nagyon dolgozta fel (remélem, ha ez a sorozat megvalósul, a TFU történetét kigolyózza).

Az egyik legboldogabb SW fan lennék, ha mindez megvalósulna. Két szívfájdalmamat is enyhítené egyszerre (Ep.3 és 4 közti űr kitöltetlensége és TFU). :D

De inkább nem is ringatom magam ebbe az egészbe. Majd ha minden hivatalossá válik, akkor talán elkezdek előre örülni, de addig biztosan nem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.