Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Ennek (is) nagyon örülnék. Remélem, hogy Palpatine visszatér, mert annyira megszoktuk már, mint főkancellár, jó lenne most kicsit többet az Uralkodó szerepében látni. A Rebels (erre is) tökéletes felület lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Persze ha egyáltalán Boba-t szerepeltetni akarják a Rebels-ben. Én ebben nem vagyok olyan biztos. Kérdés mennyire lesz jelentős az alvilági (pl. fejvadász) vonal a sorozatban. Ha nem annyira, akkor Boba simán elkerülhető karakter. Pláne ha szánnak neki egy külön filmet is.

Hogy mennyire lesz a Birodalomban jelentős az alvilág? Ő... Nem ezért vagy azért, de ha valahol, hát a Birodalomban jelentős az alvilág. :) Csempészek, gengszterek, fejvadászok, simlis bárók, verőlegények ezek mind csak az ep4-5-6-ra, azaz a Birodalom érájára jellemzőek, legalábbis jelentősebb szerepben. Az ep1-2-3-ban fejvadász csak kettő van, gengszter csupán cameózik, csempész egy sincs. A TCW persze jelentőssé tette őket ebben az érában is, de hát pont ez az, ha a klón háborúk idejére ilyen hangsúllyal jelentek meg (konkrétan a fejvadászok köré egy egész évad épül), akkor majd pont egy abban az érában játszódó sorozatból maradnak ki, ahol "kitalálták" őket.

Arról nem beszélve, hogy a túlélő Jediket és a lázadókat a legkönnyebben ilyen alakokkal lehet üldöztetni, márpedig a Rebels cím nekem azt sugallja, lesz mit a Birodalomnak üldöznie. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy mennyire lesz a Birodalomban jelentős az alvilág? Ő... Nem ezért vagy azért, de ha valahol, hát a Birodalomban jelentős az alvilág. :) Csempészek, gengszterek, fejvadászok, simlis bárók, verőlegények ezek mind csak az ep4-5-6-ra, azaz a Birodalom érájára jellemzőek, legalábbis jelentősebb szerepben. Az ep1-2-3-ban fejvadász csak kettő van, gengszter csupán cameózik, csempész egy sincs. A TCW persze jelentőssé tette őket ebben az érában is, de hát pont ez az, ha a klón háborúk idejére ilyen hangsúllyal jelentek meg (konkrétan a fejvadászok köré egy egész évad épül), akkor majd pont egy abban az érában játszódó sorozatból maradnak ki, ahol "kitalálták" őket.

Arról nem beszélve, hogy a túlélő Jediket és a lázadókat a legkönnyebben ilyen alakokkal lehet üldöztetni, márpedig a Rebels cím nekem azt sugallja, lesz mit a Birodalomnak üldöznie. ;)

Arra gondoltam, hogy a sorozatban mennyire lesz jelentős az alvilág. Nyilván a Birodalomban az, ahogyan egyébként a Köztársaság idején is az volt. Szóval az alvilág mindig nagyon komolyan jelen volt a SW univerzumában, csak nem mindig kapott akkora reflektorfényt az adott alkotásokban. Ahogyan írod is, a TCW mutatta meg, hogy bizony a prequel idejében is rendkívül fontos alvilági elemek voltak, csak ugye a Saga fősodra nem érintette igazán ezeket. ;)

 

Mindettől függetlenül nem tudjuk milyen irányból közelítik meg a trilógiák közti korszakot a Rebels alkotói. Én is valószínűsítem az alvilág gyakori szerepeltetését, de biztosra nem mondanám. Éppenséggel megkerülhető a téma, még ha nem is lenne túl ésszerű. Boba pedig szintén hanyagolható, amennyiben a majdani filmben szeretnének részletesebben kitérni rá és nem akarnak vesződni az összhang megteremtésével. Persze simán megoldható a jelenléte itt is és a filmben is. Minden csak a fejesek koncepciójától függ.

 

A jediket leginkább Vader és valami elitcsapat fogja kutatni szerintem. A lázadók és egyéb már ismert "árulók" felkutatására valóban alkalmazhatnak fejvadászokat vagy más alvilági figurákat. Meg ugye Vader se hiába emeli ki a filmben, hogy nem cafatokban kéri a delikvenst, nyilván volt már előéletük. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba Rebels-beli feltűnésének nem látom negatív hatásait. Szerintem hasonló lesz a koncepció, mint a TCW-nél, ahol bár a Klónháborúk (legfőképp klón-droid csatározások és ilyen-olyan Jedi-akciók) szerepeltek a történet fő sodrában, időnként szép számmal jutott idő az alvilág figuráinak boncolgatására is. Felteszem, a Rebels sem kizárólag lázadó tinik vs. birodalmiak és Inkvizítor vs. Jedik felállással fog dolgozni. A fejvadászok további kibontására a Sötét Idők az egyik legalkalmasabb korszak (birodalmi terjeszkedés, alvilág felemelkedése és előtérbe kerülése), kétlem, hogy ne élnének vele. Persze az alvilági alakok beemelése még nem garancia Boba feltűnésére is, ugyanakkor nem látom értelmét a mellőzésének. Mai napig az eredeti trilógia egyik legikonikusabb karaktere, aki tovább gazdagodott az előzmény trilógia, majd a TCW által. A Rebels-ben való megjelenése remek összekötőkapocs lehet TCW-beli és későbbi személyisége közt. Az, hogy lesz egy spin-off, melyben ő kerülne főszerepbe, még nem hinném, hogy komolyabb gátló tényező lenne. Szerintem nem okozna olyan nagy gondot a film alkotóinak beleszőni a sztoriba, hogy srác korában elvesztette az apját, majd felkarolták a fejvadászok, végül a Birodalom alkalmazásába került. Bár egyelőre keveset tudunk az "új SW éra ala Disney" módszeréről, de a Marvel filmek terén is ügyeltek a folytonosságra (bár ott különösen igény is volt erre, hiszen a legtöbb film nem egy eleme átfed más filmet/filmeket). De bízom benne, hogy az új mozifilmek, valamint a Rebels, mind egymással, mind a TCW-vel és a prequellel konzisztensek lesznek. Ennek ellenkezője több, mint amatőr és vérlázító volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reméljük lesz olyan népszerű mint a Twilight volt. És persze azt is, hogy nem jut arra a sorsra. :D

Hát remélem. A Twilightot csúnyán elfelejtették a TCW folyamán, aztán meg voltak kedvesek vele végérvényesen elbánni. :angry:

Mondjuk nekem a Twilight jobban tetszett, de ez is szépen fog mutatni a Millennium Falcon, a Scimitar, a Rogue Shadow, a Halo, a Tydirium és persze a Twilight mellett. :D

 

Ezra Bridger, hm... Nekem erről a Seaquest kapitánya ugrik be (remélem nem én vagyok az egyetlen, aki tudja, mi az a Seaquest). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát remélem. A Twilightot csúnyán elfelejtették a TCW folyamán, aztán meg voltak kedvesek vele végérvényesen elbánni. :angry:

Mondjuk nekem a Twilight jobban tetszett, de ez is szépen fog mutatni a Millennium Falcon, a Scimitar, a Rogue Shadow, a Halo, a Tydirium és persze a Twilight mellett. :D

Ezen hajók felét nem is ismerem. :D

 

Ezra Bridger, hm... Nekem erről a Seaquest kapitánya ugrik be (remélem nem én vagyok az egyetlen, aki tudja, mi az a Seaquest). :D

Az a tenger alatti sorozat? Bridger....valahol már hallottam ezt a nevet. Asszem a Becstelen Brygantik -ban. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen hajók felét nem is ismerem. :D

Fogadjunk egy korsó sörben, hogy valójában csak egyet nem ismersz? :D

Yepp, az a tengeralattjárós sorozat. Annak a kapitány Nathan Bridger. A Becstelen brigantikban Bridget von Hammersmark volt. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogadjunk egy korsó sörben, hogy valójában csak egyet nem ismersz? :D

Yepp, az a tengeralattjárós sorozat. Annak a kapitány Nathan Bridger.

Névről nem gyünnek a képek az agyacskámba. :D

 

A Becstelen brigantikban Bridget von Hammersmark volt. :P

Neeeeeeem. Sam Bridger! A hegyi ember, akinek Aldo Reina a leszármazottja. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó igen, így már ok. Apropó! Nekem még mindig az a legnagyobb kérdés, hogy a Halálcsillag benne lesz-e a sorozatban. Ekkora ziccert nem lehet kihagyni. :)

Én is egyértelműen úgy gondolom, hogy szerepelni fog. Elvégre már az Ep.2-ben és 3-ban is megjelent. Én azon csodálkoztam, hogy a TCW-ből teljesen kimaradt.

Meg amúgy is nagyon merem remélni, hogy a lázadás fejlődése mellett a Birodalom kiépülésére is kellő figyelem fog hárulni. Ebben az esetben pedig a Halálcsillag esszenciális.

 

(OFF: A Scimitar nekem az abszolút kedvencem, valahogy mégse tudtam, hogy ez a neve. :) Nagyon sajnáltam, hogy később nem került elő, ahogyan a naboo-i vadászgépek sem. Mindig is az Ep.1 járművei nyűgöztek le leginkább. Valószínűleg azért, mert ezt a részt láttam először és ezeken keresztül (is) érintett meg a SW-feeling. :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Halo és a Scimitar így talán már beugrik:

 

HaloHover-TCWs3BR3.png

Sithinfiltrator-NEGVV.jpg

 

 

 

A Halo-t most látom először. :D :D Ez valamelyik tcw-részben volt?

A Ghost különben olyan mintha a nyolcvanas években rajzolták volna, még a szinei is azt a kort tükrözik. Szóval szép hajó.

A Halálcsillagnak meg valamikor a Rebels idején kellett elkészülnie hisz az EP4-ben próbálják ki először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg amúgy is nagyon merem remélni, hogy a lázadás fejlődése mellett a Birodalom kiépülésére is kellő figyelem fog hárulni.

Azért pár évvel az ep4 előtt már nincs nagyon hová épülnie a Birodalomnak. Bizonyára még lesznek bolygók, amik ellenállnak, még megvan a Szenátus is (remélem megjelenik majd, jó lenne látni a Birodalmi Szenátust működni), stb. de alapvetően már egy működő, kiépült rezsimmel lesz dolgunk, aminek már csak pár építőkocka hiányzik a teljességhez (Szenátus feloszlatása, kormányzók hatalmának kiteljesedése, a Halálcsillag üzembe helyezése). Én ennél fogva inkább arra számítok, hogy a működését, nem a kiépülését látjuk majd. Miként reagál a Szenátus egy bolygó lerohanására, hogyan áll ellent nekik az Uralkodó, hogyan kormányoznak a moffot, stb.

 

A Halo-t most látom először. :D :D Ez valamelyik tcw-részben volt?

Yep, Sugi hajója. Először a Bounty Huntersben látható, igaz, ott inkább csak háttérelem volt, mert a garázsban állt. Teljes, repülő valójában a Wookiee Huntban tűnt fel, ezen ment kimenteni Chewie-t és a padawanokat Tarfful és a wookiee kontingens.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért pár évvel az ep4 előtt már nincs nagyon hová épülnie a Birodalomnak. Bizonyára még lesznek bolygók, amik ellenállnak, még megvan a Szenátus is (remélem megjelenik majd, jó lenne látni a Birodalmi Szenátust működni), stb. de alapvetően már egy működő, kiépült rezsimmel lesz dolgunk, aminek már csak pár építőkocka hiányzik a teljességhez (Szenátus feloszlatása, kormányzók hatalmának kiteljesedése, a Halálcsillag üzembe helyezése). Én ennél fogva inkább arra számítok, hogy a működését, nem a kiépülését látjuk majd. Miként reagál a Szenátus egy bolygó lerohanására, hogyan áll ellent nekik az Uralkodó, hogyan kormányoznak a moffot, stb.

Ez így ebben a formában jogos lehet. Amúgy az már biztos, hogy pár évvel az Ep.4 előtti eseményeknél fogunk csak becsatlakozni az eseményekbe?

 

Van egy motívum, amit én nagyon szeretnék végre látni, méghozzá Obi-Wan és Qui-Gon kommunikációját. Yoda az Ep.3-ban mondja, hogy megtanítja Obi-t hogyan tud beszélni egykori mesterével. Engem azóta folyamatosan izgat is a dolog, mert azért lenne miről értekezniük. Kíváncsi lennék pl. arra, hogy Qui-Gon mit szól Anakin árulásához, tartja-e magát a Kiválasztott-teóriájához. A saját, a fiú vagy Obi-Wan hibájának tartja-e leginkább a történteket, ill., hogy Obi felrója-e neki a gyerek felfedezését és erőltetését stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.