Ugrás a kommentre

Palpatine "letartóztatása" és ami azután történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Az EpII-es Anakin az EpIII szempontjából nem releváns. Jól mutatja ezt az is, hogy az EpII-ben Dooku lazán levágja a kezét és padlóra küldi, az EpIII-ban viszont Anakin vágja le a gróf kezeit, s végzi ki.

Fénykardpárbajban, nem Erőben ;) Nem mellesleg, Dooku baromira messze áll Sidioustól, szóval az, hogy őt le tudta győzni párbajban, baromira nem jelenti, hogy egy Erőpárbajban is életben maradna Sidioussal szemben. Kiválasztott vagy sem, Yoda/Sidious és közte szakadéknyi különbség van az Erőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy az Erővillámok kivédéséhez nem szükséges az Erő, csupán egy erős kéz és egy fénykard (ld.: Windu, Obi-wan).

Szerintem oda is kell Erő, mivel ugye a villámok nem egy vonalban, hanem össze-vissza csapnak le, szóval valószínűleg a Jedi az Erővel fókuszálja őket a fénykardjába (Yoda esetében a tenyerébe). Plusz, valószínűleg ha Palpatine olyan erővel csap le, mint amivel Vadert és Windut (és a vége felé Yodát) is sütögette, azt fénykarddal már nem védi ki senki (hisz amit Windu kapott, azt két kézzel is alig tudta visszatartani).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De visszatartotta. És úgy hiszem, hogy valaki, akit Yodánál is jobban áthat az Erő, szintén képes lett volna rá. Anakin az EpII-ben fejetlenül rárontott Dookura, ezért nem tudta visszatartani a villámokat, ha azonban szembefordult volna Sidiousszal, akkor valószínűleg számított volna a villámokra, és hárította volna őket úgy, mint ahogy Windu is tette azt. Persze a vita innentől erősen teoretikus, hiszen nem tudjuk, hogy Palpatine teljes erőbedobásos villámai védhetőek-e bárki (Anakin) által fénykarddal, hiszen ilyesmire nem volt példa, de Yoda kézzel vissza tudta tartani, amikor készült rá, és mint említettem, Anakint alaposan átjárta az Erő ahhoz, hogy a fénykardos védekezésre képes legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy valakit átjár az Erő és az, hogy mennyire tudja használni, nem függ össze. Az utóbbi tanulás kérdése. Csak azért, mert megvan a tehetség, még nem fogod tudni kiaknázni, ha nem tanulod meg használni. Addig maximum a felszínét karcolod és Anakin nem igazán tanulta meg (legalábbis annyira, hogy védhesse Sidious maxi támadásait és egyben ő maga is támadhasson, mert ugye szimplán a védéssel nem menne sokra).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben van igazság, de azért is kerestem fogódzót a midi számban, mert Anakin Erőképességeiről (és gyengeségeiről) nem tudunk sokat. Annyit tudunk, hogy amikor neki ment dühből Dookunak, akkor a Sith meg tudta villámozni de tekintve, hogy mennyit fejlődött 3 év alatt Skywalker (és hogy hőssé vált a háborúban), én úgy gondolom, hogy az Erőben való jártassága is erős volt. Gondolj csak arra, hogy évekkel később már fényéves távolságokból képes volt megfojtani valakit a gondolatával. Persze tudom, hogy az évekkel később volt és Sithként csinálta, de azt hiszem, hogy aki ilyesmikre képes, annak nem okozott volna gondot a villámok felfogása a lézerkarddal. De mint említettem, ez csak teoretikus, hiszen nehéz bizonyítani akár ezt, akár az ellenkezőjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, de ahogy írtad, az a fojtogatás több, mint húsz évvel később volt. Felteszem, addig gyakorolt még egy keveset, szóval ha az ep3-as képességeihez képest az ep2-es irreleváns, akkor az ep3 és ep5 közötti különbségeket már említeni is vétek. :( Viszont az tény, hogy az Erő alkalmazási képesség tanulással nő (ez elég jól kitűnik, ha mást nem abból, hogy Luke az ep5 elején hiába tudott fénykardokat röptetni - azt is csak erőlködve -, de valójában lópikulát sem tudott csinálni, pedig ő tisztában volt már az Erő mibenlétével). Az ep5-ben már valószínűleg puszta kézzel is felfogta volna őket (mint a lézernyalábokat). Csak sajnos az ep3-ban még tuti nem volt azon a szinten.

Az pedig, hogy Anakin hőssé lett a háborúban nem tudom, hogyan függ össze az Erőbeni jártasságával. Ez csak egy fellengzős cím, amit ráaggattak, de ettől nem lesz se több, se kevesebb, max arrogánsabb, de az nem járul hozzá az erejéhez.

Plusz van még valami, bár erre kevésbé lehet adni, mert a szavak egy eléggé megkérdőjelezhető ember szájából hangzottak el, de Sidious szerint csak nagyobb hatalma lesz Vadernek, mint neki és Yodának. Szóval még nem volt velük egy szinten.

 

Plusz, azt nem vitatom, hogy fel tudná fogni fénykarddal a villámokat, legalábbis ideig-óráig. De mint írtam, azzal, hogy védekezik, még nem fogja legyőzni Palpatine-t. Sidious erősebb az Erőben (és azért fénykard forgató képességeit sem szabad lebecsülni), Anakin meg elég jól tud hibákat elkövetni, miközben max fénykard forgatási tehetsége ér fel az öreg köpenyeshez. Csak sajna az kevés Sidioussal szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EpV-ös példával csak a fejlődés lehetőségére és Anakin csúcsformájára akartam rávilágítani. Természetesen 22 év alatt sokat fejlődhet valaki, de legalább ilyen jelentőset fejlődhet 3 év alatt is, ha az említett illető épp akkor a fejlődés kiugró szakaszában van, azaz abban a pár évben, amikor egy padawanból lovag lesz. :( Tehát én nem zárnám ki, hogy sokat fejlődött 3 év alatt az Erőhasználatban. De ez most már nem is olyan jelentős, hiszen:

 

Hiszen Sidious nem tud a végtelenségig villámozni, tehát a fénykarddal kihúzhatja Anakin amíg elfárad. Most őszintén? Mit tudna vele kezdeni Sidious? Villámozik? Ellöki? Ráküld a feje felől sziklákat mint Dooku? Ennél többet nem hiszem, hogy tudna tenni, és ezek közül a villámozás a legszörnyűbb, amit most beszéltünk meg, hogy Anakin képes lenne hárítani. A többit a háborúban edződött, kiváló reflexű Anakin szerintem lazán megúszná.

 

Úgyhogy én hiszem, hogy Sidious kénytelen lenne fénykard párbajba bocsátkozni Anakinnel, de Windu révén a fénykardja kirepült az ablakon...

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgyhogy én hiszem, hogy Sidious kénytelen lenne fénykard párbajba bocsátkozni Anakinnel, de Windu révén a fénykardja kirepült az ablakon...

Én meg úgy hiszem, hogy ekkor egy teljes erejű villámszórást Anakin képtelen lenne hárítani fénykarddal is. Egy olyat, mint amit Dooku bocsátott ki, lazán, amit Windu védett, azt kábé ugyanúgy, de egy olyan kellemes csontizzítót aligha :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt sem szabad elfelejteni, hogy Palpatine Anakin érkezéséig nem akart végezni Windu-val, hiszen ő kulcsfontosságú szerepet játszott Skywalker végső döntésében. Palpatine hihetetlenül jól taktikázott és megkockáztatom: előre tudta, hogy fog dönteni Anakin. Másképp nem játszott volna dupla vagy semmit. Konkrétan: vagy levágja őt Windu, vagy Anakin segítségével ő végez vele. Szóval szerintem nem mérvadó, hogy Windu blokkolni tudta az energiasugarakat, mondván Palpatine nem is akart (még) végezni vele. Ebből kifolyólag az sem biztos, hogy a Palpatine-Windu viadalt valóban a Jedi nyerte volna "normál" körülmények között, így azt sem tudhatjuk biztosra, mire számíthatott volna Anakin, ha Sidious teljes Erő-bedobással ront rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine TUDTA, hogy Anakin melléje fog állni. Különben nem dobta volna ki a fénykardját!

 

És Anakinra szüksége volt. Valóban, a szepiket kellő mennyiségű klónra rá lehet bízni, de a 66-ost túlélő Jedik után nem rohangászhatott személyesen. Meg aztán "Egy mester, és egy tanítvány" : szüksége volt a páros második felére.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És Anakinra szüksége volt. Valóban, a szepiket kellő mennyiségű klónra rá lehet bízni, de a 66-ost túlélő Jedik után nem rohangászhatott személyesen. Meg aztán "Egy mester, és egy tanítvány" : szüksége volt a páros második felére.

Ő... nem ezért vagy azért, de nem Anakin az egyetlen potenciális Erőhasználó a Galaxisban, hogy ne legyen miből válogatni. Lett volna alkalma új tanítványt találni, sőt, mintha talált is volna helyette egy másikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő... nem ezért vagy azért, de nem Anakin az egyetlen potenciális Erőhasználó a Galaxisban, hogy ne legyen miből válogatni. Lett volna alkalma új tanítványt találni, sőt, mintha talált is volna helyette egy másikat.

Kire gondolsz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De róla nem tudott Palpatine egyből.

Őőőő... Szerintem ez nem teljesen igaz, elvégre Amidalában ott fejlődött az említett célszemély és az ikertestvére is. Valahogy kétlem, hogy Palpatine atyánk nem érezte meg a hölgyben a két csemetét (a Vader név sem hiszem, hogy véletlen jött a nyelvére) :D És ha Anakint véletlen mégis ki kellett volna nyírnia az irodai jelenetben, akkor szinte biztos, hogy új tanítványért Amidalánál kopogtatott volna, elvégre a kiválasztott gyermekei nőttek a pocijában :D Fúúú... tényleg, az milyen lett volna már, ha Luke-ot születésétől fogva képezte volna Sidious.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őőőő... Szerintem ez nem teljesen igaz, elvégre Amidalában ott fejlődött az említett célszemély és az ikertestvére is. Valahogy kétlem, hogy Palpatine atyánk nem érezte meg a hölgyben a két csemetét (a Vader név sem hiszem, hogy véletlen jött a nyelvére) :D És ha Anakint véletlen mégis ki kellett volna nyírnia az irodai jelenetben, akkor szinte biztos, hogy új tanítványért Amidalánál kopogtatott volna, elvégre a kiválasztott gyermekei nőttek a pocijában :D Fúúú... tényleg, az milyen lett volna már, ha Luke-ot születésétől fogva képezte volna Sidious.

Eszembe jutott, hogy akkor Leiával mi lett volna?

Belőle esetleg egy Ventress-hez, vagy Mara Jade-hez hasonló ügynök lett vona?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott, hogy akkor Leiával mi lett volna?

Belőle esetleg egy Ventress-hez, vagy Mara Jade-hez hasonló ügynök lett vona?

Ahhoz képest, hogy Mara a Császár nevelése volt, viszonylag hamar megtért...úgyhogy nem tudom.

Egyébként megnéztem volna Leiát Papatine oldalán. Kis híján meg is valósult a dolog, amikor még 9 részt tervezett Lucas bácsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő... nem ezért vagy azért, de nem Anakin az egyetlen potenciális Erőhasználó a Galaxisban, hogy ne legyen miből válogatni. Lett volna alkalma új tanítványt találni, sőt, mintha talált is volna helyette egy másikat.

Nem azt mondtam, hogy ő volt az egyetlen szóba jöhető, de ő volt a főnyeremény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

A minap megnéztem az epizódot és feltűnt, hogy mialatt Windu Palpatine villámait hárítja, a Sith azt mondja Anakinnak, hogy csak ő tudja megmenteni a szerelmét...

Ehhez képest Windu nem tűnt túl meglepettnek. Talán tudott Padmé és Anakin románcáról, mint Obi-Wan? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A minap megnéztem az epizódot és feltűnt, hogy mialatt Windu Palpatine villámait hárítja, a Sith azt mondja Anakinnak, hogy csak ő tudja megmenteni a szerelmét...

Ehhez képest Windu nem tűnt túl meglepettnek. Talán tudott Padmé és Anakin románcáról, mint Obi-Wan? :)

Szerintem abban a helyzetben fel se fogta mit mondott Palpatine. A könyvben ez szépen le van írva. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem abban a helyzetben fel se fogta mit mondott Palpatine. A könyvben ez szépen le van írva. :)

Már évek óta megvan a könyv a gépemen, de eddig csak részleteket olvastam belőle. Egyszer rászánom majd magam a végigolvasására, bár úgy hallottam, vannak apróbb eltérések a film és a regény között. Pl. Palpatine letartóztatásakor a 3 Jedi (Sassee, Kolar és Fisto) más sorrendben és módon hal meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már évek óta megvan a könyv a gépemen, de eddig csak részleteket olvastam belőle. Egyszer rászánom majd magam a végigolvasására, bár úgy hallottam, vannak apróbb eltérések a film és a regény között. Pl. Palpatine letartóztatásakor a 3 Jedi (Sassee, Kolar és Fisto) más sorrendben és módon hal meg.

Elég jelentős eltérések vannak, nem csak aprók. Például a letartóztatás alatt Palpatine hangfelvételt csinál, mintha Winduék megtámadták volna, vagy Anakinnak teljesen másak a motivációi, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég jelentős eltérések vannak, nem csak aprók. Például a letartóztatás alatt Palpatine hangfelvételt csinál, mintha Winduék megtámadták volna, vagy Anakinnak teljesen másak a motivációi, stb.

A hangfelvétel inkább csak extra, mert a filmben ilyesmi nem volt. Vagy ilyen pl. a szoborba rejtett fénykard. A motiváció hirtelen nem rémlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.