Ugrás a kommentre

Palpatine "letartóztatása" és ami azután történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

A hangfelvétel inkább csak extra, mert a filmben ilyesmi nem volt. Vagy ilyen pl. a szoborba rejtett fénykard. A motiváció hirtelen nem rémlik.
Ugyanazok voltak a motiváció, csak a háttere volt kicsit bővebb (Padmé megmentése). :yeah:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanazok voltak a motiváció, csak a háttere volt kicsit bővebb (Padmé megmentése). :yeah:

Kivétel, hogy azért akar a Tanácshoz tartozni, mert szimplán hatalmat akar. A könyvben ezt az író elveti és igazolja azzal, hogy csak így férhet hozzá a holokronokhoz. Ez máris más motiváció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivétel, hogy azért akar a Tanácshoz tartozni, mert szimplán hatalmat akar. A könyvben ezt az író elveti és igazolja azzal, hogy csak így férhet hozzá a holokronokhoz. Ez máris más motiváció.
Én most az átállásra gondoltam, arra a jelentre amit Sky írt. :yeah:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Azért Anakin reakcióját sem éppen tanácstaghoz méltó ;)

Egyébként nem tudom te mit csináltál volna ha melletted mészárol le 2 tanácstagot. Ez lett volna a legbiztosabb megoldás

Elvileg egy minta Jedinek akkor sem szabadott volna megölnie, csak élve elfognia.

De hát én amúgy se lennék egy minta Jedi, inkább Sith és kinyírtam volna, ha mellettem 2 barátomat lemészárolja. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ott van Mace Windu viselkedése is, amikor Palpatine ellen mentek az EP3-ban. Elvileg letartóztatni mentek oda, de Mace mégis inkább megölte volna, ahelyett, hogy bíróság elé állítanák. Persze tudom egy Sith-tel mást nem nagyon lehetne csinálni. Szóval Mace akkori viselkedése sem illett éppen egy minta Jedihez, pedig ő a Tanács tagja volt.

Szóval ilyen körülmények között elvileg belefért volna az is, hogy Anakinnak megadják a mester címet. Egy kicsit több bizalmat kellett volna adniuk neki.

Sosem szívleltem különösebben Windut, de ennél a jelenetnél spec helyesen cselekedett. Egy fegyvertelen személy levágása valóban nem túlzottan Jedihez méltó tett, de a két rossz közül így is a kisebbet választotta. Tudta, hogy az életben hagyása veszélyes, mivel a markában tartja a Szenátust. Ezek után, biztos hogy felmentették volna Palpatine-t, a Jedik kiirtása pedig ha nem is akkora sikerarányban, de megtörtént volna. Windu tudta ezt, és meg is próbálta megakadályozni. Ha sikerrel járt volna, biztos vagyok benne, hogy milliók lettek volna neki hálásak.

Egyébként ha már Anakinnál tartunk, ő hogy végzett Dookuval? Fegyvertelen volt az öreg, esélye sem volt bármit tenni és már fenyegetést sem jelentett senkire (ellenben Palpatine-al). Úgyhogy, ha Windu viselkedése nem volt Jedihez méltó ebben a jelenetben, Anakiné még ennyire sem Dooku lefejezésekor. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sosem szívleltem különösebben Windut, de ennél a jelenetnél spec helyesen cselekedett. Egy fegyvertelen személy levágása valóban nem túlzottan Jedihez méltó tett, de a két rossz közül így is a kisebbet választotta. Tudta, hogy az életben hagyása veszélyes, mivel a markában tartja a Szenátust. Ezek után, biztos hogy felmentették volna Palpatine-t, a Jedik kiirtása pedig ha nem is akkora sikerarányban, de megtörtént volna. Windu tudta ezt, és meg is próbálta megakadályozni. Ha sikerrel járt volna, biztos vagyok benne, hogy milliók lettek volna neki hálásak.

Egyébként ha már Anakinnál tartunk, ő hogy végzett Dookuval? Fegyvertelen volt az öreg, esélye sem volt bármit tenni és már fenyegetést sem jelentett senkire (ellenben Palpatine-al). Úgyhogy, ha Windu viselkedése nem volt Jedihez méltó ebben a jelenetben, Anakiné még ennyire sem Dooku lefejezésekor. ;)

Persze, hogy nem volt az. De a háború megváltoztatta a Jediket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy nem volt az. De a háború megváltoztatta a Jediket.

Szerintem a háború sem ad okot arra, hogy valaki annyira kiforduljon a Jediségből, ahogy azt Anakin tette. Jó példa erre Obi-Wan, aki talán a legtöbb időt töltötte Anakinnal, az adott helyzetben biztos vagyok benne, hogy Dooku-t sem végezte volna ki úgy, ahogy. Windu esete pedig speciális volt, ahogy az alább leírtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a háború sem ad okot arra, hogy valaki annyira kiforduljon a Jediségből, ahogy azt Anakin tette. Jó példa erre Obi-Wan, aki talán a legtöbb időt töltötte Anakinnal, az adott helyzetben biztos vagyok benne, hogy Dooku-t sem végezte volna ki úgy, ahogy. Windu esete pedig speciális volt, ahogy az alább leírtam.

Nem mindenki lehet olyan, mint Obi-van volt. Nagyon sok Jedi kifordult önmagából. A háború nem természetes a Jedik számára. Régebben is ha háború volt és a Jedi Rend is benne volt, akkor még a Rend legnagyobbjai is néha bekattantak azért. Pl Hoth tábornok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindenki lehet olyan, mint Obi-van volt. Nagyon sok Jedi kifordult önmagából. A háború nem természetes a Jedik számára. Régebben is ha háború volt és a Jedi Rend is benne volt, akkor még a Rend legnagyobbjai is néha bekattantak azért. Pl Hoth tábornok.

A Jedi lovagok számára a háború nem természetes? Ekkora kaliberű, mint a Clone Wars valóban nincs minden érában, de te sem gondolod, hogy egész életükben a Tanácsteremben malmoznak, meg diplomáciai küldetésekre utaznak. A fénykard sem véletlenül fityeg ám az oldalukon. Az erőszak mondhatni természetes velejárója ennek a "foglalkozásnak". Épp ez tesz valakit Jedivé, hogy ilyen körülmények között is meg tudja őrizni önmagát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi lovagok számára a háború nem természetes? Ekkora kaliberű, mint a Clone Wars valóban nincs minden érában, de te sem gondolod, hogy egész életükben a Tanácsteremben malmoznak, meg diplomáciai küldetésekre utaznak. A fénykard sem véletlenül fityeg ám az oldalukon. Az erőszak mondhatni természetes velejárója ennek a "foglalkozásnak". Épp ez tesz valakit Jedivé, hogy ilyen körülmények között is meg tudja őrizni önmagát.

A fénykard csak az önvédelmet szolgálja elvileg. Saját magukét és másokét. Az erőszak szerintem nem természetes velejárója ennek a foglalkozásnak, csak szükségszerű rossz, amit elvileg, amikor csak tehetik el kell kerülniük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Windu mentségére legyen mondva, Palpatine-t sok mindennek lehetett nevezni, de fegyvertelennek sohasem. A két kis kezén a tíz pici ujja maga is fegyver volt, szóval az esetében csak akkor lehet lefegyverzésről beszélni, ha kéztelenítik, mint Tyranust. Bár lehet, hogy még akkor sem. :) És Windu tudta ezt, már csak azért is, mert egy perccel azelőtt akarta megsütni a fekete ülepét. Jó, a színjáték miatt ez első körben nem sikerült, de elég bizonyíték volt arra, hogy Sidious nem fegyvertelen. A megölése nem lett volna kifordulás, össze sem hasonlítható Dooku kivégzésével. Mert ugye a gróf nem csak a kardját vesztette el, a kezeit is, szóval őt megfosztották mindentől, amivel támadhatott volna.

Ezek után Sidious tárgyalása és őrzése is igen érdekes lett volna, hiszen eleve, a Jedi Tanács négy tagja kevés volt ahhoz, hogy egy helyben tartsák, és Yoda sem bírt el vele (pedig ő fénykardban és Erőben is összemérte vele a tudását). Droidok vagy egyszerű halandók szóba sem jöhetnek.

 

Ami a Jedik és az erőszak viszonyát illetik. Akárhogy is nézzük, a hat film alatt kevés Jedit láttam, ami azt a fénykardot úgy forgatta, hogy akit megcsapkodott, az életben maradt. A Geonosison halomra gyilkolták a geokat, Jango feje is tovaszált, Darth Mault sem lefegyverezte Obi-Wan, Luke sem kíméleteskedett Jabba bárkáján (sőt, azzal, hogy felrobbantotta a Kentanat, sok fegyvertelent is kinyírt, például szegény Max Rebot és zenészeit). Vagy ott van Ben, aki bár a Cantinában Ponda Baba kezét ugyan csak levágta, de Evazant megölte. A TCW-ben meg már felsorolni is nehéz lenne, hányan estek áldozatul a fénykardnak. Önvédelem címén a Jedik rengeteg élőlényt küldtek a másvilágra (Obi-Wan például mintha külünös örömét lelné az állatok darabolásában), háborús időn kívül is.

Érdekes pillanat az is, amikor Dookut üldözőbe veszik Anakinék a Geonosison. Yoda elfogni akarná, de mikor meglátják, Anakin egyből tűzparancsot ad, és Obi-Wan nem tiltakozik. Márpedig ha egy rakéta telibe találja azt a mocit, Dooku lett volna az első, aki a halála után eltűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így van, de most ugye a háborúról beszéltünk, ami maga az erőszak. :)

 

A háborúban sem volt kötelező a részvétel.

 

Azért Windu mentségére legyen mondva, Palpatine-t sok mindennek lehetett nevezni, de fegyvertelennek sohasem. A két kis kezén a tíz pici ujja maga is fegyver volt, szóval az esetében csak akkor lehet lefegyverzésről beszélni, ha kéztelenítik, mint Tyranust. Bár lehet, hogy még akkor sem. :) És Windu tudta ezt, már csak azért is, mert egy perccel azelőtt akarta megsütni a fekete ülepét. Jó, a színjáték miatt ez első körben nem sikerült, de elég bizonyíték volt arra, hogy Sidious nem fegyvertelen. A megölése nem lett volna kifordulás, össze sem hasonlítható Dooku kivégzésével. Mert ugye a gróf nem csak a kardját vesztette el, a kezeit is, szóval őt megfosztották mindentől, amivel támadhatott volna.

Ezek után Sidious tárgyalása és őrzése is igen érdekes lett volna, hiszen eleve, a Jedi Tanács négy tagja kevés volt ahhoz, hogy egy helyben tartsák, és Yoda sem bírt el vele (pedig ő fénykardban és Erőben is összemérte vele a tudását). Droidok vagy egyszerű halandók szóba sem jöhetnek.

 

Ami a Jedik és az erőszak viszonyát illetik. Akárhogy is nézzük, a hat film alatt kevés Jedit láttam, ami azt a fénykardot úgy forgatta, hogy akit megcsapkodott, az életben maradt. A Geonosison halomra gyilkolták a geokat, Jango feje is tovaszált, Darth Mault sem lefegyverezte Obi-Wan, Luke sem kíméleteskedett Jabba bárkáján (sőt, azzal, hogy felrobbantotta a Kentanat, sok fegyvertelent is kinyírt, például szegény Max Rebot és zenészeit). Vagy ott van Ben, aki bár a Cantinában Ponda Baba kezét ugyan csak levágta, de Evazant megölte. A TCW-ben meg már felsorolni is nehéz lenne, hányan estek áldozatul a fénykardnak. Önvédelem címén a Jedik rengeteg élőlényt küldtek a másvilágra (Obi-Wan például mintha külünös örömét lelné az állatok darabolásában), háborús időn kívül is.

Érdekes pillanat az is, amikor Dookut üldözőbe veszik Anakinék a Geonosison. Yoda elfogni akarná, de mikor meglátják, Anakin egyből tűzparancsot ad, és Obi-Wan nem tiltakozik. Márpedig ha egy rakéta telibe találja azt a mocit, Dooku lett volna az első, aki a halála után eltűnik.

Ezekben mind van valami. Ebből is látszik, hogy nem mindenki minta Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem onnantól, hogy a klón hadsereg élére álltak, már nem a béke őrei. Ezt valamennyire jelzi az is, hogy már csak egymás közt nevezik magukat mesternek, mindenki más tábornoknak vagy parancsnoknak hívja őket. És ez valahogy beivódott a köztudatba is, hiszen Leia is tábornoknak szólította Obi-Want az üzenetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Béke Őreinek elvileg nem kellene támadó jellegű hadmozdulatokban részt venniük.

Amire jó ellenpélda a klónok háborúja, ahol ugye nem egy támadó jellegű hadmozdulatban vettek részt. De egy háború nem csak efféle offenzívákból áll, arról nem is beszélve, hogy olykor a legjobb védekezés a támadás.

Viszont ha már itt tartunk, érdekelne, hogy szerinted mi lenne a helyes a Jedik részéről egy háborúban, ha harcolni nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem onnantól, hogy a klón hadsereg élére álltak, már nem a béke őrei. Ezt valamennyire jelzi az is, hogy már csak egymás közt nevezik magukat mesternek, mindenki más tábornoknak vagy parancsnoknak hívja őket. És ez valahogy beivódott a köztudatba is, hiszen Leia is tábornoknak szólította Obi-Want az üzenetében.

Így van. Ez is szerintem jelzi, hogy letértek az igazi Jedi útról valamennyire.

 

Amire jó ellenpélda a klónok háborúja, ahol ugye nem egy támadó jellegű hadmozdulatban vettek részt. De egy háború nem csak efféle offenzívákból áll, arról nem is beszélve, hogy olykor a legjobb védekezés a támadás.

Viszont ha már itt tartunk, érdekelne, hogy szerinted mi lenne a helyes a Jedik részéről egy háborúban, ha harcolni nem?

Kimaradni, semlegesnek lenni. Elvileg ez lenne a minta Jedi útja, hisz a Jedit elviekben nem a harc teszi naggyá.

Esetleg kiküldenének pár 100 Jedit, hogy a védekező jellegű hadműveletekben vegyenek részt, védjék egy adott bolygó lakosságát.

Szerintem a Jedik végül is azért nem maradtak semlegesek, mert egyrészt úgy gondolták az lenne a helyes, ha minél hamarabb elpusztítanák a szepi erőket, és így hamarabb lenne béke. Másrészt nem akartak egy újabb hitszakadást, mint 4000 évvel korábban egy hasonló szituációban már megtörtént.

Meg aztán, ha belegondolsz pont az lett a vesztük, hogy belementek a háborúba.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiért szerintem nem maradtak ki:

- Nem nézhetik tétlenül, amint ártatlanokat mészárolnak le. (Emiatt már baromságnak tartom azt a 4000 évvel korábbi mutatványt is. Milyen béke őrök, akik hagynak ártatlanok millióit meghalni és tétlenül nézik, amint a Galaxis diktatúrába zuhan? Ökörség!)

- Ha kimaradnak, a közvélemény ellenük fordul, azonnal. Jöhettek volna a jogos kérdések, hogy a Jedik, a Galaxis legnagyobb harcosai miért vakarják a hátsójukat? És lehetett volna ám a semlegességről dumálni, és a "mi nem vagyunk katonák" szövegekkel jönni az olyanoknak, akiknek éppen droidok ölik a családját és rombolják le az otthonát. Persze Sidiousnak így megspóroltak volna négy évi lejárató melót, egy nap alatt elintézhették volna. :)

- A Köztársaságnak nélkülük elég gyorsan vége lett volna. Bár voltak más katonai parancsnokok is, a Jedi Rend volt a leggyorsabban és legkönnyebben hadra fogható, szervezett, katonai jelleget is viselő csoportosulás. Nélkülük, mire összeszervezték volna a Galaxis egyéb katonai vezetőit, a Szeparatisták már leverték volna őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A megölése nem lett volna kifordulás, össze sem hasonlítható Dooku kivégzésével. Mert ugye a gróf nem csak a kardját vesztette el, a kezeit is, szóval őt megfosztották mindentől, amivel támadhatott volna.

Szerintem Dooku egyszerűen csak bamba volt. Nem hinném, hogy feltétlen szükséges a kéz a villámozáshoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Dooku egyszerűen csak bamba volt. Nem hinném, hogy feltétlen szükséges a kéz a villámozáshoz. :)

Nem kell, de a koncentrálás igen, márpedig az vajmi nehéz, mikor levágják a kezed. Ott van az az apróság, amit fájdalomnak hívnak és még Dookut is térdre kényszerítette. :) Ezt nem nevezném bambaságnak. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Jedik végül is azért nem maradtak semlegesek, mert egyrészt úgy gondolták az lenne a helyes, ha minél hamarabb elpusztítanák a szepi erőket, és így hamarabb lenne béke. Másrészt nem akartak egy újabb hitszakadást, mint 4000 évvel korábban egy hasonló szituációban már megtörtént.

Meg aztán, ha belegondolsz pont az lett a vesztük, hogy belementek a háborúba.

Részben, részben pedig amit Dzséjt is leírt.

Az volt a vesztük, ugyanakkor sok mást nem is tehettek volna, hisz ha nem mennek bele az ugyanolyan öngól. Palpatine mesterien keverte a lapokat, a Jedik pedig csak a vég küszöbén jöttek rá/kezdték sejteni a Sith Nagyúr mesterkedéseit, de akkor már késő volt.

 

Szerintem Dooku egyszerűen csak bamba volt. Nem hinném, hogy feltétlen szükséges a kéz a villámozáshoz. :)

Vadernek sem kellett kéz Luke ellen az Ep5-ben... gondolom a villámokkal is megjátszható ugyanez.

Dooku annyira le lehetett döbbenve Palpatine árulásán, hogy már nem is gondolt a túlélésre. Másrészt, ha valahogy ki is játssza Anakint, Palpatine még mindig könnyen elintézheti. Ezt is remekül kigondolta az öreg, ebből is látszik, mennyire komplex volt a terve. Nem is értem, hogy bukhatott el az Endoron. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt baromság a 4000 évvel azelőtti mutatvány. Más időket életek, más filozófiával, és akkor volt a Köztársaságnak seregének képzett vezetése és tisztikara megfelelő számban, így nem volt szükség arra, hogy a Jedik irányítsák a hadsereget.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt baromság a 4000 évvel azelőtti mutatvány. Más időket életek, más filozófiával, és akkor volt a Köztársaságnak seregének képzett vezetése és tisztikara megfelelő számban, így nem volt szükség arra, hogy a Jedik irányítsák a hadsereget.

Aha, és végül ki is verte szét a Mandikat? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.