Ugrás a kommentre

6x06 - The Rise of Clovis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Igen, abban van valami, hogy Padmé nem ismerte a pasikat...Érthető is volna, hisz a tinédzser/felnőtt élete nagy részét a karrierje töltötte ki. A gond csak az, hogy Clovis-t legalábbis ismerte, tudta, hogy vonzódik hozzá, és hogy egy pillanatig sem habozna, hogy rámozduljon (már a Senate Spy-ban is tette egy párszor). És Padmé azt is tudta, hogy Anakin veszettül féltékeny. Szóval itt vagy nagyon nem gondolta át a dolgokat, vagy akárcsak Anakin-nal a Naboo-n, itt is tagadta még önmaga előtt is, hogy egy kicsit legalábbis még mindig vonzódik Clovis-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, abban van valami, hogy Padmé nem ismerte a pasikat...Érthető is volna, hisz a tinédzser/felnőtt élete nagy részét a karrierje töltötte ki. A gond csak az, hogy Clovis-t legalábbis ismerte, tudta, hogy vonzódik hozzá, és hogy egy pillanatig sem habozna, hogy rámozduljon (már a Senate Spy-ban is tette egy párszor). És Padmé azt is tudta, hogy Anakin veszettül féltékeny. Szóval itt vagy nagyon nem gondolta át a dolgokat, vagy akárcsak Anakin-nal a Naboo-n, itt is tagadta még önmaga előtt is, hogy egy kicsit legalábbis még mindig vonzódik Clovis-hoz.

És itt már meg sem merem jegyezni, hogy esetleg ebbe az is közrejátszott, hogy Padmé nem igazán érezte jól magát ebben a házasságban. Ezt lényegében meg is mondja Anakinnak! Egy fiatal és szép nő igényli a figyelmet. Anakin alig van mellette, még szép, hogy tudat alatt jólesik ha valaki udvarolgat neki.

 

Lehet egy alternatív galaxisban Clovis a Skywalker gyerekek apja? :D

Luke Clovis és Leia Clovis. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És itt már meg sem merem jegyezni, hogy esetleg ebbe az is közrejátszott, hogy Padmé nem igazán érezte jól magát ebben a házasságban. Ezt lényegében meg is mondja Anakinnak! Egy fiatal és szép nő igényli a figyelmet. Anakin alig van mellette, még szép, hogy tudat alatt jólesik ha valaki udvarolgat neki.

Én is pontosan erre gondoltam az előbb a szép estével. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek folytatása az előző résznek! Egyrészt, csodálatos nézni, Palpatine hogyan manipulál mindenkit maga körül, ideértve Padmét, Clovist, sőt a Szenátust is, másrészt így az Ep3 előszobájában nagyon szépen mutatják meg nekünk, mi is az igazi gond Anakin és Padmé házasságával, aminek hosszúra nyúló következményei lesznek a későbbiekben.

 

Ez a titkos házasság nem igazán vált be, most már kimondhatjuk. Hiába voltak őszintén és minden akadályt legyőzően szerelmesek, de a hétköznapjaikat megmérgezi, hogy nem vállalhatják fel egymást. Ráadásul állandóan távol vannak egymástól, és ha összefutnak is néha, az sem egyszerű helyzet, és ilyen problémák tarkítják, mint pl. hogy emiatt nem tiszták a határok egy harmadik (Clovis) számára, aki mit sem sejtve próbálkozik Padménál, és emiatt Anakin kis híján megöli. Olyan jó lenne egyszerűen tisztázni vele a helyzetet, de nem lehet, és ez mindhármójuknak rossz.

Nagyon kifejező látni Padmé arcát az epizód végén: csalódott, és nem csak azért, mert a férje nem bízik benne, hanem azért is, mert ez az őrült düh, ami féltékenységében elfogja Anakint, egy másik embert villant meg, és nem azt, akibe anno beleszeretett. Ez nagyon fájó felismerés. :(

 

A bizalom hiánya és Anakin kezelhetetlen dühkitörései már máskor is megjelentek, de soha még nem ekkora erővel. Ahogy az is szépen látszik, miért nem fordul Obi-wan-hoz sem most, sem majd akkor, amikor kiderül Padmé terhessége: mert benne sem bízik meg, hiába a finom utalás Satine-ra. Elszántsága, ami egykor kisegítette a rabszolgaságból, most már korlátozza a boldogságát, mert elvakulttá teszi.

 

Clovis pedig veszélyes útra téved azzal, hogy elfogadja Dooku ajánlatát. Én elhiszem, hogy jót akar, új vezetőként jóvá tenni a Bankár Klán korrupt tetteit, de túl naivnak bizonyul majd , ebben biztos vagyok.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És itt már meg sem merem jegyezni, hogy esetleg ebbe az is közrejátszott, hogy Padmé nem igazán érezte jól magát ebben a házasságban. Ezt lényegében meg is mondja Anakinnak! Egy fiatal és szép nő igényli a figyelmet. Anakin alig van mellette, még szép, hogy tudat alatt jólesik ha valaki udvarolgat neki.

Ez felveti azt a kérdést, hogy vajon hogyan működött volna a házasságuk, ha nem tör ki a háború? Anakin akkor valószínűleg nem hónapokra tűnt volna el, a féltés sem lett volna ott Amidalában, ráadásul mindkettejükre jóval kevesebb nyomás nehezedett volna a munkájukban. Nyilván akkor sem lett volna az életük fenékig tejfel, de talán valamivel jobban alakult volna - vagy már rég lebuktak volna.

És ezen a vonalon tovább indulva, bár ez inkább már ep3-as téma, de ebből ágazik ki: Anakin hogyan képzelte az apaságot? Az ep2-ben egyértelműen a karrierjük feladása még nem volt opció, ezért is tartották titokban. Itt még ugyanez a helyzet, viszont az ep3-ban Amidala már egyértelműen hajlandó feladni munkáját a gyerek(ek)ért. Viszont Anakin egy szót nem szól arról, hogy vele mi lesz. Az erkélyjelenetben Amidala talán házasságuk legboldogabb pillanatait éli át, beszél a jövőről, mindenről, Anakin meg csak csendben nézi, hozzá sem szól ahhoz, hogy ő is otthagyja a Jedi Rendet és megy Naboora. Vagy mit képzelt, majd hétvégén beugrik?

Főleg ezután a történetszál után érzem azt, hogy míg Amidala a körülményekhez képest próbál benne lenni a házasságban, Anakinnak megfelel az, hogy házasok, a felesége meg szépen alkalmazkodjon hozzá mindenben, ha meg nem tud, oldja meg egyedül, de úgy, hogy az is Anakinnak feleljen meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a titkos házasság nem igazán vált be, most már kimondhatjuk. Hiába voltak őszintén és minden akadályt legyőzően szerelmesek, de a hétköznapjaikat megmérgezi, hogy nem vállalhatják fel egymást. Ráadásul állandóan távol vannak egymástól, és ha összefutnak is néha, az sem egyszerű helyzet, és ilyen problémák tarkítják, mint pl. hogy emiatt nem tiszták a határok egy harmadik (Clovis) számára, aki mit sem sejtve próbálkozik Padménál, és emiatt Anakin kis híján megöli. Olyan jó lenne egyszerűen tisztázni vele a helyzetet, de nem lehet, és ez mindhármójuknak rossz.

Szépen leírtad, én viszont Clovis -t ragadnám ki. Szegényt nem lehet felelőssé tenni semmiért. Ő egy elvileg független nőhöz akart közeledni. Anakin akkor pl. milyen jogon avatkozott közbe - kérdezhetné Clovis. Persze ő se hülye, szerintem már a Padmé-Anakin vitánál levette, hogy ezek ketten valamit kavarnak a háttérben. De azután, hogy Skywalker szétverte már biztos lehetett a megérzésében. Azt viszont becsülöm Clovis -ban, hogy egy árva szót se szólt erről senkinek. Pedig simán megszívathatta volna Anakint ha pl. beárulja a Jediknek.

 

Ez felveti azt a kérdést, hogy vajon hogyan működött volna a házasságuk, ha nem tör ki a háború? Anakin akkor valószínűleg nem hónapokra tűnt volna el, a féltés sem lett volna ott Amidalában, ráadásul mindkettejükre jóval kevesebb nyomás nehezedett volna a munkájukban. Nyilván akkor sem lett volna az életük fenékig tejfel, de talán valamivel jobban alakult volna - vagy már rég lebuktak volna.

És ezen a vonalon tovább indulva, bár ez inkább már ep3-as téma, de ebből ágazik ki: Anakin hogyan képzelte az apaságot? Az ep2-ben egyértelműen a karrierjük feladása még nem volt opció, ezért is tartották titokban. Itt még ugyanez a helyzet, viszont az ep3-ban Amidala már egyértelműen hajlandó feladni munkáját a gyerek(ek)ért. Viszont Anakin egy szót nem szól arról, hogy vele mi lesz. Az erkélyjelenetben Amidala talán házasságuk legboldogabb pillanatait éli át, beszél a jövőről, mindenről, Anakin meg csak csendben nézi, hozzá sem szól ahhoz, hogy ő is otthagyja a Jedi Rendet és megy Naboora. Vagy mit képzelt, majd hétvégén beugrik?

Főleg ezután a történetszál után érzem azt, hogy míg Amidala a körülményekhez képest próbál benne lenni a házasságban, Anakinnak megfelel az, hogy házasok, a felesége meg szépen alkalmazkodjon hozzá mindenben, ha meg nem tud, oldja meg egyedül, de úgy, hogy az is Anakinnak feleljen meg.

Megmondom őszintén én Anakint nem tudom elképzelni mint otthonülő apa. Padmé nagyon benézte ezzel a gyerekkel.... Itt is látszott rajta a birtoklási vágy, és szerintem csak azért vette el Padmé -t, hogy másé ne legyen. Az ő kis játékszerét... Mert jól írod, sokszor úgy tűnik mintha Anakin kegyet gyakorolna Padmé felé egyes kérdésekben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváló lett a folytatás, minden téren pozitív irányba sikerült továbbszőni a sztorit. Az epizód ékes példája annak, hogy nem a sugárnyaláb záporok, ádáz fénykardpárbajok, látványos űrcsaták, robbanások, egyszóval az akció adja egy jó TCW rész esszenciáját (bár fontos körítés és kiegészítő elemek halmaza, ez tény - de nélküle is működőképes és élvezhető a történet), hanem a jól megírt sztori, az érdekes témák boncolgatása és természetesen a karakterfejlődés. Ezeket maradéktalanul megkaptuk, úgyhogy összességében elégedett vagyok.

 

Számomra Anakin és Padmé házasságának ilyetén bemutatása volt a rész fénypontja. Régebb óta érdekelt, mi zajlik a nem éppen hétköznapi házasságukban a "színfalak mögött", miután jóformán csak kapcsolatuk hajnalának és alkonyának lehettünk tanúi. Olyan kényes dolgok firtatására került sor, melyekkel eddig nem foglalkozott a sorozat. Nevezetesen, hogy a háború nem csak a Köztársaságra, a Jedikre, az ártatlan polgárokra, de erre az egykor idilli kapcsolatra is kifejti negatív hatásait. Azt kijelenthetjük, hogy ez már nem a Naboo-n évekkel korábban szárba szökkenő szerelem felhőtlen folytatása. Ami érthető, miután a látottak alapján elfoglaltságuk révén egy házaspárhoz képest minimális szinten tartják a kapcsolatot, egy normálisan működő házasság pedig nem ezt igényli. Viszonyuk titokban tartása, illetve Anakin féltékenysége pedig újabb lapáttal dobnak rá erre az egyébként is instabil házasságra. Bár az operás jelenet némileg összezavart (egy pusztán üzleti megbeszéléshez miért kell operába menni?), de nagyobb mértékben érzem hibásnak Anakint a történtek alakulásában... nem a háború okozta egymástól való elhidegülésükre gondolok - mert ezen a téren mindketten a körülmények áldozatai - hanem a rész végére kialakuló szituációra, mely szerint a nő időlegesen jegelni akarja kapcsolatukat. Egyet kell értenem Padméval, mert a féltékenységi jelenet Anakintól hihetetlenül primitív húzás volt, még ha sejtettem is, hogy nem fogja annyiban hagyni a Clovis dolgot néhány csípős beszólással. Ráadásul Padmé próbálta leállítani begőzölt férjét, erre az közölte, hogy "nincs beleszólása". Olyan, mintha pusztán "birtokolandó tárgyként" tekintene feleségére, nem pedig egy olyan nőként, akiért anno a csillagokat is lehozta volna első szóra... Ráadásul ebből az őrült féltékenységből kialakuló kifakadás Anakin részéről nem hogy nem Jedihez méltó, egyenesen sötét oldali megnyilvánulás, egyben az Ep3-as események ijesztő előfutára. Leggyengébb pontja (Padmé) hatására elpattan benne valami, majd olyat tesz, aminek súlyára csak később eszmél rá - ismerős helyzet a későbbiek tükrében. Ráadásul mindez a tipikus "nem az, aminek látszik" helyzet következménye, miután Padmé valóban nem szándékozott belemenni Clovis játékaiba, és a csókot is vissza akarta utasítani. Ebből is látszik, hogy milyen minimális a bizalom Anakin részéről, holott legjobb tudomásom szerint Amidala sosem adott okot neki a kételkedésre. Miután a bizalom egy egészséges szerelmi kapcsolat alapja, ha ez nincs meg, akkor az egész egy kártyavár, ami a leggyengébb fuvallatra összeomlik. Érthető, hogy Padmé miért nem érzi már jól magát ebben a házasságban. Ugyanakkor valaminek még történnie kell a jövőben (mondjuk a következő részben), mert az Ep3-ban eleinte nincs ilyen mélyponton a viszonyuk.

 

Clovis-t nem igazán tudom hibáztatni, miután többször is rákérdezett a Padmé-Anakin dologra, mely után azt a visszajelzést kapta, hogy szabad a pálya... íme a képlet: bejön neki Padmé + a nő szavai alapján zöld utat kapott = mire várt volna? Itt kifejezetten áldozatként tekintettem rá az előbb írtak fényében - Skywalker agressziója pedig ledöbbentett, hiába tudom, ki lesz belőle később, illetve miket tett korábban a buckalakókkal... Az egyébként szimpatikus volt, hogy Clovis nem mártotta be Skywalkert (bár nem tudom, lett volna-e jelentősége), kimondottan érett viselkedés volt, illetve ezen rész után valami oknál fogva jóval őszintébbnek tűnt, mint korábban. Immár kevésbé tudom elképzelni róla, hogy az utolsó pillanatban nevetve fordul Padmé és a Köztársaság ellen, mondván végig a szeparatistákkal volt. Persze a harmadik rész még megcáfolhat, így Clovis végleges megítélése egyelőre parkolópályán van nálam.

 

Obi-Wan és Anakin beszélgetése érdekes volt. Eddig is sejthető volt, hogy Kenobi nem a sötétben tapogatózik Skywalker szerelmi életét illetően (az Ep3-ban sem hasra ütés szerűen találta ki, hogy Anakin Padmé gyerekeinek az apja), de a Satine-es párhuzam említése után borítékolható, hogy tökéletesen tisztában van a dologgal. Viszont ezen a téren is kiütközik Skywalker bizalmatlansága... ha rendelkezik némi agysejttel (ami erősen valószínű), akkor tudja, hogy Obi-Wan tud a Padméval való viszonyáról. Egykori mestere mégis megőrizte a titkát, aminél nem tudom, mi szolgáltatna jobb alapot a bizalmára. Testvérek és jó barátok módjára Anakin megoszthatná feleségével való problémáit, annál is inkább, mivel Kenobi számára sem idegen az érzés, így talán segíteni is képes lenne azon túl, hogy ledarálja neki a közhelyes Jedi-dogmákat. Azonban olyan szinten hiányzik közülük a színtiszta, mély bizalom, ami újabb előfutára számos későbbi, végzetes problémának. És itt ugyancsak nem tudok mást hibáztatni, mint Anakint. Az Ep2-ben Obi-Wan se viselkedett megtestesült Jedi-lovag és tökéletes tanító módjára, ám azóta sokat változott, ahogy az Anakinnal való kapcsolata is tovább fejlődött. Ennek ellenére Skywalker nem hajlandó elengedni azokat a kételyeket, amiket egykori mesteréhez fűz, ez pedig sajnálatos, mert ennek feloldása számos eseményt jelentősen befolyásolhatna - legalábbis szerintem.

 

Valamelyest kitisztult a Palpatine machinációja keltette homály, ugyanakkor kíváncsi vagyok, mit akar elérni vele a végére. Az egyértelmű, hogy a Sith a saját zsebét szándékozik kitömni, biztosítva anyagi forrásai egy részét... az is eszembe jutott, hogy talán azért törekedett Clovis Szenátusba való eljutására a korrupció hírével, illetve a férfi megválasztására a bankok élére, hogy valamiképp saját irányítása alá helyezze az egészet. Hiszen ha Clovis áll a "semleges" bankok élén, és kénytelen úgy táncolni, ahogy a Sith-ek fütyülnek, az egyértelmű, hova vezet. Bár Clovis meglehetősen idealistának tűnik, aki már foggal-körömmel harcol a korrupció ellen, így a bankok vezetőjeként kíváncsi vagyok mi az, amivel rá tudnák venni a Sith-ek saját akaratuk érvényesítésére.

 

Dooku medikus droidja érdekes húzás volt. A korábbi merényletek fényében óvatlanságra vall Padmé részéről, hogy a biztonsági rendszer átenged egy idegen gépet, ami ennyi erővel gyilkos szándékkal is érkezhetett volna...

 

Scipio továbbra is nagyon szép helyszín, egyébként is imádom a havas tájakat. :) Továbbá jó volt újra viszont látni olyan jellegzetes, filmbéli helyszíneket Coruscanton, mint a leszállóplatform, Palpatine irodája, Padmé otthona (nappali, erkély, hálószoba), ezek az apróságok mind hozzájárultak a filmekkel való kohézióhoz. Illetve tetszett még Anakin szobájának bemutatása. Rendetlenség, járműmánia, szerelésre utaló nyomok, poszterek elég jól leírták a személyisége egy részét. Ráadásul jóval "élethűbbnek" hatott, mint pl. Ahsoka szobája, ahol egy ágyon kívül szinte semmi nem volt. Bár lehet, hogy külön vannak a hálókörletek és a saját szobák... esetleg a padawanoknak még nincs saját szobájuk, csupán egy alvóhely. Apróságok tudom, de engem az ilyenek is foglalkoztatnak, mert ezek teszik igazán életszerűvé ezt az univerzumot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan és Anakin beszélgetése érdekes volt. Eddig is sejthető volt, hogy Kenobi nem a sötétben tapogatózik Skywalker szerelmi életét illetően (az Ep3-ban sem hasra ütés szerűen találta ki, hogy Anakin Padmé gyerekeinek az apja), de a Satine-es párhuzam említése után borítékolható, hogy tökéletesen tisztában van a dologgal. Viszont ezen a téren is kiütközik Skywalker bizalmatlansága... ha rendelkezik némi agysejttel (ami erősen valószínű), akkor tudja, hogy Obi-Wan tud a Padméval való viszonyáról. Egykori mestere mégis megőrizte a titkát, aminél nem tudom, mi szolgáltatna jobb alapot a bizalmára. Testvérek és jó barátok módjára Anakin megoszthatná feleségével való problémáit, annál is inkább, mivel Kenobi számára sem idegen az érzés, így talán segíteni is képes lenne azon túl, hogy ledarálja neki a közhelyes Jedi-dogmákat. Azonban olyan szinten hiányzik közülük a színtiszta, mély bizalom, ami újabb előfutára számos későbbi, végzetes problémának. És itt ugyancsak nem tudok mást hibáztatni, mint Anakint. Az Ep2-ben Obi-Wan se viselkedett megtestesült Jedi-lovag és tökéletes tanító módjára, ám azóta sokat változott, ahogy az Anakinnal való kapcsolata is tovább fejlődött. Ennek ellenére Skywalker nem hajlandó elengedni azokat a kételyeket, amiket egykori mesteréhez fűz, ez pedig sajnálatos, mert ennek feloldása számos eseményt jelentősen befolyásolhatna - legalábbis szerintem.

 

Ez valóban érdekes jelenet volt és nekem úgy jött le, hogy Anakin nem is igazán tudja mit és hogyan kellene Obi -val megosztania. Persze ennek is van múltja, hisz egykori mestere átverte, megtévesztette a Naboo -i merényletre tervezett akciónál. Szóval én megértem ha nem olyan mély az a bizalom mint lennie kellene. Bár amikor Obi távozik, Anakin mintha tenne egy tétova mozdulatot, hogy visszatartsa. Az biztos, hogy neki is jobb lenne, ha megtudná ezeket a dolgokat beszélni valakivel. Így csak gyűlnek benne, mint egy lőporos hordóban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez felveti azt a kérdést, hogy vajon hogyan működött volna a házasságuk, ha nem tör ki a háború? Anakin akkor valószínűleg nem hónapokra tűnt volna el, a féltés sem lett volna ott Amidalában, ráadásul mindkettejükre jóval kevesebb nyomás nehezedett volna a munkájukban. Nyilván akkor sem lett volna az életük fenékig tejfel, de talán valamivel jobban alakult volna - vagy már rég lebuktak volna.

És ezen a vonalon tovább indulva, bár ez inkább már ep3-as téma, de ebből ágazik ki: Anakin hogyan képzelte az apaságot? Az ep2-ben egyértelműen a karrierjük feladása még nem volt opció, ezért is tartották titokban. Itt még ugyanez a helyzet, viszont az ep3-ban Amidala már egyértelműen hajlandó feladni munkáját a gyerek(ek)ért. Viszont Anakin egy szót nem szól arról, hogy vele mi lesz. Az erkélyjelenetben Amidala talán házasságuk legboldogabb pillanatait éli át, beszél a jövőről, mindenről, Anakin meg csak csendben nézi, hozzá sem szól ahhoz, hogy ő is otthagyja a Jedi Rendet és megy Naboora. Vagy mit képzelt, majd hétvégén beugrik?

Főleg ezután a történetszál után érzem azt, hogy míg Amidala a körülményekhez képest próbál benne lenni a házasságban, Anakinnak megfelel az, hogy házasok, a felesége meg szépen alkalmazkodjon hozzá mindenben, ha meg nem tud, oldja meg egyedül, de úgy, hogy az is Anakinnak feleljen meg.

Békésebb korban talán felnőtt volna a feladathoz előbb-utóbb, de jelen helyzetben valóban nem való volt apának. Elméletileg a megdöbbenése után elfogadta a helyzetet, sőt még örült is neki (biztos mindenkiben megmozgat valamit a lelke mélyén a gondolat, hogy utódja lesz), de hogy ez mit jelent majd a gyakorlatban, azt nem gondolta végig ott egy perc alatt, sőt, később is csak Padmé gondolatai által szembesül vele, mi mindent is jelent mindez. Ott már nem örül, sőt, mivel a rossz álmai is szüléshez kapcsolódnak, megkockáztatom, hogy épp ellenkezőleg.

Igazad van, ugyan végig Padmét féltette, de ebben nagy adag önzés is közrejátszott.

 

 

Szépen leírtad, én viszont Clovis -t ragadnám ki. Szegényt nem lehet felelőssé tenni semmiért. Ő egy elvileg független nőhöz akart közeledni. Anakin akkor pl. milyen jogon avatkozott közbe - kérdezhetné Clovis. Persze ő se hülye, szerintem már a Padmé-Anakin vitánál levette, hogy ezek ketten valamit kavarnak a háttérben. De azután, hogy Skywalker szétverte már biztos lehetett a megérzésében. Azt viszont becsülöm Clovis -ban, hogy egy árva szót se szólt erről senkinek. Pedig simán megszívathatta volna Anakint ha pl. beárulja a Jediknek.

Clovist én is sajnálom egy bizonyos fokig, de azért ne felejtsük el, hogy Padmé erősen tiltakozott pl. a csók ellen, mégis megpróbálta megcsókolni. Vannak nők, akik ezzel csak játszanak, de tudhatná, hogy Padmé nem ilyen. A komoly tiltakozást persze cáfolni látszik a ruha és a helyzet, ezt belátom, így a kisérlet végül is érthető.

De az biztos, hogy rendes volt. Nyilván nem volt benne rosszindulat Padmé iránt, és volt olyan intelligens, hogy felmérje, milyen károkat okozna az árulkodása.

 

 

Obi-Wan és Anakin beszélgetése érdekes volt. Eddig is sejthető volt, hogy Kenobi nem a sötétben tapogatózik Skywalker szerelmi életét illetően (az Ep3-ban sem hasra ütés szerűen találta ki, hogy Anakin Padmé gyerekeinek az apja), de a Satine-es párhuzam említése után borítékolható, hogy tökéletesen tisztában van a dologgal. Viszont ezen a téren is kiütközik Skywalker bizalmatlansága... ha rendelkezik némi agysejttel (ami erősen valószínű), akkor tudja, hogy Obi-Wan tud a Padméval való viszonyáról. Egykori mestere mégis megőrizte a titkát, aminél nem tudom, mi szolgáltatna jobb alapot a bizalmára. Testvérek és jó barátok módjára Anakin megoszthatná feleségével való problémáit, annál is inkább, mivel Kenobi számára sem idegen az érzés, így talán segíteni is képes lenne azon túl, hogy ledarálja neki a közhelyes Jedi-dogmákat. Azonban olyan szinten hiányzik közülük a színtiszta, mély bizalom, ami újabb előfutára számos későbbi, végzetes problémának. És itt ugyancsak nem tudok mást hibáztatni, mint Anakint. Az Ep2-ben Obi-Wan se viselkedett megtestesült Jedi-lovag és tökéletes tanító módjára, ám azóta sokat változott, ahogy az Anakinnal való kapcsolata is tovább fejlődött. Ennek ellenére Skywalker nem hajlandó elengedni azokat a kételyeket, amiket egykori mesteréhez fűz, ez pedig sajnálatos, mert ennek feloldása számos eseményt jelentősen befolyásolhatna - legalábbis szerintem.

Teljesen egyetértek. Én már az Ep3 alapján komoly hibának és kihagyott fordulópontnak éreztem, hogy Anakin nem bízik meg Obi-wan-ban, és mióta ismerjük a Satine sztorit, azóta ez még hangsúlyosabb. Nagy kár ezért. :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Clovist én is sajnálom egy bizonyos fokig, de azért ne felejtsük el, hogy Padmé erősen tiltakozott pl. a csók ellen, mégis megpróbálta megcsókolni. Vannak nők, akik ezzel csak játszanak, de tudhatná, hogy Padmé nem ilyen. A komoly tiltakozást persze cáfolni látszik a ruha és a helyzet, ezt belátom, így a kisérlet végül is érthető.

Azt se feledjük, hogy régen ők ketten jártak is egy jó darabig. ;) Clovis azt hihette, hogy ha kicsit rámenősebb majd célt ér.

 

Teljesen egyetértek. Én már az Ep3 alapján komoly hibának és kihagyott fordulópontnak éreztem, hogy Anakin nem bízik meg Obi-wan-ban, és mióta ismerjük a Satine sztorit, azóta ez még hangsúlyosabb. Nagy kár ezért. :(

Mire gondolsz pontosan, ez nem világos most. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mire gondolsz pontosan, ez nem világos most. :hmm:

Csak arra, hogy talán minden baj jóra fordulhatott volna, ha Anakin megfogadja Padmé tanácsát, és segítséget kér Obi-wan-tól. Én a helyében megbíztam volna benne, anélkül is, hogy ismertem volna az érzéseit Satine iránt, de azóta meg pláne így van.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább azt gondolom, hogy Anakin igazán senkiben sem bízott meg, elég volt bármilyen kis gyanú vagy ballépés, és máris tele volt bizalmatlansággal. Jó példa erre pont Padmé. Ez valószínűleg a rabszolga sorsából adódik. Palpatine-ben csak azért bízott talán mindenki másnál jobban, mert ő tudatosan erre játszva építette fel a kapcsolatukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még ide sorolnám Shmit és Qui-Gont is.

 

Ez valóban érdekes jelenet volt és nekem úgy jött le, hogy Anakin nem is igazán tudja mit és hogyan kellene Obi -val megosztania. Persze ennek is van múltja, hisz egykori mestere átverte, megtévesztette a Naboo -i merényletre tervezett akciónál. Szóval én megértem ha nem olyan mély az a bizalom mint lennie kellene. Bár amikor Obi távozik, Anakin mintha tenne egy tétova mozdulatot, hogy visszatartsa. Az biztos, hogy neki is jobb lenne, ha megtudná ezeket a dolgokat beszélni valakivel. Így csak gyűlnek benne, mint egy lőporos hordóban.

A kérdés Anakin felfogásában rejlik. Ha Kenobi szemszögéből tekint a Naboo-i eseményekre, akkor be kell látnia, hogy megtévesztését megkívánta a szituáció annak érdekében, hogy gyásza teljes mértékben hitelessé tegye Obi-Wan "halálát". Mellesleg nem csak Anakint, de a Jedik 99,99%-át is átverte, így Skywalker helyében nem venném személyes bizalomhiánynak a dolgot. Egyébként arról is szó lehet jelen rész kapcsán, amit te is írsz, azaz Anakin nem tudja, hogyan beszéljen a dologról, és szó sincs volt mestere iránti bizalmának hiányáról. Hiszen Palpatine-nal sem beszél a Padméval való dolgokról, pedig tudjuk, hogy bízik az öregben - sajnos jobban is, mint kéne.

 

Csak arra, hogy talán minden baj jóra fordulhatott volna, ha Anakin megfogadja Padmé tanácsát, és segítséget kér Obi-wan-tól. Én a helyében megbíztam volna benne, anélkül is, hogy ismertem volna az érzéseit Satine iránt, de azóta meg pláne így van.

Szerintem is más fordulatot vettek volna a későbbi események, ha Anakin valamivel jobban megbízik Obi-Wanban. Szerintem Skywalker büszkesége is közrejátszhatott abban, hogy nem kérte Obi-Wan segítségét, és bizonyos dolgokban nem fordult hozzá tanácsért, ezzel bizonyítva, hogy nélküle is boldogul. Az Ep3-ban is mereven elutasítja a Kenobitól való segítség elfogadását, amikor Padmé felveti azt, ez pedig nem arra utal, hogy szívesen vitatta meg vele a magánéleti gondjait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még ide sorolnám Shmit és Qui-Gont is.

Én nem, akkor még kisgyerek volt, naná, hogy megbízott az anyjában és az első útjába kerülő apafigurában. Az első találkozásukkor látható, hogy akkoriban Anakin majdhogynem minden útjába kerülőben megbízott. Nem csoda, gyerek volt még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdés Anakin felfogásában rejlik. Ha Kenobi szemszögéből tekint a Naboo-i eseményekre, akkor be kell látnia, hogy megtévesztését megkívánta a szituáció annak érdekében, hogy gyásza teljes mértékben hitelessé tegye Obi-Wan "halálát". Mellesleg nem csak Anakint, de a Jedik 99,99%-át is átverte, így Skywalker helyében nem venném személyes bizalomhiánynak a dolgot.

Pedig annak vette mert már a Crisis on Naboo végén lecseszte Obit ezért a húzásért. Ráadásul Anakin nem az a belátó fajta, főleg nem akkor amikor szerinte át lett verve vagy nem azt kapta ami járt. Erre számtalan példát láthattunk. Itt ennek a jellemnek egy újabb eddig szinte legdurvább megnyilvánulása jött elő belőle.Remek jelenet ahogy magányosan üldögél a balkon lépcsőjén és mereng magában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ahsokában megbízott. Éppen ezért baj, hogy eltűnt a képből, mert a sorozat alapján úgy érzem, Ahsoka volt az egyetlen személy széles e Galaxisban, akiben Anakin őszintén megbízott.

Ahsoka hirtelen nem jutott eszembe, de valóban, ha volt valaki, akiben megbízott, akkor az ő volt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Rise Of Clovis talán a legjobb epizód ebből a történetszálból, egyszerűen imádom. A drámai jelenetek nagyon erősek, ez különösen akkor éri el az egyik tetőpontját, amikor Anakin megtámadja Clovist. Hihetetlen feszültség árad a jelenetből, zseniális lett. Meglepő volt, hogy Clovis hajlandó volt önszántából falazni Anakinnak, azok után, hogy az imént péppé verte. Nem semmi gentleman a pasas, az egyszer biztos.

 

Amikor először láttam a részleteket az ötödik évad előzetesében, azt hittem, ez a történetszál arról fog szólni, hogy Clovis megtudott valamit Anakin és Padmé kapcsolatáról és ezért zsarolni fogja őket. Annak ellenére, hogy tisztán rájött, hogy mi van kettejük között, meg sem próbálta kiteregetni. A Senate Spy-ban Clovis egy egyszerű bájgúnárnak tűnt, aki ugyan elárulta a Köztársaságot de egyúttal szereti is Padmét. Ebben a szálban lehetősége volt még jobban kiteljesedni és egyike lett a sorozat talán legösszetettebb karaktereinek.

 

De ami még durvábban rátett egy lapáttal, az a jelenet, amikor Anakin és Padmé összevesztek. Most először láttam ilyet, mióta nyomon követem a Star Wars-t. Egyetlen általam olvasott EU műre sem emlékszem, amelyben olyasmit láttam, hogy Anakin és Padmé kapcsolta megrendülni látszik. Márpedig amikor Padmé azt mondja, hogy egy darabig ne találkozzanak, az egyenesen lesújtó.

 

Az is tetszett, amikor Obi-Wan meglátogatta Anakint a lakosztályában, ahol épp barkácsolgatott. A háttérben nagyon jópofa volt az a Sebulba poszter. Vicces belegondolni, hogy Anakin lehet a mai napig nyomon követi a fogatverseny híreket / közvetítéseket a HoloNeten a szabadidejében. Ez a sok easter egg eszembe juttatta, hogy miért is szerettem annyira ezt a sorozatot. :) Nagyon-nagy kár, hogy nem született belőle még két évad!

 

Apropó, az előző epizód értékelésénél elfelejtettem említeni, de szerintem Scipio baromi jól néz ki, mindig is kíváncsi voltam rá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy onnantól ahogy Clovis és Padmé beszélgetnek addig, hogy Anakin és Padmé elválnak, a sorozat egyik legerősebb jelenetsora. És pont azért amit írsz: elég sok feszültséget sikerült idepakolni ami ráadásul ki is jön belőle! Ez nagyon fontos.

 

OFF

Csak szeretted a sorozatot? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Most sajnálom csak igazán, hogy az Order 66-tetralógia után csak az imént kezdtem el nézni a 6. évadot , mert így nem vehettem részt a diskurzusban. Ezt az epizódot nekem találták ki. :D Star Wars + politika. Imádom :) Ez a rész is mutatja, a TCW már rég nem gyerekműsor. A The Rise of Clovis a filmek mellé egy olyan hiánypótló alkotás, hogy szinte bűnt követ el az a SW-rajongó, aki annak idején a sorozat nézését annak "gyerekessége" miatt abbahagyta és nem tekintette meg ezt a gyöngyszemet. :) Ez a rész a nagybetűs Star Wars. Pedig egy látványos bunyón kívül nincs semmi akció.

 

Értékelés szempontjából a részt két felé lehet bontani: politika és a szereplők egymáshoz fűződő viszonyai. Kezdjük az előbbivel.

 

Az egész Galaxis politikájának romlottságát kitűnően mutatja az a tény, hogy az IBK és a hasonszőrű szervezetek teljesen nyíltan és kimondva támogatják mindkét háborús felet. És ezen senki nincs kiakadva, mi több a szenátorok a szavazásnál természetesnek veszik, hogy ez a fennálló helyzet! Megáll az ész. Eddig úgy gondoltam, hogy ezek az ügyletek suttyomban történnek, azaz az IBK, a különböző bankok, a Kereskedelmi Szövetség stb. kétkulacsos politikát folytat, s a Köztársaság és a CIS is azt gondolja (mármint persze a raxusi Parlament), hogy ők a kizárólagos üzletpartner, ügyfél. A Köztársaság eddigre de facto már csak látszatszervezet, a fent említett hatalmas bankszervezetek, konzorciumok, iparcégek játékteréül szolgál. Palpatine itt is kitűnően machinál; azontúl, hogy ismét elveti a bizalmatlanság magvait, hosszú távon még ezen szervezetek befolyását is letöri, hogy a háború végére azok tőkéit államosítsa és a Birodalomba olvassza. Egy Birodalom a centralizációról szól, ahol egy olyan intergalaktikus szervezetnek (már a nevében is benne van:), mint az IBK-nak nincs helye. Lesz majd a Központi Birodalmi Bank, s innentől fogva Coruscant fogja osztani a pénzt, ezáltal magához láncolva a világokat.

 

Palpatine zseniális, miként meggyőzi a Szenátust Clovis kinevezéséről. Az egész egy jól szervezett forgatókönyv szerint zajlik, a "semlegesség" hathatós köntösébe bújtatva. Lott Dod mi a fenét keres ott? Azok után, hogy kis híján megölte Padmét, még mindig ott pöffeszkedik? A Köztársaság már egy ilyen egyértelmű esetnél sem tudott határozottan döntést hozni, hogy perbe fogják vagy valami... De hát emlékezhetünk, Gunray szintén szabadon lófrált 10 év és 4 bírósági tárgyalás után. Furcsa volt nekem, hogy Clovis kihangsúlyozta, a muunok alapvetően tisztességes lények. Kár, hogy eddig csak a szemét oldalukat ismerhettük meg... :) San Hill, Mak Plain, Nix Card (utóbbit már látom, ahogy puszta "véletlenségből" lezuhan a turbólift aknájába, vagy ő is siklóbaleset áldozata lesz... talán Embo segédletével :D ).

 

Sajnos Padmé is bekajálta az egészet, ellenben a szavazásnál úgy láttam, Organa egyike volt azon keveseknek, akik nemet nyomtak. Mennyivel másképp alakul a Galaxis sorsa, ha egy csoda folytán ő jutott volna a főkancellári székbe... :( de ehhez a Köztársasághoz ő túl tisztességes volt, szebb és békésebb korok hátramaradt képviselője.

 

Térjünk rá az érzelmi részre. :) A TCW azért jó, mert a filmben bemutatott érzelmi konfliktusoknak mélyebb hátteret tud biztosítani. Anakin viselkedése jól illeszkedik EP3-as önmagához. Bizalmatlan, féltékeny... "Követelem"... Padmé és én is nagyot néztem. :S Aztán a párharc... talán ez volt az első alkalom, hogy Padmé megrettent Anakintól... itt most valóban láthatta egy pillanatra Vadert, amely majd elementáris erővel fog kitörni végleg a Mustafaron. A lány a korábbi buckalakós sztorit nyilván nem élhette át igazán. Más, ha az embernek mesélnek egy szörnyű dologról, és más, ha közvetlen közelről szembesül vele. Itt ez történt. Megjegyzem, Anakin, ígérete ellenére, nem "játszott" fair módon, hiszen a küzdelem végére csak-csak bevetette az Erőt...

 

Miért van az, hogy Anakin a kancellárban megbízik, de Obi-Wan-ban nem? Pedig nem sok kellett volna hozzá, Anakin beismerő vallomása már a nyelve hegyén volt. Obi-Wan nagyon sokat változott a háború alatt, ott volt ugye Satine is... szerintem ez már az a helyzet, amikor a volt mesterével lehetett volna őszinte. A másik, hogy sose értettem a túlzott ragaszkodását a Jedi-rendhez, amikor láthatóan nem érezte ott jól magát. Persze tovább hajtotta a gyermekkori álmát (felszabadítani az összes bolygót, igazságot szolgáltatni), de úgy érzem, ennél a pontnál a Padmé-val való kapcsolat már jóval nagyobb mozgatórugónak kellett volna lennie. Egyébként nagyon tetszett Anakin szobája. Annyira jellemző rá, hogy amikor rossz kedve van, félrevonul és barkácsol. Igazi gyerek még. :) Padmé esetében úgy éreztem, hogy Clovis iránt nem érez semmit, de már csak dacból is jól esett neki, hogy a férfi flörtöl vele... Nők. :D

 

Volt itt tehát minden, hihetetlen impulzusok értek a rész során. :) Az Obi-Wan-Anakin és Anakin-Padmé párbeszédek a filmekben is megállták volna a helyüket, összetettség tekintetében. :) Padmé gyakorlatilag szakított, kimondva-kimondatlanul. Hogy lesz ebből két gyerek az EP3-ra? :D Persze az is elképzelhető, hogy Padmé már most terhes, vagy a következő részekben kibékülnek

 

10/10. Nem lehet más. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan nagyon sokat változott a háború alatt, ott volt ugye Satine is... szerintem ez már az a helyzet, amikor a volt mesterével lehetett volna őszinte.

Obi-Wan nagyon szimpatikus lett az EPIII -ra, már nem az a karót nyelt figura mint az EPII -ben. A sorozat megmutatja nekünk hogyan ment végbe ez a változás. Mert csak most látjuk igazán mekkora volt az ugrás a két film között. Kár, hogy nem voltak őszintébbek egymáshoz. Vagyis inkább Anakin nem volt őszinte. Obi-Wan mindent elmondott neki korábban is, de ezt valamiért Anakin bizalmatlansággal honorálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Tetszik, hogy Clovis szenátor visszatért, és egy olyan szálon fut a történet, ahol neki is fontos szerepe van. Ha jól emlékszem, utoljára a 2. évadban volt egy összetűzése Padméval, és azt hiszem akkor találkozhattunk vele először. Az, hogy a későbbiekben is szerepelt-e, nem igazán ugrik be. Mindenesetre érdekelt, hogy a közeljövőben mi lesz a sorsa.

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.