Ugrás a kommentre

6x10 - The Lost One


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én biztos vagyok benne, hogy ezt a dolgot szépen vitték volna tovább a sorozatban. Ráadásul azt se feledjük, hogy erről a dologról kb. 8 jedi tudott...

Tizenkét Jedi. Baromi nagy a végén a jelenet annak tekintetében is, hogy Oppo RAncisist és Eath Koth-ot leszámítva csak azok a Jedik vannak jelen, akik az ep3-ban a Tanácsot fogják alkotni. Ráadásul bizonyos szemszögből nézve a TCW folyamán most először ülésezett teljes létszámmal a Jedi Tanács (Adi Gallia széke üres volt ugyan, de tudjuk, hogy azt Anakin veszi át).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De honnan tudhatnák előre, hogy miként és mikor fog manifesztálódni a Sith-ek terve? Úgy értem, odafigyelnek a klónokra, és? Nem tudják, mikor és miképpen éri majd őket az a dolog, amire a Sith-ek megteremtették a klónokat, ráadásul az első tényező meg már önmagában is elég ahhoz, hogy a 66-os parancs jól működjön. Lehetséges, hogy innentől kezdve kicsit elkezdtek tartani tőlük, jobban szemmel tartották, ki ad nekik parancsot, csak sajnos, ez igen korlátozott lehetőségek között tehették meg. A korábbi részek már bizonyították, hogy a Jedik mellett egyre nagyobb teret kapnak a normál, emberi tisztek, ráadásul a főparancsnok a Szenátus, illetve az ep3-ra Palpatine. Millió és egy ember adhat még parancsot nekik, anélkül, hogy a Jedik tudnák (ahogy az történt). Sajnos a Jedik itt már bármit tesznek, a klónoktól nem menekülhetnek. Ki nem vonhatják magukat a háborúból, a starfétabotot most már egyáltalán nem adhatják át, az meg önmagában kevés, hogy odafigyelnek rájuk.

A meglepetés faktor minimális tényező a 66-os parancs sikerében, a túlerő akkor is felőrölte volna őket, ha pontosan tudják, mi következik. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy az odafigyelés mellett tettek néhány óvintézkedést. Teszem azt, néhány Jedit eltávolítottak a klónok közeléből, elrejtettek holokronokat, megmásítottak adatokat, stb. Szóval, biztonságba helyezték néhány tagjukat, tudásukat. Például a Galaxis Jedi-jelöltjeinek névsorát én ezután baromira eltűntetném a Templomból, pláne mert a Sith már jelét adta, hogy érdeklődik azután.

Igen de ezzel nekem nem kompatibilis pl. Ki-Adi Mundi arca, mikor ellene fordulnak a klónok. Totál döbbenetet él át, pedig már készülhetett volna ezek alapján hasonlóra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen de ezzel nekem nem kompatibilis pl. Ki-Adi Mundi arca, mikor ellene fordulnak a klónok. Totál döbbenetet él át, pedig már készülhetett volna ezek alapján hasonlóra.

Szerintem ami akkor következett, arra rohadtul nem lehetett felkészülni, pláne, ha nem ismert hogy mi fog történni, mikor fog megtörténni, hogyan fog megtörténni. Három kulcskérdés, amire a Jedik NEM tudják a választ. Naná, hogy megdöbbent, ráadásul Ki-Adi elég szerencsétlen helyzetben is volt. A klónok minden átmenet és látható külső behatás nélkül egyik pillanatról a másikra kapcsoltak át Jedi-gyilkos üzemmódban, egy csata kellős közepén. Ezt elképzelni is hihetetlen, hát még átélni. Szembesülni azzal, hogy a klónok, akik egy másodperccel azelőtt még szó nélkül harcoltak mellette, hirtelen rá fogják a fegyvert. Ráeszmélni arra, hogy kereszttűzben van, ezt semmiképpen sem fogja túlélni. Ráébredni arra, hogy hogyan használták fel a klónokat a Sith-ek, ezzel egy időben rádöbbenni arra, hogy a Jedik vesztettek, a Sith felemelkedett. És akkor még jöhettek az Erőn át is a hullámok, mert ennyi Jedi egyidejű lemészárlása biztos megzavarta kissé a mindent átható energiamezőt - ahogy Yoda is érezte. És mindez egy másodpercbe sűrítve, aztán két másodperccel később már halott volt. Hát ne vessük már a szemére, hogy abban a helyzetben kiült az arcára a döbbenet. Szerintem te is eléggé ledöbbentél volna a helyében. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam az érdekességekben, hogy az epizód eleji hullócsillag Spielberg úttörő munkájának állít emléket.

Nem mellesleg lehet konkrétan Cápa(Jaws) utalás is mert ott konkrétan ugyanilyen hullócsillag látható, rövid őn belül kétszer is. Méret esési szög stimmel! :)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végignézve a Yoda-szálat(ma néztem a meg az utolsót), és még mindig a totális hatása alatt(egész nap a munkahelyemen ezen agyaltam), gondoltam írnék valamit, de az elsővel kezdem.

 

Egy lezuhant Jedi-hajóról jövő jel miatt küldenek oda klónokat és egy Jedit vizsgálódni. Az egyből nekem is feltünt hogy a hajó eddig nem adott vészjelet és hogyhogy csak most kapcsolódott be? De aztán Dzséjt magyarázata meggyőzött. Viszont feltünt még valami. A Jediknek nem véletlenül egyből Geonosis után arra kellett volna ráállnia hogy kiderítsék mi lett Syfo-Dyassal? Ha erről a hajóról nem fogják a jelet 200 000 évig akkor nem is foglalkoznak a rejtéllyel? Mert azt csak most tudták meg, hogy a Kancellária titkosította az ügyet mert úgy beszéltek róla mintha most hallanák először. Tehát nem amiatt álltak le.

Na de nézzük sorrendben mi is történhetett.

Syfo -Dyas egy radikális nézeteket valló Tanácstag volt, aki hadsereget akart felállítani a Köztársaság számára, mert sötét jövőt érzett. Magyarán megérezte az eseményeket mint Krell. Emiatt kizárták a Tanácsból. Az akkor még Jedi(vagy fél lábbal már Sidious mellett) lévő Dooku kihasználta és meglovagolta ezt a sötét előérzetet és szerintem rávette Dyast hogy rendeljen hadsereget majd ő kifizeti(vagy a Köztársaság), és természetesen a jó érdekében. Szóval ,szerintem tényleg Dyas rendelte meg a klónhadsereget. Majd ezután Valorum elküldi titokban a Pyke-kokhoz Dyast és a titkárt. Mondjuk már az is durva hogy a Kancellária a Tanács tudta nélkül küldözgethet titkos küldetésekre Jediket. Dokku bácsi meg megmondja a pyke-oknak hogy lőjék le a hajót. A titkár életben marad és börtönbe vetik, Dyas holttestét pedig eltüntetik. Na és itt jönnek a problémák számomra.

Hogy jön ide Felucia? Minek kellett Dookunak Dyas-ként megjelennie Felucián? Milyen holttestet vitt oda? Magát a küldetést amúgy is titkosították, a Jedik nem férhetnek hozzá. Akkor miért kellett ez a túlbonyolítás? Nem mindegy hol halt meg Dyas?

A bolond titkár nem volt semmi, nem csoda hogy megőrült a 10 év alatt. Sajnáltam azért. Na de ami álleesős volt az Sidious ereje. Dooku papát jó messziről simán megfojtogatta. Pedig Dooku se egy amatőr Sith.

Az is jó volt hogy a Jedik megtudták ki valójában Tyrannus. Egyre jobban áll össze a kép, de már késő.

A végén ugyanúgy éreztem mint Bomarr. Tudom hogy az ellenség rendelte a klónsereget(nyilván nem hogy levest főzzenek nekünk), a katonák agyában egy chip van amire bármely parancsot végrehajtanak ,és csak hümmögnek, meg nem szállhatnak már ki.

Szerintem pedig meg lehetne oldani. A Holoneten a Jedi Tanács elmondja az igazat. A nép csak nem lehet olyan hülye hogy őket hibáztatnák egy klónsereg felállításáért mikor kiderült hogy az ellenség rendelte ergo a Jedik nem hibásak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de nézzük sorrendben mi is történhetett.

Syfo -Dyas egy radikális nézeteket valló Tanácstag volt, aki hadsereget akart felállítani a Köztársaság számára, mert sötét jövőt érzett. Magyarán megérezte az eseményeket mint Krell. Emiatt kizárták a Tanácsból. Az akkor még Jedi(vagy fél lábbal már Sidious mellett) lévő Dooku kihasználta és meglovagolta ezt a sötét előérzetet és szerintem rávette Dyast hogy rendeljen hadsereget majd ő kifizeti(vagy a Köztársaság), és természetesen a jó érdekében. Szóval ,szerintem tényleg Dyas rendelte meg a klónhadsereget. Majd ezután Valorum elküldi titokban a Pyke-kokhoz Dyast és a titkárt. Mondjuk már az is durva hogy a Kancellária a Tanács tudta nélkül küldözgethet titkos küldetésekre Jediket. Dokku bácsi meg megmondja a pyke-oknak hogy lőjék le a hajót. A titkár életben marad és börtönbe vetik, Dyas holttestét pedig eltüntetik. Na és itt jönnek a problémák számomra.

Hogy jön ide Felucia? Minek kellett Dookunak Dyas-ként megjelennie Felucián? Milyen holttestet vitt oda? Magát a küldetést amúgy is titkosították, a Jedik nem férhetnek hozzá. Akkor miért kellett ez a túlbonyolítás? Nem mindegy hol halt meg Dyas?

 

Csak hogy Sifo Dyas hivatalosan a Feluciára utazott, ez a kitérő a Pyke -oknál titkos volt. Erről a Jedik nem tudtak semmit csal Valorumék. Miután meghalt Dyas szerintem berezeltek és titkosították a történteket.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Syfo -Dyas egy radikális nézeteket valló Tanácstag volt, aki hadsereget akart felállítani a Köztársaság számára, mert sötét jövőt érzett. Magyarán megérezte az eseményeket mint Krell. Emiatt kizárták a Tanácsból. Az akkor még Jedi(vagy fél lábbal már Sidious mellett) lévő Dooku kihasználta és meglovagolta ezt a sötét előérzetet és szerintem rávette Dyast hogy rendeljen hadsereget majd ő kifizeti(vagy a Köztársaság), és természetesen a jó érdekében. Szóval ,szerintem tényleg Dyas rendelte meg a klónhadsereget. Majd ezután Valorum elküldi titokban a Pyke-kokhoz Dyast és a titkárt. Mondjuk már az is durva hogy a Kancellária a Tanács tudta nélkül küldözgethet titkos küldetésekre Jediket. Dokku bácsi meg megmondja a pyke-oknak hogy lőjék le a hajót. A titkár életben marad és börtönbe vetik, Dyas holttestét pedig eltüntetik. Na és itt jönnek a problémák számomra..

No, barátom, azon túl, hogy ezzel a szakasszal maximálisan egyetértek, szerintem is így ment, rávilágítottál egy nagyon fontos kérdésre, ami Sifo-Dyas és a klónok megrendelése mellett szintén egy olyan kérdés, ami az ep2 premierje óta a levegőben lóg, és ez az epizód úgy válaszolja meg, hogy eddig csak te vetted észre. A kérdés így hangzik: mikor állt át Dooku? Ezek szerint már az ep1 előtt! Lehet, hogy Sith Lord ekkor még nem volt (hiszen még ott volt Maul), de már Sidiousszal dolgozott. De egyértelmű, hogy Sifo-Dyas még azelőtt halt meg, hogy Valorumot leváltották, mind ahogy az is, hogy Dooku ölette meg, illetve törölte a Templom archívumából a Kamino bolygót.

Még az ep1 cselekménye előtt Dooku - aki Sidious utasításait követi - unszolására Sifo-Dyas megrendeli a kaminoiaktól a klón sereget, majd belevág a Jedi Tanácstól kapott feluciai küldetésbe, de közben tesz egy kitérőt a Oba Diah-ra Valorum titkos küldetése miatt. Itt Dooku megöli, majd elviszi a Feluciára és ott úgy állítja be a dolgot, mintha ott halt volna meg a mester, nem tudván, hogy Silman életben maradt. Aztán leperegnek az ep1 eseményei, Maul kiesik a képből, ezután Sith tanítvánnyá fogadja Dookut Sidious. Zseniális!

 

Hogy jön ide Felucia? Minek kellett Dookunak Dyas-ként megjelennie Felucián? Milyen holttestet vitt oda? Magát a küldetést amúgy is titkosították, a Jedik nem férhetnek hozzá. Akkor miért kellett ez a túlbonyolítás? Nem mindegy hol halt meg Dyas?

Feluciára Sifo-Dyas holtestét vitte, úgy állította be, mintha ő halt volna ott meg. Jó választás volt, hiszen az ottani őslakosok iszonyú primitívek (azért csak-csak visszacsempésztek a kánonba egy kicsit a Force Unleashedből), akiket könnyű átverni, ráadásul el sem tudják mondani az igazságot rendesen (Obi-Wanéknak el kellett volna vinnie C-3PO-t :) ).

Szerintem azért kellett ez a trükközés, hogy a Jedik meg se neszeljék, hogy Sifo-Dyas esetleg máshol halt meg, mert ez esetben elkezdenek mélyebben kutakodni. Valójában ez is történt, amikor rájöttek, hogy Sifo-Dyas nem a Felucián halt meg, máris mélyebbre ástak. Gondolom utánajártak a dolognak már az ep2 után is, csak hát akkor a legtöbb dolog igazolta azt, hogy a mester egy lázadásban meghalt a dzsungelbolygón, noha a hajója és a holtteste sosem került elő. Érthető módon fel sem merült bennük, hogy másfelé is járt.

Azt mindenképpen el kellett tusolnia Dookunak, hogy Tyranusnak nagyobb szerepe szerepe volt a klónok megteremtésében a mintaegyed kiválasztásánál, és, hogy ő Tyranus. Ezt viszont a pyke-ok igazolni tudták, ergo a feléjük vezető nyomokat el kellett tüntetni. Ezért nem volt mindegy, hol halt meg Sifo-Dyas. De Dooku félmunkát végzett, rá is cseszett végül.

 

Szerintem pedig meg lehetne oldani. A Holoneten a Jedi Tanács elmondja az igazat. A nép csak nem lehet olyan hülye hogy őket hibáztatnák egy klónsereg felállításáért mikor kiderült hogy az ellenség rendelte ergo a Jedik nem hibásak.

Nem is attól féltek, hogy a Jediket hibáztatnák, hanem attól, hogy a nép körében a hírre tömeghisztéria tör ki, és már nem támogatják a Jedik és a Köztársaság háborús törekvéseit. Durva dolog azért ezt Windu szájából hallani, hiszen pont ő mondta az ep2-ben, hogy a Jedik békeőrök, nem katonák. Most meg már háborús törekvéseik vannak. :roll: Pedig hosszútávon lehet kifizetődő lett volna a népet tájékoztatni. Eleve, a Konföderációs Parlamentben is valószínűleg sokakban megtörne a háborús törekvés, ha kiderülne, hogy Dooku fegyverezte fel a Köztársaságot is. Csak a Jedik már megint rosszul értékelték a helyzetet. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, barátom, azon túl, hogy ezzel a szakasszal maximálisan egyetértek, szerintem is így ment, rávilágítottál egy nagyon fontos kérdésre, ami Sifo-Dyas és a klónok megrendelése mellett szintén egy olyan kérdés, ami az ep2 premierje óta a levegőben lóg, és ez az epizód úgy válaszolja meg, hogy eddig csak te vetted észre. A kérdés így hangzik: mikor állt át Dooku? Ezek szerint már az ep1 előtt! Lehet, hogy Sith Lord ekkor még nem volt (hiszen még ott volt Maul), de már Sidiousszal dolgozott. De egyértelmű, hogy Sifo-Dyas még azelőtt halt meg, hogy Valorumot leváltották, mind ahogy az is, hogy Dooku ölette meg, illetve törölte a Templom archívumából a Kamino bolygót.

Még az ep1 cselekménye előtt Dooku - aki Sidious utasításait követi - unszolására Sifo-Dyas megrendeli a kaminoiaktól a klón sereget, majd belevág a Jedi Tanácstól kapott feluciai küldetésbe, de közben tesz egy kitérőt a Oba Diah-ra Valorum titkos küldetése miatt. Itt Dooku megöli, majd elviszi a Feluciára és ott úgy állítja be a dolgot, mintha ott halt volna meg a mester, nem tudván, hogy Silman életben maradt. Aztán leperegnek az ep1 eseményei, Maul kiesik a képből, ezután Sith tanítvánnyá fogadja Dookut Sidious. Zseniális!

 

No igen. Ennyit arról, hogy Palpatine Maullal akarta végig csinálni eredetileg az egészet? Vagy csak hitegette Dookut? Nem úgy fest, mintha Maul vagy Dooku a TCW előtt találkoztak volna, ergo megküzdöttek volna a tanítványi pozícióért.

 

Feluciára Sifo-Dyas holtestét vitte, úgy állította be, mintha ő halt volna ott meg. Jó választás volt, hiszen az ottani őslakosok iszonyú primitívek (azért csak-csak visszacsempésztek a kánonba egy kicsit a Force Unleashedből), akiket könnyű átverni, ráadásul el sem tudják mondani az igazságot rendesen (Obi-Wanéknak el kellett volna vinnie C-3PO-t :) ).

Szerintem azért kellett ez a trükközés, hogy a Jedik meg se neszeljék, hogy Sifo-Dyas esetleg máshol halt meg, mert ez esetben elkezdenek mélyebben kutakodni. Valójában ez is történt, amikor rájöttek, hogy Sifo-Dyas nem a Felucián halt meg, máris mélyebbre ástak. Gondolom utánajártak a dolognak már az ep2 után is, csak hát akkor a legtöbb dolog igazolta azt, hogy a mester egy lázadásban meghalt a dzsungelbolygón, noha a hajója és a holtteste sosem került elő. Érthető módon fel sem merült bennük, hogy másfelé is járt.

Azt mindenképpen el kellett tusolnia Dookunak, hogy Tyranusnak nagyobb szerepe szerepe volt a klónok megteremtésében a mintaegyed kiválasztásánál, és, hogy ő Tyranus. Ezt viszont a pyke-ok igazolni tudták, ergo a feléjük vezető nyomokat el kellett tüntetni. Ezért nem volt mindegy, hol halt meg Sifo-Dyas. De Dooku félmunkát végzett, rá is cseszett végül.

De akkor mi lett a holttesttel?

 

Egyébként Obi-wan ironikus megjegyzése elég nagy találat volt a részben - már amikor a Jedik utóbbi időkben hozott döntéseit kritizálja némi öniróniával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen. Ennyit arról, hogy Palpatine Maullal akarta végig csinálni eredetileg az egészet? Vagy csak hitegette Dookut? Nem úgy fest, mintha Maul vagy Dooku a TCW előtt találkoztak volna, ergo megküzdöttek volna a tanítványi pozícióért.

Meg merem kockáztatni, hogy Dooku kezdetben tényleg csak azért állt a másik oldalra, mert tudta, hogy a Köztársaság korrupt. Ugye Windu idealistának írta le, gondolom ez azért nem a semmiből jött. Az a baj, hogy Dookut nem ismertük Jediként, csak kétszínű Sith-ként. Palpatine egész jól tudja úgy beállítani a Sith-eket, mintha azok semmivel sem lennének rosszabbak a Jediknél. Ezzel megvezethette az öreget, aki belekeseredett abba, amit a Köztársaság művelt. Aztán egy ideig úgy működhetett, mint Asajj vagy Opress, de hosszú távon akkor még nem számolt vele Sidi papa, mint tanítvány. Gondolom végül Maullal megölette volna Dookut, csak aztán inkább kapóra jött, mint helyettes tanítvány. Legalábbis egy ideig.

 

De akkor mi lett a holttesttel?

Mondta Obi-Wan, hogy a Felucián elégették a bennszülöttek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, barátom, azon túl, hogy ezzel a szakasszal maximálisan egyetértek, szerintem is így ment, rávilágítottál egy nagyon fontos kérdésre, ami Sifo-Dyas és a klónok megrendelése mellett szintén egy olyan kérdés, ami az ep2 premierje óta a levegőben lóg, és ez az epizód úgy válaszolja meg, hogy eddig csak te vetted észre. A kérdés így hangzik: mikor állt át Dooku? Ezek szerint már az ep1 előtt! Lehet, hogy Sith Lord ekkor még nem volt (hiszen még ott volt Maul), de már Sidiousszal dolgozott. De egyértelmű, hogy Sifo-Dyas még azelőtt halt meg, hogy Valorumot leváltották, mind ahogy az is, hogy Dooku ölette meg, illetve törölte a Templom archívumából a Kamino bolygót.

Még az ep1 cselekménye előtt Dooku - aki Sidious utasításait követi - unszolására Sifo-Dyas megrendeli a kaminoiaktól a klón sereget, majd belevág a Jedi Tanácstól kapott feluciai küldetésbe, de közben tesz egy kitérőt a Oba Diah-ra Valorum titkos küldetése miatt. Itt Dooku megöli, majd elviszi a Feluciára és ott úgy állítja be a dolgot, mintha ott halt volna meg a mester, nem tudván, hogy Silman életben maradt. Aztán leperegnek az ep1 eseményei, Maul kiesik a képből, ezután Sith tanítvánnyá fogadja Dookut Sidious. Zseniális!

Van egy apró bibi! az EPI előtti időkben Maul volt Sidius tanítványa. Miáért nem ő intézte ezt a dolgot? Miért kellett ehhez egy harmadik fél? Ráadásul Maul semmit nem tudott Dooku -ról, viszont a klónháborúk tervéről igen, mint ahogy említi is. Ez megint azt bizonyítja, hogy Maul lett volna az első számú jelölt erre a feladatra. A halála után gyorsan kellett lépni így jöhetett képbe Dooku.

 

Nem is attól féltek, hogy a Jediket hibáztatnák, hanem attól, hogy a nép körében a hírre tömeghisztéria tör ki, és már nem támogatják a Jedik és a Köztársaság háborús törekvéseit. Durva dolog azért ezt Windu szájából hallani, hiszen pont ő mondta az ep2-ben, hogy a Jedik békeőrök, nem katonák. Most meg már háborús törekvéseik vannak. :roll: Pedig hosszútávon lehet kifizetődő lett volna a népet tájékoztatni. Eleve, a Konföderációs Parlamentben is valószínűleg sokakban megtörne a háborús törekvés, ha kiderülne, hogy Dooku fegyverezte fel a Köztársaságot is. Csak a Jedik már megint rosszul értékelték a helyzetet. :pfff:

Bizony pedig ezzel az infóval hogy be lehetett volna dönteni ezt az egész kócerájt? Ennél magasabb labda nem is kell (pedig elsőre én se gondoltam rá :D ). Én vertem volna a tam-tam -ot mint az állat, hogy ez az egész háború egy nagy színjáték. Lehet, hogy a Jedik belebuknak, de a sithek is! Ki tudja mi lett volna akkor?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy apró bibi! az EPI előtti időkben Maul volt Sidius tanítványa. Miáért nem ő intézte ezt a dolgot? Miért kellett ehhez egy harmadik fél? Ráadásul Maul semmit nem tudott Dooku -ról, viszont a klónháborúk tervéről igen, mint ahogy említi is. Ez megint azt bizonyítja, hogy Maul lett volna az első számú jelölt erre a feladatra. A halála után gyorsan kellett lépni így jöhetett képbe Dooku.

Mikor is derült ki, hogy Maul nem tudott Dookuról? Annyira emlékszem, hogy elég lekicsinylően beszél róla Vizsla előtt, csak nem rémlik, pontosan hogyan zajlik a beszélgetés (és richtig nincs a PC-men a rész, csak a laptopomon, de azt most ezért nem kapcsolom be :) ).

Lehet, hogy Maul lett volna a jelölt, vagy ő lett volna a jelölt Grievous helyére, és Dooku karizmatikusabb fellépőként lett volna az, ami most is: politikai vezető. Csak nem, mint Sith Lord.

Annyit meg már bőven tudunk a Sith-ekről, hogy sok mindent kifutófiúkkal (vagy lányokkal) végeztetnek el, így Maulnak sem kellett mindent megcsinálnia, dolgozhatott helyette más is. Pláne, hogy az ep1 előtt még fontos volt, hogy ne lepleződjenek le a Jedik előtt. Ugye csak az ep1-ben fedték fel magukat. Ezért is lehet, hogy nem Maul ment a Jedi Tanács egyik mestere ellen, plusz, Dooku volt a belsős ember, akiben Sifo-Dyas valószínűleg meg is bízott. Könnyebben kijátszhatta.

Plusz, sok problémám volt azzal, hogy Maul halála után Dooku baromi gyorsan Sith tanítvány lett, márpedig szerintem nehezen hihető, hogy egy ilyen agg Jedit hirtelen át tud állítani Sidious a Sötét Oldalra, mikor még Anakinnal is 13 évig szenvedett. Viszont ha Dooku már előbb beavatott volt, ha Palpatine (nem feltétlen felfedve Sith mivoltát) már korábban is összedolgozott vele és terelgette, akkor hihetőbb.

 

Akárhogy is, ez az epizód ténnyé tette: Dooku már a Sith-ekkel dolgozott az ep1 előtt. Sifo-Dyas Valorum idején halt meg (ezt amúgy az ep2-ben Obi-Wan is megerősíti, amikor Sifo-Dyas halálát több mint tíz évre datálja), azaz az ep1 előtt, és Dooku ölte meg. Sőt, akkor már a Tyranus nevet használta, bár megeshet, hogy akkor csak álnév volt, nehogy lebukjon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy apró bibi! az EPI előtti időkben Maul volt Sidius tanítványa. Miáért nem ő intézte ezt a dolgot? Miért kellett ehhez egy harmadik fél? Ráadásul Maul semmit nem tudott Dooku -ról, viszont a klónháborúk tervéről igen, mint ahogy említi is. Ez megint azt bizonyítja, hogy Maul lett volna az első számú jelölt erre a feladatra. A halála után gyorsan kellett lépni így jöhetett képbe Dooku.

 

Lehet azért, mert Maul-ra könnyebben emlékeztek volna a kaminoiak, nem? Bejön egy vörös börű fazon fekete tetkókkal sárga szemmel aztán leadja a rendelést a klónokra az szerintem feltűnőbb mint egy ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhogy is, ez az epizód ténnyé tette: Dooku már a Sith-ekkel dolgozott az ep1 előtt. Sifo-Dyas Valorum idején halt meg (ezt amúgy az ep2-ben Obi-Wan is megerősíti, amikor Sifo-Dyas halálát több mint tíz évre datálja), azaz az ep1 előtt, és Dooku ölte meg. Sőt, akkor már a Tyranus nevet használta, bár megeshet, hogy akkor csak álnév volt, nehogy lebukjon.

Basszus ez nekem kiesett. :facepalm: Persze, így már egyértelmű, hogy volt idő, amikor Sidious minimum két vasat (embert) tartott a tűzben. Gondolom azért kellett Dooku a klón tervhez mert,

1. Nem akarták Syfo Dias előtt felfedni a sith -ek létezését.

2. Egy nagy hírű Jedivel jobban megértette egymást, mint pl. Maul -al, aki ráadásul sith lovag, így az előző szabály ki is zárja őt ebből a felvonásból.

 

Dooku viszont akkor még papíron egy idealista Jedi lovag lehetett, akinek nyilván kitörő örömmel mesélhette Dias a baljós látomásait és terveit a seregről. Volt aki komolyan vette és nem letorkolta.

 

Lehet azért, mert Maul-ra könnyebben emlékeztek volna a kaminoiak, nem? Bejön egy vörös börű fazon fekete tetkókkal sárga szemmel aztán leadja a rendelést a klónokra az szerintem feltűnőbb mint egy ember.

De a rendelést valóban Syfo-Dias adta le. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz, azt sem szabad elfelejteni, hogy Dookunak még egy ideig bejárása kellett legyen a Jedi Templomba, ha törölhette az Archívumból a Kaminót. Ez sejtette már az ep2 alapján is, hogy Dooku egy ideig úgy dolgozott a Sith-eknek, hogy közben még a Jedi Rend tagja volt. Most meg igazolva lett. Azért ez nem semmi, mind a TCW, mind Dooku részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, hisz láthattuk, hogy Windu még az EPII legelején is milyen jóhiszemű Dooku -val szemben. Akkor milyen lehetett 10 éve? Szerintem úgy ki-be járkált akkoriban a templomba Dooku ahogy nem szégyellt .

 

Istenem annyira kerek és passzentos az egész, hogy még gyönyörű belegondolni is. :D Ezért imádom az SW -t és ezt a sorozatot. Még 100 év után is fog ez a saga meglepetéseket okozni ebben biztos vagyok! Persze ahhoz úgy kellett megírni anno, hogy lehessenek meglepik. :)

 

Egyébként emlékeztek még milyen találgatások mentek a klónsereg rendelőjéről? Syfo-Dias...biztos azért ez a név mert a Sidious -ból lett kirakva, stb. Most meg itt vagyunk és tudunk mindent! Csodálatos. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Most már igyekszem jóval lassabban haladni a részekkel, hogy számomra minél tovább tartson a sorozat. :P

 

Ezt az epizódot többször is meg kellett néznem egymás után, annyira király lett. :) Még mindig hihetetlen számomra, hogy a TCW az első évad, szvsz, kisebb-nagyobb botladozásai után milyen magasságokba emelkedett. Egy legalább 12 éves kérdés megválaszolására került sor, s mindezt olyan TCW környezetben (ld. Pyke Szindikátus), amely további összeköttetést teremt a sorozat és a prequel között. Fenomenális! :)

 

Számomra külön öröm volt, hogy az EU-ból ismét merítettek, legalábbis Sifo-Dyas mester kinézetét illetően (egy képregényben ugyanilyen fizimiskával bírt).

 

Dooku fiatalkora mindig is homályos volt, nem lehet pontosan tudni, mikor hagyta ott a Rendet, mikor került Palpatine közelébe, mi volt a kiváltó ok... Úgy érzem, a sorozat után, bátran kijelenthetjük, hogy Dooku már Jediként is Palpatine hatása alá kerülhetett... az hogy konkrétan mikor fedte fel Sith voltát, nem tudjuk, ám kezdetben szerintem a gróf valóban idealista lehetett, aki még a távozása után évekkel is köztiszteletnek örvendett a Jedik körében (lásd Ki-Adi emlékezetes kijelentését az EP2 elején). Dyas talán pontosan ugyanazokat a problémákat látta, mint Dooku. Növekvő korrupció, szegények kisemmizése, egyenlőtlenség, a kartellek, iparmágnások megerősödése. Kb. egy Qui-Gon kaliberű figura lehetett, aki lázadozott a Jedi-rend elavult és rugalmatlan szabályai ellen. Én nem hiszem, hogy a hadsereg ötlete a saját fejéből pattant volna ki. Szerintem Dooku, már Palpatine iránymutatásával, mint afféle "rokon lélek" fokozatosan meggyőzte ennek szükségességéről, mint megoldási opciót. Már az is megérne egy külön történetet, hogy a Sithek miként fedezték fel maguknak a Kamino bolygót.

 

Sifo-Dyastól ezután mesteri módon megszabadultak, s Dooku, akinek még bejárása lehetett a Templomba, módosította a megfelelő adatokat a jelentésben (ahogy nyilván a Kamino koordinátáit is ő tüntette el). Csak nem számoltak a pyke-okkal, akik a következő évekre szerettek volna némi biztosítékot... hiába no, ők sem voltak hülyék. Az kérdés, hogy ennyi év után mitől indult be a lezuhant hajó jelzőrendszere... talán a távolság miatt addigra ért be a jel, vagy épp valami asztrofizikai jelenséggel van összefüggésben... végül is lényegtelen. Talán nem túlzok ha azt mondom, hogy a sorozat eddigi egyik leghatásosabb jelenete volt, amikor Plo Koon és klónjai a hatalmas homokviharban keresték a jeladó pozícióját. A Tatooine viharai ehhez képest lágy szellők. :D

 

A nyomozás során felbukkant egyik kedvenc karakterem, az örök balek Valorum ex-főkancellár. Amikor megláttam, majdnem leestem a székről. :D Álmomban nem gondoltam volna, hogy valaha felbukkan még a TCW keretein belül, s így még inkább imádom, hogy végül leadták a 6. évadot. :) Az öreg jól tartja magát. Egyébként ő egy képregényben merénylet áldozata lett (a felbujtó na vajon ki?...) még YE 21-ben, szerintem ez nem feltétlenül jelenti a sztori törlését, csak az idővonalban kell elcsúsztatni 1-1,5 évvel. Másik EU-s utalás történt a Felucia bennszülött népére (TFU; nem a farmerekről van szó). Gyakorlatilag Valorum akarva-akaratlanul itt is szerepet játszott későbbi megbuktatója terveiben. Már eleve furcsa, hogy a rendet megkerülve alkalmazott egy Jedit, dehát ugyanezt csinálta a Kereskedelmi Szövetség blokádjánál is. A bizalom komplett hiánya már évtizedekkel előtt jellemzője volt a Köztársaságnak. Nem csoda, hogy Palpatine-nek ennyire könnyű dolga volt.

 

Ismét kaptunk egy új, egzotikus bolygót, még ha oly sokat nem is láttunk belőle. Dooku igyekezett is elvarrni a szálakat, miután mestere erre "finoman" ösztökélte :D (még hogy Palpatine csak a politikai machinációkban jó...). Itt jut eszembe, a Palpatine-Yoda beszélgetésnél végig borsódzott a hátam. Továbbra is megdöbbentő, hogy a Sith milyen természetesen játssza el aktuális szerepét. Na szóval, Dooku hamar rendet tett. Furcsa, hogy érkezése senkinek nem tűnt fel a bolygón, így akadálytalanul behatolhatott a börtönbe, ahol megölte azt a szerencsétlent. A hármas párbaj látványos volt, de annyira nem örültem neki, túl sokszor találkoznak ők hárman. Jó lett volna, ha a pyke-ok ellen is használja a fénykardját. :D

 

A legnagyobb megdöbbenést a rész konklúziója tartogatta; a Jedik a háború végére már tudták az igazságot! Atyaég! Egészen másképp fogom így nézni a 3. epizódot, a 66-os parancsot. S mivel ez az infó a Tanács szűk körét nem hagyta el, így számtalan Jedi továbbra is vakon megbízhatott a klónokban. Yoda felismerte, hogy kelepcébe kerültek, ám most már a Sithek játékszabályai szerint akarta végigjátszani a háborút... nem gondolta, hogy már túl késő. Nyilván ezután beindult az ötletelés, hogy a Sith terve mi is volt. Biztos vagyok benne, hogy gyanították, a szálak a politika legfelsőbb köreibe vezetnek (erre utal a könyvváltozat is, hogy nyomoznak ez ügyben). Szerintem még Palpatine neve is felmerült, mint lehetséges gyanúsított, sok száz név mellett. Aztán hamar elvetették, hiszen az azt feltételezte volna, hogy 13 évig (minimum) közvetlen közelről rútul rászedte a Jediket, az orruk előtt. Ez pedig, valljuk be, nem egy kényelmes gondolat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku -ról csak az EPII végére lett nyilvánvaló, hogy átállt a sötét oldalra. Jól titkolta az öreg a kilétét.

 

Dyas pedig a tanács tagja volt, szóval ő inkább már később lett renegát gondolkodású. Szegény Qui-Gon be se jutott a tanácsba, bár így sok év távlatából nézve ez nem is baj. Jut eszembe. Még jó, hogy Dooku nem Qui-Gon -t fűzte be erre a klónhadsereg rendelős tervre. A kapcsolat evidens lett volna.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku -ról csak az EPII végére lett nyilvánvaló, hogy átállt a sötét oldalra. Jól titkolta az öreg a kilétét.

 

Dyas pedig a tanács tagja volt, szóval ő inkább már később lett renegát gondolkodású. Szegény Qui-Gon be se jutott a tanácsba, bár így sok év távlatából nézve ez nem is baj. Jut eszembe. Még jó, hogy Dooku nem Qui-Gon -t fűzte be erre a klónhadsereg rendelős tervre. A kapcsolat evidens lett volna.

 

 

És ha befűzte Qui-Gon pedig visszautasította, majd utána ment Syfo-Dyashoz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha Qui-Gonnál próbálkozik, lebukott volna. Az ep1 alapján Qui-Gon csak renegát volt, de nem millitarista szellemű, nem is vallt extrém elveket. Lehet puhatolózott nála Dooku, de szerintem konkrétan nem környékezte meg. A mai napig nem tudom életképes eseményként elképzelni azt, amit az ep2-ben mond, hogy Qui-Gon mellé állt volna az ügyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjttel értek egyet, Dooku nem hiszem, hogy ekkorát kockáztatott. Biztosra ment.

 

Dooku -ról csak az EPII végére lett nyilvánvaló, hogy átállt a sötét oldalra. Jól titkolta az öreg a kilétét.

 

Azt tudom, hogy akkor lett nyilvánvaló, csak a kérdés, hogy Dooku mikor vált Sith-té: a Rend elhagyása után, vagy már akkor is tudatosan Palpatine-nek dolgozott, amikor még hivatalosan a Jedi Rend tagja volt. Persze hivatalos tanítvány Maul "halála" után lett, de szerintem már jóval előtte Palpatine-t szolgálta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről már korábban témáztunk. Dooku 100%, hogy egy ideig kettős életet élt, egyszerre dolgozott a Sith-eknek és a Jedi Rendnek. Hiszen Sifo-Dyast még Valorum ideje alatt ölte meg, vagyis az ep1 előtt, és a Kaminót is csak úgy törölhette, ha még a Rend tagja volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha Qui-Gonnál próbálkozik, lebukott volna. Az ep1 alapján Qui-Gon csak renegát volt, de nem millitarista szellemű, nem is vallt extrém elveket. Lehet puhatolózott nála Dooku, de szerintem konkrétan nem környékezte meg. A mai napig nem tudom életképes eseményként elképzelni azt, amit az ep2-ben mond, hogy Qui-Gon mellé állt volna az ügyben.

 

 

Én is erre a puhatolózásra gondoltam. Nagyon kiváncsi lennék Dooku és Qui-Gon viszonyára. Azért abba belegondolni hogy a Galaxis második legnagyobb szemétládája tanította a legnagyobb Jedit(legálábbis szerintem az volt) olyan kicst elllentmondásos és félelmetes. Mintha Hitler tanította volna Teréz Anyát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről már korábban témáztunk. Dooku 100%, hogy egy ideig kettős életet élt, egyszerre dolgozott a Sith-eknek és a Jedi Rendnek. Hiszen Sifo-Dyast még Valorum ideje alatt ölte meg, vagyis az ep1 előtt, és a Kaminót is csak úgy törölhette, ha még a Rend tagja volt.

 

De akkor felmerül sok kérdés. Az Ep 1 idején Maul még Sidious tanítványa volt. A logikus az lenne hogy Maul halála UTÁN fűzte be Dookut. De mostanra tudjuk hogy Maul még élt mikor Palpi már Dookuval kavart. Mi volt az öreg célja? Mi van ha Maul életben marad(akkor még úgy tünt halott). A Kettő Szabálya miatt feltételezhető hogy Palpi már az EP1 elött kapcsolatba lépett Dookuval, szerintem úgy mint Anakinnal hogy pedzegette neki hogy a Szenátus korrupt, a Jedik tehetetlenek ezzel szemben és Dooku még Jediként ugyanúgy besz*pta a szöveget mint később Anakin. De miért Maul elött? Rájött volna hogy Maul csak egy végrehajtó akiben nincs politika képesség és simulékonyság(akkor még egy vadállat volt)?

Tehát van Palpinak a tanítványa Maul és egyszer csak elkezd megkörnyékezni egy Jedit aki arisztokrata, jól bánik a szavakkal, markáns kiállású kitünő vezető. Szerintem ekkor fogant meg Palpiban az ötlet hogy Mault lecseréli Dookura. Ebből meg az következik hogyha Obi-Wan a Naboon nem vágja ketté, akkrt Sidious kinyírta volna és lecserélte volna Dookura. Azt is el tudom képzelni hogy ekkor ötlött fel az ötlet Palpatine fejében hogy egy köztársasági hadsereget kéne felállítani egy paranccsal az agyban amit ha aktiválnak megszűnik a Jedi Rend.

Szóval meg van magyarázva egy rejtély de ezernyi kérdést vet fel ismét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amíg Maul élt, Dookuval nem voltak olyan tervei, hogy Sith-é teszi. Dooku beszervezése ekkor talán még csak annyiról szólt, hogy Jedi lovag, így ha a Szeparatisták szervezőjévé és vezérévé teszi, már rombolja a Jedi Rend nimbuszát is. Plusz, lesz egy közvetlen embere a Renden belül. Markáns, arisztokrata politikai vezért máshol is találhatott volna, viszont azoknak nem lett volna meg ez az egyéb extrája, ami viszont fontos eleme volt Sidious tervének. A tervnek, aminek ugye sarkalatos pontja a Rend elpusztításának igazolása, ezt pedig árulásukkal bizonyítják. Ennek kulcselemei:

1. A Jedik háborút szítottak:

a) Dooku Jedi lovag (volt) és a Köztársaság ellen uszított számtalan rendszert.

b) A Jedik titkos hadsereget állítottak fel.

2. A Jedik elnyújtják a háborút, ezzel meggyengítve mindkét oldalt.

3. A Jedik közvetlen megkísérlik megölni a kancellárt.

Mindez a haszon nem lett volna meg, ha nem egy ismert Jedi lovag a Szeparatisták vezetője (sőt, igazság szerint, Darth Maul személye pont, hogy ártott volna mindennek, mert tudták volna igazolni, hogy köze nincs a Jedi Rendhez, és ezután el lehetett volna ültetni a bogarat bárki fülében, hogy akkor Sith). Így sokkal könnyebb igazolni a Jedik árulását, hihetően azt állítani, hogy az egész háború a Rend puccskísérletének része volt. A poén, hogy Sidious voltaképpen a saját módszerét vetítette rá a Rendre, mintha azok machinálnának hosszú évek óta mindkét oldalon. Zseni az öreg, na.

Szóval, Dooku ezért kellett, ezért, ahogy írod is, megszokott szövegével maga mellé állította. Valószínűleg meg is kísértette Dookut a Sötét Oldal, és elképzelésem szerint Sith tanonc lett belőle, olyan ügynök, mint Asajj és Savage voltak később. Csak megismertette vele a Sötét Oldalt, de Sith tanokat nem adott át neki, a Sötét Oldal igazi erejét nem fedte fel előtte. Viszont Dooku már elkezdte használni a Tyranus nevet (valószínűleg a Darth előtag nélkül), hogy ténykedése (a Sifo-Dyas elleni merénylet) ne lepleződjön le idő előtt. Aztán ez lett a Sith neve is, így amikor minden kiderül, Palpatine rá tudja húzni a vizes lepedőt: Tyranus segített Sifo-Dyasnak megrendelni a klónokat, ő szállította a mintaegyedet, és Tyranus valójában Dooku. Ez is mily jól bizonyítja a Jedik összeesküvését. Persze, ennek Dooku halála és a 66-os parancs kiadása után kellett volna kiderülnie, de Sidious legnagyobb szerencséjére, a Tanács nem osztotta meg senkivel az információt.

Maul szerepe pedig az egészben szerintem a katonai vezető lett volna, amit utólag Sidious Grievousszal volt kénytelen betömni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon jó gondolatmenet, különösen ez a része tetszik :):

 

Mindez a haszon nem lett volna meg, ha nem egy ismert Jedi lovag a Szeparatisták vezetője (sőt, igazság szerint, Darth Maul személye pont, hogy ártott volna mindennek, mert tudták volna igazolni, hogy köze nincs a Jedi Rendhez, és ezután el lehetett volna ültetni a bogarat bárki fülében, hogy akkor Sith). Így sokkal könnyebb igazolni a Jedik árulását, hihetően azt állítani, hogy az egész háború a Rend puccskísérletének része volt. A poén, hogy Sidious voltaképpen a saját módszerét vetítette rá a Rendre, mintha azok machinálnának hosszú évek óta mindkét oldalon. Zseni az öreg, na.

De azért az nekem kissé fura, hogy Maul maradt volna a hivatalos tanítvány akkor is, ha nem hal meg, és Dooku meg csak egy hasznos segéd, mert intelligenciában ő Maul felett állt. Hogy tudta ezt elviselni Dooku büszkesége?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért az nekem kissé fura, hogy Maul maradt volna a hivatalos tanítvány akkor is, ha nem hal meg, és Dooku meg csak egy hasznos segéd, mert intelligenciában ő Maul felett állt. Hogy tudta ezt elviselni Dooku büszkesége?

A TCW alapján én annyira nem vagyok biztos abban, hogy Dooku Maul felett állna intelligenciában, inkább csak másképpen gondolkodik. A büszkeség meg olyan kérdés, hogy ha tetszik, ha nem, el kell viselnie a felette álló jelenlétét. Már, ha tudott Maulról. Azt sem tartom kizártnak, hogy Maul haláláig Sidious nem fedte fel, hogy ő Sith. Tudjuk, hogy Palpatine enélkül is remekül manipulálja az embereket, terelgeti őket a Sötét Oldal felé. Szerintem még szimplán az ambiciózus, de a jövőt félve figyelő Palpatine képében tetszelegve is képes lehetett a céljai mellé állítani Dookut, és csak Maul halála után fedte fel valódi kilétét (ami már csak azért sem lenne logikátlan, hiszen egy Jedi lovag elé mégsem állhat minden alapozás nélkül, mint Sith Sötét Nagyura - még a megfelelő alapozás esetén is fenn áll annak lehetősége, hogy az illető kardot ránt, ahogy Anakin is).

Érdekes dolgok történhettek azért az ep1 előtti időkben. Nem lenne rossz egyszer ezt is látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért az nekem kissé fura, hogy Maul maradt volna a hivatalos tanítvány akkor is, ha nem hal meg, és Dooku meg csak egy hasznos segéd, mert intelligenciában ő Maul felett állt. Hogy tudta ezt elviselni Dooku büszkesége?

Csak úgy mint Dzséjt, én se gondolnám, hogy Maul bármiben is alább adta volna mint Dooku. Sőt, amint láttuk, Dooku azért hibázgatott is mint éppen itt. Ez pedig elég nagy szarvashiba volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.