Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Aha... én tulajdonképpen erre a három változatra gondoltam:

 

- Anakin nem áll át, Palpatine meghal, Skywalker nem ismeri meg a tudást( ha létezik egyáltalán ilyen) és Padmé belehal a szülésbe (Anakin, segíts).

- Anakin nem áll át, és meghal, Obi-wan segít Padménak a szülésben, de a lány belehal.

- Anakin át áll, és Padméból kiveszik az életösztön (Van még benne jó).

 

Én erre a három lehetőségre gondoltam, és talán ez a három jövőkép jelenik meg előtte. De az is lehetséges, amit te mondasz, elvégre nem véletlen, hogy Dooku-gróf halála után, tehát az egyik legnagyobb lépés után a sötét oldal felé, jelenik meg először az álom, egyfajta jelzésképpen, hogy Anakin hamarosan olyat tesz, amellyel előidézi felesége halálát.

 

 

Update: Jé, egyregondoltunk Bomarral :para:

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Persze, lehetséges jövő, csak szerintem Palpatine baromira ellenezte volna ezt a tettét erővillámok képében. Szvsz Anakin nem lenne ellenfele Sidi mesternek. De az is lehetséges, csakhogy, ahogy ti is mondtátok, akkor már a Sötét Oldal felé sodródott, és mivel a második álom már az operában történtek után van, szinte ziher, hogy nem ölte volna meg Palpatine-t. A Világos Oldalon meg gyilkolás nélkül is maradhatott volna, ha nem emel kezet Windura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát szerintem ha Anakin nem áll át, akkor soha nem kerül Padmé veszélybe a szülés miatt, akkor szép nyugodtan megszült volna.

 

"Egyébként szerintem egyértelmű, hogy azért az űrcsata után látja először álmában Padmé halálát, mert akkor lép rá egy olyan ösvényre, amelynek az egyik lehetséges jövője, hogy Padmé meghal. Hazatér a háborúból, újra Palpi közelébe került, ráadásul megölt hidegvérrel egy fegyvertelen ellenséget, amive közelebb került a Sötét oldalhoz."

 

Szerintem is, plusz még kelett az az info, hogy Padmé terhes, amit szintén az űrcsata után tud meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak két megjegyzés, a film (számomra) kulcsjelentéhez, mivel minden fontosat leírtatok:

1. Zene. zene, zene! Ultrabrutál! Telitalálat.

2. Ez a pillanat a hit elvesztése. (Hol van már az ep2-ben levő szeretetről való beszélgetése Padmeval?) És érdekes, hogy még ezek után is lesz lehetősége Anakinnak jól dönteni, de igazából már nincs jelentősége. Ez az ami borzasztó az egészben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé a szülésbe nem halt volna bele, mint ahogy lentebb elhangzott már, én is azt gondolom, hogy Dooku megölésével Anakin rálépett arra az ösvényre, amelynek a végén Padmé halála (is) vár rá (azt hiszem, máshol jobban megfogalmaztam már). Erre utal az is, hogy előtte Anakin nem lát rémálmokat, és ha Padmé mindenképpen a szülésbe halna bele, akkor már korábban is látna a rémálmokat, hiszen Padmé már elég előrehaladott terhes, nem csak néhány hetes. És szerintem erről nem kellett tudnia, mert a tény tény marad tudás nélkül is. Az epII-ben sem tudta, hogy elrabolták a buckalakók az anyját, mégis rémálmodott róla.

 

Egyébként később Luke éppúgy készpénznek, vagy másképp fogalmazva bebetonozott igazságnak véli a látomásait a szeretteiről, mint Anakin. Ez csak egy érdekesség :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd elfelejtettem. Az első látomásban talán azért kiabálja, hogy Anakin segíts, mert e szerint a látomás szerint nincs mellette egy közeli barát sem, így annak a neve jön elő először, akit a legjobban szeret. Nincs ott Anakin valóságosan, csak éppen ő jár az eszében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 20: Arrival on Utapau

Time: 0:51:45-0:54:06

 

Tartalom

 

Obi-Wan Eta-2-ese kilép a hipertérből, majd leválik a hiperhajtómű-gyűrűről és megkezdi ereszkedését Utapau felszíne felé. Pau városban landolva, felkelti az érdeklődését egy erkélyről szemlélődő MagnaGuradnak és két harci droidnak, miközben a kikötői adminisztrációt vezető pau?an, Tin Meddon kísérőivel üdvözli az ifjú Jedit. Megkérdi, mi vezérelte félre eső bolygójukra. Obi-Wan sajnálattal közli, hogy a háború. Meddon kijelenti, őfeléjük nincs háború, hacsak ő nem hozta magával. Obi-Wan üzemanyagot kér és engedélyt, hogy a várost bázisul használva kutathassa át a rendszert Grievous tábornok után.

Ekkor Meddon utai nyelven utasítja a dokk utai személyzetét, hogy tankolják fel a Jedi hajóját, akik tüstént munkához is látnak, majd közelebb lép Kenobihoz és sugdosva folytatja. Elárulja, hogy Grievous a bolygón van, és a lakosságot túszként tartja fogva, ráadásul figyelik is őket. Obi-Wan tudomásul veszi. Meddon folytatja, állítása szerint roham droidok ezrei vannak a tízes szinten. A Jedi utasítja, hogy küldje a lakosságot biztos helyre, és ha vannak katonáik, számukra elérkezett az idő. Meddon meghajol, majd társaival együtt távozik. Egyikük, Lampay Fay aggódva kérdezi Meddontól, hogy jönnek-e még katonák, de a kikötő-felügyelő annyit felel, hogy a Jedi ezt egy szóval se mondta.

Obi-Wan eközben visszapattan feltankolt gépébe, miközben a MagnaGuard tovább figyeli. Utasítja R4-t, hogy térjen vissza az anyahajóra és értesítse Cody-t, hogy elkezdődött a támadás. Aztán, mikor a rejtőzködve figyelő droidok visszavonulnak, a Jedi vadász a levegőbe emelkedik, de Kenobi már nincs a fedélzetén, egy épület árnyékából figyeli távolodó hajóját.

Kisvártatva a Jedi mester egy nőstény varactyl hátán lovagol ki az egyik istállóból, méghozzá Bogán, és szemügyre veszi a tízedik szinten dokkoló szétnyitott gömbhajót.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Obi-Wan Kenobi végre megérkezik Utapaura és az események kezdenek felgyorsulni. Végre megismerhetjük a bolygó lakóit, nyomban kettőt is, hiszen itt a pau?anokon kívül az utaiak is éldegélnek. Bevallom, a pau?anok nekem bejöttek, de az utaiak szerintem nagyon randára sikerültek, szerencsére nem szerepelnek túl sokat.

Tin Meddon hangja nagyon jó, a ?Zsang Dzsedáj? hátborzongató, bravó Bruce Spenc (eddig a filmig azt sem tudtam, kicsoda ő, de most már tudom :)).

Amit itt még nagyon megfogott, az Boga. A hangja és maga az egész állat szerintem az eddigi legjobban sikerült állatka az SW univerzumában, pedig anno az ep2 idején már a nexura is ezt mondtam. Ráadásul a varactylok jobban ki is lettek dolgozva, mivel csupán itt ebben a nyúlfarknyi istállós jelenetben látható belőlük kevéstollú hím és soktollú nőstény is. A hangjuk pedig szerintem nagyon eltalált, letaglózott, mikor meghallottam a moziban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az a jelenet, ami mégközelebb hozta hozzám Utapaut. Imádom ezt a földbe vájt várost! Érdekes, hogy Obi-Wan szinte pont azon az útvonalon érkezik meg, melyen korábban Grievous hajója is közelített. Gondolom a nagy széljárás miatt kötöttek a repülési útvonalak.

 

Tion Meddon telitalálat, Bruce Spence akcentusa maga egy élmény. :D Itt az is szembeötlő, hogy a két uralkodó faj nem úgy tűnik mintha egyenlő jogokkal bírna. Vajon az utaiak el vannak nyomva? Kinézetük alapján nem lehetnek valami észkombájn népség (persze külső után badarság ítélkezni :P ).

 

Érdekes, hogy Obi-Wan hogy tudott kisunnyogni a hajóból, amikor szinte végig nézte őt a magna guard? :P az egyébként hatalmas feeling, amikor belép az árnyékba, és a zene beindul. :P Boga nekem elsőre nem tetszett, legalábbis amikor a képeket láttam róla. Filmben annál jobb. A hangját kellet szoknom, de már azzal sincs bajom. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tion Medon - utaiak, - Boga.

 

Miattuk szeretem ezt a jelenetet. Tion Medon valóban parádés, az utaiak nyelve meg kicsit hasonlít a jawáékhoz - vagy tévednék? - és viccesek, Boga hangja meg gyönyörű... vajon egész véletlen hasonlít az EpIV-es Obi-wan által kiadott hangra? :P

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a jelenet minden tökéletes. Minden a helyén. Annyira tökéletes, hogy ezáltal maximálisan igazivá és hihetővé teszi az Utapau-t, mint bolygó.

Lényeket, eszközöket, társadalmi helyzeteket ismerhetünk meg néhány képből. Hihetetlen mennyi apró információt bele lehet sűríteni egy piciny jelenetbe.

 

Csak, hogy ne csak folyton dícsérjem a szinkront, ebben a jelenetben egy nagy hibát kell a számlájára írnom.

Kristóf Tibor amilyen jó szinkronhang, annyira nem sikerült jól Medon. De lehet, hogy nem az ő hibája.

Tion Medon akcentusából, gyakorlatilag csak az maradt meg, hogy tízest furcsán hosszan ejti nagyon hosszú Í-vel, ez is csak azért, mert nagyon furcsa szájmozgással mondja a tenth szót. Kár érte, pedig nem lett volna lehetetlen magyarul valami furcsa akcentust kitalálni. a Zsedit mindenképp meg kellett volna hagyni.

Azért azt meg kell mondani, hogy amikor pauiul beszél, nagyon előkelően mondja. Egész magyar Medon inkább előkelő lett, mint jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 21: Obi-Wan vs. Grievous

Time: 0:54:07-0:58:25

 

Tartalom

 

Aminek tanácstermében éppen Grievous tábornok igazítja el a Szeparatista Tanácsot. Itt vannak mind, Wat Tambor a Techno Uniotól, Passel Argente és tanácsosa Denaria Kee a Vállalatszövetségtől, Po Nudo és segédje Dhi?Ido a Hiperkommunikációs Kartertől, San Hill a Bankár Klántól, Poggle a Kicsi főherceg a Geonosisi Ipartelepek nevében, Shu Mai a Kereskedőtestülettől, valamint Nute Gunray és régi társa Rune Haako a Kereskedelmi Szövetségtől. Mindnyájan a tábronokra figyelnek egy asztalnál ülve. Grievous éppen azt fejtegeti, hogy a Köztársaság hamarosan rájuk talál, ezért haladéktalanul áttelepíti őket a peremvidéki Mustafar-rendszerbe.

Eközben a fejük fölött Boga beosont a hajóba, hátán Obi-Wan Kenobival.

Grievous mit sem sejtve folytatja, mondandóját. Elárulja, hogy a Mustafar egy vulkanikus bolygó, ahol a Tanács biztonságban lesz. Nute Gunray arrogánsan ugrik talpra és kétkedve monda vissza a tábornoknak: ?Biztonságban??. Szerinte a tábornok, aki hagyta kicsúszni a karmai közül Palpatine kancellárt, egyáltalán nem tudja őket megvédeni Dooku gróf nélkül. Grievous fenyegetően visszavág, hogy a helytartó örülhet, amiért még nem érezte a nyakán a markát. Ekkor Obi-Wan már Boga mellett áll és elgondolkodva figyeli, amit Grievous a hajójukhoz küldi a Szeparatista mozgalom vezetőit.

Aztán végigsimít szakállán, ledobja a köpenyét és könnyedén leugrik az álványról, egyenesen Grievous és négy MagnaGuardja háta mögé, valamint ezernyi harci droid közé, melyek között egyaránt található egyszerű harci droid, szuper harci droid, félelmetes droideka és még octuptara droid is. S mindehhez csak annyit fűz hozzá: ?Hello there!? Azaz ?Üdv neked!?.

A Magna testőrök aktiválják elektrobotjukat, a többi droid célra emeli fegyvereiket. Grievous is megfordul, és csöppet sem meglepődve a váratlan látogatón üdvözli őt, majd hozzá teszi, hogy teljesen ostoba. Azzal parancsba adja a testőröknek a Jedi megölését.

Obi-Wan előrántja a kardját és támadó állásba lendül. Egy pillanatig az elszánta közeledő IG-100-as szériájú MagnaGuardokat figyeli, majd felemeli kezét, kinyúl az Erővel és a fejükre ejt egy hatalmas konténert. Egyetlen testőr éli csak túl a támadást, de köpenye beragad a konténer alá, s miközben megpróbál talpra állni, Obi-Wan könnyedén lefejezi, aztán kihívóan Grievous elé áll. A droidok újra célra emelik fegyvereiket, de vezérük azonnal visszaparancsolja őket. Úgy dönt, inkább ő maga végez a Jedivel. Kenobi csupán ennyivel kommentálja: ?Rajta hát.?

Grievous fölényesen kijelenti, hogy Kenobi ostoba, hiszen őt maga Dooku gróf képezte ki a Jedik harcművészetére. Mire mondandója végére ér, köpenyét a földre ejti, két kezébe két-két kardot fog. Aztán karja szétnyílnak, két kék és két zöld penge kell életre, s Grievous támadóállásba áll, támadásra buzdítva a mosolygó Obi-Want, aki szintén felkészült a harcra.

A droidvezér két kardját ventilátorokat megszégyenítő sebességgel pörgetve indul ellenfele felé, aki lassan hátrál s kissé megrökönyödve figyeli a tábornok harci stílusát. A kardok elérik a talajt, és izzó nyomokat vágnak bele, hangjuk már-már sérti a dobhártyát.

Aztán Obi-Wan váratlanul közéjük döfi kardját, megakasztva Grievous pengéit. Aztán egy újabb vágás, s a Jedi átszaltózik ellenlábasa felett, elkerülve annak két karddal kivitelezett szúrását. A harc követhetetlenül gomolyog köztük, a kardok villognak, Kenobi folyamatosan védekezik az örvénylő fényfolyamban. Körültáncolja Grievoust, elhajol a csapásai elől, majd egy váratlan pillanatban egy leheletnyit mozdít kardján, és az egyik gépkéz a benne lévő kékpengéjű karddal aláhullik.

Grievous eltávolodik Obi-Wantól, majd megcsonkult karjára mered, aztán még nagyobb dühvel veti magát újra a Jedire. A heves roham végül újabb csuklóba kerül Grievousnak, ezúttal egy zöldpengéjű kardot elveszítve. Dühében egyszerre csap le mindkét megmaradt fegyverével, amit Obi-Wan nagy erőfeszítések árán tud kivédeni és megtartani. Az összeakaszkodást a droidvezér fejezi be, méghozzá azzal, hogy egyik kardjával rácsap Kenobiéra, aki ettől hátra tántorodik.

Grievous töretlen lelkesedéssel újabb pozitúrát vesz fel, ám ekkor lövések dördülnek, kél lézerfények villannak és a klón csapatok köteleken alászállnak a felsőbb szintekről. LAAT/i csatahajók libbennek a hangár elé, droidvadászok lendülnek a magasba, miközben a klóncsapatok megszállják Pau várost. A szeparatista erők azon nyomban felveszik velük a harcot és a klónok első sorait hamar ritkulni kezdenek.

Grievous nem törődik a kibontakozó csatával, gonoszul nevetve Kenobi felé indul, aki egyre inkább eltávolodik csapataitól. A droidvezér magabiztosan kijelenti, hogy Kenobi akárhány katonát is hoz, nem menekülhet. A Jedi hasonló magabiztossággal mondja, hogy ő nem hiszi azt. Ezt megerősítve mélyen az Erőbe nyúl és lecsap vele Grievousra, aki a magasba lendül és a mennyezetről lelógó konténerek egyikének csapódik. Behorpasztva azt elejti fénykardjait. Visszaesve a földre hat végtagjára érkezik. Kenobi utána veti magát, de a tábornok menekül, pók módjára odaszalad személyi járművéhez, akrobatikusan belelendül, majd irányba fordítva beindítja. A gépezet hatalmas, kerék formájú tüskés törzse sebesen forogni kezd, aztán négy lábával elrugaszkodva Kenobi felé vetődik. Talajt érve a lábak behúzódnak és a monocikli őrületes tempóban előre indul.

Obi-Wan éppen csak el tud ugrani előle. Grievous végigszáguld a csatamezőn, letarolva jó néhány klónt. A Jedi Bogáért füttyent, és a sárkánygyík droidokat felöklelve ott is terem alatta. Kenobi a nyeregbe veti magát és a szökevény után ered. Grievous eléri a hangár szélét, a lábakkal lelök néhány klónt, majd elrugaszkodik és a mélybe veti magát. A gép azonban nem törik össze, a gömbhajó testén egyensúlyozva lefelé száguld tovább.

Kenobi és Boga se rest utána ugrani. Azonban ahogy a varactyl talajt ér megcsúszik, és a hirtelen rándítástól a Jedi elejti fénykardját.

Amely a szintekkel lejjebb, a csapatai élén harcoló Cody lábai elé esik. A klón lehajol a fegyverért, majd felnéz, hogy megtudja, mi folyik fölötte.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

A ?nyugodt? intrikus részek után újra belezuhanunk a klónok háborújának őrületes tempójába. Grievous újra porondon, jól láthatjuk, mennyire tartja a Szeparatista Tanácsot. Szerintem ha engedné neki Sidious, szépen egyenként cincálná szét őket :D

Aztán jön Kenobi belépője. Obi-Wanról az ep2-ben is tudtuk, hogy nem rest hülyeségbe vetni magát, lásd Zam Wesell merénylődroidja. Azonban ez, hogy beugrik több száz droid közé, és csak annyit fűz hozzá ? megjegyzem, frenetikusan idézve Sir Alec Guines-t ? hogy Hello there!? hát ez minden őrültség teteje :D

A párbaj meglehetősen szokatlan. Amikor Grievous megindul azzal a fénykardpörgetős trükkel, egyszerűen kirázott a hideg. Már belegondolni is szörnyű, mi lett volna Kenobival, ha belelép abba. Hát, egy ipari ventilátor példát vehetett volna róla. A harcuk viszont csak csapkodásnak tűnik, pedig kilassítva érződik, hogy van némi rendszer benne. Sajnos viszont, mivel egyrészt a kardok pengéinek színe egyezik, ráadásul öt van belőlük, egyszerűen követhetetlen a csata. Szerencsére, nem olyan hosszú, hogy zavaró legyen és így vált ez egyedivé.

Aztán megjönnek a klónok, és megint lehet a részletekben dúskálni. Egyszer hallottam, hogy az utapaui csata a geonosisi csatára hajaz, bevallom, ezt nem tudom hová tenni. Max annyi lehet az azonos, hogy itt is felülről érkeztek a klónok, aztán annyi. Szerintem ez is egy igazán jó összecsapás, főleg ahogy kiabálnak a klónok, hogy ?Őrmester, ide!?. Ez még jobb lesz egy későbbi chapterben.

Obi-Wan fénykard elejtős pillanata pedig vicces, ha belegondolunk, mit okoskodik emiatt az ep2-ben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous vs szepitanács: Wow! És mindehhez az a baljós zene, csak épp fehércápa helyett Jedi közelít... Obi pofátlan, vakmerő szerencselovag, Grivi propellerezése meg a legjobb számítógéppel megjelenítzett fénykardos mozdulat... az egy kicsit fura hogy pont Anakin meg Obi fénykardját adták a kezébe, nem hiszem h nem tudták mennyire felismerik a rajongók az ilyet:)

 

Látvány még: Grievous sárga szeme, amikor Obi seregére pislantva megállapítja h még mindig kevés... és közben rezzen a pislogóhártyája. (pislogóhártya= harmadik szemhéj, sok állaton van (pl ló is) de emberen nem. Tök jó h a kaleeshről nem hagyták le, hangsúlyozza, hogy élőlény)

 

Hang: Grivi utolsó köhögése, amikor szétbontja a kezeit... komolyan mondom, nekem jobban fáj mint neki!

 

Összesen: ha van unfair vívás, akkor ez az. Az Ep3 reklámja a mustafari duelre épített jórészt, tehát aki akkor lát először SWt az is tudja h Obi túl fogja élni, ergo Grivi nem. Esélye sincs, ennek ellenére szépen vív, lendületes, egyedi (propellerezés rulezzzzz! ha még nem mondtam volna) a mozgása masszív, de nem nehézkes... magával ragadó.

 

Amikor a fénykard leesik Cody mellé... hehe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kis kedvencem megint akcióba lendül. :D Persze először még kiosztja a szeparatista vezetőket. Kedvencem tőle: "sending youuuuuu the Mustafar system..." :) Isteni ez a tábornok!

 

Obi-Wan közelítésében az az érdekes, hogy a hátas állata tudta, éppen akkor nem szabad hangosan nyerítenie, amikor felfedezhetik őket. Nem volt hülye jószág! :D

 

A vívást szeretem, főleg a beszólások miatt (your move). :D Egyébként érdekes volt az eredeti forgatókönyv, amiben Grivi hencegésére Obi beszól, hogy Dookut pedig az ő tanítványa ölte meg. :D

 

Egyébként az Obi vs. Grivi pont annyira van bemutatva, amennyire érdemes. Nincs túl ragozva, így pont jó a koreográfia. A klónok támadása pedig ismét frenetikusra sikeredett. Többet majd a következő Utapaui fejezetnél. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszik ez a rész. Csak azt nem értem, hogy Obi-wan miért nem használja többször az Erőt?

 

 

Donát.

Folyamatosan használja ő, hisz ha nem tenné, az a fénykardörvény cafatokra kapná :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.