Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Köszi donát, igyekszem :)

 

Bomarr, nagony jó az összefoglalód. Annyival kiegészíteném, hogy a nyolckerekű turbó tankok szintén a jegyzetek közül kerültek elő, ezeket is Joe Johnston tervezte (Boba Fettet és a Jurassic Park III-t is neki köszönhetjük) még anno az ep5-beli AT-AT lépegetőknek (van is némi vonásuk tőlük):

 

bts_bg.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kashyyyk nagyon el lett találva.

Sajnos megint a zenénel kell felrójak egy apró hibát.

Most elsősorban, nem a Aréna zenéval van bajom, mert végülis, az óriási baklövés lenne, ha ezeket a dallamaokat, csak a soundtrack cd-n hagynánk porosodni. Első hallásra furcsa volt, de Kashyyyk látványa egyből magával ragad, és ahogy haladunk a szárazföld felé nagyon passzol a zene. Azt viszont amatőrségnek tartom ugyanettől a pillanattól halljuk ezt a számot a Jedi menetelésnél (ez olyan nekem, mintha a film egy pillanatánál megint elkezdenék játszani a főtémát, amikor az tényleg csak a nyitófelirat alá való).

 

Nem ez a fő hiba, hanem az, hogy JW kihagyott egy ekkora zenei ziccert, mint a Kashyyyk, persze, lehet, hogy nem az ő hibája, hanem Lucas, mondta, hogy olyan keveset van, hogy kár belé energiát fektetni.

SimonZ-bel találgattuk a zenefelvétel idején, hogy milyen lehet a wookiek témája, mikor kijött a Republic Commando, abban voltak marha jó dobos részek, amikre én rámondtam, hogy ilyesmi simán elmenne wookie zenének. Aztán kiderült, hogy semmilyen nem lett. Kár érte. :)

Pedig a mustafar olyan zenei hangzást kapott, hogy ha egy vaknak el kellene magyarázni, milyen a vörös szín a zene meghallgatásá után sokkal könnyebb dolgunk lenne.

Persze nem vártam én nagy dolgot, két dobtaktust, sőt, mamár olyasmibe is belemennék, hogy az ewok téma dobon játszva is tökéletes lenne.

 

Hogy végre visszatérjünk ahhoz, amit a szemünk lát, az viszont pazar.

Mikor elöször Megláttam Ki-Adi-Mundinak azt a képét amikor hologramként van jelen az ülésen óriási ötletnek tartottam.

Ez óriási meglepetés volt, hogy a másik oldalról is nyomon követhetjük, (mikor a többiek hologramok) a tanács ülést.

Yoda valami fantasztikusan néz ki, még egy lapáttal rátesz, mikor hologramként jobbra-balra mutogat az ujjaival.

Én is hiányolom, hogy elég 3 szvazat, igazán belefért volna, hogy mindenki elmondja a maga igenét, max teszünk mégegy kört Yoda holoképe körül, és végre megtudhattuk volna, milyen például Plo Koon hangja. E nélkül, viszon úgy tűnik nekem, mintha levágták volna, mintha mondat közbe kapcsolná le Yoda a holovetítőt, pedig Mace elköszön.

Ez a csatavideó idő előtt kikerült, akkor Tibi mondta, hogy Battlefront feeling, hát ezzel csak egyetérteni tudok.

 

Dzséjt és Bomarr mesésen leírták a többi dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kashyyyk - végre! Bár nyúlfarknyit láthatjuk, azért gondoskodtak róla, hogy ezen kis idő alatt nagyjából képet alkothassunk a bolygóról. A következő képen megcsodálhatjuk a bolygó jellegzetességeit. Csupán a háttérben "parkoló" csillagromboló lóg ki a képből. :)

 

pdvd0048mc.png

 

A légifelvétel, majd ahogy a készülődő katonák előtt végig halad a kamera...igazi háborús hangulat. Kicsit "Normandiai partraszállás" feelinget is kellt. :) Az is látható, hogy Yoda nem egyedül ment, mert mintha Luminara mestert is látni vélném, amint egy klón parancsnoknak utasítást ad.

 

A Jedi tanács ülésén látszik, hogy csak azért hozták össze, mert az Anakin által hozott hír igen fontos. A fiú lelkesen ujságolja a hírt, de aztán ismét csalódnia kell, mert nem őt küldik. Windu itt is keményen beszól Anakinnak, és ez már nem az első eset. Sajnos nem figyelnek rá eléggé, bár ezt nem is lehetett elvárni tőlük. A következő kép azért a kedvencem, mert látni Anakint a Jedi tanács tagjaként, nagy totálban. A fiú régi vágyait tükrözi vissza, az emlékeket, amikor még mint megszeppent kölyök állt a nagy Jedik előtt. Bár köztük van, mégsem tartozik igazán közéjük.

 

pdvd0057ue.png

 

Az ülés után lévő csata szinte egy pillanat alatt kibontakozik. Szenzációs látni a wookie-kat harcközben, vállvetve a később ellenségekké váló klónokkal együtt. Nekem csubi nem okozott rossz érzéset, sőt! Feltünése üdítőleg hat, és talán akkor vállna zavaróvá, ha jobban benne lenne a történésben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lokatelli. Szerintem nincs abban semmi baj, ha Battlefront feelingje van. :) Bár én egy percet nem játszottam vele, de ha Ti mondjátok... Egyébként egyetlen játéknak sincs olyan grafikája, mint a filmnek. Messze elmarad tőle. Ezért se értem miért mondják az ilyen részekre, hogy videójátékok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó jelenet.A csata fenomenális.Nekem is eszembe jutott Normandia amikor mutatják a parton, hogy hullanak a wookie-k és a klónok mint a legyek.Szerintem Lucas célja az is lehetett itt, hogy Chewbacca berakását a történetbe színesíti azzal, hogy bemutat még egy klón háborúk-beli csatát az Utapaui csatán kívűl.

Anakin annál rosszabbat nem is mondhatott volna, hogy Palpatine szerint neki kellene mennie.Ha esetleg valaki rá akarta bízni a feladatot, akkor ezután a mondat után el is felejtette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nincs abban semmi baj, ha Battlefront feelingje van. :)

Jajj félreértés ne essék, se Tibi se én, nem negatív értelemben értettük.

NEkem nagyon tetszett, hogy fennt a mesterlövészek, a játékban éreztem magam. Olyan szögekből mutatták az egészet, mintha, az ember játszana, nem a "Grafika" milyenségét hasonlítottam a filméhez, hanem a feeling, ami óriási. Hihetetlen jó a csata közeépén, majd fenntről nézni, mint a film elején, ott joystickot fogna az ember (hogy Dzséjtet idézzem), itt pedig, egeret, hogy célozzon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin annál rosszabbat nem is mondhatott volna, hogy Palpatine szerint neki kellene mennie.

 

Tényleg, ez valóban rossz húzás volt tőle, ha meggondoljuk, hogy tudja, a Tanács nem bízik Palpiban, és még kémkedéssel is megbízták!

Eddig még nem is gondoltam erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk itt még az is lejön Anakinról, hogy hiába kapta feladatba, semmit nem jelent Palpiról, hisz azt, hogy tudja hogy kémkedni küldték rá Anakint ezt minimum el kellett volna mondania. Még A sith mesélést is jelenthette volna.

Csak azt mondta el, amit Palpi megengedett neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a háborús események közepette, gyors ülést tartottak. Pár tanácstag a harcmezőről jelentkezett be, mert Grievous rejtekhelye nagyon fontos. Nem hiszem, hogy éppen akkor a kancellár napi teendőiről kellett volna társalogni.

 

Egyébként Palpi zseniálisan tereli el magáról a gyanút azzal, hogy ő informálja a Jediket Grievous hollétéről. Mintha jót akarna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a háborús események közepette, gyors ülést tartottak. Pár tanácstag a harcmezőről jelentkezett be, mert Grievous rejtekhelye nagyon fontos. Nem hiszem, hogy éppen akkor a kancellár napi teendőiről kellett volna társalogni.

 

Ez mind szerintem is igaz, de azon kívül, hogy elmondja Windunak, hogy Sith semmit sem jelent. Vagyis nem teljesítette a rábízott feladatot, pedig az volt az utasítás, hogy minden lépéséről...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin megbizatása nem hivatalos ügy volt, mint tudjuk. Direkt nem a Tanácsteremben kérték meg rá és valoszinüleg nem is ott kell számot adjon róla. Tehát éretelmetlen lenne, ha itt arra terelődne a szó, mert akkor ennyi erővel itt is felkérhették volna a kémkedésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva cseppet sem bántam volna, ha nem szerepel a filmben Csubakka, csak úgy általában a vukik. Vagyis inkább azt szerettem volna, ha Csubi csak egy közkatona, és nincs Yoda közelében. Nem örülök neki, hogy ismeri. Egye fene, elfogadom, de nem örülök neki.

 

Egyébként Palpi zseniálisan tereli el magáról a gyanút azzal, hogy ő informálja a Jediket Grievous hollétéről. Mintha jót akarna.

 

Azért van egy kis légy a levesben, mert minden tanácstag tudja, hogy ezeknek az infóknak elvileg hozzájuk kellett volna befutniuk. Csak azért nincs így, mert a legutóbbi törvénymódosítás a hadsereg közvetlen és kizárólagos főparancsnokává emelte Palpatine-t. És szerintem a Jedik azért neheztelnek is egy kicsit, amikor Palpatine elpottyantja jószándékú információmorzsáit. :)

 

Bomarr, marha jó írás volt megint! Köszönjük!

 

Lokatelli: "Persze nem vártam én nagy dolgot, két dobtaktust, sőt, mamár olyasmibe is belemennék, hogy az ewok téma dobon játszva is tökéletes lenne. "

 

Ejnye, egyre jobban leadjuk a szintet? :):D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs gondom Chewival. Miért ne lehetne ott? :) jó, tudom, a későbbi részekben valahogy elfelejt szólni Yodáról, de miért is kéne szólnia? :) Az meg, hogy magas rangban van... hát talán pont ezért kellett menekülnie a bolygóról.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs gondom Chewival. Miért ne lehetne ott?

 

A kérdés inkább, hogy miért van ott? Mert az, hogy ennyire ismeri Yodát (a nagy mester külön megjegyzi mennyire fog neki hinyozni) kicsit zavarossá teszi az egészet. Miközben Han agyba főbe pocskondiázza majd az Erőt, közben a másod-pilótája ismerte a valaha volt legnagyobb jedit. De ezt az apróságot simán ellehetne nézni (meg el is nézzük :)) ha hozzátenne bármit akár a történethez, akár Csubi karakteréhez ezaz ismeretség. Nekem ez az aprócska jelenet viszont inkább lóg a levegőben.

De mint alább is irtam: szerencsére elég nyulfarknyi az egész, igy különösebben nem zavar be. Yoda elköszönésekor egyébként is maximumon pörög a történet, igy alig hogy felfogja az ember, már folynak tovább a sors-döntő események, de erről majd bővebben ha odaérünk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát jah, mondjuk ez engem is zavar. De Yoda mondatát "Hiányozni fogsz, Chewbacka" valamelyest elővezeti a "Jó a kapcsolatom a vukikkal" mondat. Nyílván járt arra már Yoda a 878 éve során :)

 

Ami pedig Hant illeti... nos könnyen el tudnám képzelni, hogy Chewi nem tudta meggyőzni. És egyébként is, ha Chewi elkezdi neki bömbölni, hogy ismerte Yodát, Han aligha értené meg... a Yoda nem az a szó, ami benne lenne a vuki szótárakban :) De egyetértek: kicsit a levegőben lóg a dolog.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda szerintem csak meg akarta köszönni Csubinak, hogy megmentette az életét (amit ugye kivágtak). Szerintem csak ennek szólt a "hiányozni fogsz". Persze, mondhatott volna mást is, de ezt mondta így ennyi. :) De ez nem egy másik chapter véletlen??

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 18: Brothers? Farewell

Time: 0:48:16-0:50:15

 

Tartalom

 

Újra Coruscanton vagyunk, méghozzá a csillagrombolók gigantikus dokkjában kísérhetjük figyelemmel Obi-Want és Anakint. Miközben a háttérben klónok és droidok serénykednek, hogy felkészítsék a tábornok rombolóit a hadjáratra, a két barát komótosan ballag végén az egyik folyosón. Anakin éppen azt mondja, hogy szükség lehet rá az akció során. Obi-Wan ezt nem vitatja, de szerinte az is lehet, hogy bantha-árnyékot hajkurásznak. Anakin ezután megtorpan, Obi-Wan pedig szembe fordul vele.

Az ifjú Jedi elárulja, hogy tudja, mestere csalódott benne, mert nem hálálja meg eléggé a tanítását. Tiszteletlen és ezért a bocsánatát kéri. Még azt is bevallja, hogy nagyon dühös lett a Jedi Tanácsra.

Obi-Wan büszkén néz egykori tanítványára. Elmondja, hogy mennyire büszke rá, hogy erős és bölcsé vált. Kiskora óta tanítja, és átadott neki mindent, amit tudott. Sokkal kiválóbb Jedi lett belőle, mint amilyenné ő bármikor is válhatott volna. De türelemre is inti, mivel nem telik el sok idő, és a Tanács megadja a mester címet.

Ekkor egymás szemébe néznek, bátorító, baráti mosolyt váltanak, majd Obi-Wan elindul a Vigilance nevű zászlóshajója felé. Anakin meg egyszer utoljára megállítja mondatával, amikor elbúcsúzik tőle a Jedik szokásos jókívánságával. Kenobi szembefordul vele, és annyit mond: Ég veled öreg barátom. Az Erő legyen veled!

Anakin mosolyogva figyeli távolodó barátját, aztán újra előtűnik gondokkal átitatott, lelkileg fáradt arcvonásai.

A Vigilance felemelkedik és LAAT/i csatahajók kíséretében elhagyja a dokkot. Az űrben Cody és Kenobi a hangárban beszélik meg a követendő stratégiát. Míg szerelők, klónok és droidok serénykednek, hogy a harcjárművek készen álljanak a csatára, addig a klón parancsnok és szakaszvezetői, valamint a tábornok Utapau hologramját figyelik, amit R4-G9 vetít ki, a kullancsdroidok áldozatául esett R4-P17 utódja. Cody parancsnok éppen azt magyarázza, hogy szerencséjükre Utapau városainak legjava egy kis kontinensen van, a bolygó túlsó oldalán. Obi-Wan bólint és hozzáfűzi, hogy tartja a frontot, míg a gyalogság megérkezik. Aztán hozzáteszi, hogy azért siessenek. Cody felkuncog és megkérdi: ?Hagytam én már valaha is cserben?? Obi-Wan cinkosan kacag, miközben behuppan vadonatúj kék Eta-2-esébe és hozzáfűzi, hogy majd ügyel arra, hogy nekik is maradjanak droidok.

A hatalmas gerincmenti hangárkapu felnyílik a Venator csillagrombolón, és Kenobi gépe kiröppen. Maga mögött hagyva a flottát rákapcsolódik egy hat hajtóműves hiperűr-gyűrűre, amit aztán irányba állítanak a navigációs droidok, és a gép fénysebességre ugrik.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Az egyik kedvenc fejezetem ez. Nemcsak azért, mert Obi-Wan Kenobi és Anakin Skywalker, a két barát, akik hosszú ideje bajtársak élet és halálban, elbúcsúznak egymástól és A Jedi mester legközelebb már csak Darth Vaderrel találkozhat, hanem mert itt végre kis betekintést kaphatunk abból, hogyan is működik egy ilyen hatalmas katonai gépezet.

Anakin és Obi-Wan beszélgetése tovább mélyíti kettejük barátságát. Anakin újra felvállalja hibáit, látszik rajta, hogy mesteréből képes még ehhez is elég erőt meríteni. Sajnos, a távolodásával ez az erő is elszáll, jól látható, mikor Obi-Wan magára hagyja, Anakin arcára azonnal kiül mindaz, ami az elmúlt napokban a lelkére ült. Harag, bánat, aggódás, kétségbeesés, menekülési vágy.

Ráadásul ez a jelenet idézi az ep1-et, mikor Qui-Gon és Obi-Wan ugyanígy beszélgettek. Ott Obi-Wan ismerte el hibáját, és Qui-Gon volt büszke, ő mondta, hogy tanítványa nagyobb Jedivé vált, mint ő. Obi-Wan ezt a beszélgetést most saját tanítványával ejtette meg. Talán ez az a pillanat, amikor Obi-Wan elérkezettnek látja az időt, hogy Anakint a próbák elé állítsák. Végül is, ez be is következik, az eredmény nem olyan fényes, mint Kenobinál.

Aztán pillantsuk a háttérbe, mert ott van mit szemezgetni. Rögvest a nyitó másodpercekben az Obi-Wanék mögött álló klón valamiért kihívóan beint a tábornoknak. Aztán láthatunk itt a csillagrombolón ácsorgó tűzoltóhajókat, berakodást végző ipari rakodódroidokat, röpködő ARC-170-es vadászokat, LAAT/i-ket berakásra várva és a romboló törzsén is parkolva. Aztán Obi-Wan búcsújánál az említett klón és a figurája éppen a távozó tábornokot nézegetik, és a sisaktalan megint mutogat felé.

A Vigilance és a flotta felszállása minden pénzt megért, őrületes volt látni, ahogy egy ilyen monstrum felemelkedik (titkos vágyam volt, hogy egyszer lássak egy ilyen debellát földre szállni. Sajna a Trek ebben megelőzte az SW-t, de ilyen monumentalitásban simán kenterbe verte).

Aztán jöhet a hangár, ahol egyrészt vicces Obi-Want Jango Fettekkel körül véve látni, másrészt öröm újra Temuerra Morrisont látni, miután olyan csúnyán elvesztette a fejét a Geonosison (belegondoltatok már, milyen érzés lehet egy ilyen szituáció Windunak?), harmadrész az egész hangáros jelenet a Yavin, a Hoth és a Home I hangárjait idézik. Nagyon feelinges, ahogy serénykednek a szerelők, droidok. Ráadásul az is kiderül, hogy a klónok multifunkcionálisak, mert maguk végzik a hajóik javítását is :)

Cody és Obi-Wan barátságát is sikerült elkapni, bár én szerettem volna, ha jobban érzékeltetik. Pl a könyvben benne volt, hogy itt is felemlegették Cato Neimoidiát, ahol Anakin elkésett és Obi-Wan is visszakérdezett, hogy mikor hagyta őket cserben, erre Cody megint Cato Neimoidiával jött.

Végezetül, szemtanúi lehetünk a hipergyűrűk indításának, amely kimaradt az ep2-ből. Viszont az itteni gyűrű nem tetszik, fölösleges volt megtoldani még négy hajtóművel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő jelenet kissé váratlanul azt a lehetőséget villantja meg, hogy Anakin számára még van lehetőség a visszatérésre. A beszélgetés meglepően baráti és úgy tünik Anakinnak sikerült lehütenie magát és átgondolni a dolgokat. Ahogy mindketten egy "az Erő legyen veled"-et mondanak egymásnak, úgy tünik mintha itt sose lett volna semmi komoly baj. Ám a beszélgetés amilyen baráti olyan furcsa véget ér...

 

Miután Obi-Wan eltávolodik, a kamera Anakint veszi... és az ifjú egy meglepően lenéző pillantást vet egykori mestere után. Hogy pontosan tudjuk, hogy mi forog ekkor a fejében ahhoz muszáj megemliteni, hogy a következő jelenetében már arról számol be Padménak, hogy Obi-Wan nem bizik benne.

De ez a bizalmatlanság már ebben a jelenetben is ott van a szemében. Én úgy érzem, hogy bár látszolag Anakin jobb emberré vált az előzö rész óta valójában csak sikerült alkalmazkodnia a jedikhez. Ugyanugy nem ért velük egyet, mint régen, csak rájött, hogy semmi értelme kimutatnia mindezt, mert az esetleges vitákban csak ő huzhatja a rövidebbet. Igy hát az egyetlen ami maradt neki, hogy elrelyti az igazi érzéseit, akár a szerelméről, akár Palpatine-ról, akár a jedikről legyen szó és úgy csinál mindent, ahogy azt elvárják tőle. Obi-Wan itt pontosan azt hallhatja, amit a legjobban szeretne, de szerintem Anakin csak azért kér bocsánatot Obi-tól, mert tudja, hogy igy megussza a leszidást és ezzel együtt egy fölösleges kellemetlen helyzetet (tudom, mindez talán erősen hangzik és kevesen fognak egyetérteni velem -bár valoszinübb, hogy senki sem- de én igy látom :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én egy vagyok azok közül akik nem értenek egyet veled :)

 

Én is látom Anakin szemében a kétkedést, azt a sötétséget, ami Obi-wan távozása után megjelenik, de én nem fogalmaznék ennyire sarkosan. Szerintem Anakin nemcsak alkalmazkodni tanult meg, hanem szerényebb is lett. És igyekszik Jedihez méltóan viselkedni. ERre utal, az I'm not the Jedi I should be, de ezt majd később.

 

Szóval szerintem Anakin jobb ember lett. És az, hogy Obi-wan nem bízik benne... talán azért mondja ezt mert annak, hogy a mestere Padménál járt nem igazán örül.

Persze ez is csak egy vélemény :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik legjobb chapter! Amint Dzséjt is emíltette, ez Obi-Wan és Anakin búcsúzása. Itt szépen látszik, hogy miért kellett eltávolítani Obit a bolygóról. Anakinra jó hatással van, és hiába sodródik erőteljesen a sötét oldal felé, még itt is képes beismerni hibáit, amiért Obi-Wan nagyon megdicséri. Továbbra is ámulok a Jedi bölcsességén, azon, hogy jellemileg ekkorát tudott fejlődni az EPII óta. Elfogadja Anakin kivételes képességeit, mi több, maga mondja, hogy olyan jó Jedi lesz, ami belőle sose válna. Ennél nagyobb dicséret nem létezik. Látszik Anakinon, hogy büszke a dícséretre, és el is tudja nyomni azokat a negatív érzéseket, amiket addig érzett (és amiket Palpatine szított benne). Érdekes a jelenet, amikor Obi-Wan elindul a hajó felé, Anakin szól utánna "May the force be with you". Az EPII-ben Anakin indult küldetésre, és Obi szólt utánna. :P Szeretem ezeket a kis finomságokat. Egyébként Anakinnak nem kellett sok, ahogy Obi-Wan látótéren kívülre ért, máris gondterhelt arcot vág. Ezt látván elkgondolkodik az ember, hogy talán már nem is volt őszinte egykori mesterével.

 

Vizuálisan is remek chapter, Dzséjt nagyon jól leírta miért. Nekem azt tetszik, amikor a klón parancsnok a háttérben megállítja a katonáját, hogy nem menjen közelebb a beszélgető Jedikhez, ne zavarják őket. :) Persze nem hagyhatom ki a kedvenc jelenetemet sem, amikor Obi csillagrombolója elszáguld a fejünk felett.

 

pdvd0009fo.png

 

Ekkora adag SW feeling még a 4-5-6 -ban sincs. :D:):P Egyszerűen annyira jó ez a momentum, hogy nem tudok betelni vele, mindig visszapörgetem ha nézem a filmet. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval szerintem Anakin jobb ember lett. És az, hogy Obi-wan nem bízik benne... talán azért mondja ezt mert annak, hogy a mestere Padménál járt nem igazán örül.

Persze ez is csak egy vélemény :)

Igen, csak az hogy Anakin jobb ember lett a két rész között ellentmond a történet menetének és ivének (meg annak, amit később látunk). A prequelek azt dolgozzák fel, ahogy a jó kisfiúból gonosz szuszogó gép lesz. Hogy mennyivel nem lett jobb ember azt már korábban is láthattuk, amikor életében először egy fegyvertelen embert végzett ki a csatában.

 

Az, pedig, hogy Obi-Wanért nincs különösebben oda azt nem itt látjuk először. Még a film elején, amikor Padmé szóba hozza, hogy esetleg Obi segitségét kéne kérjék valóságos undor ül ki Anakin arcára. Szerintem itt már minden megvan apró csiraként, ami majd sith mivoltjában teljes egészében kibontakozik. Ott van a magja annak, amiből kinőhet a 'Gyűlöllek' orditás.

 

Egyébként ne aggodj, donát; nemcsak te, hanem senki se fog egyetérteni velem :)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.