Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Csúcs ez a jelenet! Anakin dühe, Obi-Wan rosszalása mind-mind frenetikus!! Mace Windu itt kezd el igazán Anakin ellen fordulni. Fantasztikus látni Anakint, mint a Jedi-tanács tagját. :shock: Egyszerű kisgyerekből hova jutott...

Akárcsak Obi-Wan, aki egyszerű padawanból immáron az egyik legnagyobb Jedi mester lett.

 

Yoda meglepetéssel szolgál, mely szerint régóta jó kapcsolatban van a wukikkal (egyébként ezen nem tudom mi nevetni való van... retardáltaknak jó poén lehet

Akkor vagyunk itt egy páran retardáltak, mert pl én is kuncogtam :D

A méretkülönbségből adódóan poén ez, hisz Yoda a legkisebb értelmes lény, amit eddig SW-ben láttunk, a vukik meg a legnagyobb értelmes lények. Ezért jó poén, amúgy teljesen helyénvaló, hisz Yoda elég öreg, hogy a fél Galaxissal jóban legyen. Azt tudtátok, hogy a botját a vukiktól kapta?

 

Szerintük Grievous a peremvidéken bujkál, de ez nem a Köztársaságot jelenti szerintem.

Yoda mondja, hogy a Peremvidéken bújkál, de közvetlen előtte Ki-Adi azt mondja, hogy átkutatták az egész Köztársaságot utánna:

We have surveyed all systems in the Republic, and have found no sign of General Grievous.

Ez a része értelmetlen, hisz miért bújkálna a Szeparatisták legfontosabb tisztje, aki csak úgy be se tud olvadni a tömegbe éppen az ellenség egyik bolygóján? Egyből a Peremvidéken kellett volna kezdeni, vagy kémeket indítani a Szeparatista oldalra, nem pazarolni a Köztársaság átfésülésére az időt és energiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor vagyunk itt egy páran retardáltak, mert pl én is kuncogtam :P

 

Persze ilyen megközelítésből nézve más a helyzet.

 

Ez a része értelmetlen, hisz miért bújkálna a Szeparatisták legfontosabb tisztje, aki csak úgy be se tud olvadni a tömegbe éppen az ellenség egyik bolygóján?

 

A legjobb rejtekhely az, ahol soha nem keresnek. Ez alapján Grievous is elbújhatott volna egy köztársasági bolygón, ahol tuti nem keresnék. Nyilván így gondolkodtak a Jedik is, ám Grievous nem bonyolította túl a bújócskát. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mi olyan nevetséges ezen a mondaton, de ez legyen az én bajom :P

 

Én Grivi helyében a Coruscanton bújtam volna el egy darabig, amíg fel nem hagynak az intenzív kutatással.Aztán előbújnék és eksön :D

Grivinek az volt a nagy baja hogy Palpival lepaktált.Ő intézte el a komp lezuhanását, ő árulta be hogy hol rejtőzik, szóval szemét egy nagyapó ez a Palpatine. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik hozzáfértek ahhoz hogy ki hol kószál a Köztársaságban (nagyrészt) és Grivi igazán nem az az eset hogy simán kiadja magát párafarmernek:) szóval logikus, hogy először körülnéztek "ugye itt sincs?" aztán utána nekiláttak átmolyolni a Galaxis többi részét. Vagyis álltak volna ha nem Palpi a gyorsabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem lehet, hogy Ki-Adi ezen a régi Köztársaság területét érti? Az EpI-es köztáraságét. És akkor ez arra utalna, hogy csak azokat a rendszereket nem kutatták át, ahová nem terjeszkedik/terjeszkedett a köztársaság a galaxisban. Persze valószínűleg félreértettem, de azért mégis...:D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmmm... érdekes kérdés. Elvileg lehet, de azért valahol szepi területeknek is lenniük kellett... bár Obi az eleje táján aszongya Anakinnak hogy jól állnak, Saleucamin épp csatanyerés történt, Boz Pityn gyűlik Quinlan Vos... lehet hogy azon a pár meglévő szepi bolygón már nem is lett volna érdemes keresni?:D

De akkor mivel töltötte Grivi az elmúlt három évet? Porolgatta a trófeáit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 13: Secret Assignment

Time: 0:36:47-0:38:37

 

Tartalom

 

Anakin és Obi-Wan a Jedi Templom egyik lépcsőjén mennek lefelé. Anakin dühösen mondja, hogy semmi értelme a kinevezésének, ha nem lehet mester. Mivel ilyenre még nem volt példa a Jedi történelmében, sértésnek veszi. Obi-Wan ekkor szól, hogy csillapodjon le, mert nagy megtiszteltetésben van része, hiszen ilyen fiatalon még egy Jedi se lett a Tanács tagja. A valódi bajt az okozza, hogy túl közel áll a kancellárhoz, és a Tanács nem örül a kancellár beleszólásának az ő dolgukba – teszi még hozzá Kenobi. Anakin védekezésül határozottan kijelenti, hogy ő nem kérte a tagságot, Obi-Wan ellenben hasonlóan határozottan közbeszúrja, hogy igenis vágyott rá, majd mellékesen megjegyzi, mennyire kifizetődő volt jóban lennie a kancellárral. Ekkor tovább indulnak a folyosón. Anakin rosszallón és gyanakodva tekint mesterére. Szerinte annak semmi köze ahhoz, ami történt. Obi-Wan elmondása szerint éppen azért hagyták jóvá Anakin kinevezését, mert jóban van Palpatine-nal. Az ifjú Jedi lovag gyanakodva kérdezi: „És?”

Obi-Wan gyorsan leszögezi, hogy ő nem akarta ilyen helyzetbe sodorni. Anakin egyre inkább gyanakvó, megtorpanva kérdez rá, milyen helyzetről beszél egykori mestere. Obi-Wan tanítványa felé fordul, majd gondterhelten az ablak felé indul. Közben kiböki, a Tanács arra kéri Anakint, hogy figyelje a kancellár minden lépését, mert tudni akarják, mire készül.

Mindketten az ablakhoz állnak, ahol a sötét felhőkön át halvány fény szűrődik be. Anakin nem hiszi el, hogy kémkednie kell a kancellár után, szerinte ez árulás. Obi-Wan emlékezteti a háborúra. Skywalker azt sem érti, miért nem az ülésen bízták meg ezzel a feladattal, Kenobi válasza szerint azért, mert ez nem hivatalos megbízás, nem lehet nyoma. Anakin védelmébe veszi a kancellárt, szerinte nem rossz ember, pártfogolja őt, egyengeti az útját, amióta csak odaérkezett. Éppen ezért tud segíteni nekik, ez Obi-Wan véleménye, majd kifejti, hogy a Jediknek a Köztársaságot és nem a vezetőjét kell szolgálnia, akinek mellesleg rég lejárt a törvényes hivatali ideje. Anakin sürgősen hozzáteszi, hogy azt a Szenátus hosszabbította meg. Hallgasson a megérzéseire, erre kéri Obi-Wan barátját, hiszen ez nincsen így jól. Anakin bosszúsan az ablakhoz lép, s közben összefoglalja a feladatát, miszerint Obi-Wan arra kéri, hogy árulja el a Jedi Kódexet, a Köztársaságot, a mentorát és a barátját. Szerinte ez nincsen jól. Ezután megkérdi, miért kéri ezt tőle a barátja. Obi-Wan gondterhelten csak annyit tud felelni: „A Tanács kéri, nem én.”

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Kezd kibújni Anakinból a kisördög. Míg a film elején számára minden jól alakult, most kezd minden negatív irányt venni. A felesége „haldoklik”, a Jedi Tanács bár a tagjai közé fogadta, nem volt hajlandó mesterré kinevezni és most még kémkedésre is megkérik. Szó mi szó, nehéz helyzetbe került Anakin és talán tényleg az lett volna neki a legjobb, ha őt küldik a Kashyyykra vagy bárhová, csak jó messzire a Coruscanttól.

Szóval ebben a jelenetben kerül Anakin olyan helyzetbe, melynek egyenes következménye, hogy választania kell két fél között. Ez már csak idő kérdése, de a Jedik mindent elkövetnek, hogy ne ők legyenek a választottak. Szegény Obi-Wan helyzete se lehet könnyebb, s szerintem kifejezetten „szemétség” volt a Tanácstól, hogy neki adták a közlés feladatát. Vajon miért nem Windu vagy Yoda közölte ezt vele, miért kellett a barátokat szembeállítaniuk? Obi-Wannak nem lehetett könnyű ilyenre kérni a barátját, aki jogosan lett rá dühös. Így ő is süllyedt Anakin szemében, elérve, hogy ő se legyen képes kordában tartani.

Még valamit, a Templom újabb új teréről. Itt látszik meg igazán, mennyi minden változott. Az ep2 hasonlóan hatalmas termében mindenhol színek pompáztak és fény volt. Most minden szürke és barna, a félhomály, a sötétség az úr.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áááá, igen :D

 

A kedvenc jelenetem azóta, hogy Anakinék landoltak Coruscant-on. Ennek a párbeszédnek minden szavát, minden mondatát imádom. Arról nem is beszélve, hogy látjuk a tepmlom ezen részét, ahova később Anakin fog be masírozni (ugye jól látom, hogy ez a bejárat?). Nálam ez a jelenet nagyon üt. Az egész poénja, hogy mindketten alig bírják visszatartani az érzelmeiket. Az elején Anakin szenved, mert rendkívül dühös a tanácsra, itt Obi-wan csillapítja. Aztán amikor Kenobi elárulja Anakinnek a küldetés lényegét, már őt kell visszatartani, látszik, hogy legszívesebben Anakin képébe vágná, hogy Palpatine egyáltalán nem jó ember, és hogy mennyire naív is Skywalker. Én legalábbis ezt érzem ki ebből a részből. Viszont a végén érződik, hogy Obi-wan egyáltalán nem ért egyet ezzel a küldetéssel.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon komoly, és hihetetlen hangulatosan megkomponált jelenet...

Csak engem ráz ki a hideg ennél a résznél? Nem tudom, a zene alatta, az a baljóslatú, gyanakvó, követelődző és feszültséggel teli zene engem nagyon megfogott...azta, huh!:) A párbeszéd remek, már a trailerben is benne volt ez a "Hisz ez árulás!" - "Háború van, Anakin!", és az egész jól felépített, és ahol még a dialúgust tekintve kiráz a hideg, az pedig Obi-Wan mondata, amikor is a "Yes, but use youre feelings, Anakin! Something is are not Place!" - mondatnál, alulról indulva a "Place" szóra eléri csúcspontját a mondat, Ewan nagyot alakít ebben a jelenetben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Something is out of place" Így van helyesen, de igazad van. Engem is majd kiráz a hideg ennél a jelenetnél, a zene tökéletes, és Hayden illetve Ewan játéka is első osztályú

 

 

Donát.

 

Köszönöm, hallásra marha szar vagyok angolból!:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÉN ezért nézem angol felirattal :P:)

 

Egyébként visszatérve a chapterre... ahogy indít Anakin, az se semmi... én ezt már a filmet megelőzően is hallottam ("What kind of nonsense is this? Put me on the council and not make me a master?!") és annyira elragadott, hogy egymás után vagy tízszer meghallgattam. Fantasztikus Hayden!

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj... lemaradtam az egyik kedvenc jelenetemről. Remélem nem probléma, ha utolag visszanyulok az előzö jelenetre:

 

z068_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ezen a képen egyébként nagyon jól látszik, mennyivel sötétebb a jelenet megvilágitása, mint amit megszokhattunk az elöző két részben. Érdekes váltás még, hogy míg az ep.1-ben Lucas végig statikus, földbegyökerezett állványú kamerákkal dolgozott, amik egy tapodtat se mozdultak, addig az ep.3-ban finom, apró kamera-mozgások vannak. Ennél a jelenetnél például két jedi mester között megy el a kamera és úgy megy rá a középen álló Anakinra. És bár valoszinüleg nem mondok vele nagy újdonságot, de nem ezaz első eset, hogy Anakint a Tanács elött láttjuk:

 

trWdscrn093_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Talán ezaz egyik kedvenc képi párhuzamom... bár a beállitás kisértetisesen hasonlit; az egyiken a jedi képzésére váró Anakin látható, aki egyelőre félelemmel vegyes várakozással nézi a mestereket... a másikon a Tanácsi kinevezésére váró Anakin, aki simán beszól a tagoknak; változott egysmás az elmúlt 13 év alatt (és érdemes megnézni, hogy míg az ep.1-esen Anakin szinte elveszik a nagy teremben, addig az ep.3 beállításán Anakin a leghangsúlyosabb szereplő az egész képen, hogy arról már ne is beszéljünk, hogy míg az első rész képén Anakin egyértelmüen világos ruhában van, addig a harmadikban sötétbe burkolozott... kész képi költemény :))

 

És akkor pár szó az aktuális jelenethez:

 

Úgy tünik, hogy Anakin még van akkora haverságban Obi-val, hogy nyiltan elmondhatja neki búját-baját, míg a Tanács elött már kussolnia kell. A képregény-változat tanulsága szerint eredetileg itt Obi-Wan sokkal okoskodóbbra vette volna a formát, de a filmben szerencsére ezeketől a dialogusoktól megszabadultak. Ám Obi-Wan alighogy lecsititja egykori tanitványát, máris elő kell hozakodjon egy kinos témával, ami sajnos egy k*rva nagy méretű ballépés az egész Rend részéről.

Az mondjuk nagyon tetszik, hogy a Jedi Rend-et nem lehet csak úgy simán az orránál vezetni, ahogy azt az ep.2 után hihettük. Azért mégiscsak orrontanak valamit a barna-csuhás szerzetek. Erre már eddig is voltak apró utalások, mint az űrcsata után, Windu és Palpi nem minden feszültségtől mentes szó-váltása, vagy Obi-Wan megjegyzése Anakinnak a "vetitő-teremben"...

 

Látszolag teljesen logikus a gondolat-menetük, miszerint, ha Palpatine megbizik Anakinban, ugy az gond nélkül tud kémkedni utána... éppen csak egyetlen apró tényezővel nem számolnak: magával Anakinnal. Hogy mire fel ez az átgondolatlan kapkodás az talány... de az ezt követő jeleneből kifog derülni, hogy a Tanács véleménye ezügyben nem éppen egyhangú... de erről majd inkább ott (és itt is van egy képi párhuzam: ahogy Obi és Anakin mennek az ablak felé az hasonlit az ep.1 Qui-Gon/Obi-s beállitására)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tanács jelenet, isten király! Anakin morcos lesz, ami megint csak azt mutatja, hogy semmi nem elég jó neki. Inkább örülne, hogy a tanács tagja lehet, erre felháborodik, hogy miért nem kapja meg a mesteri rangot. :)

 

Az utánna következő részek is nagyon jók, főleg a remek színészi játéknak köszönhetően. Anakin jogosan háborodik fel Obi-Wan szavai hallatán, és még azt is megkockáztatom, hogy érthető miért gondol árulásra. Sajnos a Jedik nem látják át, mennyire kötődik Palpatine-hoz. Ezt az ügyet a lehető legrosszabban kezelték. :P

 

Obi-Wan pedig azért kapta a közlési feladatot, mert ő áll Anakinhoz a legközelebb. Biztos arra gondoltak, hogy tőle jobban befogadja a szomorú valóságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin fortyogását, már-már megszokhatjuk. Megint mondja a magét, "ilyen még sosem történt a Jedi Rend történetében", De olyan sem, hogy ilyen fiatal tagja legyen és olyansem, hogy a kancellár "javaslatára" választják be.

Anakin hozza magát, kisujjodat nyújtod, karod kell neki.

 

Azért Anakin kérdése nekem teljesen jogos. Miért nem az ülésen közölték?

Egyértelmű, hogy azért, ami már elhangzott, hogy Obi-tól könnyebben fogadja, pedig, talán épp fordítva, talán jobban fogadta volta Yodától a Tanács előtt. Most Anakin gondolhatja azt, hogy még ezt se merik neki szemtől szembe megmondani, üzengetnek.

Válasz amit kap, hogy "Nem hivatalos" megbízás, ez meg hülye magyarázat, hisz, jegyzőkönyv készül a tanácsülésekről, vagy palpi lehallgatja, nem hinném, épp Anakin aki lehallgatja. Mondhatták volna ott is, ha akarták volna.

Ennél a résznél a magyar szinkron nagy dícséretet érdemel, mert Obi-Wan teljesen el lett találva, szinte minden hang megegyezik az eredetivel. Két isteni mondat van, amit imádok a magyarban hallgatni.

Tanács azt akarja jelentsd a kancellár minden lépését.

Nem én kérem, hanem a Tanács.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válasz amit kap, hogy "Nem hivatalos" megbízás, ez meg hülye magyarázat, hisz, jegyzőkönyv készül a tanácsülésekről, vagy palpi lehallgatja, nem hinném, épp Anakin aki lehallgatja.

Palpi lehalgatását én sem hiszem, de hogy jegyzőkönyv, vagy felvétel készül róla, az biztos. Ezek nem hobbiülések, bármikor szükség lehet az ott elhangzottakra, így kénytelenek rögzíteni valamilyen formában. A Jedik nem felvevőgépek, hogy később minden szóra emlékezzenek. És Obi-Wan is azt mondja, hogy ez "This assignment is not to be on record.".

Vagyis hivatalos rögzítése van ezeknek az üléseknek, mint a szenátusi üléseknek is. Csak itt nem röpköd az ember orra előtt a kamera.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Dzséjt írja: az ülésen elhangzottakat rögzítik, ezért nem ott adták ki Anakinnek a feladatot. Obi-wan még mondja is.

 

Viszont szerintem Anakinnek egyértelműen NINCS megtiszteltetésben része. A Jedik csak kényszerből veszik be, azért mert így TUD nekik Anakin kémkedni. Ez egyáltalán nem megtiszteltetés. Akkor lenne az, ha a Jedik - mindenfajta Palpatine közjáték nélkül - odaléptek volna Anakinhez, és azt mondták volna:

 

"Anakin. Túl fiatal vagy még ahhoz, hogy Jedi-mester légy, de tetteid elismeréséül beveszünk a Tanácsba, és idővel megkapod a mesteri rangot"

 

Na, ez megtiszteltetés lenne. De ami történt, az szvsz nem az.

 

EDIT: Ami pedig a szinkront illeti, a második mondattal nem tudok egyetérteni. Az angol szöveg: "The council is asking you". Nem azt mondja, hogy: "Nem én kérem, hanem a Tanács". Nem értem miért nem lehetett ezt a mondatot egy az egyben lefordítani. Mert attól, hogy Obi-wan azt mondja, a Tanács kéri, még az jelentheti azt, hogy nem ő külön, hanem az egész Tanács döntött emellett. Viszont a magyar fordítás lelövi a következő jelenet poénját.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin azzal h nem kapott mesteri rangot, szinte semit nem kapott.

 

Ne hülyéskedj már Krande néne! Hatalmas megtisztetetésben volt része.

 

Nem hülyéskedek Ody bátyó! Az, hogy ott lehet, Palpinak köszönhető, a döntésekbe meg ugye nem vonták bele. (Grivi után pl kifejezetten nem engedték) Mi több még csak azt sem hagyták hogy a Tanács döntésére egyáltalán reagáljon. Megbízta a Tanács egy olyan feladattal, amit ő önként soha nem vállalt volna el. Márpedig ha a Tanácsot ilyen mértékben nem érdekli valakinek a véleménye, az nagyon sok minden, de nem tagság. És a legkevésbé sem megtisztelő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor lenne az, ha a Jedik - mindenfajta Palpatine közjáték nélkül - odaléptek volna Anakinhez, és azt mondták volna:  

 

"Anakin. Túl fiatal vagy még ahhoz, hogy Jedi-mester légy, de tetteid elismeréséül beveszünk a Tanácsba, és idővel megkapod a mesteri rangot"

 

Donát

 

Akkor viszont a Tanács azt mondta volna:

"Anakin. Túl fiatal vagy még ahhoz, hogy Tanácstag légy, de tetteid elismeréséül megkapod a mesteri rangot és idővel beveszünk a Tanácsba"

Ez megtiszteltetés lett volna. Aztán ha mellette még ott van Palpi javaslata, akkor már lehet, hogy még a Tanácsba is beveszik (mesterként) és akkor rendben lenne ha ennek mellesleg az az ára hogy egy kicsit nyitva kell tartania a csipáját Palpi körül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hülyéskedek Ody bátyó! Az, hogy ott lehet, Palpinak köszönhető, a döntésekbe meg ugye nem vonták bele. (Grivi után pl kifejezetten nem engedték) Mi több még csak azt sem hagyták hogy a Tanács döntésére egyáltalán reagáljon. Megbízta a Tanács egy olyan feladattal, amit ő önként soha nem vállalt volna el. Márpedig ha a Tanácsot ilyen mértékben nem érdekli valakinek a véleménye, az nagyon sok minden, de nem tagság. És a legkevésbé sem megtisztelő.

 

Igazad van, de ezt miért nem látta előre Anakin? Nem hihette azt, hogy majd egyből ő lesz a király, hiszen protekcióval került oda. Megtűrt személy, akit kihasználnak. Anakinnak azt kellett volna mondania: "köszönöm, de így nem kívánok a tanács tagja lenni."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami pedig a szinkront illeti, a második mondattal nem tudok egyetérteni. Az angol szöveg: "The council is asking you". Nem azt mondja, hogy: "Nem én kérem, hanem a Tanács". Nem értem miért nem lehetett ezt a mondatot egy az egyben lefordítani. Mert attól, hogy Obi-wan azt mondja, a Tanács kéri, még az jelentheti azt, hogy nem ő külön, hanem az egész Tanács döntött emellett. Viszont a magyar fordítás lelövi a következő jelenet poénját.

Ezt nem teljesen értem. Milyen poént lő le a következő jelenetben?

Szerintem ez teljesen tükrözi az eredeti jelentését, sőt.

Mindenesetre én nem szövegre mondtam, hogy Zseniális, hanem arra, ahogy mondja.

 

Szerintem a beprotezsálás ellenére, ez megtiszteltetés volt Anakinnak. Csak azért nem fogta fel annak, mert semmit nem tud a helyén kezelni.

Sem a padawanságát nem kezelte a helyén, sem Padmével való kapcsolatát, sem ezt a tanács dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok alapján, amit írtatok, kezdek kételkedni a megtiszteltetés dologban. Azt hiszem, Krandénak igaza van, nagyon tetszik a verziója. Persze mindezt Anakin szemszögéből nézve. Obi-Wan attól még saját maga felől nézve gondolhatta megtiszteltetésnek a kinevezést. Minden nézőpont kérdése :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 14: Not the Chosen One?

Time: 0:38:38-0:39:36

 

Tartalom

 

Egy LAAT/i csatahajó száguld a coruscanti forgalomban, fedélzetén klónkatonákkal, Yodával, Mace-szel és Obi-Wannal. A Jedik gondterheltnek látszanak. Obi-Wan éppen arról számol, hogy Anakin nem repesett az örömtől, amikor elmondta neki új megbízatását. Windu veszi át a szót és aggodalmáról tesz tanúbizonyságot, mikor kijelenti, hogy veszélyes összehozni Palpatine-t és Anakint, mivel a fiú nem elég erős hozzá, és éppen ezért a Jedi mester nem bízik benne.

Obi-Wan szinte azonnal közbevág, és kérdésekkel emlékezteti arra, hogy Anakint tartják a kiválasztottnak, aki legyőzi a Sith-et és egyensúlyt teremt az Erőben. Windu kételkedve pillant az ifjabb mesterre és hozzáfűzi: Így szól a prófécia.

Ekkor váratlanul megszólal az eddig némán ülő Yoda. Hangsúlyozza, hogy arról a proféciáról van szó, amit talán rosszul értelmeztek. Windu helyeslően bólogat, de Obi-Wan továbbra is védi Anakint. Szerinte nem fognak benne csalódni, ahogy eddig se.

Yoda csak annyit mond: „Remélem úgy lesz, ahogy mondod.”

A csatahajó oldalra fordul és alábukik a hatalmas dokk felé, ahol Venator csillagrombolók sorakoznak, klónok készítik fel magukat és harci felszereléseiket valamint járműveiket a behajózásra. Közben két Barc sikló is csatlakozik a LAAT/i csapatszállítóhoz, ami szép lassan landol egy csapat klón előtt. Yoda kiszáll, üdvözlésére pedig egy vuki érkezik.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Alkonyul Coruscant felett, és ez egyre erőteljesebbé válik a filmben. Az ep2-ben debütált csapatszállító újra felbukkant, de ezúttal olyan helyen, ahol nem is számíthattunk rá: Coruscant „közútján”. Mintha egy tank menne az M1-esen teljes harckészültségben, körülbelül olyan érzés ez. Az egész pillanat, ahogy a csapatszállító elhalad az eleddig békésnek mondható Coruscanton, hátborzongatóan kiemeli a háború jelenlétét.

Itt derül ki számomra az az érthetetlen momentum, hogy Windu erősen ellenzi Anakin kémként való felhasználását és Yoda is aggódik a fiú miatt. Na de akkor miért mentek bele ebbe? Ennyire kétségbe lennének esve, hogy már olyan dolgokra is hajlandóak, amivel egyikük se ért egyet? Vagy ennyire nincs választásuk? Akárhogy is, itt nyilvánvalóvá válik, hogy a Jedi Tanács élharcosai hatalmasat hibáztak, amikor nem hallgattak az érzéseikre, pedig most mindegyikükbe ott lehet az a bizonyos rossz előérzet.

Külön kiemelném itt Samuel L. Jackson alakítását. Ahogy lerí az arcáról a kétkedés, mikor Obi-Wan Anakinról beszél, ahogy felpillant gondolataiból, mikor Obi-Wan megjegyzi, hogy sohase csalódtak Anakinban, vagy amikor szimplán csak néz ki a hajóból elgondolkodva, ez mind-mind remek momentum tőle.

Kis apróság, de még megemlíteném Yoda azon mozdulatát, mikor csak úgy végigsimít a fején. Egyrészt, sugárzik róla, hogy újabban neki is sok gondja van, másrészt végre Yoda is tesz ilyen élő mozdulatot, aminek talán semmi értelme, de hozzátartozik az élethez, mint a vakarózás pl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.