Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Remek ötlet volt ezt a párbeszédet áttetni a városi forgalomba!

 

Kissé talán érthetetlen, hogy milrt bízták meg Anakint a megbizatásal, de csak Windu ágáll ellene, Yoda nem mond semmit. Tetszi, ahogy felcserélődtek a "szerepek" az idők során. Míg az EPII-ben Anakin megbizatása után e a hármasból Obi-Wan arról beszélt, hogy nem elé érett a tanítványa, addig Mace buzgón védte. Most pedig Mace nem bízik benne, míg Obi-Wan teljes mellszéleséggel kiáll mellette. A végén nagyon jó amikor azt mondja: "Eddig nem csalódtunk benne, ezután se fogunk". Szegény Obi. :)

 

Yoda megérkezése a katonai repülőtérre nagyon jó! Láthatjuk, hogy a hajójukat két speeder is kísérte, és végre a berakodásank is szemtanúi lehetünk. Tarfful és a kis Yoda is mókás páros. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Dzséjttel. EZ a jelenet nagyon eltalált. Nekem már eleve a helyszín is tetszik, ahogy suhannak Coruscant "utcáin". Nagyon király.

 

Obi-wan pedig látszik, hogy mennyire védi Anakint, itt mondhatni fordult a kocka a második részhez képest, ahol Windu védi Anakint. És valóban, Samuel L Jackson játéka itt is kiemelkedő, ahogy mindenhol. Yoda pedig pazar.

 

Egyébként mintha itt (is) lenne egy szinkron hiba. Rám fogjátok sütni, hogy direkt vadászom ezekre, de nem, csak mintha az lenne... magyarban nem úgy fordították le, hogy "Nem fog cserben hagyni minket"? Mert angolban "He will not let ME down" Nem fog cserbenhagyni engem. Vagy valamelyikre rosszul emlékszem? Előre is elnézést, ha így történt.

 

Mindent egybe vetve, imádom ezt a jelenetet. Bravo.

 

Még egy megjegyzés: az a wookie, az Tarful, nem? :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láthatjuk, hogy a hajójukat két speeder is kísérte, és végre a berakodásank is szemtanúi lehetünk. Tarfful és a kis Yoda is mókás páros.

Pont ezeket akartam ki emelni. Coruscan utcáin kísérni kell egy ilyen "főmuftikat" szállító gépet, hát mivel néhány napja még ostrom alatt volt a bolygó érthető.

 

Párbeszédek remekek, alakítások is. Én sem értem miért cserélődtek fel a szereoek, de végülis is Obi védi a tanítványát az rendbe van, de Windunak miért változott meg 180 fokot a véleménye, valamink történnie kellett nem?

Mit mond itt az audiokommentár? emlékszik valaki.

Az is érdekes, hogy ha 3-an nem lelkesednek a kémkedésért a tanácsban, akkor csak a többiek szavazták meg, akik meg sem szólalnak az általunk figyelemmel követett üléseken.

Mondjuk Anakin nem sokat jelentett nekik, csak egyszer jelentett, de akkor már túl sokat mondott.

 

Először tűnik fel az uralkodó témája a filmben. Mintha azt sugallná, hogy azzal, hogy Yoda elmegy, műár most győzött Sidi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem értem miért cserélődtek fel a szereoek, de végülis is Obi védi a tanítványát az rendbe van, de Windunak miért változott meg 180 fokot a véleménye, valamink történnie kellett nem?

 

Lehet, hogy Windu azért fordult ellene, mert Anakin egyre inkább a főkancellár kis kedvencének számított, és többet volt vele, mint a Jedikkel.

 

Az is érdekes, hogy ha 3-an nem lelkesednek a kémkedésért a tanácsban, akkor csak a többiek szavazták meg, akik meg sem szólalnak az általunk figyelemmel követett üléseken.

 

Nem úgy van, hogy minden kérdésben a tanács egyhangú döntése szükséges? De lehet, hogy ezt csak mi találtuk ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kell 100%-os többség a tanács döntéseiben.

ep1-ben Anakin tanítását illetően Yoda ellenezte, mégis taníthatta Obi.

ep2-ben lehet, azért emeli ki, hogy egyhangú volt, mert lehet, hogy nem ez a megszokott.

ep3-ban Obi tuti, hogy ellenezte a kémkedést, Mace is sanszos, Yoda, nem ennyire egyértelműen ellenző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik legjobb jelenet a filmben!De tényleg nagyon tetszik ez a rövid kis jelenet.Megfogott a színészek játéka, és megint a színek.Tudják, hogy nem kellene közel engedni egymáshoz Anakint és Palpit, de nem tudtak mit tenni!Nincs más választásuk, ha közelebb akarnak kerülni a háború végéhez és a Sithek lelepleződéséhez.Legjobban szerintem itt is Ewan alakít, bár mindenki nagyon jó, még Yoda is.Yoda mint ha már sejtene valamit Anakinben.Amikor mondja Obi hogy még nem csalódtak benne, akkor mondja sejtelmesen hogy reméli igaza lesz.Mint ha előre látná az öreg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különös mindenesetre, hogy akinek egy picit is ismerjük az álláspontját a tanácsból egyik sem biztos abban, hogy ezt kéne csinálni.

Akkor ki szavazott mellette? Ki-Adi Az ő szavára még adhatnak. Plo Koon nem szokott beszélni :) Kit Fisto csak vigyorog, vagy lehet, hogy ez a kulcs, hogy ezek a filmben "néma" Jedi-tanács tagok annyira naívak, hogy ilyenbe simán belelöknek valakit. Talán ez a legnagyobb logikai talánya a filmnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki-Adi Az ő szavára még adhatnak. Plo Koon nem szokott beszélni :) Kit Fisto csak vigyorog, vagy lehet, hogy ez a kulcs, hogy ezek a filmben "néma" Jedi-tanács tagok annyira naívak, hogy ilyenbe simán belelöknek valakit. Talán ez a legnagyobb logikai talánya a filmnek.

 

Ha már Tanácstagok lettek akkor feltételezhető, hogy megvan a magukhoz való eszük és az ezzel együttjáró önnállóságuk. Már az ep.1-ben is kiderül, hogy csak azért, mert a nagy Yoda szerint nem helyes Anakin képzése, attól ők még hajlandók ellene szavazni, mivel úgy érzik, hogy igazuk van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Tanács szerintem "demokratikusan" működik, nem "diktatórikusan", így többség dönt alapon döntenek, még ha a vezető nem ért egyet, akkor is. A vezető amolyan első az egyenlők között tipusú vezetőszerűség, mert különben nem körben ülnének a tanácstagok. Az ülésrendnek jelentése van, az egyenlőségé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, csak az a gond, hogy minden Jedi a Yoda-Mace-Plok-Ki-Adi kvártett felé fordulva mondja a magáét (már mint amit látunk.) És sajnos szintén a filmekből, az jön le, hogy a többi Jedi vagy néma, vagy nincs önálló véleménye. Legalábbis ezt nem hangoztatja.

 

Visszatérve a jelenethez: A Jedik miért ilyen csapatszállítókon járnak? Láthattuk, hogy pl. Anakin egy rendes siklóval ment el a főkancellárhoz. Miért nem olyanokat használnak mindenhol? Gondolom ezekre Republic Gunshipekkre máshol nagyobb szükség lenne.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep1-ben még láthattuk is a Jedi Tanácsot működni, legalábbis a többiek is kaptak egynéhány pillanatot, bár nem szövegese. A későbbi részek ennyire se foglalkoztak már sajnos a Tanács többi tagjával, de még Plo Koonnal sem, aki színtén vezető tag volt.

 

Szerintem azért járnak katonai járművel, mert ad 1, olyan egyszemélyes siklóban nehéz lett volna összezsúfolni három Jedit :)

Ad 2, most mint tábornokként munkálkodnak, nem mint Jedi lovagokként.

Ad 3, Coruscanton is vannak helyőrségek, mégha ott akkor nem is dúl a háború. Az egyik ilyen helyőrség valószínűleg a Jedi Templom, így miért ne használhatnák, ha már egyszer ott vannak.

Ad 4, ez tudatosítja az emberben, hogy a Jedik már háborús "eszközök", nem a béke őrei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve a jelenethez: A Jedik miért ilyen csapatszállítókon járnak?

 

Yodat kísérték a csillagrombolójához. Szerintem teljesen érthető ha ilyen gépen utaznak a tábornokok. A beszélgetésük pedig megköveteli, hogy egy térben legyenek. Egyéb esetekben, amikoregyedül utaznak, akkor a kis siklókkal közlekednek. Pl. Anakin és Obi-Wan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a vuki Kashyyyk szenátora (szenátrnője inkább, asszem) volt.

 

Csapatszállító: na pont ez az, hogy csapat. Ami pillanatokon belül feloszlik! Yoda a Kashyykra, Obi az Utapaura, Windu meg ki az ablakon. Mintha a Jedi Rend szétaprózódását néznénk,az ezt megelőző utolsó pillanatok. Vihar előtti csönd, amibe szépen beleduruzsol Palpi témája. És az hogy mindhárman ellenezték így vagy úgy a kémkedést, neem nagyon úgy tűnik mintha Lucas mentegetné őket. A közösség hibázott, az egyén nem.

 

Színészi játék: Yoda fejdörzsölése nagyon jó, bár nekem egy picit túl CGI. A keze mozog, a fejbőre meg nem:)

Ja és említsük meg kedvenckéimet akik épp a díszlet szerepét adják, még a fejük sincs benne a képben (ha nem tudnám hogy szándékos, azt hinném anyám fotózási antitalentuma ragadt át :) ) mindenesetre fura h a Jedik ilyen nyíltan beszélnek előttük. Egyrészt hogy megszokták hogy klónokkal vannak körülvéve, másrészt meg a totális levegőnek nézés. A kamera részéről pláne (fej nélkül mutatni valakit... pláne valakiket) Na persze ez csak annak tűnik fel, aki már tudja hogy érik a 66os...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a vuki Kashyyyk szenátora (szenátrnője inkább, asszem) volt.

 

Az nem Tarfful volt?

 

Csapatszállító: na pont ez az, hogy csapat. Ami pillanatokon belül feloszlik! Yoda a Kashyykra, Obi az Utapaura, Windu meg ki az ablakon. Mintha a Jedi Rend szétaprózódását néznénk,az ezt megelőző utolsó pillanatok. Vihar előtti csönd, amibe szépen beleduruzsol Palpi témája.

 

Palpi témája, mert ő kavarja az egészet. :) Közvetve eltávolítja a vezető Jediket Anakin közeléből.

 

Színészi játék: Yoda fejdörzsölése nagyon jó, bár nekem egy picit túl CGI. A keze mozog, a fejbőre meg nem:)

 

Hát nemtom, de én ha a hajamat simítom végig, akkor a fejbőröm nem mozog. Ha csak nem izomból dolgozok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 15: Seeds of Distrust

Time: 0:39:37-0:40:55

 

Tartalom

 

Újra Amidala lakosztályának teraszán vagyunk, Anakin és felesége az egyik kanapén üldögél. Anakin hosszú csend és sóhajtás után kimondja, hogy nyugtalanítja az, ami a Jedi Renddel történik. Már ő is látja a háború hatását, mely zülleszti a Köztársaságot. Amidala töprengve tekint kedvesére, majd feltesz egy súlyos kérdést, mely szerint nem gondolja-e Anakin, hogy a rossz oldalon állnak. A Jedi értetlenül kérdez vissza, s Amidala kifejti, hogy lehet, a demokrácia, amit szolgálnak elpusztult és a gonosz, ami ellen küzdenek immár maga a Köztársaság.

Anakinon kezdenek eluralkodni az indulatok. Határozottan ellenkezik és szeparatista beszéddel vádolja meg a nőt. Amidala nem retten meg, tovább érvel. Háborúznak ahelyett, hogy tárgyalnának és arra szeretné kérni Anakint, hogy vegye rá a kancellárt egy fegyverszünet kötésére, hiszen közel áll hozzá. Az ifjú azonban dühösen talpra szökken, s szinte ráparancsol feleségére, ilyet tőle ne kérjen, az ilyen ötleteket inkább a Szenátusba dobja fel, úgyis oda valóak.

Amidala enyhe meglepetéssel kérdezi meg, mi baja van. Anakin újfent azt feleli, semmi. Padmé férje mellé lép, szembe fordítja magával s közben arra kéri, ne csinálja ezt, ne fordulj el tőle, hagyja, hogy segítsen. Aztán már csak egy ölelést kér, olyat, mint amilyet a tónál a Naboon, mikor még csak a szerelmük volt, politika, cselszövés és háború nélkül. Ezzel Anakin ölelésébe simul.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Újra a teraszon, a házaspár kínpadján, hogy úgy fogalmazzak. Minden, ami rossz velük történik, itt kerül szóba. Itt beszélték meg először Anakin rémálmát, ami a gondok forrása, itt esik szó Anakin és Amidala egyre inkább ellentétes nézeteiről, és később is csak rossz dolgokról hallhatunk itt.

Érdekes, hogy akárhányszor Anakin ezen a teraszon tartózkodik, alkonyat vagy éjszaka van. Ezt a helyet csak egyszer láthatjuk napfényben, mikor Obi-Wan tesz látogatót, a világos oldal bajnoka.

Az elmúlt fejezetek amúgy remek képi átvezetővel rendelkeznek. Yoda és Anakin beszélgetésénél fényes nappal van, akárcsak Palpatine és Anakin beszélgetésénél, ezekben a pillanatokban Anakin még szinte maximálisan hű a Jedikhez – azért csak szinte, mert Yoda itt már nem tudott neki segíteni. A Jedi Tanács jelenetében már érezhetően közeledik az alkonyat, Obi-Wan és Anakin társalgásánál már el is kezdődött, ekkor csalódott hatalmasat a Jedi Rendben. A csapatszállítónál tovább sötétedik, ebben a fejezetben pedig teljes az alkony, a következő jelent már sötétben van, hiszen Anakin a Sötét Oldal fejedelme elé járul, aki végérvényesen kiábrándítja a Jedi Rendből és a Sith Lordok közé vezeti.

Sajnos, szerintem ez a jelenet, akárcsak az Anakin és Palpatine közti beszélgetés, megint csak durva vágási hibával nyit. Itt megint ott a csönd, és itt Anakin még sóhajt is, jelezve, igencsak fontos dolgokról beszélgettek. Nem értem, miért nem lehetett egy másodperccel később vágni. Ez megint csak kizökkentett pár pillanatra.

És egy érdekes filmen belüli párhuzam is van itt. Amidala itt megint megkérdi Anakintól, hogy mi baj, és a fiú megint azt válaszolja, hogy semmi. Ez igencsak furcsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmben a második jelenet, ami számomra nem az igazi. Már felkészültem a támadásokra, úgyhogy bátran leírom: engem ez a jelenet egyszerűen kizökkent a filmből. Onnantól kezdve, hogy Anakin és Padmé beszélget ezen a teraszon egészen odáig, hogy Obi-wan Windu és Yoda megvitatják az eseményeket, teljesen magával ragadnak a fejlemények. Ám amikor elérkezünk ehhez a jelenethez, egyszerűen kiesem a ritmusból. Nálam valahogy nem jön be ez a jelenet, a színvilága sem tetszik valamint Padmé öltözéke sem. De ezek mind-mind apróságok, a gond az, hogy valahogy nekem nem áll össze ez snitt. De inkább mondanám azt, hogy jó, de a többi még jobb. :D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a furcsa vágás, szerintem azért van, mert így kapcsolonk át Anakin szeszögébe. Nekem se jön be ez a csönddel kezdődő vágás, de szerintem azt hivatott, jelezni, hogy most amíg csend van bújjunk Anakin bőrébe és a jelenet végéig maradjunk is ott. Anakin szemével nézzük és fülével halljuk a dolgokat(ezért van csend). Ezért Palpatine szavai az előző jelenetek egyikében nagyon fontos. Te leszel a szemem, a fülem....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon fontos jelenet! Itt láthatjuk először Anakint Padmé ellen "fordulni". Már maga a célozgatás is, hogy rossz oldalon állnak nem jön be Anakinnak, az meg aztán végképp beteszi a kaput, hogy kérje meg Palpatine-t, hogy tárgyaljon a szakadárokkal. Azonnal rávágja, hogy úgy beszél Padmé mint egy szeparatista. Hát milyen dolog ez? Itt nekem az világlik ki, hogy Anakin még Padménál is fontosabbnak tartja az elveit. Belegondolni is szörnyű, hogy milyen élet várt volna a lányra, Darth Vader oldalán. Na de ez később jön.

 

A beszélgetés végén pedig csak Padmé az, aki igazán átöleli, Anakin távolba révedő, már-már üres tekintetén látszik, hogy szinte ott sincs.

 

Dzséjt! Remekül összefoglaltad a színvilág jelenetről-jelentre való fejlődését!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.