Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Bár az tény, hogy naponta az utakon több ember hal meg, de sokkal jobban megrázza az embereket egy repülőgép szerencsétlenség, hiszen akkor egyszerre rengetegen vesztik el életüket...Sokkal nagyobb csapásnak tartom személy szerint. :D :D

Az is kellemetlen, ha az óceán felett dobálja a szél a repülőt, már tapasztaltam... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még nem derült ki....csak találgatnak. Egyelőre annyi biztos, hogy eltűnt.

Csak a CNN-en olvastam hogy szinte már biztos...Ennyi idő alatt az üzemanyag rég kifogyott, biztos hogy le kellett szállniuk..Ha meg egy lakatlan szigetre estek,akkor remélem túlélték...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most mondták be a híradóba, hogy meghalt a Titanic utolsó túlélője, egy 97 éves öregasszony... :(

Meg kéne néznem ma a Cameron Titanicját, halála kapcsán...Respectből.. :para:

Gyertek tartsatok velem, nézzétek ti is!

Én pont tegnap este néztem meg, ma meg ez fogadott.

 

Ez még nem derült ki....csak találgatnak. Egyelőre annyi biztos, hogy eltűnt.

Ha nem is elektronika, de túl sok helyen nem lehet. Valószínűleg már az óceán fenekén van :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valamit vagy valakit csak azért ítélsz el, mert egy beskatulyázott társaság tagja, és nem a mondanivalója miatt; ha csak és kizárólag saját előítéleted révén alkotsz véleményt, nem pedig a valóság alapján, akkor elvakult vagy.

 

Én mindent igyekszem több szempontból (köztük a másikéból is) megvizsgálni, és amennyire lehet, objektíven szemlélni a dolgokat, hogy hideg fejjel tudjak véleményt alkotni. Nem mindig megy, de legalább törekszem rá.

 

Az évek során pedig ha valamit megtanultam - tudom ez most nagyképű lesz, de ez van - az az, hogy nem vagyok buta. :para:

 

 

Bocs, nem akartalak megsérteni.Csak amikor olvastam a beírásod kicsit felhúztam magam.Természetesen tudom, hogy nem vagy buta.Tök jól szoktál érvelni, a terminátoros leírásod kiváló, meg is értettem(akkor én sem vagyok buta? :( ).

Viszont nem tudhatod ,hogy valaki miért itél előitéletből?Pl biztos vagyok benne, hogy Szögi Lajos gyermekei nem fogják szeretni a romákat.Ez ugye előitélet, de érthető.Ettől még nem buták.Nem ismerheted az emberek sorsát amiért ilyen előitélesek.Sehol nem tudnak már érvelni, mert az előitéleteik irányítják őket.Pont az van amit írsz.Azért nem fogadja el az egyik ember a másik véleményét mert a másik oldalhoz tartozik.

Na meg azt kijelenteni valakiről, hogy buta azért is gáz, mert nincs olyan ember aki mindent tud.Lehet, hogy az egyetemen a tanár baromira tudja a közgázt, de lehet hogy egy autót nem tud megjavítani.

Tudnék tőle olyat kérdezni, hogy azt sem tudja mi van.De ő is tudna tőlem.

Vagy ott egy parasztbácsi aki egész életében állatokkal foglakozott, és mezőgazdasággal.Lehet hogy 8 általánosa sincs, de elképesztő tudás birtokában van a földről.

Egyszóval nincs okos ember.Van aki ezt tudja, van aki azt.És ennek semmi köze az iskolai végzettséghez.Van aki 3 elemeivel többet tud(mert otthon autodidakta módon fejlesztette magát, könyveket olvasott stb..), mint egy 3 diplomás ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a CNN-en olvastam hogy szinte már biztos...Ennyi idő alatt az üzemanyag rég kifogyott, biztos hogy le kellett szállniuk..Ha meg egy lakatlan szigetre estek,akkor remélem túlélték...
Csak nehogy jöjjön a fekete füst..

 

Remélem én is hogy túlélik, de ennek az esélye gondolom nulla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az okosság nem feltétlenül a mögöttes tudásanyagtól függ, hanem az agyunk befogadóképességre, a tanulásra való hajlandósságra, és az összefüggések átlátására utal. A parasztbácsi attól, hogy mindent tud a földről, nem lesz okos. De lehet, attól még okos, hogy paraszt bácsi.

 

Persze mások arra használják az okosságot, hogy mekkora tudás van egy ember birtokában, a kettő viszont valahol összefügg, hisz minél többet tudsz, általánosan, annál könnyebben sajátítod el a tanulási módszertanokat, az összefüggések átlátásának eszközét, stb.

 

Mindenesetre az okosság nem azt jelenti nálam, hogy bármit kérdezel, tudom a választ, vagy hogy mindenkinél jobban tudok valamit, hanem általánosságban képben vagyok, van alapműveltségem, könnyedén elsajátítok új ismereteket, és meglehetősen pontosan vissza is tudom őket mondani. Olyan dolgokat is, amik nem a szakmámba vágnakmó, vagy épp az életemhez kapcsolódnak. Pl. bár közgazdásznak tanulok, lám, mégis egész jól eligazodom az időutazásos teóriákban, mert az agyam fog. A parasztbácsi - nem lenézendő! - mit tud felmutatni a földön túl? Neki ez az élete, mióta él, ezt csinálja, naná, hogy többet tud mint én, no de ettől még nem lesz okos :para:

 

Egyébként az a legnagyobb idióta, aki azt hiszi, hogy ő mindent tud, hisz minél okosabb az ember, annál inkább látja, hogy mennyi mindent nem tud :(

 

Az elfogultságról... azért butaság, mert az emberekről nem lehet skatulyákban gondolkodni. Oké, érthető, de azt kell alapjában véve látni, hogy minden ember más. ATtól, hogy jön veled szembe egy olasz, még nem biztos, hogy temperamentumos, csak azért, mert az olaszok általában azok. Van tengernyi személyes jegye, ami alapján szabad csak ítélkezni, mert akkor korrekt az ember. Egy tulajdonság alapján ítélkezni úgy gondolom, hogy butaság, mert ennél jóval összetettebbek vagyunk mi, emberek.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A biokémia nehéz? Én örültem, amikor középsuliban azt tanultuk, ezért tudtam jó jegyeket szerezni biológiából. :(

Inkább a számelmélet és az analízis a nehéz :D

 

Amúgy grat a szerencséhez és a 3-ashoz.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leányom, gratula :( Szerintem tök jó volt anno a biokémiaféleség :D

 

Ami viszont igazán gáz, az délutáni csúcsban elnézni a Rákóczi úton azt az utcát, amin le kéne fordulni (kocsival voltunk), hogy valahogy kikeveredjen az ember a városból, és utána az Erzsébet-híd alatti megfordulási lehetőséget választani :D Garantált 40-45 perc a gyalog kb. 10 perces út :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.