Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Engem nem érnek ilyen izgalmak, hogy Balaton....

Mondtam én, hogy gyere velünk, te bajod :)

 

MissKarrde: Azért nem bocsátkoztam hosszabb élménybeszámolóba, mert nagyon beteg vagyok, láz, fejfájás, hányinger, hasmenés... :S

Kolléganőm szabin van, de hívott nemrég, hogy vírusos hasmenése van, megint terjeng valami kór a levegőben :) Jobbulást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, csak nem munkahelyed lesz? :)

Mondhatni. Nemrég megkeresett egy cég, ami azt a célt tűzte ki magának, hogy összefogja - és érdekképviseletet ad - a szabadúszó újságíróknak. Hála az elmúlt néhány éves ténykedésemnek, engem is bevettek. A lényege az, hogy ők közvetítik ki a cikkeket az adott nyomtatott és webes újságoknak az általam szabott áron. Magyarul, arról és annyit írok, amennyit akarok, annyiért adom, amennyiért akarom, és a kiadókon múlik, hogy ezt megveszik-e. Kvázi egy e-bay jön létre, csak tárgyak helyett cikkekkel kereskedik. És mivel kis hazánkban mind a kiadók, mind az újságírók utálják a szerkesztőket, ennek a rendszernek pedig az a célja, hogy megkerülje, még inkább kiváltsa a szerkesztőket, így talán még működni is fog (a cég amúgy már több éve működik hasonló keretek között, csak most szélesítik és adatbázisba foglalják a cikkeket).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is remélem Dzséjt, hogy hamarosan lesz melód. Ez a lehetőség jól hangzik. Az ALIEN filmeket el tudnád hozzám juttatni a napokban? Szabi alatt beleásnám magam. :) De priviben is megbeszélhetjük ezt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg csak annyi jut a fejembe, hogy magyar internetes oldal vagyunk, anyanyelvünk a magyar, kár lenne ezt nem kihasználni. Jó lenne már akár holnap is elérni, hogy ha ídézünk valahonnan akkor azt magyarul fűzük hozzá a megjegyzésünkhöz.

 

Gondolom Jake egyből betette az infót, és nem volt ideje lefordítani. Akár merre mentem az országban, sajnos elég elkeserítő a helyzet nyelvtudás terén. A magyar embereknek ideje lenne már megtanulni angolul, nekem ez a véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom Jake egyből betette az infót, és nem volt ideje lefordítani. Akár merre mentem az országban, sajnos elég elkeserítő a helyzet nyelvtudás terén. A magyar embereknek ideje lenne már megtanulni angolul, nekem ez a véleményem.

A nyelvtanulás az egy dolog. A magyar internetes oldalak öntudatos használata pedig a másik.

 

Jake-et nem fedtem meg, csak megkértem, hogy fordítsa le a cikket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy másik fórumon egy tag írta ezt az üzenetet:

"Előrebocsájtom nem vagyok a Milgramon regisztrálva, viszont a Google-ben ha rákerestem egy személyre, láttam hogy a milgramon jeln van, rákattintottam a Linkre, erre azt írja, ki, hogy be jelentkezve, méghozzá női néven !

http://www.google.hu/search?hl=hu&q=vi...3%A9s&meta=

http://www.milgram.hu/ismeros_adatlap.php?...SESSID=69fa1ada

Nektek is azt írja ki, hogy bevagytok jelentkezve ?"

 

Ennyit az ilyen rendszerek biztonságáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyar embereknek ideje lenne már megtanulni angolul, nekem ez a véleményem.

Meg fognak sokan, ha lesz rá pénzük :) Ne haragudj, de bármennyire is egyetértek, hogy legalább angolul próbáljunk megtanulni rendesen, az azért piszkosul nem csak akarat kérdése, főleg nem azoknak, akik kb. 1980 előtt születtek. A fiatalabbak nem igazán tudják tapasztalatból, milyen volt rendszerváltás környékén a nyelvi tanulási váltás, stb. Önmagától baromi kevés ember képes nyelvet tanulni, de még akkor sem fog tudni beszélni, ha magától tud is tanulni.

A nyelvi tanfolyamok meg tanárok drágák ahhoz mérten, mennyit kell beleölni, hogy használható nyelvtudást adjon.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom Jake egyből betette az infót, és nem volt ideje lefordítani. Akár merre mentem az országban, sajnos elég elkeserítő a helyzet nyelvtudás terén. A magyar embereknek ideje lenne már megtanulni angolul, nekem ez a véleményem.

 

 

Biztos hallottál róla, hogy van nyelvérzék.Valakinek vagy van, vagy nincs.Akinek nincs az képtelen megtanulni bármilyen nyelvet.Nem tehet róla, így született.Viszont ugyanakkor nagyon jó szakember lehet.Van egy haverom baromira jó rendszergazda de alig talál állász mert nincs nyelvtudása.Komolyan nevetséges.

Ja és jó lenne ha az angol és az amerikai is megtanulna magyarul aki idejön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.