Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Először is pontosítanék, nővéremmel meglestük őket közelebről és a vörös és a szürke mellett van még fehér-vörös és fehér-szürkés is :) Szóval 4-es ikrek vannak :D

 

Másik meg sajnos, már mindegyiknek találtam gazdát, már kihírdettem a cicák jövetelét:

"Születtek kismacskák! Ingyen elvihetőek. Full extrásak, néha itt ott beáznak, röviden jellemző rájuk hogy szőrösek és nyávognak, és ha két hétig nem esznek, üzemképtelenné válnak NEM TAMAGOCSIk nincs rezet gomb nem indul újra utánna. A lényeg akinek kell, szóljon!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is pontosítanék, nővéremmel meglestük őket közelebről és a vörös és a szürke mellett van még fehér-vörös és fehér-szürkés is :D Szóval 4-es ikrek vannak :D

Másik meg sajnos, már mindegyiknek találtam gazdát, már kihírdettem a cicák jövetelét:

Dehogy sajnos! A lényeg, hogy jó helyre kerülnek majd! :P De én még továbbra is irigy-irigy, mert ilyenkor annyira zabálni valól4 Mikor még kicsi, gömbölyű a fülük, és kis kurta a farkincájuk! :D Most húsz éve pont, hogy az első cicusunkat magunkhoz vettük, szegény csak 6 évet volt velünk. Kölykezésbe ment el. Kézben neveltem, még a suliba is magammal vittem, szünetekben etettem

Találtam neki pótmamát is, suli előtt és után odavittem mindig, és a cicamami elfogadta.

Fekete cicus volt, fehér gallérral. A fia 7 évet volt nálunk, akkor ment el, és nem jött vissza. Egy darabig a környék legrémesebb cicája volt, gyakran volt tele sérüléssel, mindkét füle cakkos volt.

Micó és Marci volt a nevük. A fene, most bőgök utánuk! :D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márti, majd akkor akkor aggódjál ennyit Noel miatt, ha középsuliba készül :D Vagy esetleg te már tudsz valamit? :D

Fene aggódna, ha nem lenne ilyen csepp :) Bár amilyen kicsi, olyan akaratos tud lenni. :P

De felmerült a gondozónénikben a bölcsiben, hogy lehet jobb lenne ha maradna itt még egy évet. Pont a mérete miatt, meg nehezen szokja a fegyelmet. Egyszerűen a füle botját nem mozgatja olyasmikre, hogy gyere ide, nem szabad, maradj itt a szőnyegen kicsit. Vagy hogy ülj rá a bilire. És nem rosszaságból. Mert ha meg pl rászólnak kicsit erélyesebben, már elkeskenyedik, hogy valaki mérges, meg szomorú, és rögtön kezdi mondani: Vidám, vidám!

Úgyhogy most mindenki figyel, hogy a nyár hogy alakul - pl szobatisztaság - és ezért vagyok para, hogy mi a jobb neki?! De jó lenne tudni!

Fene gondolta, hogy anyunak lenni ilyen nehéz lehet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Otthon azért "adagoljátok" neki ama fogalmat, hogy mi is az a következetesség? Vagy otthon fegyelmezett azért? Pl játékát visszateszi a helyére, bilin kibír minimum két percet, ésatöbbi?
Oldie a gyakorló apa tanácsokat ad. :):D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Otthon azért "adagoljátok" neki ama fogalmat, hogy mi is az a következetesség? Vagy otthon fegyelmezett azért? Pl játékát visszateszi a helyére, bilin kibír minimum két percet, ésatöbbi?

 

Hát itthon sem könnyű. Játék visszatétel, nos, ööö, mi is az? :)

Eljutottunk odáig, hogy pl ha meghámoz egy banánt, nem dobja szét a héját, ha mondom neki, akkor ki is viszi a szemétbe. Sétál kézenfogva, 80%-ban már nincs hiszti. Hazamegyünk, leveszi a cipőjét, sapkáját, ha szólok, helyire is teszi.

Bili: Abból még hiszti van, de arra mindenki azt mondta, hogy mikor bejön a meleg, és rövidgatya, meg otthon van, akkor legyen.

Bölcsiben mindig - és néha már itthon is - szépen eszik kanállal, sőt, magának terít.

Úgyhogy rengeteg fejlődést látok, csak annyira álmodozó, és ez rá a legjobb szó. Egy bogár, egy hangya nagyon leköti. Vagy ha rajzolhat, festhet. Tegnap zsírkrétához jutott. Csak egy polc és a tévé lett olyan! :oops: :oops: :oops:

Úgyhogy nagyjából látom, mire gondolnak a gondozói, és igen, nagyon ott kell lenni következetességben. Ugyanakkor nagyon nehéz, mert nagyon akar manipulálni. És PONTOSAN tudja, melyik mosolytól olvadok és gyengülök el! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie a gyakorló apa tanácsokat ad. :oops::D
Na hallod. Bár az én "gyermekem" egy négylábú teremtés volt és tetőtől-talpig szőrős......de a kiskapukat ő is úgy igyekezett kijátszani mint Noel vagy bármely kisgyerek. :oops:

Következetesség, az kell ezeknek a szívet olvasztóknak! :oops:

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült Nolcsi Ovodai felvételiét elintéznem,

Hamar ment :oops:

 

Az egyik szürke, a másik vöröses :D

Á, ezek nagyon össze-vissza színűek tudnak lenni :oops: Gratula hozzájuk :oops: Nálunk is lesznek majd, még nem tudom, hogy milyen eredménnyel :)

 

Egy bogár, egy hangya nagyon leköti.

Anyja fia, nem? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande majd elmeséli részletesebben, én csak annyit tennék hozzá, hogy régebben két év volt arra a munkába állástól, hogy egy köztisztviselő letegye, és nem is saját zsebből ment, mint ma. Tavaly változtatták meg az egész rendszerét, szerintem nem kicsit hátrányosra (legalább is munkavállalói részről).
Kíváncsi vagyok, hogy megy ez, mert nem hallottam erről eddig.

 

Pildi, neked milyen volt mikor nagyobb bölcsibe ment? Nem volt frászod? Mert én totál para vagyok! :)
Panni nem járt bölcsibe, ovis kora előtt anyukám vigyázott rá napközben másfél évig (de vele könnyű volt, amilyen csendes nyugodt gyerek még most is), így nála az izgalom az ovira maradt. De hamar belejöttünk mindketten a helyzetbe. :) A kicsik teljesen más tészta, őket már bölcsibe kellett adnom egy évre, amikor visszamentem dolgozni, mert anya már nem vállalta, amilyen kis tűzről pattantak mindketten. :D Na, ők még hamarabb belejöttek a közösségesdibe. :) Szóval nekem összességében jó tapasztalataim vannak.

 

Először is pontosítanék, nővéremmel meglestük őket közelebről és a vörös és a szürke mellett van még fehér-vörös és fehér-szürkés is :D Szóval 4-es ikrek vannak :D
Biztos nagyon aranyosak. :)

 

Otthon azért "adagoljátok" neki ama fogalmat, hogy mi is az a következetesség? Vagy otthon fegyelmezett azért? Pl játékát visszateszi a helyére, bilin kibír minimum két percet, ésatöbbi?
Lám, megfogtad a lényeget, abszolúte. :D Teljesen így van. A bibi csak az, hogy ami működik egy gyerekkel, az már nem működik hárommal. :D Ott nagyon nehéz következetesnek lenni úgy, hogy igazságos is legyél.

Azt nem tudom, hogy ez így lehet-e a szőrös kicsikkel is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lám, megfogtad a lényeget, abszolúte. :) Teljesen így van. A bibi csak az, hogy ami működik egy gyerekkel, az már nem működik hárommal. :) Ott nagyon nehéz következetesnek lenni úgy, hogy igazságos is legyél.

Azt nem tudom, hogy ez így lehet-e a szőrös kicsikkel is. :)

Ajaj, van hogy rosszabbak is. Főleg, hogy az alkalmi süketség náluk hatványozottabb. De amíg egy kutyát fél év alatt kiképzek egy elfogadható szintre, addig gyereknél ez egy kicsit hosszabb ideig tart.

Azt sose felejtem el amikor anno a szomszéd látva, hogy hogy haladtam a kutyával a nevelés terén, kölcsön akarta kérni a pórázt és a nyakörvet a másfél éves gyerekének, hogy legalább leültesse a kis izgágát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, hogy megy ez, mert nem hallottam erről eddig.

Csak nagy vonalakban ismerem, mert tesóm volt az érdekelt (én is csak ezért tudok róla). Minden köztisztviselőnek le kell tennie ezt a versenyvizsgát, régen a munkába állástól két éven belül kellett, és az önkormányzat fizette is. Most ez módosult, nem lehet valaki köztisztviselő, ha eleve nincs ilyen vizsgája, ráadásul ez az új típusú (tesóm egyik kollégája elment innen, egy évig nem volt melója, utána másik önkormányzatnál vállalt munkát, és neki is le kellett raknia újra az újfélét). Szóval sem állnak az emberrel vizsga nélkül, amit most már saját zsebből kell lerakni. Kb. arról szól, hogy levizsgázol az önkormányzatok és más intézmények, stb. feladataiból és társai. Majd még megkérdezem pontosan a húgit róla. Neki a rémálma volt annak idején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öööö, na most én vagyok vak, vagy valami, de én sehol se látom, hogy torokfájásra panaszkodna itt bárhol is. :) Vagy még csak lesz neki és itt valaki már nagyon tud valamit? :)

Másik topicba írta MissKarrde - sorozatok - , és oda nem akartam offolni. :)

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nagy vonalakban ismerem, mert tesóm volt az érdekelt (én is csak ezért tudok róla). Minden köztisztviselőnek le kell tennie ezt a versenyvizsgát, régen a munkába állástól két éven belül kellett, és az önkormányzat fizette is. Most ez módosult, nem lehet valaki köztisztviselő, ha eleve nincs ilyen vizsgája, ráadásul ez az új típusú (tesóm egyik kollégája elment innen, egy évig nem volt melója, utána másik önkormányzatnál vállalt munkát, és neki is le kellett raknia újra az újfélét). Szóval sem állnak az emberrel vizsga nélkül, amit most már saját zsebből kell lerakni. Kb. arról szól, hogy levizsgázol az önkormányzatok és más intézmények, stb. feladataiból és társai. Majd még megkérdezem pontosan a húgit róla. Neki a rémálma volt annak idején.
Köszi a tájékoztatást, most már legalább van fogalmam erről. :) A húgodat meg ne zargasd ezzel, ha rossz élményeket kell felidézni.

 

És főleg, gyógyulj meg hamar! :) Nekem torokfájásra nagyon bevált még a torokba csepegtetett pár csepp propolisz is, a múltkori megfázásomnál is alkalmaztam. Csak két gond lehet vele: nem túl könnyű beszerezni (méhésztől vesszük mi is a piacon), és első használatkor tesztelni kell, mert erős allergén, ha valaki érzékeny a méhekre. Viszont természetes és hatékony. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi nektek is :D

 

Lökj be egy felest, az sokat segíthet. :D

Nincs itthon :P

 

És főleg, gyógyulj meg hamar! :D Nekem torokfájásra nagyon bevált még a torokba csepegtetett pár csepp propolisz is, a múltkori megfázásomnál is alkalmaztam.

Sajnos ez sincs most :D Maradnak a lent leírtak, remélem, nem tart pár napnál tovább, míg kivackolódom belőle. A tippet köszi, megjegyzem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobbulást!

 

Saját fekfedezésű gyógymód, ilyened biztos van otthon: SW zenét kell hallgatni megállás nélkül, amíg a tünetek érdemben el nem múlnak. Talán más John Williams zenével is működik, nem tudom. Én az ANH és a Jedi zenéjét próbáltam, mindkettő hatásosnak bizonyult. Túladagolni meg nem lehet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.