Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ja a multiknak milliárdos bevételük van, csak közben sokuknak emellett milliárdos veszteségük is a válság miatt. Csak hát ez a válság adó nem a profitot nézi, hanem a forgalmat. És akár átháritják akár nem, ezzel most a magyar kommunikációs és energetikai szektor például szépen lemarad a közeli országokétól. Elöbbiben már jönnek is a pletyik, hogy konkrét beruházásokat, fejlesztéseket mondanak majd le nálunk. Kezdhetünk hozzászokni, hogy mi a régió hátul kullogója leszünk.

 

Azt persze tény, hogy, politikailag ez nagyon ügyes húzás volt. A multi-fingatás mindig népszerű. Hogy a multifingatásból még hiányt is betapasztunk az már egészen zseniálisnak tünik. Hogy ebből nem lesz (vagy nem ebből lesz) jól müködő gazdaság az már kit érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ebből nem lesz (vagy nem ebből lesz) jól müködő gazdaság az már kit érdekel.

Olyanokat, akik sajnos nincsenek olyan helyzetben, hogy ténylegesen is tudjanak valamit tenni. Minket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jó, hogy csak két évig lesz ilyen adó. De ha nem reformálja meg orkán a nagy ellátórendszereket, akkor ezek a lyuk-tömködések nem érnek semmit. Kíváncsi vagyok meg meri-e lépni. Gyurcsány csúnyán belebukott ebbe, nem kis részben a fidesz demagóg politikájának köszönhetően.

 

Egyébként az egész adózásról nekem a békekölcsön jutott eszembe. ;) Plusz a nóta, amit a negyvenes évekbeli rádiószignálhoz költöttek nagyapáink: "Neeeeem fizettél bééééke kölcsönt, b+ az anyááááád" :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi, Bomarr. Oldie utána olvasott. Megéri, hisz a cégvezetők csak használt Audit fognak ezután venni! :hmm:
Neki meglesz a nyugdíjemelés. Szóval ezután ha egy rossz szót is mer szólni, úgy vágom hátba a szívlapáttal, hogy a fal adja a másikat. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem volt erős, én legalábbis nem éreztem annak. ;) Másrészről emberek vagyunk a rosseb egye meg és szeretünk olykor hevesebben érvelni :hmm: Mondjuk Dzséjt előnye ebből a szempontból behozhatatlan :D :D

 

 

A válságadó amúgy a multik ellen nem hülyeség csak félő, hogy ezt azok a lakosságra hárítják. Elég szép pénzt szivattyúznak ki az országból, a zsebünkből...nyereségük pedig több tíz és száz milliárdos még az adózás után is ( van is fent asszem az origón egy táblázat, hát majd s*ggre ültem). Legfeljebb a cégvezetők nem a legújabb Audi céges kocsit szerzik be, hanem jó lesz a három éves használt is. Bár attól nem tartok, hogy tönkremennek.

 

Ha van eszük ránk fogják terhelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jó, hogy csak két évig lesz ilyen adó. De ha nem reformálja meg orkán a nagy ellátórendszereket, akkor ezek a lyuk-tömködések nem érnek semmit. Kíváncsi vagyok meg meri-e lépni. Gyurcsány csúnyán belebukott ebbe, nem kis részben a fidesz demagóg politikájának köszönhetően.

 

Egyébként az egész adózásról nekem a békekölcsön jutott eszembe. ;) Plusz a nóta, amit a negyvenes évekbeli rádiószignálhoz költöttek nagyapáink: "Neeeeem fizettél bééééke kölcsönt, b+ az anyááááád" :hmm:

 

 

Nekem május óta Rákosi Mátyás jut eszembe ezen kormányról. Iszonyatosan demagóg és néphülyitő. Ahogy Bomarr írta zseniális húzás volt politikailag a tegnapi bejelentés. A nép egyszerü gyermeke megkapta amit akart(a szemét multi is fizessen), A multi alig fizet valamit( de tutkóra mernék fogadni hogy ránk terhelik áremelés formájában). De a legrosszabb az említett kolléga. Olyan fanatikus hite van hogy tényleg elhiszi hogy megszivatták a multikat, minden ok a kormánnyal(főleg a fejével). Én azt látom szomorúnak hogy az emberek ennek tapsolnak.

Nem tudom mi lesz ebből, de sok jót nem várok jövőkép szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis bevezetik a gyermektelenségi adót? ;)

Hogy rohadjanak meg :hmm:

Bocsi, de ez viszont engem háborít fel. És hogy ne érts félre, még a gyerek előtt sem sajnáltam a gyerekesektől pár plusz ezer forintot. Most pedig tapasztalat, hogy tééényleg többe kerül, ha van még valaki a családban. De ha úgy gondolod, hogy sokkal jobban jártunk, cseréljünk!

Az engem is felháborított, hogy a 300k felett keresők járnak ténylegesen jól. Nekik amúgy sem gond a napi betevő. De akineg eddig is gáz volt, azt még mélyebbre nyomják a kakiban. :D

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi, de ez viszont engem háborít fel. És hogy ne érts félre, még a gyerek előtt sem sajnáltam a gyerekesektől pár plusz ezer forintot. Most pedig tapasztalat, hogy tééényleg többe kerül, ha van még valaki a családban. De ha úgy gondolod, hogy sokkal jobban jártunk, cseréljünk!

Az engem is felháborított, hogy a 300k felett keresők járnak ténylegesen jól. Nekik amúgy sem gond a napi betevő. De akineg eddig is gáz volt, azt még mélyebbre nyomják a kakiban. :hmm:

 

Félreértetted Phobost. Nem azt írta hogy ne támogassák a gyermekeseket, hanem azt hogy akinek nincs gyereke azt ne szivassák.

Egyetértek vele, nehogymár beleszóljanak az ember magánéletébe. Ha akar gyereket legyen de ha nem úgyis jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreértetted Phobost. Nem azt írta hogy ne támogassák a gyermekeseket, hanem azt hogy akinek nincs gyereke azt ne szivassák.

Egyetértek vele, nehogymár beleszóljanak az ember magánéletébe. Ha akar gyereket legyen de ha nem úgyis jó.

Elnézést, tényleg félreértettem. Ezzel azonban még így sem értek egyet, nem érzem beleszólásnak a magánéletbe. Nem tudom most viszont kifejteni, annyira szétágazó h miért nem érzem annak, és most rohadt fáradt vagyok ezt leírni. :hmm: Talán holnap, vagy még inkább vasárnap. Már ha még téma lesz. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neki meglesz a nyugdíjemelés. Szóval ezután ha egy rossz szót is mer szólni, úgy vágom hátba a szívlapáttal, hogy a fal adja a másikat. ;)
Egy évig még talán "élvezhetem". De aztán a földet lehet rám lapátolni inkább.

 

 

Ha van eszük ránk fogják terhelni.
Sajnos lesz rá eszük. Mi szívjuk meg, hogy eddig ők kimaradtak a közteherviselésből és a kisemberen szorítottak meg mindent. Most már rajtuk a sor, csak olyan törvényjavaslatot kéne elfogadni mely biztosítja azt, hogy e multik ne a lakosságra, fogyasztókra, vásárlókra hárítsák ezt a kiadásukat. Amúgy meg van adva, hogy a tiszta nyereségük után ( én úgy tudom ez lesz az alapja) hány százalékot kell befizetniük. Ez a százalékarány egy számjegyű. Kapták eddig az államtól a sok milliárdos támogatást ( azaz a mi pénzünket a működésükhöz), a MOL szinte egyeduralkodó lett, több száz milliárd haszonnal, Tacskó, Penny, Auchan......viszi ki külföldre befektetni az itteni nyereségét ( távol keleti terjeszkedés ugye) míg itthon a hazai kiskereskedők kerülnek ki a versenyképes helyzetből a nyomott áraik miatt, mely által a kistermelők ezrei mennek tönkre kiknek már a termesztés nem éri meg mert már nullszaadóra se tudnak kijönni a költségeik miatt. Kapnak arra viszont támogatást, hogy kiirtsák az ültetvényeiket. És ez nem demagóg marhaság ahogy egyesek akarják annak titulálni, hanem sajnos a "véres" valóság. Tájékozódni kéne, nem több. De mindegy, van aki empátiával kezeli az almafáit kivágni kénytelen szabolcsi termelő keserűségét, és van aki a vállát vonogatja és szívesebben eszi a külföldi, sokszor kétes minőségű terméket. E' van.

 

I. Viktor meg jobban tenné ha mielőbb konkrét színt vallana, hogy most mi a fontos neki. A haza, a választópolgáraival, vagy a külföldnek való megfeleléskényszer. Elég ostoba egy játékba kezdett és ez tényleg csak hülyítés hiperfokozatban. Bár végülis ha a legszegényebb réteget "kinyírja" máris egy gonddal kevesebb. :S

 

 

A gyerek(telenség)adó dologhoz csak annyit, hogy abból nem lesz semmi. Boross "vén f*sz" Pétert el kell altatni és álmodhat máshol ennél szebb ötleteket. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Tudomásul kell vennünk, hogy válsághelyzetben mindenkinek ki kell venni a részét a teherviselésből − mondta Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója az energiaszektorra vonatkozó különadóról."

 

 

Ez lefordítva annyit tesz, no pánik, a benzin "jövő héttől" harminc forinttal drágul. :D

 

Bár ne lennék ilyen gonosz, és próbáljak megbízni a tisz...tiszte...nahhhh...tisztességükben :D;):hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már politika: Transformers fórumon azt írtam a minap, hogy Viktor meg fog venni kilóra, ha sikerül leverni a Mal -on az iszapkárt. Nos, nem jött be.

 

A gyermektelenségi adót végülis meg tudom érteni (kivéve a 300e fölötti részét), könnyű azt mondani hogy fizessen az állam a gyerekek után, de azt kell valamiből. Az állami bevételek nagy része elmegy a politikusok zsebe felé, akár fizetünk adót, akár nem. Ha fizetünk, akkor talán jut valami értelmes dolgokra is.

Jó kis optimista adózási krédó, tudom.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezzel mit érnek el? Azt, hogy több gyerek lesz, több pénzt kell támogatásukra adni.

Valamint, hogy az emberek egyre fiatalabb korukba vállalnak majd gyermeket, amikor még nőttel fel ehhez a feladathoz.

 

Ha már ösztönözni akarnak a népesség növekedésre, ne így, hanem kedvezmények adásával tegyék, bár arra meg nincs lóvé. :hmm:

 

Valamint pont a keveset keresők nem engedhetik meg maguknak a gyermekkel járó kiadásokat, mégis őket sujták a legjobban, kiknek nagyon számít az a +pár ezer forint kiesés.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezzel mit érnek el? Azt, hogy több gyerek lesz, több pénzt kell támogatásukra adni.

Valamint, hogy az emberek egyre fiatalabb korukba vállalnak majd gyermeket, amikor még nőttel fel ehhez a feladathoz.

Itt arról van szó, legalábbis ezt szűrtem le, hogy ugye fogyunk. Egyre kevesebben tartanak el egyre többet - lásd öregedő társadalom. Most mennek nyugdíjba elés sokan, és a mi járulékainkból fizetik a nyugdíjukat, ahogy az ő járulékaikból anno az ő szüleik nyugdíja volt fizetve.

De ha fogyunk, végül nem lesz elég pénz a mi nyugdíjunkra. Azt ugyanis a mi gyerekeink fogják fizetni. Részben.

Ez az én paraszti okoskodásom, akik jobban átlátják ezt, kijavíthatnak - kérem is!

Tehát megéri az államnak most támogatni a szülőket, és bármilyen módon segíteni a gyermekvállalást. A gyerekvállalás pedig hosszú távon jó az államnak is. Persze senki ne szüljön EZÉRT gyereket.

Phobos, amúgy szerinted a gyest pl miből fizetik a szülőknek? Meg a CSP-t? Az is adóból megy. Egyébként ha lett volna párom, fiatalabban vállaltam volna a gyereket. És nem vacilálnék percet sem, hogy legyen-e még. Manapság mindenki meg akarja valósítani magát, karriert akar, lakás, autó, minden, aztán jöhet a gyerek. Eláruljam, mennyire megterhelő volt harminc felett a babavárás? Minden örömmel együtt? A félelem, hogy egészséges legyen... Mind amiatt, hogy nem 25 vagyok már. És albérletben vagyunk, és a gyerek eddig sem szenvedett semmiben hiányt. Nem megyünk minden évben nyaralni. De eddig se mentünk. A gyerek meg fog, arra biztos lesz. Most kivételesen ezzel az adócsomaggal legalább nem kapunk kevesebb pénzt, mint tavaly. És felháborít, hogy ezt nem mondhatják el a 300k alatt kereső gyerektelenek. De nem a gyerek megléte vagy nem léte miatt. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól látod Tenel. Fogyunk, egyre kevesebb dolgozó tart el egyre több nyugdíjast. Mivel a rendszer nem olyan volt eddig, hogy minden nyugdíjas maga gondoskodik a saját nyugdíjáról, hanem elosztó-kiróvó, azaz az adott évi befizetések az adott évi nyugdíjakra mennek el, ezért ha ez így folytatódik, óriási hiány lesz (van) a nyugdíj kifezetéseknél.

 

Egyszerűen túl sok a nyugdíjas, és túl kevés a dolgozó, az a túl sok nyugdíjas pedig mind az államtól várja a pénzt, mert többségében nem tett félre semmilyen magánmegtakarítást (egy részük azért, mert a szocializmusban erre nem ösztönözték az embereket).

 

Az 1-2 gyermekes családok segítése szerintem nagyon is rendben van. Csak mondjuk nem tudom, hogyan állunk a kritériumokkal (iskolai látogatás, tanári értékelés, stb-hez kötni, illetve én a gyerekek számával csökkenteném a támogatást a 4 gyereknél többel rendelkezőknek!).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt látom szomorúnak hogy az emberek ennek tapsolnak.

Nem tudom mi lesz ebből, de sok jót nem várok jövőkép szempontjából.

Sajnos valóban szomorú a helyzet, ilyen borúlátó én se voltam még sose, még akkor sem, amikor a válság kirobbant.

 

Ezzel az szja-n keresztüli gyerektámogatással alapvetően baj van. Legalább is szerintem.

Igenis kapjon az ember ösztönzést a gyerekvállalásra, lentebb elhangzott, hogy társadalmilag miért, másrészt meg azért, mert ez így természetes, ilyen az emberi körforgás (persze vannak, akik így sem akarnak vállalni, mindenkinek szíve joga, hogy miért, ebbe most ne menjünk bele). De ezt valamilyen mindenkit érintő közvetlen formában kellene megtenni, nem pedig az adórendszeren keresztül, mivel így az alacsony bérek miatt sok ember kimarad az ösztönzésből, ez eleve diszkriminatív (negatívan). Ez a mostani terv minden (legalább is egy újabb feszültségeket generáló tényező), csak nem a gyerekproblémára adott megoldás.

Egy forintot sem sajnálok a gyerekesektől (bocsánat, azoktól, akik majd nem tudják igénybe venni teljesen a támogatást, aki tudja, az már eleve több százezret keres, szóval így is, úgyis telik neki rá), csak a módszerével nem értek egyet. Nem is kicsit.

Egyébiránt meg kívánom jegyezni, hogy a 90-es években volt 1 és 2 gyerek után is adókedvezmény (most csak 3 után van, persze nem ilyen mértékben), csak valahogy a 90-es évek végefelé eltűnt. Utána kéne néznem, hogy pontosan mikor is került ki az szja-ból. Nem mintha akkor is helye lett volna az adórendszerben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az is egy érdekes dolog, hogy ugyan támogatják a gyerekvállalást ( ámen) de magának az a köré terjedő részét igen elhanyagolják. Értsd bölcsőde, óvoda helyzet többek között. Felhúzzák pl a csodaszép lakóparkokat de megfeledkeznek a közvetlen környékére ellátóhelyeket létrehozni. Itt, Keszin nem kevés felháborodott "betelepült" lakos van emiatt. Jönnek a gyerekkel és nincs óvoda, se bölcsöde......

Az anyák munkahelymegtartásáról meg nem is beszélek.

 

Minden esetre várjuk ki a végét, hogy mi lesz ezeknek az új bejelentéseknek a vége. Ne felejtsük, magas lóról lehet a legnagyobbat pofára esni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra azért figyeltek a multi-szorongatásnál, hogy olyan iparágat ne szorongassanak, ahol befektetés várható. Autóipar pl. szépen kimarad. Ez nem felróvás, hanem dicséret, mert nem üldözni kell a befektetőt, csak épp ezért nagyon komolyan se kell venni ezt a multi ostromló hevületet, ami még egyszer: olyan cégektől is sápot kér, akik az elmúlt években veszteséget termeltek.

 

A gyerekesek támogatása abszolut pozitiv. Bár számomra kissé hihetetlen, hogy mondjuk valaki aki 125 ezret kapott, csak azért bevállal egy gyereket, mert arra 134 jön. Ennél azért többe van egy gyerek egy hónapban. Magasabb bérnél ugyan több jön, de azok már bőven túl vannak az átlagfizetéseken... ezektől érdemben aligha nő a népesség. Ez a probléma márcsak azért is bonyolult, mert a közhiedelemmel ellentétben nem a kevés pénz miatt nincs elég gyerek. Illetve nem csak amiatt. Magyarországon amikor rosszabbak voltak az életkörülmények sokkal több gyerek született. A probléma ráadásul a nálunk magasabb életszinvonalon élő nyugat-európában is jelen van.

 

A gyermektelenségi adóból egyébként szinte biztos, hogy nem lesz semmi. Azóta ők is belátták, hogy plusz pár ezer elvonása csak sima szivatás, de nem hatékony kényszeritő erő, mert ennél egy gyerek többe van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Magyarországon rosszabbak voltak a körülmények......No akkor általában meg is tudtak élni az emberek a munkájukból. Arról nem is beszélve, hogy hol a háború, hol pedig a járványok vitték az embereket, gyerekeket. Persze, hogy szültek nyakra-főre. Akinél meg az alomban megmaradt a tíz gyerek ott biztos nem kéregetésből tartotta fent őket az apjuk ( tanyagazdaság meg hasonlók melyből jelentős bevételekre is szert lehetett tenni. Valamikor pár éve volt is egy jó doksifilm egy mostani hazai családról ahol egy ilyen gazdálkodó família feje még házat is tudott venni a gyerekseregeinek). Persze van ennek az egésznek egy társadalmi háttere is, jól mondták lentebb, a karrierépítés. De a legnagyobb probléma mégis a megélhetési nehézségek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Magyarországon rosszabbak voltak a körülmények......No akkor általában meg is tudtak élni az emberek a munkájukból. Arról nem is beszélve, hogy hol a háború, hol pedig a járványok vitték az embereket, gyerekeket. Persze, hogy szültek nyakra-főre. Akinél meg az alomban megmaradt a tíz gyerek ott biztos nem kéregetésből tartotta fent őket az apjuk ( tanyagazdaság meg hasonlók melyből jelentős bevételekre is szert lehetett tenni. Valamikor pár éve volt is egy jó doksifilm egy mostani hazai családról ahol egy ilyen gazdálkodó família feje még házat is tudott venni a gyerekseregeinek). Persze van ennek az egésznek egy társadalmi háttere is, jól mondták lentebb, a karrierépítés. De a legnagyobb probléma mégis a megélhetési nehézségek.

 

Az egykori nagy földtulajdonosok azok kb. a mai Audis cégvezetőnek felelnek meg. Elég kevesen voltak, de nekik jól ment. A legtöbb embernek azonban semmiféle vagy egészen picike földje volt és idénymunkából vagy valami másból élt. És ha valami akkor pont a mezőgazdaság nem az volt amire biztosan lehetett számitani. Elég egy napnyi rossz időjárás és egy év munkája mehet a semmibe. Anno elképesztően alacsony volt vidéken az életszinvonal és elég hamar el is lehetett patkolni benne. A mi megélhetési nehézségeinkért asszem a fél karukat is levágták volna: a világháború után majdnem kb. 80%-os munkanélküliség volt és mégis óriási gyerekbumm volt. De még ha a két világháború közötti válságnál messzebbre nézünk akkor is azt kell lássuk, hogy pl. Budapesten a polgári belvárost rettenet nagy nyomornegyedek (melyeknek egy részében ipari hulladékból készült bódékban éltek az emberek, mig Budán sokan a barlangokban laktak még a XX. század elején is [budafokon az egyik barlanglakás meg is nézhető múzeumként]) veszik körül. És ez nem kirivó: igy néz ki egy tipikus nagyváros ekkor. És mégis folyamatosan gyarapszik a lakosságszám.

 

Pont Nyugat-Európa példája is azt huzza alá, hogy nem a megélhetési bajokkal, hanem pont hogy a jó megélhetéssel van a baj. Elkényelmesedett a társadalom. Engem szüleim még ugy vállaltak be, hogy nem volt hol lakjanak és pár hónapos koromig még a nagyszülőknél voltunk. Ma már ilyesmi szóba se jöhet: sokkal fontosabbá vált a saját kényelmünk annál, hogy egy gyereket ilyen ""felelőtlenül bevállaljuk"". A legtöbben ma már ugy tervezik, hogyha majd x összeget keresnek és y megtakaritásuk lesz és vesznek egy amolyan autót, meg ez meg az... na akkor majd jöhet a gyerek. És ez még csak nem is a kapitalizmussal jött el: már a vidám barakkos Kádár-rendszerben is elindult a csökkenés, pedig ott aztán volt minden a 3 év GYES-től a családtámogatásig és a teljes foglalkoztatottságig minden. Szomorú, de nem ezen múlik. És még napfényesebb nyugat-európában se jöttek rá hogy hogy lehetne ezellen tenni (tegyük hozzá, van ahol viszont érthetetlen módon jól müködik a dolog: Finnország lakossága pl. felfutóban van és nem a bevándorlók miatt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A multikat és ezeket a nyereséges cégeket meg kell adóztatni. Jó ötlet. Csak úgy kell elérni, hogy azok ne rajtunk verjék el a port. Pl. állami irányítás alá kell vonni őket, mint a MAL Zrt-t.

 

A gyermektelenségi adó egy nagy baromság. Majd akkor vezessék be, ha a minimálbéresek is legalább 150 ezret visznek haza és nem 60ezret..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A multikat és ezeket a nyereséges cégeket meg kell adóztatni. Jó ötlet. Csak úgy kell elérni, hogy azok ne rajtunk verjék el a port. Pl. állami irányítás alá kell vonni őket, mint a MAL Zrt-t.

 

Zseniális ötletek tömkelege. Nem tudom vettétek-e már a Rákosi rendszert, de ott ezt tök jól meg is csinálták. Ne tudd meg hogy iszkoltak innen a multik. Szuper volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felőlem iszkolhatnak. A multik már így is órási károkat okozotak a magyar gazdaságnak.

Ugye. Én már várom mikor olvashatom az alábbi szöveget a Standard helyett a székesfehérvári Philips gyárral kicserélve. Oh, azok a jó kis államositások. Eleve milyen hülyeség hogy idejön egy multi és itt gyártja egész Európának az alkatrészeit ezzel tizezreket foglalkoztatva meg milliárdokat adózva a magyar államnak. Mennyivel jobb lenne, ha csak saját magunknak gyártanánk mint a jó öreg Rákosi időkben. Fel is vetett minket a jólét csudául. Az külön undoritó mikor a kutatás fejlesztést hozzák ide egy csomó jól képzett embernek munkát adva.

1949_standard.preview.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egykori nagy földtulajdonosok azok kb. a mai Audis cégvezetőnek felelnek meg. Elég kevesen voltak, de nekik jól ment. A legtöbb embernek azonban semmiféle vagy egészen picike földje volt és idénymunkából vagy valami másból élt. És ha valami akkor pont a mezőgazdaság nem az volt amire biztosan lehetett számitani. Elég egy napnyi rossz időjárás és egy év munkája mehet a semmibe. Anno elképesztően alacsony volt vidéken az életszinvonal és elég hamar el is lehetett patkolni benne. A mi megélhetési nehézségeinkért asszem a fél karukat is levágták volna: a világháború után majdnem kb. 80%-os munkanélküliség volt és mégis óriási gyerekbumm volt. De még ha a két világháború közötti válságnál messzebbre nézünk akkor is azt kell lássuk, hogy pl. Budapesten a polgári belvárost rettenet nagy nyomornegyedek (melyeknek egy részében ipari hulladékból készült bódékban éltek az emberek, mig Budán sokan a barlangokban laktak még a XX. század elején is [budafokon az egyik barlanglakás meg is nézhető múzeumként]) veszik körül. És ez nem kirivó: igy néz ki egy tipikus nagyváros ekkor. És mégis folyamatosan gyarapszik a lakosságszám.

 

Pont Nyugat-Európa példája is azt huzza alá, hogy nem a megélhetési bajokkal, hanem pont hogy a jó megélhetéssel van a baj. Elkényelmesedett a társadalom. Engem szüleim még ugy vállaltak be, hogy nem volt hol lakjanak és pár hónapos koromig még a nagyszülőknél voltunk. Ma már ilyesmi szóba se jöhet: sokkal fontosabbá vált a saját kényelmünk annál, hogy egy gyereket ilyen ""felelőtlenül bevállaljuk"". A legtöbben ma már ugy tervezik, hogyha majd x összeget keresnek és y megtakaritásuk lesz és vesznek egy amolyan autót, meg ez meg az... na akkor majd jöhet a gyerek. És ez még csak nem is a kapitalizmussal jött el: már a vidám barakkos Kádár-rendszerben is elindult a csökkenés, pedig ott aztán volt minden a 3 év GYES-től a családtámogatásig és a teljes foglalkoztatottságig minden. Szomorú, de nem ezen múlik. És még napfényesebb nyugat-európában se jöttek rá hogy hogy lehetne ezellen tenni (tegyük hozzá, van ahol viszont érthetetlen módon jól müködik a dolog: Finnország lakossága pl. felfutóban van és nem a bevándorlók miatt).

Nézd, azt se hagyjuk ki a sorból, hogy évtizedekkel, évszázadokkal ezelőtt nem tukmálták tele az ember fejét a Fogyasztással. Ma, vegyél meg ezt meg azt és mindezt úgy , hogy ezek nélkül ne is tudd intézni a dolgodat ( internet ugye pl ). Szépen ki van ez találva. Függővé teszik az embert. Persze, hogy másra már kevesebb pénz jut. Légy hűséges fogyasztó és sikeres leszel, álmaid valóra válnak blablabla....

 

Finnország. Pont pár héttel ezelőtt olvastam róluk, hogy mennyire fejlődnek. :D Adórendszerük átlátható és a befolyt összeget rendszerint jóra fordítják, az adófegyelem pedig példás mert netről bárki megnézheti, hogy ki mennyit adózik, nincs ingyenélés, a rendszer védi a társadalmát a káros egyedektől, szabad fegyverviselési engedély van, ha megtámadnak le is lőheted az illetőt anélkül, hogy a hatóság vegzálna, libsisek meg sikítoznának, bevándorlók ( mozlimok, cigányok ) aránya rendkívül alacsony ergó nem telepszenek rá a finnekre.

Utánuk jön amúgy Svájc, Svédország...Mi meg a 33. helyen vagyunk a megélhető országok sorában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.