Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én inkább megfőlök, csak ne legyen hideg! Imádom a nyarat. Sajnos a tavalyi évben ez elmaradt. Végig hűvös, esős nyár volt. :D Remélem idén lesz vagy 50 fok. :D

NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Legyen fagy, vagy max 27 fok. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kimarad a 15-20 fok. Emlékszem, gyerekkoromban ilyenkor már igencsak éreztük a tavasz első jeleit, a március 15-i ünnepségre pedig már szoknyában, harisnyában, lazán öltözve mentünk, néha csak pulcsiban. Ilyen már rég volt. Azok rendes tavaszok voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkor sincs tavasz, régen február végéről május közepéig 8-20 fok körül volt a hőmérséklet.

Ma meg nincs ilyen még hideg van egy darabig, aztán már nem kell kabát, pedig kisebb koromban mindig kellett tavaszi kabát nagyon sokáig, de már nem is tudom van-e olyanom. Fák is nagyon hamar elnyílnak, tulipánok, köszönhetően, hogy nincs tavsz, mert egyből megyünk a melegbe.

Ez a globális felmelegedés, ezért van ennyi tájfun, cunami, tornádó.

Felmelegedéstől szélsőséges lesz az időjárás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csillagászati tavasz márciusban kezdőik. Az éghajlat átalakulása nagyon összetett dolog. Kár lenne mindent a felmelegedésre fogni (pl. nálunk inkább lehülés van lásd. a tavalyi nyár ami gyakorlatilag ősz elő volt), még a tudósok is vizsgálják a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csillagászati tavasz márciusban kezdőik. Az éghajlat átalakulása nagyon összetett dolog. Kár lenne mindent a felmelegedésre fogni (pl. nálunk inkább lehülés van lásd. a tavalyi nyár ami gyakorlatilag ősz elő volt), még a tudósok is vizsgálják a dolgot.

Nem feltétlenül. A Felmelegedés az átmenetek eltűnűsét okozza. Vagyis télen, nagyon hideg, nyáron nagyon meleg. Utoljára 1942ben volt ilyn hideg tél, és tavaly sem volt sokkal enyhébb. A Nyáron pedig már évek óta olyan meleg van(kivéve a tavalyit), hogy megmaradni alig lehet. Az volt a szokványos, hogy 20-28 C fok van Jún-júl-ban és Augusztus egy picit melegebb, de mostanába, ha meleg van 30 alá még véletlenül sem megy a hőmérő.

Vegyük a sivatagot, nappal nagyon meleg van, este pedig minusz. Ugyebár ettől sivatag a sivatag, mert a kövek nem bírják a sok hőtágulást és széttörnek.

Ez várható nálunk is, de nem a sivatagosodás, hanem ami a sivatag egy napjára vonatkozik, ugyanez lesz(vagy már van is) csak egy évre lebontva, az ami a sivatagban egy nap alatt játszódik le. Nyáron nagyon meleg, télen nagyon hideg, és eltúűntek az átmenetek. Az utóbi években már ezt tapasztalom.

A tudósok mindent tudnak, csak nem merik mondani, mert hisztéria törne ki. Nem rég láttam erről egy műsort az m1-en.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a globális felmelegedésből már elegem van.Ha egy emberre ráesik egy tégla már rögtön a globális felmelegedés miatt van.

Nem tudom hogy látta e valaki a South Park globális felmelegedéséről szóló részét, ami kifigurázza ezeket az amerikaiakat hogy mindent a g. felmelegedésre fognak(9. évad, címe Two Days Before The Day After Tomorrow).

Én nem azt mondom ezzel hogy nem létezik, de nem akkora a dolog mint amire az emberek gondolnak.

 

A rész letölthető a sp.hostoffice.hu-ról.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utoljára 1942ben volt ilyn hideg tél, és tavaly sem volt sokkal enyhébb.

Hát nem tudom, szerintem nem volt egy szörnyű tél, csak a januári két hetes hideg. A többire nem mondanám, hogy túl hideg lett volna. Gyerekkoromban voltak hidegebb telek is, mikor az egész tél komolyabb volt, mint idén, és tavaly.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a globális felmelegedésből már elegem van.Ha egy emberre ráesik egy tégla már rögtön a globális felmelegedés miatt van.

Én nem azt mondom ezzel hogy nem létezik, de nem akkora a dolog mint amire az emberek gondolnak.

Ezzel kapcsolatban érdemes elolvasni Crichton legutóbbi könyvét, a Félelembent. Ezzel a témával foglalkozik. Nem azt mondom, hogy minden helytálló, amit ír, mert kívülről nem tudom megítélni. De mindenesetre nagyon érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban melegebbek a nyári napok, de átlagban simán tartja az évszázados átlag értéket. Ez számít. Ha nem hiszed, látogasd meg a Meteorológia szolgálat honlapját és kutakodj. :angry: Régen is volt 30 fok körüli hőmérséklet nyáron (ajaj), szal a mostani 35-36 fok csak egy pár fokkal magasabb, amit kompenzál az utánna jövő 18-20 fok... Bár az igaz, hogy régebben egyenletesebbek voltak a hőmérséklet eloszlások. A telekre se lehet rámondani, hogy nagyon hidegek lennének. Persze vannak ilyen periódusok is.

 

Az meg hogy a tudósok titkolóznak, egy nagy marhaság. Dobd ki a kukába azt a könyvet amiben ezt olvastad. :cry: MINDIG AZT SZAJKÓZZÁK, hogy drasztikusan csökkenteni kell a széndioxid kibocsájtást, mert az is nagyban hozzájárul az üvegházhatáshoz. Ha valaki ebbe belegondol mivel is jár ez, már kirajzolódik előtte egy világméretű katasztrófa... Nincs itt semmi titok, csak gondolkodni kell. Persze az USA mint a világ legnagyobb széndioxid kibocsájtója azóta bojkottálja a kyoto-i egyezmény ezen részét, mióta az megszületett. Magyarán tojnak a felmelegedésre. Az az igazság, hogy minket ez nem is érint annyira (hála a teljesen jellegtelen földrajzi adottságunknak), szal' ha nekik az jó hogy évente csupaszra gyakják az egyre erősebb hurrikánok a keleti partvidéket, akkor hajrá. A maguk sírját ássák. Arról nem beszélve, hogy ha a sarki jégsapkák olvadása tovább fokozódik, egyszer csak eltűnhet a víz alatt pl. Manhattan. De mondom, ez az ő bajuk, maguk alatt vágják a fát.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg hogy a tudósok titkolóznak, egy nagy marhaság. Dobd ki a kukába azt a könyvet amiben ezt olvastad. :)

Nem is írtam, hogy mi van benne :) Csak azt, hogy érdekes és a témával foglalkozik, téma alatt pedig az éghajlatváltozást értettem (egyébkét regény, szóval totál fikció az egész, és valószínűleg vannak benne nem helytálló dolgok is, de ez az írói szubjektivitás számlájára írható). Elolvasása után az ember elfilózik azon, hogy nem is olyan egyszerű az éghajlatváltozás témaköre. Arra meg jó :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd 20-30 év múlva lesz jele az ózonréteg elvékonyodásának, mert ugye több tíz év amire a széndioxid felér odáig.Tehát a mostani helyzet a kb 70' években elhasznált széndioxoid miatt van.De ha most ennyi bajt okoz a 30 évvel ezelötti történés, amikor lényegesen kevesebb széndioxidot használtak, akkor 30 év múlva mi lesz, amikor a mostani gázok érnek fel az ózonrétegig?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd 20-30 év múlva lesz jele az ózonréteg elvékonyodásának, mert ugye több tíz év amire a széndioxid felér odáig.Tehát a mostani helyzet a kb 70' években elhasznált széndioxoid miatt van.De ha most ennyi bajt okoz a 30 évvel ezelötti történés, amikor lényegesen kevesebb széndioxidot használtak, akkor 30 év múlva mi lesz, amikor a mostani gázok érnek fel az ózonrétegig?

A déli sark felett, már most nagyon vékony az ózón réteg. Nem hallottál még az ózón lyukról? :roll: Egyébként az ipari szennyezés az ipari forradalom óta tart, azaz az 1800-as évek végétől. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A déli sark felett, már most nagyon vékony az ózón réteg. Nem hallottál még az ózón lyukról? :roll:

Persze hogy hallottam, Ausztrálián meg is látszik mert felette van az ózonlyuk.

 

Egyébként az ipari szennyezés az ipari forradalom óta tart, azaz az 1800-as évek végétől. :)

 

Igen, épp azért mondtam hogy 30 év múlva a mai szennyezés mit fog művelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ausztráliában hihetetlen nagy hőmérséklet uralkodik.Mivel vékony az ózonlyuk, a nap sugarai nagyon felsüti azt a földrészt.

A nagy hőmérséklet az éghajlatából adódik. :roll: Az ózón hiánya inkább az UV sugárzást engedi át, ami rákos betegségeket és mutációkat okoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.