Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Tud valaki egy jó angol-magyar szótárat vagy tudom is én, micsodát a neten?

Amit én használok: www.startlap.com ott a felső kék részben a Szö betűnél rámész a Szótárra, és oldalt használhatsz egy csomó féle nyelvűt. Én legalábbis azt szoktam :P

 

http://www.startlap.com/#b17585299

 

A lap közepe felé, jobb oldalt keresd a szótár sávot :D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ingyen meg tudodmikor dobom be a szelektív hulladékgyűjtőikbe, hogy ők az újrafelhasználással milliárdokat keressenek.

Inkább a szemétdíj, azt te fizeted azért, hogy legyen miből elégetni az újrahasználható papírjaidat.

 

Egyébként az olyasmit, amiről nem szeretném ha illetéktelen kézbe kerülne, asszem sikerült a lehető legjobban megoldanom: berakom a futóegér alá, almozáskor. Fél óra alatt használhatatlanná rágja:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez az szedik a szemétdíjat és még vigyem nekik külön szétválogatva a hulladékot.

Nem nekik viszed, hanem a jövő nemzedéke miatt. Sajnos ha ilyen lesz az emberiség hozzáállása, akár már most temethetjük szerencsétlen bolygónkat.

 

Maximálisan igaza volt Smith ügynöknek a Mátrixban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal én teljes mértékben egyetértek, hogy vigyázzunk a Földre. Meg a jövő nemzedékének kell megőrizni. Meg a Földet unokáinktól kaptuk kölcsön nem pedig nagyapáinktól örököltük.

Csak azért annyira legyünk már igazságosak a saját jelenünkkel, hogy ha elvárják, illetve ezt propagálják, hogy ezt tegyük akkor valamit kapjunk is érte, és ne csak eszmei értéket kapjunk érte. Teszem azt engedjék el a szemétdíjjat, ahogy Ausztrában vagy Németországban.

Persze elvileg le lehet mondani ezt a szemétszállítósdit, csak, akkor teszem azt mit csinálsz otthogy az olyan hulladékkal ami jelenleg egyik színű kukába sem dobható. Vagy majd viszem a porzsákot és ott szétválasztom.

Az a baj ezzel, hogy a kisemberek lelkiismeretére játszanak rá, és sokak szívükre is veszik(szegény öreg nénik cipelik ki a cuccokat, pedig még a rendes kukát is ki kell cipelniük), de elsősorban nem a kisemberek csinálják a nagy szemetet. Teszem azt a gyáraknál kéne kezdeniük, magasabb helyen. Persze tudom, hogy Uniós utasítás, vagyis ha az ország nagy százalékában nem teszik lehetővé a szelektív hulladékgyűjtést nem kapunk meg egy csomó támogatást.

 

Nekem csak ezekkel az igazságtalaságokkal van bajom, és mondom úgy, hogy mióta eszemet tudom külön gyűjtünk mindent, már akkor ezt tettük, mikor nem volt még "divat". Papírból kezdett mostanában elegem lenni, már 2 FT-ot sem adnak kilójáért, pedig volt 16 is, de még semmit nem dobtam a kukába.

Szóval élj soká Föld ;) .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így már más szinezete van a dolognak. ;) Viva earth!

Az idegesített fel, hogy mostanában egy olyan propaganda idult el, ami csúny gonosz embereknek állítja be azt aki ezeket nem csinálja.

Meg sem említik azokat, aki esetleg régebben is ezt csinálta, nem köszönetet várok, csak egy félmondatban megemlíteni, mert így olyan hülyén érzi magát, mintha eddig rosszat csinált volna. Az ember lelkiismeretére játszanak.

 

Mikor hallgattam ezeket, hogy mit kéne csinálni, teszem azt összetaposni a műanyag (nem visszaváltható) flakont, letépni róla a papírcimkét és nem egybe gyűjteni.

Ezek otthon evidens dolgok voltak, gyakorlatilag azt nem tudtam elképzelni, hogy valaki ne ezt csinálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak valami gesztust hiányolok, hogy fontosnak érezze magát az ember azért amiért ezt csinálja. Nem pedig az ellenkezőjét, hogyha nem csinálod, egy szemét vagy.

 

Csak hogy érezze az ember azt, hogy jót tesz és van értelme.

Mert az erőt ad a folytatáshoz, akkor még 2ft-ért is visszavinném a papírt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak valami gesztust hiányolok, hogy fontosnak érezze magát az ember azért amiért ezt csinálja. Nem pedig az ellenkezőjét, hogyha nem csinálod, egy szemét vagy.

Mo-n minden fordítva működik, mint ahogy az normális lenne ;)

Két éve város vagyunk, de nálunk még mindig nincs szelektív hulladékgyűjtés, menjen minden egybe, a kukások pedig elviszik. Nem is tudom, mikor fogják bevezetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, sok helyen nincs rendesen megoldva. Ha jól tudom, Te Pesten laksz, és nem is valami külvárosi részen. No comment. Amíg nem oldják meg rendesen a szelektív hulladékgyűjtést, addig ne is reklamáljanak. Amint elérhető lesz, szívesen fogok szelektálni, részemről nem lesz gond.

 

Srácok, igazán remek dolog ez az iwiw. Valaki fenn van rajta? Összefutottam egykori kedvenc osztálytársammal, és most irogatunk ;)

 

Nem mellékesen nálunk szakad a hó :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi sem szelektívezünk, csak a természetes cuccokat nyomatjuk a komposztálóba. Egyszerűen nem lehetne megoldani, nálunk minden héten jönnek a szemetesek, és az otthon összegyűlt szemetet elviszik, de nem teszik külön, szelektív gyűjtő meg persze nincs. Szóval szar az egész... ;)

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ilyen szelektiv-gyüjtésen nekem nem kell agyalnom. Van egy darab kukánk, abba mindent jól beledobálunk és a csütörtökön jön a szemetes és jól kiüriti. Szétválogathatnánk, de aztán a szemetes ugy is egy helyre ömlesztené ;)

 

Az iwiw-en én is fenn vagyok bár nem nagyon nézelődtem még rajta körbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, igazán remek dolog ez az iwiw. Valaki fenn van rajta? Összefutottam egykori kedvenc osztálytársammal, és most irogatunk ;)

Engem is megtalálhatsz :D

Én már 2004 óta be vagyok regisztrálva, de erre csak két hete jöttem rá... kicsit feledékeny vagyok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést a tudatlanságomért, de mi ez az iwiw tulajdonképpen?

 

 

Donát.

Vmi chatelő program, amibe megadod hogy melyik suliba jártál/jársz stb, és megmutatja hogy van e fennt valamelyik ismerősöd a programban.Mondjuk én nem regeltem még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést a tudatlanságomért, de mi ez az iwiw tulajdonképpen?

 

 

Donát.

Egész pontosan egy olyan honlap, ahol sok-sok ember regisztrált már. Van keresője, ahová beütheted a keresett emberke nevét, vagy becenevét, és ha ő be van regisztrálva akkor megtalálja, te pedig felveheted ismerősödnek. Küldhetsz személyes üzenetet, tehetsz fel képet magadról, mindenfél eszemélyes beállítást beállíthatsz és van még rajta pár dolog (a chat funkció nem rémlik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Nálunk a ház mellett van a három szelektív kuka.

2. iwiw biztos jó, még nem nagyon használtam. Fent vagyok rajta, mint Kun Béla.

Így nem nehéz ;)

 

Na majd megkereslek, ha nem baj :D Most éppen senki nem tud regelni az iwiwen, mert alulméretezték a rendszert, és nem lehet senkit meghívni. A regelés meghívásos alapon működik, ha nem hívott meg valaki "odabentről", akkor látni sem láthatod, mi van a honlapon.

Én sem néztem még rajta szét, épp hogy belenéztem, néhány szűrés alapján rákerestem az emberekre, és az ismerősöket bejelöltem (megjegyzem, nem sokan vannak, mert tényleg nem vesződöm vele sokat). Ők visszaigazolták, hogy ismernek, néhányan pedig küldtek üzenetet. Régi kedves ismerősök, akiket évek óta nem láttam, nem tudtam róluk semmit. Ez tetszik benne igazán. Fórumok is vannak, de annyi, mint égen a csillag, így azzal nem fogok foglalkozni.

A lényeg, hogy az igazi adataival legyen valaki fenn, és akkor rátalál rég nem látott rokonra (mint mással megtörtént), volt osztálytársakra :)

Február elején minden regisztrált tag kapott rá lehetőséget, hogy egyetlen embert meghívjon, és egy Tolkien rendezvényen megismert lány engem hívott meg. Rendes volt tőle. Az rémlik, hogy fejlesztik a rendszert.

 

Donát, én is csak kb. másfél hónapja tudom, hogy létezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D

 

Dzséjt és Krande megvagytok, de olyan lassú az egész ma, hogy inkább kiléptem.

UI: remélem, nem baj, hogy Rátok kerestem :) Az emil címem alapján lehet rájönni, hogy én vagyok az az ismeretlen nevű csaj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.