Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Számomra nem valami nagy ünnep :)

Sajnos 280 millió(ennyibe került a tűzijáték) forint többet ér, egyébként nem tudták hogy ekkora eső lesz.

Annyiban én is megsérültem, hogy a felettünk lévő lakójának kitört az ablaka a viharban, és a szélben engem is eltaláltak a darabok amikor hazafele tartottam a sétámból.

Bocsi, Obi1. minden sértés vagy kötöszködésnél kérdezem, hogyha ez neked ez nem nagy ünnep magyarként akkor, mi a "nagy ünnep"?? De tényleg, államalapító Szent István, és magát az államalapítást ünnepeljük, (akit 1083. augusztus 20-án avattak szentté, de nem okoskodok... :lol: ) ha Ő nincs, és nem teszi meg amit tett valószínűleg rég eltűntünk volna, vagy beolvadtunk volna (talán a szlávok közé... :lol: ). Szóval ennél nagyobb ünnepe nem is lehet a magyar népnek, hogy immáron több mint 1000 éves Magyarország.

A 280 millió pedig relatíve sok pénz, de ne vonjunk már meg mindent maguktól, mert rossz a gazdasági helyzet, és egyre rosszabb... :D egyszer ennyi egy évben még nekünk is jár.

Ja és kérlek ne vedd támadásnak az írásom... :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv itthon, remélem, jó volt az út :)

Az út annyira, nem hat óra egy zsúfolt kocsiban, kicsit kényelmetlen volt.

Na de az ott lét, az jó volt. A faluban (vagy város? akkora, mint Zirc) szombaton valami falunapszerűség volt, szóval lehetett mulatni, ismerkedni.

 

Jó szórakozást.Az osztrák sört mindenképp kóstold meg.

Megkóstoltam :D

És ahogy gyarapodtak az üvegek az asztalon, úgy javult a német tudásom. Most kellett volna érettségiznem belőle :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát.. én magyarként (semmilyen kisebbséghez nem tartózó hótt átlag magyarként) CSAK aug 20-át favorizálom, de azt nagyon. A másik kettő arról szól, hogy vérbe fúlt történelmi pattogások emlékére egy napig nem kell suliba menni... ez viszont tényleg ünnep.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez valami elképesztően banális.A xxi.században meghal valaki vihar miatt egy város közepén.Egyszerüen nem értem.Ennél jóval nagyobb viharok is szoktak lenni.A felelősség egyszer az embereké, mert már 4 napja azt szajkózzák, hogy vasárnap du nagy viharokkal enyhül a hőség.Tehát lehetett tudni.A másik az illetékeseké mert a mai technikával 100 %-ra tudták már legalább 7-kor hogy kilencre ér Pestre(ha nem akkor meg ki lehet számolni a sebességéből, mert ugye tudták mikor volt Győrben), és ennek ellenére nem halasztották el a tüzijátékot.Na mindegy tragikus az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez valami elképesztően banális.A xxi.században meghal valaki vihar miatt egy város közepén.

Az a nagy helyzet, hogy a természet erői erősebbek annál, mint amit az ember egója látni enged belőlük.... igenis tudni kell az ilyet tisztelni.

 

És ha elhalasztják? Akkor ott a hőbörgő tömeg, meg az elázott cucc, és mindenki felelőst keresgél hogy ki okozott (!) 280 milliós kárt, és senkinek nem jutott volna eszébe, hogy fél órával a tüzijáték előtt hazamenjen egy kósza hír miatt.... Egyszerűen, az egy dolog hogy utólag okoskodunk hogy mit kellett volna tenni, de egyáltalán nem reális hogy így döntöttek volna....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krandenak igaza van. A meteorológusok nem csodatevők, sokszor még a másnapi időjárást sem képesek eltalálni. És ha mégis lefújják, akkor jött volna a tömeg, hogy mér? Egy kis eső miatt?

Meg jött volna a sok politikai barom, aki lökte volna, hogy a kormány így meg úgy dobott ki 280 milliót. Ez biztos, mert már most is hallottam olyat, hogy Gyurcsányt szidják emiatt politikusok(!). Hát mi köze a miniszterelnöknek ehhez? Semmi. Ahogy a szervezőnek sem. Ilyen a természet, jö, lát, győz.

Ha nem aug 20-án történik ez, senki nem szól egy szót sem, pedig egy sima napon is meghalhatott volna négy ember. De akkor máris kisebb hírverést kap, meg nem fújnának egymásra.

Szomorú dolog, nagyon is, hogy egyik nagy ünnepünk közben lecsapott ránk az ég. De ez ügyben természetanyával konzultáljanak, mert ő tehet róla, az embernek semmi köze hozzá. Természeti katasztrófát még senki nem előzött meg. Ez pedig az volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a veszteségeket lehetett volna csökkenteni (pl. talán nem halt volna meg senki), ha lefújják, vagy valamit tesznek, amit csak tudnak rövid idő alatt. Ja, csak a megfelelő e-mailt nem olvasták el időben, ami azért elég gáz, mert ha ilyen tömegrendezvény van, és már egy ideje lehet tudni, hogy jön estére a hidegfront, akkor fokozotabban kellene figyelni a meteorológusok üzeneteire. A nézők is maguk mentek oda, nem kényszerből, és többségük tutira nem számolt azzal, hogy estére megjön a zuhé (pedig mondták már napok óta a rádióban, tévében), vihettek volna esőkabátot, stb, vagy figyelhettek volna egy kicsit jobban. Igaz, hogy utólag tényleg könnyű szövegelni, de ez a magyar módra egymásra mutogatás elég ronda dolog, "politikusaink" megint alkotnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A saját véleményemet már páran tudjátok ez ügyben, mármint ami 20.-án történt. Lásd az SW.hu Duma Kantin topicját.

 

Ide mégis beírom azt az idézetet melyet az origón olvastam, hogy amerikában mit is mondtak volna eme időjárásra tornádóévszak kellős közepén:

 

-Esik.

-Jah.

 

És még esernyőt se nyitottak volna.

 

Az egymásra való mutogatás meg tényleg felesleges. Ilyenkor a legkönnyebb okoskodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azt azért ne feledjük ki, hogy mindenkinek van egyéni felelőssége is aki elmegy.

Mivel rossz volt az idő egész nap, lógott az eső lába, főleg este felé, mikor indulna az ember egyre barátságtalabb volt az idő, nekem meg sem fordult tömeges szabadtéri helyről nézni.

Én két időjárás jelentésben is hallottam, hogy 9 körül érheti el Budapestet a vihar. Innentől kezdve aki elment a saját szakállára tette. Persze egy vihar miatt még nem kell betojni, de a rendező mégsem kordonozhatják körül az összes fát a városban, ami esetleg vihar esetén ledőlhet. Senki nem tudhatta, hogy ekkora lesz.

 

Öcsémet sem engedte anyám a Dunapartra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pont külföldön voltam, amikor bátyám rámcsörög, hogy hallom-e micsoda óriási tragédia van és hogy nem tudja elérni a szüleinket, akik kint vannak az "ünnepségen". Sikerült rámhoznia a frászt, föleg miután közölte, hogy a hirekben mondják, hogy az a hajó, amin voltak összeütközött egy másikkal... szerencsére a szüleim részéről egy nagy ijedségen, mig részemről egy órányi idegeskedésen kivül sok minden nem történt.

Mindenesetre nem semmi, hogy ilyesmi megtörténhetett...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nem tom, nekem semmi gondom az sp2-vel, bár nekem olyan a winfosom, amibe már alapból be van építve, szóval ha akarnám se tudnám törölni. Így viszont pöpecül megy (jó, néhány régi játékkal van azért gebasz, de ez benne van a pakliban).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, nekem is alapból benne van a SP2. Mondjuk a gépem lassabb, mint kellene, de ez szerintem a régi vinyótól lehet. Egyébként bajom nincs vele, nekem simán engedte feltelepíteni a QT-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.