Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt: Ugye tisztába vagy vele, hogy az előző mondatodból pontosan 4 szóval kevesebbet értettem meg, mint amennyit szerettem volna? :D (Ghost, beizzít, visszahúz, DVD-ről)

:D

 

Ghost: egy program (nem a film :D ), amellyel egy CD-képet lehet készíteni a teljes meghajtóról (majdnem, mint az ISO), és aztán ezzel a programmal vissza is lehet másolni az adatokat, így elég egyszer telepíteni egy rendszert, megcsinálni a képet és soha többé.

 

beizzít: bootolás a Ghost CD-ről/DVD-ről/Floppy-ról.

 

Visszahúz: a Ghosttal történő rendszervisszaállítás szakmai megnevezése az informatikában :)

 

DVD-ről: tudod, van az a kerek bigyula, aminek a közepén lik van. Általában az egyik fele szitázott (gyk: nem tükröződik), a másik fele meg olyan, mint a tükör. Ezt nevezik DVD-nek, azaz ?Digital Versatile Disc? vagy ?Digital Video Disc?. Na most, erre lehet írni adatokat, de nem tollal vagy ceruzával, hanem DVD íróval. Ez nem egy speciális toll, hanem olyan, mint a DVD olvasó (ami ugye nem egy szemüveg). Ha ráírsz a DVD-re adatot, arról lehet olvasni, és akkor mondjuk, hogy "DVD-ről".

 

Remélem sikerült kielégítően megvilágítanom eme szavak jelentését :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Telepítgeti a hóhér a Windowst. Bármi kínom van, Ghost beizzít és visszahúzom egy DVD-ről, azt szevasz, tavasz. A rendszer újra áll és semmit sem kellett telepítenem :)

Öcsémnek is vannak ilyen trükkjei néha :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttam Anger Zsoltot színházban, a Vígszínházban ő játsza a Figaró házasságában Figarót. Már maga a darab is zseniálisan van felfrissítve, csupa sziporkázó párbeszéd az egész, élvezet nézni és hallgatni minden percét, és minden színész a maximumot hozza, de Anger Zsolt még közűlük is kiemelkedően jól játszik! Ez leginkább azért okozott nekem meglepetést, mert én az Obi-wan-os szinkronon kívül még nem nagyon találkoztam a nevével, de ez a mostani színházi bemutatkozása nagyon hatásos volt!

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windowst ajánlatos fél-1 évente újrarakni.Max félóra az XP.Az viszont igaz,hogy utána újra kell rakni mindent, de én azt a trükköt alkalmazom, hogy a c. meghajtóra szinte semmit nem rakok, így alig kell visszraknom valamit.Az állandó újrarakásnak az oka az, hogy a Windows állandóan teleszemeteli magát, minnél több programot rakunk fel annál nagyobb lesz a egistry és egyre lassabban is bootol.Tehát ha a ergistry nem lenn nem kéne olyan sűrűn.

Én sem előszőr újrarakom hiba esetén hanem visszaállítom aegy korábbi állapotra a rendszervisszaállító segítségével.

Dzséjt megoldása is ok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha beüt az ún. 'kék halál', akkor mit tanácsos csinálni? A mi gépünkkel eddig kétszer fordult ez elő, de mivel nem tudtunk vele mit kezdeni, egyből vittük a szervizbe. Nincsen valami trükk, amivel rendbe lehet hozni ilyenkor a gépet?

Imádkozni... :)

Az egyik leggyakoribb ok, hogy régi a Windows, és az áll fenn, amint Frenkie a postod alatt ecsetelt. Egész pontosan, a betöltött DLL-eknek kínja-baja van. Vagy lehet egyéb Windows kín is. Illetve okozhatja még hardver probléma is (kicsi a táp).

De ha csak kettő volt, és azok nem rövid időn belül, akkor nem vészes a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: Én tune up utilityt használok a registryk megszűrésére, illetve a problémák megoldására, talán ezért nem kell ezzel vesződnöm. A netes dolgokra pedig ott az avastom, illetve a Spy sweeperem, ezek ketten nagyszerű munkát végeztek eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha beüt az ún. 'kék halál', akkor mit tanácsos csinálni? A mi gépünkkel eddig kétszer fordult ez elő, de mivel nem tudtunk vele mit kezdeni, egyből vittük a szervizbe. Nincsen valami trükk, amivel rendbe lehet hozni ilyenkor a gépet?

A kék halál oka sok minden lehet, általában ahogy Dzséjt írta hardverhiba, vagy driverhiba.Elöszőr én memóriahibára gyanakodnék.De ha mondjuk 1 éven belül csak kétszer volt, akkor nem kell vele foglalkozni.

 

Donát:Te csinálod jól.Mondjuk nálam állandóan megy a gép(csak este nem), töltök ezerrel, játszok rajta, és ugye az uninstall egy nagy átverés mert valójában a registryből nem törlődik.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nálam állandóan megy a gép(csak este nem), töltök ezerrel, játszok rajta, és ugye az uninstall egy nagy átverés mert valójában a registryből nem törlődik.

Viszont az AlwaysUnloadDLL kulccsal be lehet állítani, hogy legalább azokat a DLL-eket törölje, amik a programok bezárása után jól ott maradnak.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszer akkor ütött be a kék halál, miután a tárcsázós modemet ADSL-re cseréltük. Az új modem feltelepítéséhez be kellett szerelni egy új kártyát a géphez. Nagy nehezen végre sikerült üzembe helyezni az új modemet, de nagyon lelassult tőle a gép, és 3 percenként lefagyott. Aztán egyszer már annyira nem lehetett vele mit kezdeni, hogy újra kellett indítani. Na ezután már csak a kék képernyőt láttuk minden bekapcsolásnál. Aztán szervizbe vittük, ahol azt mondták, hogy valami vírus döntötte le a lábáról, és azt javasolta, hogy használjunk egy hatékonyabb vírusirtót. Akkor épp a NOD volt feltelepítve, mert egy ismerősöm azt javasolta. Most jelenleg az AVG-t használom, és úgy tűnik ez elég jó, mert (le is kopogom), már több mint két éve nem volt semmi probléma a géppel.

Amúgy hány GB szabad helynek kell lennie, hogy ne legyen semmi probléma?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalább 500 Mb nem árt, csak, hogy a Win ellegyen (de ekkor nem használsz semmi extra programot). De 1 GB-al már minden elvan. Én a Vistámhoz használok hetet, ebből kb 3-at eszik meg ahhoz, hogy működjön, plusz futás közben még felzabál 1-1,5-t. Ehhez képest az XP étvágytalan.

De a fennálló hely mennyisége - ha csak nem drasztikusan kevés - nincs összefüggésben azzal, hogy valaha is lesz-e vele gond. Hiábt sajnos bármi okozhat, egy rosszúl települ programtól egy rosszúl csatlakoztatott alkatrészig bármi. Sajnos a Windows ilyen (csendben jegyzem meg, a Linux sem sokkal jobb, azt is lazán feltud fordulni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem most jelenleg 1 GB szabad hely van a gépen, és mindig igyekszem lementeni a lementhetőt, meg törlöm az ideiglenes fájlokat is, de még így se tudok 2 GB-nál többet felszabadítani. Sajnos a sok program elveszi a helyet, pedig nincsenek a gépen sok helyet foglaló extra programok (pl. Photoshop), csak ami tényleg szükséges.

Szerkesztve: - Szafina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áh, ma csapok egy hatalmas ivópartit magamnak.Valószínűleg meghúztak történelemből, a nyaramnak annyi.És nem is tehetek (annyira) róla.

 

Egy kicsit idegesít hogy egy műszaki középiskolában többet kérnek számon egy totál humán tantárgyból mint a testvérem elitnek számító gimnáziumában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát...izé... ez elég halvány remény, de azért lehet imádkozni a szerencséért :) Anno én úgy kaptam ötöst középsuli negyedik év végén matekból, hogy egy nap alatt kellett az összes elméleti matek érettségi feladatot bevágnom, mert másnap feleltem belőle, persze csak a tökéletes volt jó :D Kész mák volt, hogy év közben is tanulni kellett ezeket :D

Szóval semmi nincs veszve :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kolmilan! Ez még képen is nagyon jól néz ki. :yeah: Honann jött meg és mennyiért?

Vateráról. 3000 Ft+posta(400).

Láttam külföldön is(angol oldalon), ott 2500 Ft postával együtt. :clap: De mindegy. :cool:

 

Be fogom keretezni, és már meg is találtam a helyet neki. :pfff:

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sci-fi napon egy ezresért voltak SW plakátok. :pfff:

Sajnos ez jellemző. Mármint a tendencia. Lehet, hogy ez a manus pont egy ezresért vette sci-fi napon ezt a plakátot, és most milyen jól keresett rajtad. Egyébként 'odaát' is van egy csávó, aki mindig kínálja a különféle SW cuccokat megvételre. De olyan dolgokra gondoljatok, mint pl. a régi Clone Wars széria, és hasonló anyagok. Ezeket bárki leszedheti torrentről, vagy egyéb helyről is hozzájuthat ingyen. Persze vannak olyanok, akiknek ez nem járható út és őket igaziból ők vannak veszélyben. Ezt azért állítom ilyen határozottan, mert én írtam ennek a fazonnak kíváncsiságból. Sajnos már nincs meg az email, de anno szóltam Ploknak róla. A manus iszonyú pofátlan volt. Egy CW DVD-t 'szerettem volna rendelni' tőle, és valamit még, sajnos a mail a másik gépemmel együtt az enyészeté lett. A lényeg, hogy két írott DVD -ért nem átallot volna hatezer!!!! forintot elkérni! Ezeket a dolgokat mind ingyen szerezte meg, és ennyiért van pofája adni a rajongóknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ez jellemző. Mármint a tendencia. Lehet, hogy ez a manus pont egy ezresért vette sci-fi napon ezt a plakátot, és most milyen jól keresett rajtad. Egyébként 'odaát' is van egy csávó, aki mindig kínálja a különféle SW cuccokat megvételre. De olyan dolgokra gondoljatok, mint pl. a régi Clone Wars széria, és hasonló anyagok. Ezeket bárki leszedheti torrentről, vagy egyéb helyről is hozzájuthat ingyen. Persze vannak olyanok, akiknek ez nem járható út és őket igaziból ők vannak veszélyben. Ezt azért állítom ilyen határozottan, mert én írtam ennek a fazonnak kíváncsiságból. Sajnos már nincs meg az email, de anno szóltam Ploknak róla. A manus iszonyú pofátlan volt. Egy CW DVD-t 'szerettem volna rendelni' tőle, és valamit még, sajnos a mail a másik gépemmel együtt az enyészeté lett. A lényeg, hogy két írott DVD -ért nem átallot volna hatezer!!!! forintot elkérni! Ezeket a dolgokat mind ingyen szerezte meg, és ennyiért van pofája adni a rajongóknak.

Ez csúnya dolog, de mindenhol ezt csinálják.Leszedik ingyen a torrentről, nulla munkával(két kattintás nem munka) kiírják dvd-re, ami szintén nem munka(max 5 perc), és eladják a filmet 4000-ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csúnya dolog, de mindenhol ezt csinálják.Leszedik ingyen a torrentről, nulla munkával(két kattintás nem munka) kiírják dvd-re, ami szintén nem munka(max 5 perc), és eladják a filmet 4000-ért.

És a h*lyék meg megveszik, mert azokon szedik meg magukat ezek a lelkek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.