Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

És a gondolatközlés szabadsága?Az hol van?Valamilyen szinten egy fórumon diktatúra van. Én sosem fogom megérteni még egyszer mondom, de mivel nem vagyok moderátor nem is érint.Nálam a szabadság mindenekfelett.

Ja, diktatúra, hogy ne... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szabályokra szükség van, mivel néhány fórumozó időnként megfeledkezik az ön-moderálásról, amitől aztán csak a problémák sokasodnak. (Szélsőséges esetben akár hivatalos ügye is lehet a fórum gazdájának belőle. Lásd: becsületsértés, törvénybe ütköző dolgok, stb.)

Az OFF-ok visszaszorítása pedig azért szükséges, amit korábban már leírt valaki. Én sem nézném jó szemmel, ha az Ep5 elemző topicban keresve valamit, vagy csak olvasgatva azt, át kellene rágnom magam a TDK elemzésén, vagy valamelyik fórumtalit megszervező hozzászólásokon. De ezzel gondolom mindenki így van.

 

Oldie, nem is az a bajom a szerepjáték topicokkal, hanem, hogy nehéz közülük kiválogatni a többit. Zavaró számomra a jelenlétük, mint ahogy a féltucatnyi adok-veszek-keresek-cserélek topic is, amelyekben aztán olyan összevisszaság uralkodik, hogy bármelyiket is szeretnéd, mindegyiket el kell olvasnod. Persze tudom, hogy képtelenség mindenre ilyen szinten odafigyelni. ;)

Viszont mindenképp a javatokra írandó, hogy mintha mostanában kevesebb lenne az anyázás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van Gyoka, sajnos elégé átláthatatlan a sw-hu fóruma, de szerintem mióta a szerkesztők megalkották, azóta nem változtattak rajta semmit. Még Plokról se nagyon hallani, hogy haladna e valamit a site-al és vele együtt az új fórummal, így marad ez a keretrendszer továbbra is. ;) Az meg tényleg észrevehető mostanság ( nem fényezni akarom magunkat Zouo-val) de kevesebb hülyegyerek tanyázik a fórumon. :) Rájöttek, hogy nem játszóteret műkődtett a site.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélhetőleg az az oldal is átesik végre valami nagygenerálon, és átláthatóbb lesz. Amúgy egy ideje tök halott a fórumos része, alig ír oda bárki is, ezen a fórumon nagyobb a forgalom, és változatosabb témákról dumálunk.

Egyébként tényleg szükség van a fórumokon beszabályozásra pont a leírtak miatt. Én is inkább a szabad gondolatközlés híve vagyok, de tudom, hogy ha valami h**egyerek egyszer elszabadul, az milyen zavaró lehet másoknak. Sajna ez egy szükséges rossz a fórumozók többségének érdekében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem értitek miről van szó akoor hiába tépem a szám.

Egyszer menjetek be egy olyan fórumba ahol nem ti vagytok a moderátorok. És örüljetek annak hogy minden baromságért szólnak amit beírsz. Ti sem fogtok örülni. Nálatok van a hatalom ennyi.

 

Én megmondom öszintén, hogy amit Coce csinált nem tetszett.Tudhatta volna hogy egyedűl vagyok szilvikor és be leszek rúgva.Nem neki a huszonévével(a fiam lehetne) be kellett szólni. Figyelmen kívűl kellett volna hagynia amit írok mert

 

1. részeg voltam.

2,.Elkeseredett.

 

A kutyát nem érdekelte volna mit írok ide ha nincs a moderátorok felháborodása .Nagyon kiváncsi lennék a civíl életükre, hogy vajon csak itt keménykednek-e vagy tényleg erkölcscsöszök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom most egy darabig megint nem leszek. Ezt már óvódának tartom. Felnött embetreket így szívatni(nem mondhat amit akar) nem vall bölcsességre. Majd ha leszálltok a felsőbbrendű portás szintről akkor talán visszajövök(Ody,Oldie,Coce).De lebuknátok ti civilben.

 

Kolmitól azért kéne majd a felirat, de msn-en fent van.

 

Sajnálom tényleg ez már a második elvonulás, de nehogymár 37 évesen beszóljanak egyesek miket lehet és miket nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, nem értem a felháborodásodat. De....

.....de 37 évesen az ember azért már önkontrollt is gyakorolhatna, sőt, illik példát mutatnia arról, hogy fogja vissza magát ha részeg és tudtában legyen annak, hogy ilyenkor könnyen megbánthat másokat, főleg a te színvállalásoddal mellyel vallási, politikai nézeteiddel másokat bánthatsz meg többek között. Tudom marha könnyű gép mögül pofázni, de ne feledd, a másik oldalról téged is lehet kiírtásra ítélni. Nem tudom minek jó ezt hangoztatni egy oda nem illő fórumon, de úgy álltalában is. Túl nagy emberiségre ez nem nagyon vall.

 

"Egyszer menjetek be egy olyan fórumba ahol nem ti vagytok a moderátorok. És örüljetek annak hogy minden baromságért szólnak amit beírsz. Ti sem fogtok örülni. Nálatok van a hatalom ennyi."

 

Ha bemegyek egy fórumra akkor ELOLVASOM a Szabályzatot, mert az azért van, hogy tudassák a látógatóval, hogy mit illik és mit nem az adott site-on. Ez nem tudom neked hol hiba, én örülök neki, hogy egyáltalán valaki foglalkozik azzal, hogy zavartalanul fórumozgassanak az adott témában érdeklődő emberek és ne kelljen tök más hozzászólásokon átrágniuk magukat. Csevejnek meg amúgyis ott van a chat, vagy az MSN. Ott arról dumálhat az ember amiről akkar.

 

 

Sorry ha kissé összeszedetlen a fogalmazásom, nekem még most korán van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd ha finanszírozol egy fórum működését, ott lehet olyan szólás szabadság, amilyet te akarsz. De addig hadd mi döntsük el, hogy milyen etikai keretek között fusson itt a rendszer.

 

Úgy érzem finoman szóltam be, korra való tekintettel, de a fórumokon a felhasználókat szerintem nem illet meg korra való kiváltság. Mindenkit az jellemez, amit ide beír. Ugyanúgy tekintek kolmilanra valahány évével, mint rád a 37 éveddel.

 

Remélem azt azért végiggondoltad, hogy milyen megnyilnánulásaid miatt törnek ki mindig ezek a viták? Egyszer józan paraszt ésszel gondold már végig, hogy mi miatt is vitatkozol...

 

Civil életem? Az életemet is erkölcsi normák szerint élem. Talán ebben is találsz valami problémát?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom most egy darabig megint nem leszek. Ezt már óvódának tartom. Felnött embetreket így szívatni(nem mondhat amit akar) nem vall bölcsességre. Majd ha leszálltok a felsőbbrendű portás szintről akkor talán visszajövök(Ody,Oldie,Coce).De lebuknátok ti civilben.

 

Kolmitól azért kéne majd a felirat, de msn-en fent van.

 

Sajnálom tényleg ez már a második elvonulás, de nehogymár 37 évesen beszóljanak egyesek miket lehet és miket nem.

frenkie, nagyon őszintén, nekem ezzel az egész szövegeddel csalódást okoztál. Sajnálom, hogy úgy döntöttél, inkább kiszállsz, mint hogy alkalmazkodj bizonyos - és valljuk be, elég liberális - szabályokhoz. Szerintem magaddal szúrsz ki, de te tudod, mit csinálsz.

Én azt javasolnám, hogy gondold át még egyszer ezt a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem ezt már megbeszéltünk frenkie, de úgy látom, hogy megint egy bor(sör)gőzös éjszakád volt. Nekem is volt egy nehéz időszakom pár éve valaki miatt, és bizony nem voltam túl kedves néhány emberrel itt a fórumon (még jó, hogy csak pár hétig tartott). Alig bírtam magamban tartani a feszültséget, de azért jócskán jutott ide is. Türelmetlen voltam és írtam össze-vissza. Így utólag annak örülök, hogy nem sértettem meg senkit annyira, hogy elmenjen innen. Másnap mindig szégyelltem magam miket hordtam össze az egyéb fontosban. De az vicc, hogy Te nem hogy beismernéd, hanem még reklamálsz is a hülyeség miatt! Kapj már e fejedhez öregem. Itt nem nácikat visszasírni meg zsidózni kell még akkor se ha ezt Te jogosnak érzed. Mit gondolsz mit szól egy új tag aki szétnéz itt és ezt látja? Úgy húz el innen mint a vadlibák délre. Coce -t meg nem kell bántani, hisz amint írta is ő az egyik üzemeltető (csak zárójelben jegyzem meg, hogy szerintem nem volt tiszteletlen veled). Ez a nagyzási szöveg a portással meg a magas lóval....tudod elég gáz. Szerintem itt senki nincs elszállva magától és a jogaitól. De ha Te így látod, akkor valóban jobb ha kicsit pihenteted a fórumozást és lenyugszol.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor én is.

 

Frenkie, vigyük végig, mi miatt vagy kiakadva. Ha káromkodsz, akkor kicsillagoztatják, ha sértő gondolatokat közölsz, törlik, ha offolsz, akkor szépen megkérnek, hogy fejezd be, és az oda való helyre írd.

 

Szólásszabadság?

 

A sértő gondolatok nagy részét az életben sem mondhatod ki; ennek általában fizikai vagy lelki okai vannak. Vagy csak nem teheted meg, mert a főnök kirúg, vagy azért, mert nem éreznéd jól magad utána, de az is előfordul, hogy félnél a következményektől.

 

A káromkodást bizony nemcsak a fórumon kell visszafognod. Ha munkahelyen, gyerekek között, nővel, vagy templomban vagy, ugyanúgy disztingválnod kell, talán ekkor is sérülne a szólási szabadság? Nem, gondolod te, mert ott Te döntesz arról, hogy káromkodsz-e vagy sem. A gond igazán ott van, hogy te úgy döntöttél, egy fórumon lehet káromkodni, pedig bizonyos szempontból ez ugyanúgy egy közösség, mint egy templom felekezete, ugyanúgy olvashatják gyerekek, nők, vagy kollégák.

 

Végül az off. Egyrészt a szólásszabadságod egyáltalán nem csorbul, mert senki sem kérte, hogy ne írd be, amit akarsz, csupán annyit, hogy odaírd, ahova tartozik. A valóságban is így működik, ha belegondolsz. Ha meló közben a Star Warsról kezdesz el beszélni a kollégáddal (aki szereti az SW-t), ő is arra fog kérni, hogy ne épp akkor vitassátok meg, mert most másnak van itt az ideje. Nem azt mondja, hogy fogd be, csak máshol vitassátok meg.

 

A moderátorok tehát nem tesznek mást, csupán segítenek azoknak, akiknek rossz az értékítéletük, és a helyes útra terelik őket. Úgy hiszem, hogy ezen a fórumon még nem történt "túlkapás", azaz az elvártnál erélyesebb rászólás, a moderátoraink egyszerűen csak próbálják fenntartani a békét és a rendet a galaxisban, ahogy a rendőrök is elvisznek, ha mindenkinek beszólsz az utcán (előbb-utóbb), vagy megzavarod egy közösség nyugalmát oda nem illő bekiabálásokkal (enyhe túlzás). Rendőrök pedig mindenhol vannak. Talán minden országban diktatúra uralkodna?

 

Azt hiszem jól látható, hogy a fórumon éppúgy nem sérülnek a szólásszabadság jogai, mint a való életben, normál esetben persze.

 

Úgy gondolom, hogy ez a fórum messze a normál eset keretein belül marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, annyit azért még hozzátennék, hogy ha olvastam volna, szerencsére nem, mert Coce törölte, amit frenkie írt, így már csak abból tudom, hogy miről szólt, amit a többiek írtak, az engem eléggé bántott is volna.

Sajnálom, hogy így alakult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem értitek miről van szó akoor hiába tépem a szám.

Ha nem fogod fel, miről van szó, mi is hiába tépjük a szánkat...

 

Egyszer menjetek be egy olyan fórumba ahol nem ti vagytok a moderátorok. És örüljetek annak hogy minden baromságért szólnak amit beírsz. Ti sem fogtok örülni. Nálatok van a hatalom ennyi.

Érdekes ezt egy olyan embernek is címezni, aki már vagy négy napja moderátor, de lassan hat éve fórumozik ezzel a közösséggel, és eddig csak ugyanolyan mezei fórumozó volt, mint te. És igen, nekem is törölték már hozzászólásom, szóltak is már rám káromkodás miatt, mert csillagoztam, és azért is, mert offoltam. És jééé... volt bennem annyi értelem, hogy ezután ne hőbörögjek, meg játszam a sértetett (és még te írod, hogy ovoda, ja, az oviban szoktak az ovisok az ovónő ellen lázongani, mikor az rájuk szólnak...), hanem ismervén a szabályzatot és a fórum etikettet, befogom a pofám és úgy teszek, ahogy a moderátor mondja (olyan fórumra meg egyáltalán nem is megyek, ahol a modik visszaélnek a jogaikkal). Gondolom te sem ugatsz vissza a főnöködnek a melóhelyen, vagy a kidobóembernek a mulatóhelyen, mert mind a kettő úgy kivágna az utcára, mint macskát sz*rni.

Négy nappal ezelőtt meg egyvalami változott meg: hatványozottan oda kell ezekre figyelnem, hogy legalább valamiféle példát mutassak, mert az tetüség lenne, ha moderátorként is rám kéne szólni ezek miatt (plusz, ha nem végezném jól, Ody vagy Coce úgyis megvonnák tőlem a mod jogokat, szóval még az sem áll fenn, hogy fölöttem nincsen senki).

 

Én megmondom öszintén, hogy amit Coce csinált nem tetszett.Tudhatta volna hogy egyedűl vagyok szilvikor és be leszek rúgva.Nem neki a huszonévével(a fiam lehetne) be kellett szólni. Figyelmen kívűl kellett volna hagynia amit írok mert

 

1. részeg voltam.

2,.Elkeseredett.

És ez feljogosít bármire is? Mert ha azt hiszed, gondold át újra. Sokan voltunk már így, én biztos, de még eszembe sem jutott feljönni ide hőbörögni, mert egyedül vagyok szilveszterkor, részeg és elkeseredett. Se máskor, másmilyen állapotban. És részeg vagy, szilveszter van, egyedül vagy, ki nem sz*rja le, az emberi mivoltodból akkor sem kellene kivetkőznöd. Vagy ha mégis megtörtént, mert az ilyen néha megesik, és ezt valaki a szemedre vetette, utánna még nem neked kéne verni a tam-tam dobot.

 

A kutyát nem érdekelte volna mit írok ide ha nincs a moderátorok felháborodása .Nagyon kiváncsi lennék a civíl életükre, hogy vajon csak itt keménykednek-e vagy tényleg erkölcscsöszök.

Elég baj, hogy ebben a hittben élsz... és elég baj, hogy 37 évesen még mindig meg kell mondani neked, mit szabad és mit nem. Nem beszélve arról, hogy milyen szép jellemképet ad valakiről az, mikor az életkora miatt hiszi azt, hogy neki már mindent szabad, és emiatt hiszi másoknál különbnek magát... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom tényleg ez már a második elvonulás, de nehogymár 37 évesen beszóljanak egyesek miket lehet és miket nem.

Frenkie, én ehhez az egész vitához csak annyit tennék hozzá, hogy én 38 éves vagyok (tehát néhány hónappal idősebb nálad) és elfogadom a fiatalok irányítását. Mint ahogy két és fél éve, 35 évesen, elfogadtam azt is, hogy a Jedi Rendnél 16-20 éves fiatalok mondták meg mit tehetek és mit nem. (Ha belegondolsz, nekik nagy része a gyerekem lehetne a korát nézve.)

Az adminok és moderátorok nem nagyzási hóbortban szenvednek, hanem a leírt és a regisztráció során mindenki által elfogadott szabályok betartásához ragaszkodnak. És biztos vagyok benne, hogy nem az a céljuk, hogy téged, vagy engem, vagy bárki mást megsértsenek, ugráltassanak. Ha ránk szólnak, az azért van, mert valamit nem az elfogadott normák szerint csináltunk. Ezt pedig el kell fogadnunk még nekünk, náluk idősebbeknek is! :D

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy gondolat tőlem ehhez az egészhez, némileg általánosítva.

Nem hiába jellemzik manapság az országot az emberek úgy, hogy felelőségmentes lett itt már minden, politikától kezdve a közéletig minden. Manapság már túl sokan azt hiszik, hogy mindent szabad; bűntetlenül okoznhatak károkat másoknak. Én, személy szerint súlyosan bűntetném azokat akik másokat károsítanak meg mind verbálisan, mind pedig fizikálisan. Igenis tartsuk be a szabályokat, legyünk tekintettel másokra, és ne keltsünk gyűlelet a szavainkkal. Nem viccből találták ki ezeket. Amúgy is veszélyes állatfaj az ember, mi lenne ha nem szabnának nekik gátat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hogy valami más is legyen: tavaly csináltam pár ezer képet Budapesten és ezekből kiválogattam 30-at. Akit érdekel ITT megtudja nézni.

Remek képek Bomarr. :D De mond csak, nem lógsz te még néhány fórumtalis képpel ? :D Úgy tudom, hogy csak az egyik felét dobtad fel eddig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a sok vita mellett, én meg beírom h 2500x már én is beszóltam. :D

:D Szép szám, főleg, hogy többször is előfordult régebben, hogy hosszabb ideig nem írtál ide :D

 

Úgy látszik, a szép kerek számok napjait éljük :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, nagyon jó képek :D

Húgom engem folyton kiröhög, ha valamit csak úgy lekapok a mobilommal, a nyáron is a Balcsin addig fotóztam, míg bírta a memória (most már ezzel nincs gondom :D), aztán csak forgatta a szemeit, de mindig beszólok neki :D Csak hát jobb egy rendes fényképező erre. No majd egyszer :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek képek Bomarr. :D De mond csak, nem lógsz te még néhány fórumtalis képpel ? :D Úgy tudom, hogy csak az egyik felét dobtad fel eddig. :D

Valóban nem mind került fel, de az un. kompromitáló képek, valójában azok amik nem sikerültek. A vakum rosszul müködik (müködött), ugyhogy a Fórumtalis topicba felkerült képeknek van két-három olyan verziója ami hasonlót örökitett meg, épp csak teljes sötétségben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.