Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt, nálunk 3 fiatal gyönyörű hölgy ült egymás mellett a teremben, és mindegyik nyújtotta nekem a papírt, amire az X-et tehettem. Fél perc sokkhatás után nagy nehezen választottam.

Nonstop szavaznék én is! :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, nálunk 3 fiatal gyönyörű hölgy ült egymás mellett a teremben, és mindegyik nyújtotta nekem a papírt, amire az X-et tehettem. Fél perc sokkhatás után nagy nehezen választottam.

Nonstop szavaznék én is! :yeah:

Ó, a mázlista. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ezért lepődtem meg a két urna láttán. Úgy tűnik, nálunk ilyen túlbuzgók voltak. Mondjuk nem hiszem, hogy sokra mennek, mert pl. apám lazán egy borítékba tette mindkét lapot, aztán bedobta az egyik dobozba. És van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem ő az egyetlen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, szívesen előkeríteném a hölgyet a föld alól is, hogy átbeszéljem vele a témát.

 

Elcseveghetnétek a d'Hondt mátrixról, vagy a töredékszavazatok mandátum átszámításáról. :D

 

Én estefelé megyek majd, remélem hasonló fogadtatásban lesz részem a szavazóbizottság részéről...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg se néztem a papírt le volt a pecsételve. Nálunk odaadták a plakát méretű szavazólapokat amit a szavazófülkében egy 5 centis kis fadarabon kellett kitölteni, majd boríték nélkül egybe beledobni az úrnába ami kartondoboz volt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk is így ment, de a szépszemű leányzó a szavazóbizottságban azt mondta, hogy csak a pöcsét számít, meg az X-em. Remélem nem vert át, mert már csak azután realizálódott bennem a boríték hiánya, hogy a szavazatom a dobozokba került. (Máshol is szét volt osztva két dobozra, helyire és országosra? Ez kicsit meglepett, hirtelen azt sem tudtam, melyik melyik.) Mondjuk, szívesen előkeríteném a hölgyet a föld alól is, hogy átbeszéljem vele a témát. Komolyan, ritka szép lány volt, ha mindig ilyenek fogadnának, én non-stop szavazni járnék. :D

Nálunk kérdezték, hogy kérek-e borítékot, mert hogy nem kötelező beletenni a szavazólapokat. Valamint utána azt is mondták, hogy bármelyik urnába dobhatom aztán a csomagot (nálunk három is volt).
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik haverom is panaszkodott erre. Még Veszprémbe van bejelentve, de már évek óta Pesten él, hát most ő is élt az átjelentkezés lehetőségével. Több, mint két órát kellett állnia a sorban. Azon dühöngött, hogy ennyi erővel haza is jöhetett volna Veszprémbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ez volt az első szavazásom, de itt olyan szerencsétlen volt a szavazóbiztos (hozzáteszem ráadásul még nem is egy dekoratív, fiatal lány volt). Először nem tudta kimondani a nevem, aztán meg odaadta a jegyzéket, hogy keressem ki benne én magam, mert ő nem találja. :D:facepalm:

Egy haverom összefoglalta ezt a szavazást: "nem valami nagy szám, olyan mint a TáTK-os zh-k 95%-a... csak x-elni kell". :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk furcsán gördülékenyen ment a dolog. Bár lehet, hogy a reggel fél hetes idő volt az oka, előttünk nem sokan lehettek, amikor mi bementünk éppen senki sem volt. Én sem totojáztam sokat, a fülkébe csak azért mentem be, mert ott volt egyedül toll (nálam nem volt), meg némi vízszintes felület. Gyors X, azt hajtogatás és dobás. Menni kellett dolgozni, na. :D És kivételesen a nevem is jól tudták, hamar meg is találtak. Apámmal együtt, mondjuk lehet ebben az volt a trükk, hogy a listás embert vagy húsz éve ismertük. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedveseim, legközelebb kérdezzetek rá előre, hogyan megy a szavazás :P

A borítékot kötelező volna odaadni, szóval ahol nem tették, azoknak "gratulálok". Nem muszáj beletenni a szavazólapokat (ilyen cselekményekre a bizottság semmiképpen nem kényszerítheti a választókat), pláne leragasztani! Nálunk volt olyan idős nő, aki direkt leragasztotta azzal a címszóval, hogy este ez a dolgunk! Na jah... 14 óra meló és h*lye emberek után nagy élvezet az összenyálazott borítékokat feltépkedni. Ugyanis az összes urnából (a mozgóból is) egy halomba kerül minden boríték (vagyis tök mindegy, milyen formációban melyik urnába dobjátok a szavazatokat), aztán kissé ereszd el a hajam módra borítékok feltép, lapok ki, jöhet a válogatás, számolás. Egyszóval boríték kell, mindenkinek oda kell adni a lapokkal együtt (én mindenkinek odaadtam együtt a kezébe) de a szavazatszámlálók munkáját könnyítitek meg azzal, hogy nem rakjátok bele :) Szerintem a titkosságot lehet biztosítani enélkül is, mert beikszeled, összehajtod és bedobod, senki sem látja, mit ikszeltél.

Urnából több van, mert rendszerint akkora méretűek, hogy nem férne el egy darabban több száz vaskos boríték. A fülke használatára is fel kell hívni a szavazók figyelmét, de aki nem akarja használni, azt nem szabad kényszeríteni, ott az asztal is. Gyakorlott helyen az asztalon is van plusz toll :) Nálunk volt egy külön asztal, amin nem csak toll volt, hanem szék is mellette, mert bizony jó néhány két bottal járó idős is jött, akik örültek a lehetőségnek, hogy leülhetnek az asztal mellé megnézni és kitölteni a lapokat. De ez nem szabályszerű, viszont életszerű és választóbarát megoldás.

A névjegyzéket azért írod alá, hogy átvetted a szavazólapot. A nap végén a szavazatoknak és a névjegyzékben lévő aláírások számának meg kell egyezni, plusz a fel nem használat lapokkal együtt a reggel még üresen átvett összes lapok számával meg kell egyezniük. Ez nagyon szigorúan le van szabályozva. A névjegyzékben pedig a szavazókör szavazóképes emberkéinek a neve ABC-sorrendben található. Akkor van gond, ha a rokonság egy körben van, vagy éppen sok a Kovács, Kiss és társai egy szavazókörben, mert esetleg némelyik névből több is található, és akkor pontos cím, születési adatok is kellenek a beazonosításhoz. Dzséjt, nálatok nem lehet olyan nehéz megtalálni a jegyzékben a családot, valahol a végén kell keresni, és úgy sejtem, nem sok hasonló nevű található belőletek :)

A szavazólapot a választók jelenlétében lehet lepecsételni. És valóban csak az érvényes pecsét (annak a szavazókörnek kiadott sorszámú pecsét) és érvényesen egy db x kell. A többi mellékkörülmény.

Nálunk a hivatal ügyel arra, hogy rendben menjen le minden, az összes szavazókörben meglegyen a szükséges hely, berendezés, kellék, és az bizottsági tagok se legyenek h*lyék... bár nálunk őzikeszemű csinos lányokat sem találni, ellenben tudjuk, mit csinálunk és miért :P

És amiért nem volt hiábavaló ennek a litániának a beírása: gondolom, a héten mindenki megkapja az európai parlamenti képviselők választásáról szóló következő levelet, tehát május végén folyt. köv. :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, nálatok nem lehet olyan nehéz megtalálni a jegyzékben a családot, valahol a végén kell keresni, és úgy sejtem, nem sok hasonló nevű található belőletek :)

Hiszed vagy sem, de hatan vagyunk Valyonok a városban. Oké, ez nem nyüzsgés, mint egy Kovács vagy Kis esetében, de nevünk ritkasága miatt kellemes meglepetésként ért minket anno, amikor kiderült, hogy van egy másik Valyon-család is Veszprémben. És a slusszpoén, akárcsak anyámat és a húgomat, az ottani anyukát is Katalinnak hívják. :) Hogy rokonaink-e, azt nem tudjuk, de tartjuk valószínűnek, hogy szegről-végről van rokoni kapcsolat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És amiért nem volt hiábavaló ennek a litániának a beírása: gondolom, a héten mindenki megkapja az európai parlamenti képviselők választásáról szóló következő levelet, tehát május végén folyt. köv. :D

 

Meg, de mi fán terem az az EP választás? Mert engem nagyon nem izgat de ha van rá nyomós ok hogy szavazzak megint akkor meggondolom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiszed vagy sem, de hatan vagyunk Valyonok a városban. Oké, ez nem nyüzsgés, mint egy Kovács vagy Kis esetében, de nevünk ritkasága miatt kellemes meglepetésként ért minket anno, amikor kiderült, hogy van egy másik Valyon-család is Veszprémben. És a slusszpoén, akárcsak anyámat és a húgomat, az ottani anyukát is Katalinnak hívják. :) Hogy rokonaink-e, azt nem tudjuk, de tartjuk valószínűnek, hogy szegről-végről van rokoni kapcsolat.

Elhiszem. Ahol én lakom, sokkal kisebb város, inkább pici városka, mégis van névrokonunk, pedig nekünk sincs annyira átlagos nevünk :)

A névjegyzék csak az adott szavazókörbe tartozók neveit tartalmazza. Jellemzően az egymás melletti utcák, területek lakói tartoznak egy szavazókörbe, egy-egy kb. 700-800 személyt tartalmaz. Szóval ha nem laknak a közeletekben, akkor csak a családod szerepel ezen a néven benne :)

 

Meg, de mi fán terem az az EP választás? Mert engem nagyon nem izgat de ha van rá nyomós ok hogy szavazzak megint akkor meggondolom :)

Az EP-választás gyakorlatilag ugyanaz, ami most vasárnap volt, csak éppen Uniós szintű. Az EU Parlamentjének képviselőit közvetlenül az állampolgárok választják meg 5 évente. Viszont ez esetben csak listás szavazás van: az induló pártok kiállítanak egy képviselőcsoportból álló listát, amelyre szavazni lehet. Azt nem tudom, hogy végül hogyan és milyen arányban jönnek össze a képviselők a listákról a szavazatok alapján. Mo-nak 21 képviselője lesz az EP-ben, őket választjuk meg májusban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde, szép meló lehetett benne lenni a választási bizottságban. :) Nem volt semmi fennakadás, izgalom, érdekesség Nálatok?

Igen, az volt :) Semmi extra nem fordult elő.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP-választás gyakorlatilag ugyanaz, ami most vasárnap volt, csak éppen Uniós szintű. Az EU Parlamentjének képviselőit közvetlenül az állampolgárok választják meg 5 évente. Viszont ez esetben csak listás szavazás van: az induló pártok kiállítanak egy képviselőcsoportból álló listát, amelyre szavazni lehet. Azt nem tudom, hogy végül hogyan és milyen arányban jönnek össze a képviselők a listákról a szavazatok alapján. Mo-nak 21 képviselője lesz az EP-ben, őket választjuk meg májusban.

 

Értem, köszi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De érdekes! A 70-es évek végén homokos strandja volt New Yorknak a WTC ikertornyok árnyékában...kicsit szürrreális :shocked::)

 

A Lower Manhattan-ben található, Battery Park City északi része, amikor még nem volt beépítve. Manapság részben parkosított terület, de a nagy részét már elfoglalta a betondzsungel. Egyébként jobbra a háttérben (a víz fölött) homályosan látsszanak a Staten Island-re átvezető Verrazano Bridge pilonjai. Amúgy nagyon érdekes kép, köszi, hogy megosztottad. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.