Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én csak annyit tennék hozzá, hogy szinte mindenki tudja rólam, hogy hitét gyakorló keresztyén vagyok. Egész pontosan evangélikus. És igen, vannak dolgok, amikkel abszolút egyetértek veled Zééé... de a stílust, amit meglehetősen gyakran képviselsz, azzal már nem.

 

Jézus követése, az Istenfélelem, a Biblia útmutatásában való hit egyszerűen nem ilyen. Valójában nem ilyen! Isten a szeretet Istene, hogyan is lehet akkor nekünk, akik magunkat keresztyéneknek valljuk, ennyire szeretetlen és másokat alázó megnyilatkozásaink? És ez nem azt jelenti, hogy akkor a "szeressük egymást gyerekek" jegyében dugjuk a homokba a fejünket és bólogassunk mindenre. Frászt! De ha a szeretet nincsen meg bennünk, akkor mit sem ér az egész... és ne merjük magunkat keresztyéneknek nevezni!

 

Nézd, én pedig azt nem értem, hogy miként vonod le a megnyilvánulásaimból a szeretetlenséget? Pontosan én szoktam ide beírni, hogy milyen fontos a másik véleményének a meghallgatása és a vélemények sokszínüségének több oldalról történő megvizsgálása. Pontosan én szoktam hangot adni neki, hogy a mindennapi törődést a való életben is meg kell élnünk, hogy általánosságban és minden embertársunkra ki tudjuk terjeszteni azokat az elveket, amikre egyébként oly nagyon büszkék vagyunk. A szeretet nem a szavak, hanem a tettek szintjén nyilvánul meg. Ahogy a világban kiterjeszkedsz, ahogy éled a társadalmi életedet, ahogy metakommunikálsz az embertársaiddal és teszed azt élő interaktusban, ott tudod kifejezni, hogy mekkora benned a szeretet. Nagyon szép dolog, hogy a fórumon mindenki ügyel a szavakra, csak ez nem tükrözi vissza sem a tettet, sem a gondolatokat. Ki tudja, hogy egyébként mennyire rugsz bele a valóságban az embertársaidba, mennyire fordulsz el a problémáiktól, mert engem az érdekel, hogy mennyire állsz meg a társadalomban, nem pedig az, hogy egy netes közösségben miként adod el magadat. A másik része a dolognak, hogy amiket írsz az nagyon szép, azzal maximálisan tudok azonosulni, csak nem írom le, mert élő szeretetet akarok gyakorolni. Szerintem ne törj pálcát felettem és ne állapítsd meg a szeretetlenségemet, mert balga az, aki félmondatokból alkot egészet. Ahogy magadat feljogosítod az "ember vagyok, elbotlom és hibázom" elv gyakorlati megvalósítására, úgy mástól is fogadd el ugyanezt! A saját gyengeségünk ismeretében is vigyázva kell oktatnunk a másikat, hiszen értenünk és éreznünk kell, hogy miként magunk, úgy a másik fél is hibázhat. Én pedig sokszor azt érzem ezen a fórumon, hogy valóságtól elrugaszkodott és mások felett előszeretettel ítélkező sakálok közössége. Mert nem csak az lehet ítélet, ha valakit lepicsázunk...de nem ám!!! Az is ítélet, ha önmagunkat megvezetve vagy megvezettetve, mély egyetértésünkben bólogatunk elsőre veszélytelennek tűnő jelenségek felett. Nagy az összeborulás, ha a kifejezés szabadságáról van szó (például szexuális önkifejezés), ha védeni kell az individum problémáit és ha sok embernek koszos a keze, akkor itt a "vezéregerek" összeállnak és mindjárt megtörténik a jelenség finomkodó piedesztálra emelése. Az olyan szép, amikor az egerek rázzák egymás kezét, hogy sajtot lopni az valójában nagyon helyes, hiszen éhes az egér, de ha a macska eszi meg az egeret, akkor annak a stílusa otromba és durva. Ez a képmutatás és ez az álságos magatartás, ami viszont a lehető legtávolabb áll a Krisztusi tanoktól.

 

Nagy probléma, hogy nem ismerjük egymást személyesen, illetve részemről nem nagy probléma, mert nem vagyok képmutató, így pontosan le tudom mérni magamat is, a saját kicsinyességemet is, meg a másik sunyi magatartását is. Nekem is koszos a körmöm, csak nem ájtatoskodom és ez nagy különbség. Amit leírtál, az szép dolog és annyira jellemez téged, amennyire engem meghatároz, hogy ha valakit lepicsázok.....semennyire. Lehet, hogy a következő pillanatban te is káromkodsz egyet a valóságban és az is lehet, hogy én pedig a következő pillanatban valami nagy jót cselekszem. A kettőnk között annyi különbség van, hogy én igyekszem nem ájtatoskodni a neten, mert nagyon is tudom, hogy reggel kócos a hajam.

 

Egyébként én is evangélikus vagyok, illetve ez csak egy szó, ezért azt mondom, hogy olyan ember szeretnék lenni, aki az evangélium tanítása szerint éli meg a hétköznapjait és akinek a gondolatait is az evangélium tölti ki. Magamat harcos keresztényként szeretném meghatározni, ezért én a valóságban is erőteljes kritikát gyakorlok és ez fokozottan igaz a saját személyiségem megítélésére is.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szerk.: Csak hogy egy élő példával is szemléltessem a közösség ájtatos magatartását, az egerek sajtlopás felett szemethúnyó magatartását. Az van, hogy én nem picsázhatok le senkit, mert az bunkó és otromba magatartás. Szeretetlen, ahogy DarthRiddic írta. Ugyanakkor évek óta minden különösebb lelkiismeretfurdalás nélkül hülyézitek és szidjátok azokat, akik nem szeretik a prequel részeket. Egész lexikont össze tudnék írni, miként és hányféleképpen írtátok le azokat a rajongókat, akik nem szeretik Jar Jart, vagy akik felhívták az Prequel és az OT részek különbözőségére a figyelmet. Olyan SZERETETLEN megnyilvánulásaitok vannak és voltak ezen embertársaitok felé, hogy én szégyellem, hogy rajongótársaimban ennyi a gyűlölet. Nem emelek ki senkit, de akkora az összeborulásotok, ha mást kell szidni, akinek a véleménye a tietektől eltérő, hogy az undorító. Csak az ilyen össznépi hülyézések felett nagy a közös félrenézés. Undorító ájtatoskodás tehát a másikat leszólni, miközben ti magatok ezer és ezeregyszer sértettétek már meg azokat, akiknek a véleménye eltérő, akik nem szeretik a TCW-t, vagy akik leírják a Star Wars Saga egyes elemeit. Kérem én pedig ezzel az ájtatos, szeretethírdető, de az ellentétes véleményen lévő rajongótársainkat minden további nélkül lehülyéző megnyilvánulásokkal nem tudok azonosulni. Mindenki nézzen magába, akinek az én nyilt és őszinte stílusom nem tetszik, de amúgy helyből hülyézi azokat, akiknek nem tetszenek a prequel vagy a TCW részek. Hányszor, de hányszor tettetek otromba, durva és sértő megjegyzéseket azokra, akik kritizálni merték a prequelt? Még saját topikot is nyitottatok a kritikák kielemzésének, ahol csak úgy repkednek az ítéletek. Ez a kritikus egy hülye, ez a kritikus egy gyökér, ez a kritikus egy barom és finom voltam! Durván, otrombán és arrogáns módon nézitek le azokat, akik nektek nem tetsző dolgokat írnak. Durva és otromba szavakkal illetitek ezeket az embereket és pálcát törtök felettük, minden további nélkül szidjátok az eltérő véleményen lévő SW rajongókat. De az rögtön szemet szúr, ha Zééé lepicsáz egy ismeretlen nőt, az már maga a bunkóskodás és szeretetlenség. Én meg azt mondom, hogy az ájtatos embert utálom! És most mindenki szépen írja össze, hányszor és hányféle képpen szidta azokat a rajongótársait, akik nem szeretik a prequel részeket vagy a TCW-t és ha csak egyszer is leírta akárhol, hogy az ilyen rajongó hülye, ostoba, barom és/vagy ez a kritikus egy f@sz stb. az egy pillanatra szégyelje már el magát, hogy ájtatoskodni mert az én stílusomon.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szerk.: Csak hogy egy élő példával is szemléltessem a közösség ájtatos magatartását, az egerek sajtlopás felett szemethúnyó magatartását. Az van, hogy én nem picsázhatok le senkit, mert az bunkó és otromba magatartás. Szeretetlen, ahogy DarthRiddic írta. Ugyanakkor évek óta minden különösebb lelkiismeretfurdalás nélkül hülyézitek és szidjátok azokat, akik nem szeretik a prequel részeket. Egész lexikont össze tudnék írni, miként és hányféleképpen írtátok le azokat a rajongókat, akik nem szeretik Jar Jart, vagy akik felhívták az Prequel és az OT részek különbözőségére a figyelmet. Olyan SZERETETLEN megnyilvánulásaitok vannak és voltak ezen embertársaitok felé, hogy én szégyellem, hogy rajongótársaimban ennyi a gyűlölet.

Ekkora képmutatást öcsém. :D Akkor bizony szégyellheted magad, mert Te is benne vagy (vagy legalább is voltál) abban a körben, akik kritizálták a kritikusokat a prequel szidás vagy a TCW szidása miatt. A szeneslapát meg egyebek ugyebár. Elég ha csak Quarron és társaira célzok ugye? Ennél nagyobb öngólt nem is lőhettél volna, hogy ezzel álltál elő. Igen hülyézzük, aki hülye és megalapozatlanul fikázik. De most, hogy hirtelenjében ilyen fennkölt és humánus, rajongó társaidat a végletekig tisztelő ember lettél, ez biztos zavar téged. Vagy csak azért zavar, mert kritizáltak? Hogy is van ez? Arra gondolni se merek, hogy kétszínűsködsz itt a fórumon. Állításod szerint nem érdekel miket írnak itt rólad. Ahhoz képest elég jól elpörögsz ezen már napok óta, és egyre inkább támadva a "szent kört". Ami nem is létezik, csak a Te hagymázas képzelgéseidben. A szabályzatban 2005 óta benne van, hogy az agyatlan fikázásnak itt helye nincs. Akkor most mi a probléma? Egyéni sértettségből ne kezdjünk el troll módjára rombolni, mert abból semmi jó nem fog kisülni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben azért van valami :para::oops:

Igen, van igazság abban, amit ír. Csak az a probléma, amit Ody leírt: olyasmit illet nemtetszéssel, aminek résztvevője volt (nekem is egyből a szeneslapát ugrott be - ha nagyon ki akarnám fordítani a dolgot, akkor ő ugye nem szidta, hanem egyenesen a halálát kívánta a kritizálóknak). És olyasmit vár el, aminek ő sem felel meg. Az igazság, a jó meglátás, az őszinteség, stb. ezek szép dolgok, csak nem mindegy, ki és hogyan mondja. Nálam is hülyén venné ki magát a dolog, ha elkezdeném szidni a katonaságot, vagy ítéletet mondanék a figuragyűjtők felett, vagy ha már csak egy olyan kiszólásom lenne, hogy szégyellje magát az, aki gúnyos hangnemben formál akármiről véleményt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ekkora képmutatást öcsém. :D Akkor bizony szégyellheted magad, mert Te is benne vagy (vagy legalább is voltál) abban a körben, akik kritizálták a kritikusokat a prequel szidás vagy a TCW szidása miatt. A szeneslapát meg egyebek ugyebár. Elég ha csak Quarron és társaira célzok ugye? Ennél nagyobb öngólt nem is lőhettél volna, hogy ezzel álltál elő. Igen hülyézzük, aki hülye és megalapozatlanul fikázik. De most, hogy hirtelenjében ilyen fennkölt és humánus, rajongó társaidat a végletekig tisztelő ember lettél, ez biztos zavar téged. Vagy csak azért zavar, mert kritizáltak? Hogy is van ez? Arra gondolni se merek, hogy kétszínűsködsz itt a fórumon. Állításod szerint nem érdekel miket írnak itt rólad. Ahhoz képest elég jól elpörögsz ezen már napok óta, és egyre inkább támadva a "szent kört". Ami nem is létezik, csak a Te hagymázas képzelgéseidben. A szabályzatban 2005 óta benne van, hogy az agyatlan fikázásnak itt helye nincs. Akkor most mi a probléma? Egyéni sértettségből ne kezdjünk el troll módjára rombolni, mert abból semmi jó nem fog kisülni.

 

:clap: :clap: :clap:

 

 

Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ekkora képmutatást öcsém. :D Akkor bizony szégyellheted magad, mert Te is benne vagy (vagy legalább is voltál) abban a körben, akik kritizálták a kritikusokat a prequel szidás vagy a TCW szidása miatt. A szeneslapát meg egyebek ugyebár. Elég ha csak Quarron és társaira célzok ugye? Ennél nagyobb öngólt nem is lőhettél volna, hogy ezzel álltál elő. Igen hülyézzük, aki hülye és megalapozatlanul fikázik. De most, hogy hirtelenjében ilyen fennkölt és humánus, rajongó társaidat a végletekig tisztelő ember lettél, ez biztos zavar téged. Vagy csak azért zavar, mert kritizáltak? Hogy is van ez? Arra gondolni se merek, hogy kétszínűsködsz itt a fórumon. Állításod szerint nem érdekel miket írnak itt rólad. Ahhoz képest elég jól elpörögsz ezen már napok óta, és egyre inkább támadva a "szent kört". Ami nem is létezik, csak a Te hagymázas képzelgéseidben. A szabályzatban 2005 óta benne van, hogy az agyatlan fikázásnak itt helye nincs. Akkor most mi a probléma? Egyéni sértettségből ne kezdjünk el troll módjára rombolni, mert abból semmi jó nem fog kisülni.

Elég szomorú, ha nem értettétek meg a dolgot! Nem rólam szól, hanem rólatok! Én vagyok, amilyen vagyok, írok amit írok, de ha olyan emel kifogást, aki ugyan azt csinálja, az meglehetősen undorító dolog. Most fáj az igazság? Zééé bácsi stílusa ejnye-bejnye, de azért összeállhatunk hülyézni másokat, akkor nincs intelem és ájtatos szentbeszéd. Így értettem! Azért az is tény, hogy én hülyézem itt legkevésbé a prequel fikázókat, szerintem ezt a megállapítást bőven le lehet vonni, de nem is ez a lényeg, mert én is tettem már rájuk megjegyzést és én is azt gondolom, gondoltam, hogy néhány kritikus, rajongó stb. seggfej, de ha már ti közösségi szinten kovácsoltatok normát a prequelfikázók hülyézéséből és azt minden lelkiismeret furdalás nélkül teszitek, akkor tessék a saját dolgaitokon is megbotránkozni. Előszeretettel ugrotok neki bárkinek, akivel nem értetek egyet, de másodpercek alatt rázzátok le ugyanezt a negatív intelligenciára utaló bélyeget, ha magatokról van szó. Még sosem olvastam itt olyat, hogy a moderátorok vagy az ájtatos szentbeszédű fórumtársak azért szóltak volna; mert gyűlölettel telve és prekoncepciókkal felhalmozva rohantok ki egy kritikus, egy kritika és/vagy egy rajongó ellen. Még sosem volt olyan, hogy Darth Riddick szentbeszédet tartott volna a TI szeretetlenségetek miatt, mert 9 éve sértegetitek a másként gondolkodó rajongókat. Ebbe én is bele tartozom, nincs itt semmi öngól, csak éppen a közösség ezt normaként elfogadta. Álságos és képmutató módon néztek félre, hogy évek óta közreműködtök emberek és csoportok hülyézésében, de bajotok van az én szókimondással. Ennyi önkritikát gyakoroljatok már! Már az képmutatás, hogy erre a válaszotok....ZÉÉÉ ÖNGÓLT RUGOTT! Nem! Erre az a válasz, hogy kibszottul képmutatóak vagytok és fülig retkesek és ocsmány módon ugrotok neki másnak, de ha rólatok van szó, kegyesen néztek félre. 9 éve vagyok itt, folyton kapom a sarat olyan emberektől, akik szinte hallelújáznak, ha mást lehet és kell szidni ösznépi dzsemboriban! Szeretném egyszer megélni, hogy valaki a szeretetlenségről tart kiselőadást azoknak a fórumtársaknak is, akik oly nagyon szeretik hülyézni a prequel utólókat. Mondom, ezt én is megtettem már, de én kapom is a kritikát folyamatosan!

 

Tehát, ha valakit lepcsázok ismeretlenül, tőlem jöhet az intelem, működhet a moderátor....no problemo. De ha ez a moderátor nem írja be 9 éve az erkölcsi aggályait a többség össznépi hülyézései miatt, akkor egyrészt bekaphatja (ez a stílusom!) másrészt akik az ilyen össznépi hülyézésben vezéregerek, azok se írják már be, hogy ilyen - olyan lehet az intelligenciám. Szerintem a másik rajongó ismeretlenül történű lehülyézése éppen olyan bunkó dolog, mint amikor én pcsázok le valakit ismeretlenül. Tehát vagy mindenkinek szóljunk, vagy mindenkinél legyen intelem és szakítsuk meg a körbeseggnyalás intézményét, ami ezen a fórumon nagyon működik, vagy ne szóljunk senkinek! Mert én azt utálom, hogy rendszeresen olyan emberek ugranak nekem, akik hajdenagyon szeretik aktiválni a szeretetlenségüket, ha valaki a TCW/prequel ellen mer szólni, csak ők sosem kapnak szentbeszédet a moderátoroktól E/sokadik személyben.

 

szerk.: "...ő ugye nem szidta, hanem egyenesen a halálát kívánta a kritizálóknak"

 

Dzséjt, ez megint túlzó volt! Soha nem kívántam senki halálát, de ha azt írtam, hogy nyakonvágnám a szeneslapáttal (mert mindig ezt írtam) és abból te egy olyan érzelmi töltetet vezetsz le, hogy dögöljön meg az illető, az nem szép dolog. Olyat mondani, hogy a másik rajongótársad valakinek is a halálát kívánta, azért nagyon durva és otromba dolog. Térj már észhez te is az ilyen kifejezésekkel. Mi az, hogy én bárkinek is a halálát kívántam? Hogy jössz ahhoz, hogy ilyet feltételezz rólam? Kérlek, ezt ne csináld, mert erre viszont ugrok. Minden erkölcsi aggály nélkül cimkézed a másik embert és észre sem veszed. Botránkozzál már meg magadon is kérlek, ha nem bírod ki, hogy nekem ugorj....vagy másnak.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem innentől teljesen felesleges bármit is leírni a témában, mert nem jut el az illetőhöz.

Jobb is, ha te nem osztod az erkölcsi tanulságot, mert neked például nyakig sáros a cumókod! És vannak itt még egy páran, akik nem kaptak erkölcsi tanmesét, moderációval fenyegetőzést, pedig nem kicsit képmutatók és mocskolódók. Lehet rólam lecuppanni, ennyi a lényeg!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég szomorú, ha nem értettétek meg a dolgot! Nem rólam szól, hanem rólatok! Én vagyok, amilyen vagyok, írok amit írok, de ha olyan emel kifogást, aki ugyan azt csinálja, az meglehetősen undorító dolog. Most fáj az igazság? Zééé bácsi stílusa ejnye-bejnye, de azért összeállhatunk hülyézni másokat, akkor nincs intelem és ájtatos szentbeszéd. Így értettem! Azért az is tény, hogy én hülyézem itt legkevésbé a prequel fikázókat, szerintem ezt a megállapítást bőven le lehet vonni, de nem is ez a lényeg, mert én is tettem már rájuk megjegyzést és én is azt gondolom, gondoltam, hogy néhány kritikus, rajongó stb. seggfej, de ha már ti közösségi szinten kovácsoltatok normát a prequelfikázók hülyézéséből és azt minden lelkiismeret furdalás nélkül teszitek, akkor tessék a saját dolgaitokon is megbotránkozni. Előszeretettel ugrotok neki bárkinek, akivel nem értetek egyet, de másodpercek alatt rázzátok le ugyanezt a negatív intelligenciára utaló bélyeget, ha magatokról van szó. Még sosem olvastam itt olyat, hogy a moderátorok vagy az ájtatos szentbeszédű fórumtársak azért szóltak volna; mert gyűlölettel telve és prekoncepciókkal felhalmozva rohantok ki egy kritikus, egy kritika és/vagy egy rajongó ellen. Még sosem volt olyan, hogy Darth Riddick szentbeszédet tartott volna a TI szeretetlenségetek miatt, mert 9 éve sértegetitek a másként gondolkodó rajongókat. Ebbe én is bele tartozom, nincs itt semmi öngól, csak éppen a közösség ezt normaként elfogadta. Álságos és képmutató módon néztek félre, hogy évek óta közreműködtök emberek és csoportok hülyézésében, de bajotok van az én szókimondással. Ennyi önkritikát gyakoroljatok már! Már az képmutatás, hogy erre a válaszotok....ZÉÉÉ ÖNGÓLT RUGOTT! Nem! Erre az a válasz, hogy kibszottul képmutatóak vagytok és fülig retkesek és ocsmány módon ugrotok neki másnak, de ha rólatok van szó, kegyesen néztek félre. 9 éve vagyok itt, folyton kapom a sarat olyan emberektől, akik szinte hallelújáznak, ha mást lehet és kell szidni ösznépi dzsemboriban! Szeretném egyszer megélni, hogy valaki a szeretetlenségről tart kiselőadást azoknak a fórumtársaknak is, akik oly nagyon szeretik hülyézni a prequel utólókat. Mondom, ezt én is megtettem már, de én kapom is a kritikát folyamatosan!

 

Egyszerűen ez már gyomorforgató hallod. :D Te volt a legnagyobb s*ggnyaló itt pedig senki nem kért rá. Ajnároztál engem is meg a fórumot is, mekkora király hely, a neten ez a legjobb, stb. De akkor úgy tűnik mégse így van? Akkor inkább egy darab sz*r az egész az emberek meg erkölcsi hulladékok, mocskos szemetek mert téged folyton kritizálnak. :clap: Ami persze alapból nem is igaz, de hagyjuk. Nem tudom mi bajod van, de talán kicsit neked is magadba kellene szállni szerintem. Egyébként mi ez a ködösítés, meg célozgatás? Ha akkora arc vagy írd meg konkrétan kire gondolsz, mik a problémák, ne maszatolj. Végül pedig még mindig áll az, hogy ha annyira rossz itt, akkor nem kell idejárni. Így legalább megkíméled magad a sok erkölcsi hulladék társaságától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rólam sok dolgot el lehet mondani, csak azt nem, hogy seggnyaló lennék. A fórum nagyszerű, a legjobb SW témájú hazai hely a neten. Ahol tudom, reklámozom és fogom is. Mi ezzel a baj? Ugyanakkor tele van olyan emberekkel, akik kicsinyesek, másokat folyton cimkéznek, utálják az ellentétes véleményen lévőket, kifigurázzák, hülyézik de csak az én stílusomon akadnak fenn, csak én kapom folyton a hidegzuhanyt. Leírtam, hogy kikről beszélek. Te is hülyézed az embereket, de mivel rám nem szoktál szólni, így béke van. Sokan vannak, akik előszeretettel cimkézi a másikat, provokálnak, gonoszkodnak és utálják azokat a rajongókat, akik megjegyzést tesznek a TCW/prequel részekre. Nagyjából az egész közösségre igaz, hogy minősíthetelenül szokott hülyézni másokat, de tessék, megnevezem őket.....MINDENKI! Ebbe én is benne voltam, de az a vicces, hogy én a legkevésbé. Az utóbbi évek arról szóltak, hogy össznépi hülyézés ment, szeretetlen magatartás azon rajongók irányába, akik másként gondolkodnak. Vannak vezérszónokok, akik előszeretettel cimkéznek. Otromba és undorító módon kötnek bele másokba és/vagy tiporják le azokat (és teszik ismeretlenül), akik hülyeséget szólnak az imádott prequel részekről. Ha valaki a neten valami olyat ír, ami nem tetszik a közösségnek, jön egy vezérbolha, beszúrja a fórumba és 4-5 vezérszónok rögtön felcimkézi az illetőt. Ismeretlenül!

De akkor nincs moderáció, nincs hegyibeszéd a szeretetlenségről, csak ha rólam van szó, ha az én őszintén otromba és nyílt stílusom talál be, akkor jön Donat fenyegetőzni, akkor van Dzséjt részéről negatív intelligencia. Én meg azt mondom, hogy az is éppen olyan negatív intelligenciára vall, hogy ha valaki csak azért nézi hülyének a másik rajongót, mert az éppne utálja a prequelt. Sokszor még kifejtés sincsen, hiszen szerencsétlen alany csak annyit ír be a net eldugott szegletében, hogy; ejj ez a Lucas a prequellel de meggyalázta a Star Wars. És máris jönnek a fórumos vezéregerek és felcimkézik ezt a teljesen ismeretlen rajongót és a búsba kívánják. És ilyenkor hiába várok rá, hogy Darth Riddick előadja a szeretetről szóló egyébként egyértelműen ájtatos mondókáját, mert ilyenkor néma csend van. Hiába várjuk Donátot, hogy fegyelemre intsen, hogy hülyézni nem szabad a másikat, mert E/többes személyeknek ez nem tetszik, ilyenkor várhatjuk, hogy Dzséjt beírja; azért az is negatív intelligenciára vall, hogy valakit csak azért ítélünk el, mert nem szereti a prequelt. Ezek nem történnek meg, mert konszenzus van, félrenézés van.

 

Nem mondtam, hogy rossz itt, sok dolgot én is megosztottam már, csak arról van szó, hogy van egy mag, akik körbenyalják egymást, bevédik és szent tehenet csinálnak a másik fikázásából, elegánsan félrenéznek a saját gonoszkodásuk, a másik folyamatos cimkézése felett, miközben velem szemben erkölcsi hősöknek adják el magukat.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobb is, ha te nem osztod az erkölcsi tanulságot, mert neked például nyakig sáros a cumókod! És vannak itt még egy páran, akik nem kaptak erkölcsi tanmesét, moderációval fenyegetőzést, pedig nem kicsit képmutatók és mocskolódók. Lehet rólam lecuppanni, ennyi a lényeg!

 

 

Innentől ignorálva vagy koma. Elérted Flóribá szintjét. Az a szomorú hogy fel sem fogod miért vagy bírálva. Bye-bye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rólam sok dolgot el lehet mondani, csak azt nem, hogy seggnyaló lennék. A fórum nagyszerű, a legjobb SW témájú hazai hely a neten. Ahol tudom, reklámozom és fogom is. Mi ezzel a baj?

Ugyanakkor tele van olyan emberekkel, akik kicsinyesek, másokat folyton cimkéznek, utálják az ellentétes véleményen lévőket, kifigurázzák, hülyézik de csak az én stílusomon akadnak fenn, csak én kapom folyton a hidegzuhanyt. Leírtam, hogy kikről beszélek.

 

Ez a kettő szerintem kizárja a másikat. Hogy lehet egy hely a legjobb bármiben is ha ilyen a hangnem és az embertömeg aki alkotja? :hmm:

 

Te is hülyézed az embereket, de mivel rám nem szoktál szólni, így béke van.

 

Szóval én még az "elmegy" kategóriába tartozok, mert rád nem szoktam szólni. Ez a fokmérő? :) Ki szól rád rosszat?

 

Sokan vannak, akik előszeretettel cimkézi a másikat, provokálnak, gonoszkodnak és utálják azokat a rajongókat, akik megjegyzést tesznek a TCW/prequel részekre. Nagyjából az egész közösségre igaz, hogy minősíthetelenül szokott hülyézni másokat, de tessék, megnevezem őket.....MINDENKI! Ebbe én is benne voltam, de az a vicces, hogy én a legkevésbé.

 

Aki csak kicsit sz*ros, az is büdös... Szerintem veled az a baja a többieknek, hogy sokszor tudálékosnak hat a stílusod. Szerintem pont azt nem szeretik benned amit Te kifogásolsz bennük. Ráadásul elég sokszor vagy túlzottan negatív. Ehhez még hozzá tehetjük, hogy sokszor világnézeti problémák is előjönnek. Ebből viszont nem azt kellene leszűrni, hogy mindenki alattomos, hanem pl. azt, hogy nem a megfelelő közegben mozogsz. Én ha bemegyek valahova, és 10 emberből 8 -cal nem értem meg magam, rövid úton lelépek. Süthetsz ránk bélyegeket ha ettől neked jobb, de ez a problémát/problémádat nem fogja megoldani. Sőt! Ha igazán meg akarod utáltatni magad akkor igazán jó úton jársz felé.

 

Az utóbbi évek arról szóltak, hogy össznépi hülyézés ment, szeretetlen magatartás azon rajongók irányába, akik másként gondolkodnak. Vannak vezérszónokok, akik előszeretettel cimkéznek. Otromba és undorító módon kötnek bele másokba és/vagy tiporják le azokat (és teszik ismeretlenül), akik hülyeséget szólnak az imádott prequel részekről. Ha valaki a neten valami olyat ír, ami nem tetszik a közösségnek, jön egy vezérbolha, beszúrja a fórumba és 4-5 vezérszónok rögtön felcimkézi az illetőt. Ismeretlenül!

 

Komolyan mondom nem értem, hogy miért teszed a hülyét. Te is nagyon jól tudod, hogy az ide becitált prequel fikázások nagy része erőltetett, és a valóságot sokszor teljesen nélkülöző alapokon áll. Létrejöttük csupán feltűnési mánia eredménye, vagy csupán az, hogy beálljon egy divatosnak vélt trendbe. Most ezt miért is illessem szép szavakkal? Babusgassam a hülyeséget? Te ezt tennéd? Szerinted ezek a kritikusok minek nézik azokat akiknek a prequel tetszik? Egyetemi docenseknek? Megsúgom, hogy nagyobb mocskolódásnak és lenézésnek vagyunk kitéve mint ők vica-versa. Persze lehet itt az erkölcs bajnokaként osztani az észt, miként kellene beszélni ezen emberekről, de szerintem nem kellene... Főleg annak fénylében, hogy ez az egész cirkusz csak arról szól, hogy bele tudj rúgni azokba akik téged most igaztalanul és alaptalanul megtámadtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondtam, hogy rossz itt, sok dolgot én is megosztottam már, csak arról van szó, hogy van egy mag, akik körbenyalják egymást, bevédik és szent tehenet csinálnak a másik fikázásából, elegánsan félrenéznek a saját gonoszkodásuk, a másik folyamatos címkézése felett, miközben velem szemben erkölcsi hősöknek adják el magukat.

Van egy mag amibe bárki beletartozhat ha eljön egy talira, vagy csak egyszerűen bele akar tartozni. Nincs itt misztikum. A többség nem is akar megismerni minket jobban, ami nem baj, hisz ez egy fórum és nem klubdélután, de akkor ne magozzunk már úgy, mintha ez valami szekta lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig nem érted az alapkonfliktus lényegét! Engem azért utálnak, amit maguk is csinálnak! Frenkie stílusa néha egy 5 éves szintjén mozog, de ignorál engem. Dzséjt mindenkit szid és cimkéz, aki neki nem tetszik, mindenkivel hajlandó gonoszkodni, de én vagyok a negatív érzelmi intelligencia. Te is kimagyarázod, hogy miért utálod az ellentétes véleményen lévőket, de én nem magyarázhatom ki, hogy mit mire és miért mondtam. Mindenki előadja magát, ha engem kell kritizálni, de a saját és rendszeres kicsinyességeiteken nagyvonalúan léptek át. Miért baj az én negatív hozzáállásom, ha ti pedig mást ugyan ilyen vehemenciával írtok le? Miért negatív inteligencia, ha egy hülye cikket kommentálok, ha ti is azt teszitek azon ismeretlen emberekkel, akik nektek nem tetsző dolgokat írnak. Nem értem a kettős mércét? A világnézeti dolog meg mindenkinek ott virít a hozzászólásaiban! Itt lentebb szinte konszenzus alakult ki, hogy pornózni az nem bűn hanem az egyén döntési szabaddsága. Összeált pár okos, és máris az nem világnézet, hanem tény. De ha én írom be az ellenkezőjét, akkor az világnézet is különben is, ne itt hirdessem. Komolyan mondom, ez a kettős mérce undorító. Az én világnézetem ellentétes a többség nézeteivel, de attól még a többség világnézete ugyan úgy és napi szinten képvisleteti magát. Szidni a Disneyt ugyan olyan világnézeti megállapítás, mint 25x beírni, hogy ez szuper lesz! Az egyik túlzóan negatív, a másik nyálasan pozitív. Csak én egyből megkapom, hogy behozom a világnézetemet, miközben a másik minden mondatában ott virít a saját világnézete. Az igazság az, hogy tőlem paraszt dolog volt, hogy ismeretlenül lepicsáztam egy nőt...tőletek meg 9 éve paraszt dolog, hogy hülyézitek és cimkézitek az ellentétes véleményen lévőket. Tőlem világnézeti dolog, hogy nem szeretem a Disneyt, tőletek meg világnézeti dolog, hogy imádjátok. Tőlem világnéztei dolog, hogy nem szeretem a prostitúciót, tőletek meg világnézeti dolog, hogy elegánsan elvagytok a prostitúció és a pornó erkölcsi fertőlye mellett. Csak amikor ez a két vélemény ütközik, akkor hirtelen a ti állításaitok már nem cimkézés, hülyézés, szidás, negativ érzelmi intelligencia, hanem az olyan természetes dolog, hiszen az a hibás, aki másként értékeli a prequelt, a TCWt, a pornót és vagy a politikát. Ezt hívják álságos magatartásnak és ugye engem az zavar, hogy ilyenkor nincs Donát, nincs ignorálás, nincs előadás az erkölcsökről.

 

Azt is tudom, hogy a prequel fikózók többsége nincs képben, csak könyörgöm, ha szidjátok a prequel fikózókat, ne akadjatok már fenn az én stílusomon. Ne legyünk már ennyire képmutatóak, mert összeírom, hányféleképpen szidtátok a másként gondolkodó rajongókat. Ha valaki alkoholista, ne tegyen megjegyzést a drogosra! Ha valaki élből utálja az ellentétes véleményen lévőket és egy mondatból szűr le véleményt, ne akadjon már fenn a másik félmondatos megjegyzésein.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te nem érted meg azt, hogy van benned valami ami miatt utálnak. Ezt fejtsd meg aztán megleled a békédet is.

Mert felhívom a figyelmet a saját kicsinyességükre és az szar dolog, hogy valaki ilyen nyiltan leírja, hogy más is hülye. Én meg azt üzenem, hogy a másik fejtse meg, hogy mi zavarja a személyemben és akkor rájön, hogy mi a saját erkölcsi defektje. Én azért zavarok sokakat, mert robbantom a dolgokat, zavarom az álló vizet, amiben mindenki fostoskodva hempereg.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég szomorú, ha nem értettétek meg a dolgot! Nem rólam szól, hanem rólatok! Én vagyok, amilyen vagyok, írok amit írok, de ha olyan emel kifogást, aki ugyan azt csinálja, az meglehetősen undorító dolog.

 

Mi is vagyunk amilyenek vagyunk, mindenki van amilyen van aztán zárjuk le a dolgot mert így ugysem megy senki semmire :) Üljön le mindenki egy doboz sörrel Vidám Vasárnapot nézni és legyen béke :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi is vagyunk amilyenek vagyunk, mindenki van amilyen van aztán zárjuk le a dolgot mert így ugysem megy senki semmire :) Üljön le mindenki egy doboz sörrel Vidám Vasárnapot nézni és legyen béke :D

Szoliban vagyok, nem sörözhetek, de Simon Pegg-Nick Frost filmeket nézek, azok is elég vidámak vasárnapra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt lentebb szinte konszenzus alakult ki, hogy pornózni az nem bűn hanem az egyén döntési szabaddsága. Összeált pár okos, és máris az nem világnézet, hanem tény. De ha én írom be az ellenkezőjét, akkor az világnézet is különben is, ne itt hirdessem. Komolyan mondom, ez a kettős mérce undorító. Az én világnézetem ellentétes a többség nézeteivel, de attól még a többség világnézete ugyan úgy és napi szinten képvisleteti magát. Szidni a Disneyt ugyan olyan világnézeti megállapítás, mint 25x beírni, hogy ez szuper lesz! Az egyik túlzóan negatív, a másik nyálasan pozitív. Csak én egyből megkapom, hogy behozom a világnézetemet, miközben a másik minden mondatában ott virít a saját világnézete. Az igazság az, hogy tőlem paraszt dolog volt, hogy ismeretlenül lepicsáztam egy nőt...tőletek meg 9 éve paraszt dolog, hogy hülyézitek és cimkézitek az ellentétes véleményen lévőket. Tőlem világnézeti dolog, hogy nem szeretem a Disneyt, tőletek meg világnézeti dolog, hogy imádjátok. Tőlem világnéztei dolog, hogy nem szeretem a prostitúciót, tőletek meg világnézeti dolog, hogy elegánsan elvagytok a prostitúció és a pornó erkölcsi fertőlye mellett. Csak amikor ez a két vélemény ütközik, akkor hirtelen a ti állításaitok már nem cimkézés, hülyézés, szidás, negativ érzelmi intelligencia, hanem az olyan természetes dolog, hiszen az a hibás, aki másként értékeli a prequelt, a TCWt, a pornót és vagy a politikát. Ezt hívják álságos magatartásnak és ugye engem az zavar, hogy ilyenkor nincs Donát, nincs ignorálás, nincs előadás az erkölcsökről.

 

Nem akarok újra belefolyni de ezt még leírom: Létezik egyéni döntés amiről a többségnek persze meglehet a véleménye, amit az egyénnek nem kötelező figyelembe vennie. A konszenzus itt alább azt próbálta leírni hogy a poresz bizony egyéni döntés, hogy te bűnnek tartod vagy sem az egy másik dolog, a saját világnézeted. Lényeg hogy ne kényszerítsük rá a másikra. Ha valaki jobbra akar fordulni az utcán akkor jobbra fordul, ne rugdossuk már balra mert másnak úgy tetszik.

 

Az hogy sokan egy igét hirdetünk azt jelenti, hogy hasonló a világnézetünk, amitől neked még lehet más csak nem mindegy milyen stílusban adjuk a másik tudtára. Szóval lehet fikázni csak kultúráltan :D Ha meg nem tetszik akkor egyszerűen ignorálni kell és ennyi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde most már érdekel... :) Honnan jött nálad ez a hitetlen amerikai kultúra szeretet, ami nem csak a sportágakban mutatkozik meg, hiszen egy 70--es években készült new yorki fotóról is megállapítod mi hol merre van... :)

Éltél kint pár évig fiatal korodban?

Vagy csak egyszerűen fogékony voltál az amerikai kultúra iránt, és magadba szippantottad, kiművelted az évek során? :)

 

Ez így egy kicsit túlzás, bár tény, hogy sok dolog miatt nagyon is kedvelem Amerikát. :) Említetted a sportágakat, melyek a hihetetlen profizmus és szervezés, illetve a körítés, a show miatt nálam abszolút elsők. A 'major' rendszer szerintem a lehető legideálisabb sport-szervezési modell, még ha ezt Európában képtelenség is lenne megvalósítani. A sport mellett a másik nagy szenvedélyem pedig a zene, aminek a filmiparhoz hasonlóan alfája és ómegája az Egyesült Államok. Kulturális értelemben tehát két virtuális vénáján is szorosan tartom a kezemet Amerikának. Persze a filmek/sorozatok is megkerülhetetlenek, ha Amerikáról van szó, de az irodalmat is megemlíthetném, mert nagyon tetszenek a korai 20. századi modernista-naturalista amerikai művek.

Ami azt a képet illeti, a kedvenc városom New York. Ha élhetek egy hasonlattal - remélem ezzel még nem leszek hübrisz - ami Adynak Párizs, az nekem New York. Ez a szeretet arra vezethető vissza, hogy mindig is szerettem a nyüzsgő, élettel teli helyeket. (Ezért is a kedvenc bolygóm a SW univerzumban a Coruscant.) Gyerekkoromban például utáltam, hogy éjszaka le kell feküdni aludni és az tetszett, hogy ez a város "soha nem alszik". Aztán említhetném azt is, hogy túl a felhőkarcolókon, ott van az is, hogy New York mindig egyfajta kaput szimbolizált egy új világba, egy másik életbe. Talán a legsokszínűbb város, nem véletlenül nevezik úgy is, hogy "The Capital of the World". Ez a kulturális sokszínűség nekem nagyon tetszik, mert én mindig szerettem így szemlélni a világot, hogy nem kifejezetten nemzeti szinten, hanem nemzeteken és kultúrákon átívelve egy közösségként. Amúgy kifejezetten fizikai kapcsolatom nem volt Amerikával, de valamilyen mértékben talán én is hordozok magamban egy kis Amerikát, mert apai ágon a dédnagymamám és a nagymamám is ott született kint (ettől függetlenül magyar származásúak).

A képhez még annyit, hogy van/volt egy könyvem (still in progress), ami nagy részben a 30-as évek Amerikájában játszódik és az egyik fő helyszín New York városa. Ehhez rengeteg régi felvételt és fotót nézegettem (a későbbi évekből is). Elég jól ismerem a várost ez alapján is és a néhai WTC helyzetéből könnyen kitaláltam azt a helyet. (Az ikertornyokkal akarta anno beindítani a városvezetés Lower Manhatten-t, ez részben be is jött, de azért nem érhet fel a Midtown-hoz.) Egyébként van még néhány város (Los Angeles, Chicago, Miami), amiket ezen időszak alatt szintén megismertem és tudok róluk egy-két dolgot.

Sok filmet/sorozatot megnéztem azért, mert New Yorkban játszódik Woody Allen, vagy Spike Lee munkássága, de mondhatnám Scorsese-t is és itt még hosszan lehetne folytatni a sort. Részben ezért tetszett annyira a How I Met Your Mother is annak idején, na jó a Szex és New Yorkot például nem néztem (ahhoz ösztrogén kell)! :P

Továbbá az amerikai populáris kultúra mellette a politikai kultúrát is figyelemmel követem, mert a nemzetközi viszonyok, nemzetközi jog a tanulmányaimnak is az alapját képezik és érdekel is ez a (sokszor sötét) oldala Amerikának.

Több dolgot is fel tudnék sorolni ugyan, ami miatt nem tetszik Amerika és talán nem szeretnék életvitelszerűen ott élni, de itt most arra voltál kíváncsi, hogy miért szeretem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.