Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Erről olvasott/hallott már valaki?:

http://index.hu/tech/2014/02/19/tiz_egyetem_maradhat_az_egesz_vilagon/

Feliratkoztam két kurzusra is, az egyik elvileg holnap indulna, de már tegnap megnyitották. Olvasgattam ma az egy-két soros bemutatkozó kommenteket a világ majdnem minden tájáról, rém izgalmas :)

Egy másik cikket olvastam róla, és nekem is megragadta a figyelmem. Hasznos dolognak látszik, érdemes kipróbálni. Majd számolj be róla, milyenek a további tapasztalataid. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leírás alapján is rusnya dögnek tartottam, már megbocsáss, Kudar :)

Nyilván nem hozzá hasonlítom magam, de annyira jól kitalált karakter volt, hogy nagyon megtetszett. Nemrég találtam róla ezt a képet és elég jól visszaadja, ahogy elképzeltem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy másik cikket olvastam róla, és nekem is megragadta a figyelmem. Hasznos dolognak látszik, érdemes kipróbálni. Majd számolj be róla, milyenek a további tapasztalataid. :)

Mindenképpen beszámolok. Most egy An introduction to accounting kurzusra iratkoztam fel, pár napja kezdődött. Találtam már más magyart is :D

Mivel a hétvége azzal telt, hogy a gépemet és a netet próbáltuk helyrehozni, semmit sem haladtam vele, most pedig már nincs türelmem... inkább kikapcsolom magam végre a hétvége maradék részére...

 

Nyilván nem hozzá hasonlítom magam, de annyira jól kitalált karakter volt, hogy nagyon megtetszett.

Hogyne, a karakter elég érdekes volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 híres alkotóművész (író, festő , tudós, stb) dolgozó asztala (szerintem érdekes)

Agatha Christie-nek csak egy notesz és egy írógép kellett, Einstein kicsit szétszórt volt, Clintonnál jó a kilátás, Tarantino imádja a spirálfüzeteket, Woody Allen a méheket, Roald Dahl széke pedig speciálisan neki volt kialakítva egy korábban szerzett hátsérülése miatt. Susan Sontag telefonja jobb, mint Stephen Kingé, viszont neki van kutyája.

Összegyűjtöttem 52 híres asztalt, szobát, például olyanokat ahol megszülettek a Beatles dalszövegek, Hercule Poirot, a Gyűrűk ura, a Háború és béke, a Kill Bill, Snoopy, a Knocking on Heaven's Door. De ezek mellett itt van Zuckerberg, Jaz Z, Kar Lagerfeld és Picasso irodája is.

Minél inkább szeretjük a környezetünket, annál hatékonyabban tudunk dolgozni!

http://inspiralo.postr.hu/hires-asztalok

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés. Át kéne utalnom pénzt. Ezt a számlaszámot kaptam:

 

11773054-077531631340

 

A probléma az hogy a banki internetes rendszerem nem fogadja el. Az ok hogy az OTP(ez otps számlaszám) 16 jegyü számlaszámot használ, és a maradékot ki kell egészíteni nullákkal. Én sokat utaltam pénzt soha nem volt baj de ez most kifogott rajtam. A K and H(ott vagyok én) netes rendszere 24 karaktert kér. Az Otp-s számlaszám 16 jegyü. Viszont amit a barátom megadott az 20 jegyü. Azt tudom hogy régen minden számlaszám 1177-tel kezdődött. Akkor marad a 16 jegy ami már jó lenne. A probléma az hogy bármilyen kombinációt használok nem jó. Próbáltam kitölteni 4 0-val aztán kivettem előlről a 1177-et és 8 nullával feltölteni a végét akkor sem fogadja el. Kiírja hogy nem megfelelő(GIRO) Iban szám. A pérobléma az hogy nemzetkzi utalásnál fontos a nemzetközi(GIRO/Iban) számlaszám, egyszerü Magyarországra történő forintátutalásnál nem is értem minek kéri.

Azt is megnéztem hogy a GIRO/Iban szám eleje az országkód(HU) meg utána egy kétjegyü ellenőrzőszám ami fogalmam sincs mi, mert megnéztem pár számlaszámot amit eddig utaltam és ez a kétjegyü szám mindig más. Szerintem ez az átutalásnál generálódik.

Szóval ha valaki tud segítsen mert lassan kivágom a gépet az ablakon. :D Hihetetlen hogy egy ennyire egyszerü, mindennapos művelet így megszivat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés. Át kéne utalnom pénzt. Ezt a számlaszámot kaptam:

 

11773054-077531631340

Frenkie, ez a számlaszám biztosan hibás. Magyarországon minden bank 16 vagy 24 számjegyet használ, nincs eltérés. Az első 8 rendben lévőnek tűnik (ebből 3 a bankot, 5 pedig a fiókot jelöli), a 117 biztosan jó, ez az OTP azonosítója. Régen se minden számlaszám kezdődött 1177-tel, csak az OTP-s. Viszont az utána lévő 12 számjegy nem jó, annak is 8-nak kell lennie. Ha pedig 24 számjegy kell, akkor az OTP esetében az utolsó hármas blokk 8 db nulla. Az IBAN, vagyis nemzetközi számlaszám Magyarország esetében 4+24 karakter, HU és utána jön a két szám, ami nem csak úgy generálódik, hanem a bank adja meg, és állandó. Jobban mondva, a számlaszámod HU** része nem fog változni, de más számlaszámhoz más számkombináció tartozik. Párban állandóak.

A K&H esetében változott az utalás kitöltési sémája, és már IBAN-t ír ki a belföldi számlaszám helyett is belföldi utalásnál, ez rendben van. De nem kell neked az IBAN-t beírni, elég a belföldi számlaszámot, a többit a program magától kitölti elvileg. De még akkor is kell a helyes 16 jegyű számlaszám!

Nem a géped és nem is a program a hibás, hanem az ismerősöd adta meg rosszul a számot, kérd el tőle újra, mást nem tudsz tenni.

Persze ha ez céges bankszámlaszám volna, akkor a netről a cégkivonatból visszakereshető volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az évfordulóra való tekintettel volt egy érdekes összeállítás a yahoo-n. - http://news.yahoo.com/photos/9-11-then-and-now-1410312018-slideshow/

Mondjuk szemléletesebb lett volna, ha egy képre montírozzák rá a régi és az új fotót is, mint ebben az origós galériában. Manapság már nem olyan szemet szúró az az üresség Lower Manhattan csücskében (főleg mióta odaépítették a 1WTC-t), de így képről képre nagyon durva a változás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog Születésnapot a Csillagkapu Parancsnokság CsK-13-as egységének parancsnokának, aki mellékállásban a USS Sulaco gyarmatügyi tengerészgyalogos egységének hadnagya, továbbá a Jedi Tanács tagjaként védi a békét és az igazságot a Galaxisban, mint Jedi mester, valamint a civileket védelmezi Viper pilótaként a Battlestar Galactica kötelékében, ezen felül némi bónusz fejében a Firefly osztályú Serenity teherűrhajón tevékenykedik szakácsként, vagy a Deep Space Nine és az Enterprise között ingázik a USS Voyagerrel futárszolgálatot teljesítve, tehát Dzséjtnek! :D:rock::clap:

 

Atyaég, mindjárt 30 éves az ünnepelt, hogy telik az idő... Első fórumos próbálkozásom során még a középiskola padot koptatta Dzséjt, és együtt vártuk a világmegváltónak hitt AvP mozit egy azóta sajnos megszűnt fórumon... :hehe:

 

Yoda József, szintén Boldog Születésnapot! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, Frenkie, Jake, Pildi, köszi szépen!

 

Boldog Születésnapot a Csillagkapu Parancsnokság CsK-13-as egységének parancsnokának, aki mellékállásban a USS Sulaco gyarmatügyi tengerészgyalogos egységének hadnagya, továbbá a Jedi Tanács tagjaként védi a békét és az igazságot a Galaxisban, mint Jedi mester, valamint a civileket védelmezi Viper pilótaként a Battlestar Galactica kötelékében, ezen felül némi bónusz fejében a Firefly osztályú Serenity teherűrhajón tevékenykedik szakácsként, vagy a Deep Space Nine és az Enterprise között ingázik a USS Voyagerrel futárszolgálatot teljesítve, tehát Dzséjtnek! :D:rock::clap:

Jesszusom, ezt honnan ástad elő? Emlékszem, hogy egyszer régen megírtam ezt, de hogy hová? :)

 

Atyaég, mindjárt 30 éves az ünnepelt, hogy telik az idő... Első fórumos próbálkozásom során még a középiskola padot koptatta Dzséjt, és együtt vártuk a világmegváltónak hitt AvP mozit egy azóta sajnos megszűnt fórumon... :hehe:

Ja, nekem is eljött az utolsó 2X ideje. Lassan talán felnövök. :D

És akkor te még Darkoo voltál. :) Annak is már több mint tíz éve és kettőnkön kívül már nincs is meg senki abból a csapatból.

 

Boldog születésnapot, Yoda József! :yeah::rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.