Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nashville -ben mennyi fekete van amúgy?

Érzetre a lakosságnak olyan ötöde-hatoda lehet fekete (a valóságban lehet hogy több, de az utcákat járva ezt lehetett érezni). Nagyon egyértelmű volt a fehér dominancia már ami az arányokat illeti. Viszont a kisebb presztizsű munkák főleg a feketékre jutnak. A gyorséttermi kiszolgálók, takaritók, sőt ami meglepő: a rendőrjárőrök között kifejezetten sok a fekete. De valószinüleg ezekkel a munkákkal is biztosítható egy normális középosztálybeli élet, mert szegényből nagyon keveset lehetett látni. Itt egy random kép egy éttermi kiszolgálóról:

iG909Hz.jpg

 

Nashville -ben mennyi mexikói van amúgy?

Közel nulla. Egy alkalommal láttam spanyolajkú helyi lakosokat: a szállodában két takaritónőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha hiszitek, ha nem, én már jártam az USA-ban, nagyon jó volt. :) Bár én nem Nashville-ben voltam, hanem Cleveland-ben, Detroit-ban, Buffalo-ban, Sylvania-ban, Washington-ban... Kelley-szigeteken is, meg a Hatteras-szigeteken is. :) A repülést viszont nagyon nem tudtam élvezni... :cry:

 

Most viszont már az előttünk lévő székébe épített digitális kijelzőn játszhatunk, illetve filmeket és komplett albumokat érhetünk el.

 

Igen, ismerős... Bár én játszani nem tudtam, csak filmet nézni meg zenét hallgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom. :D Csak úgy írtam.

Amúgy vicces, mert az USA-ban már jártam, ami eléggé messze van, de Ausztriában, Szlovéniában, Romániában, amik itt vannak egy köpésnyire, még nem. :) Bár szerintem e három ország együttvéve még csak közel sem olyan jó hely, mint az Egyesült Államok. Főleg Románia. :)

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Turisztikai szempontból rendkívűl érdekesek. Romániában nem Bukarestet érdemes becélozni, mert az borzasztó, de elképesztően szép történelmi városai vannak: Brassó, Segesvár, Nagyszeben, Kolozsvár... a lista rendkívűl hosszú. Igazából turisztikai szempontból több néznivaló van ezekben az országokban mert hosszabb és gazdagabb történelmük van az itt lévő városoknak, falvaknak mint bármelyik amerikainak. De talán nincs is értelme hasonlitgatni. Két teljesen más világ és mindkettőt érdemes megtapasztalni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Romaniaban foleg Erdelyben egy turat szivesen barkinek plane ha motorral akar valaki menni csak irjon, szintugy itt bayororszagban ha valaki siturara vagyik de a szallast mar nem tudja megfizetni vagy hasonlok szivesen latom egy hetig vendegkent vagy oktoberfeszt vagy hacsak csavarog ujevkor vagy motorozik folleg motorozik:) othon s vetett agy varja. csak ne politizaljunk :))))

Bomarr szep volt az elmenybeszamolod

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Bomarr a beszámolót!!! :) Nagyon hangulatos volt, és inkább Floridára emlékeztetett engem, mint New Yorkra, de ez már csak Nashville méretéből fakadt. A kajákkal mennyire voltál megelégedve a burgereken és óriás desszerteken túl? Mert én ahová mentem, mindenhol ezt a burger kultúrát láttam, ami egy idő után kiakadásra adott okot (hiányoltam a normál, európai éttermeket).

 

Ezen meg megakadt a szemem:

 

A déli amerikai akcentus viszont élőben közel érthetetlen. Egy alkalommal egy sima kajarendelés leadása is komoly procedúra volt.

 

Nekem erről a New York-i taxi jutott eszembe, ahol kérdezte a(z afro) sofőr, hogy "Which epo do you go to?" Én meg néztem (mint tolmács), hogy mit is akar szegény megtudni. Miután vagy 4x átmentünk ezen a kérdésen, rájöttem, hogy az epo az nála airport lenne, tehát a reptér felől érdeklődött. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kajákkal mennyire voltál megelégedve a burgereken és óriás desszerteken túl? Mert én ahová mentem, mindenhol ezt a burger kultúrát láttam, ami egy idő után kiakadásra adott okot (hiányoltam a normál, európai éttermeket).

Mi találtunk egy baromi jó éttermet, ahol remek halas kajákat csináltak. Nashville-ben úgy láttam, hogy nem gond jó kajáldát találni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van Amerikában egy nagyon jó étteremlánc, HOOTERS a neve. ;) Érdemes egy ilyen helyre ellátogatni, érdekes ott a kaja (pozitív szempontból), de férfi szemszögből nézve nem csak a kaja az, ami érdekes. ;) Főleg különböző csirkeszárnyakat lehet ott fogyasztani, de lehet hamburgert is meg egyéb amcsi egészséges ételeket. Bár hamburgert nem igazán érdemes ott enni, inkább csirkeszárnyakat.

Ilyesmi kaják vannak ott:

hooters-wings-300x213.jpeg

hooter-onion-rings-300x231.jpg

hooters-lots-a-tots-300x225.jpg

Van egy ilyen étterem Budapesten is, de annak a színvonala még csak meg sem közelíti az amerikaiakét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak ilyenek vannak, ennél van több is, csak most futtában belinkeltem néhányat. :) Amúgy az ilyen éttermekben csak is kizárólag fiatal, 20 év körüli szép hölgyek pincérkednek. Nem véletlen, hogy ide szinte csak férfiak járnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.