Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Jómagam vicc kategóriának tartom a közepet, és számomra is érthetetlen, hogy hogy lehet ebből a legalacsonyabb az érettségi átlag? (A humán tárgyakból nehezebb az érettségi szvsz, főleg a magyar, ahol írhatok 3 oldalt a semmiről)

Kühümm.. én 4,5 oldalnyit írtam érveléshez :D .Azt mondta a tanár, hogy egész jó (lenne, ha nem lenne benne annyi helyeyírási hiba) 4-esről levitte 3-masra. A szövegértésem nagyon rossz, de így is lett egy 3-mas a próbaérettségim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát. Ha 100 pont a matek, akkor plusz 5 pontot elérni nehéz.

200 pontból könnyebb plusz 10-et elérni. (Legalábbis nekem)

Hát biztos, ha így érzed. :) Csak azért furcsa ez nekem, mert a százaléknak pont az a lényege, hogy egy egységes megközelítés. Az (statisztikai okokból kifolyólag) nem mindegy, hogy mondjuk 2-ből kell 1 pont, vagy 100-ból 50, ha nincs törtpontszám, de mondjuk én soha nem éreztem különbséget pl. 60 vagy 80 max. pont között.

 

Így is valami elképesztően magas a bukási arány matekból...

Tudom, de ezzel nincs mit csinálni. Az tuti nem megoldás, hogy 10%-tól már esélyt adnak, 20-tól meg siker. Sajnos a magyar közoktatás legnagyobb szégyene, hogy a reál tárgyak mennyire háttérbe szorulnak. Pláne egy olyan országban, amely annyi kiváló tudóst és mérnököt adott a világnak. De inkább nem megyek bele, mert messzire vezetne. :)

 

Pb: most sincs közepen matekból szóbeli, csak annak, aki "kicsit megbukik" (15-25% között asszem). A kicsit bukottak javíthatnak szóban. Akik "nagyon megbuknak" (15 alatt) az teljesen megbukott.

Csak emelten kell szóbelizni matekból (tehát nekem pl.)

Én is emelten toltam anno, de úgy hallottam, hogy az utánunk jövő korosztályoknak már középszinten is lesz szóbeli, matekból is. Ezek szerint mégse lépték meg, vagy utána el is törölték.

 

Persze én is hallom, hogy milyenek a bukási arányok egyes helyeken, de felfoghatatlan, hogy valaki nem tud 20%-ot elérni úgy, hogy az első néhány tesztes feladat inkább általános iskolai szint.

Lehet meg fognak kövezni érte, de szerintem egy normális képességű ember bármilyen ismeretanyagnál képes 20%-ot elérni, különösebb extra energiaráfordítás nélkül. Adott szakterület kifejezetten magas szintű tudásánál már tanulni is kellhet ehhez kicsit, de alapesetben mindenféle tanulás nélkül kéne ennek menni. Ahhoz, hogy valaki akármelyik tárgyból 20% alá lőjön egy érettségin, szerintem nagyfokú lustaság (ez az egész közoktatásban töltött időre vonatkozik) és nemtörődömség kell. Ha kicsit is odafigyelt órán, netán tanult is néha, akkor már komolyabb gondnak kell lenni, ha ezt a szintet nem sikerül megugrani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, közepen matekból nincs szóbeli.

Viszont nem 15% az instant bukás, hanem 13.

13%-tól lehet szóbelizni 24-ig. 25-től imstant kettes.

Viszont van (nekem) olyan tantárgyam, amiből csak szóbeli van. Pl. célnyelvi civilizáció (német civilizáció német nyelven :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, közepen matekból nincs szóbeli.

Viszont nem 15% az instant bukás, hanem 13.

13%-tól lehet szóbelizni 24-ig. 25-től imstant kettes.

Viszont van (nekem) olyan tantárgyam, amiből csak szóbeli van. Pl. célnyelvi civilizáció (német civilizáció német nyelven :D)

Pardon! Am ja már rémlik, nem 15... Végülis ezzel én nem sokat foglalkoztam :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igazából év végére kell gyúrnom kicsit. :D

Hajrá!

 

Megjegyzem, én szintén nem tanultam semmit töriből négy éven át, félévenként meg is húztak, év végén mindig épp csak 2-es voltam, és a töri szóbelin (nekünk csak az volt) csupán azért nem kaptam meg az 5-öst, mert bebizonyítottam a tanáromnak, hogy nem hülye vagyok, hanem csak lusta (ezt a szemembe is megmondta, mélységesen egyetértettem vele). Így lettem 4-es.

Az én időmben nem lehetett 3 jegy különbség a 4 éves teljesítmény és az érettségi jegye között, vagyis a 90-es években nem kaphattál volna 4-esnél jobbat :hmm:

 

Akkor én valami elit gimnáziumba jártam? Nálunk nem bukott senki. Én holt fogyatékos vagyok matekból, de a 70% még így is meglett.

Én meg akkor hasonló szakközépbe. Az osztályomnak 4,21 lett a matek érettségi átlaga :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én időmben nem lehetett 3 jegy különbség a 4 éves teljesítmény és az érettségi jegye között, vagyis a 90-es években nem kaphattál volna 4-esnél jobbat :hmm:

Hát ez meg a ló másik oldala, ezért nem volt kár. Meg nincs is sok értelme, hiszen csak és kizárólag azokat büntetik, akik 2-es átlagon voltak. A 3-as átlagúak nem kaphattak már 6-ost, akiknek meg 1 az átlaga, el sem jutnak érettségire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úristen. :D

Valaki? :D (Bocsi Yoda, de hát ha más is tudja :P )

Egyáltalán ennyi adatból ki lehet számolni? Akár hogy próbálkozom, nem megy...

 

Na úgy látom a képet nem engedi beilleszteni. :D

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úristen. :D

Valaki? :D (Bocsi Yoda, de hát ha más is tudja :P )

Egyáltalán ennyi adatból ki lehet számolni? Akár hogy próbálkozom, nem megy...

 

Na úgy látom a képet nem engedi beilleszteni. :D

 

Nem ártana, ha kilátnánk :D írd már le itt légyszi mi van megadva, mert az ábrádon nem nagyon bírok elmenni :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ártana, ha kilátnánk :D írd már le itt légyszi mi van megadva, mert az ábrádon nem nagyon bírok elmenni :P

Jó, hát rajzolni soha nem tudtam. :D

-Meg van adva a téglalap alapú csonkagúla aljának hosszabbik oldala. (a) (17 cm)

-Az alsó téglalap közepétől a sarokba "vezető" vonal (f) 8 cm

-A csonkagúla magassága ismeretlen

-A csonkagúla oldala "felfelé" (l) 10 cm

-A csonkagúla tetejéből kinövő csonkakúp nagyobbik átmérője pontosan annyi, mint a csonkagúla felső téglalapjának rövidebb oldala

-A csonkakúp magassága (m2) 5 cm

-A csonkakúp D=2,5 cm (nagy RX2)

-A csonkakúp kicsi r-je 1 cm

-Az egész anyag aluminiumból van (alu sűrűsége: 2,7 g/cm^3)

 

A kérdés gyakorlatilag az, hogy hány kiló az egész test?

De ahoz tudnod kell a teljes térfogatot (szumma V)

Amúgy még kérdés a teljes felulet (szumma A)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami itt nincs rendben... Az ott nem lehet 8 centi... Vagy a nagy téglalap oldala rövidebb, vagy pedig a 8 centis szakasz hosszabb.

De ilyen téglalap nem létezik, hogy rövidebb az átlója az oldalánál

 

Ha az ott 8 centi, az átlója 16 centi, de a téglalap oldala meg 17 centi... Ilyen nincs

 

Bocsi hogy nem írtam, csak Barca meccset néztem. Kár volt :(

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami itt nincs rendben... Az ott nem lehet 8 centi... Vagy a nagy téglalap oldala rövidebb, vagy pedig a 8 centis szakasz hosszabb.

De ilyen téglalap nem létezik, hogy rövidebb az átlója az oldalánál

 

Ha az ott 8 centi, az átlója 16 centi, de a téglalap oldala meg 17 centi... Ilyen nincs

 

Bocsi hogy nem írtam, csak Barca meccset néztem. Kár volt :(

Utána nézek. Nem emlékszem a pontos feladatra. Valamai hasonló volt (nagyon hasonló) egy próbaérettségin.

De nem biztos, hogy meg lesz a pontos feladat.

Így random javítsd ki adatokat ha nem jó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamit biztos keverek. De a lényeg ugyan az. :D

Na és úgy hogyan lehetne megoldani? :D

Eddig csak azt kérdezted, hogy van-e elég adat, én erre válaszoltam :P

 

Majd holnap leírom, azért aludni is szeretnék

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szukits-ról posta pontra rendeltem a könyveimet, tegnap jött is az e-mail, hogy fel lett adva a csomag, és 6napon belül átvehetem a posta ponton. Arról is küldenek majd üzenetet, ha beérkezik a postára?

 

Igen Email, vagy sms formájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszarakni tényleg nem. Botor módon mostanában a tesómra bízom a hajvágást, és a múltkor ő biza véletlen többet vágott le. Sokkal többet. Szóval már nem volt mit tenni, az egész hajamat le kellett tolni a géppel, a nulladik fokozaton. De legalább rájöttem, hogy sokkal jobban jártam az őszüléssel, mint a kopaszodással, mert biza cudarul néztem ki tar fejjel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.