Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Bocsánat, hogy félbeszakítom a társalgást Egy Patkány Csodálatos Életéről (egyébként részvétem Krande! :) ) de kedden az egyetemen olyasmi történt, (SW-vel kapcsolatos!), amit muszáj vagyok beírni.

 

Nem egy nagy dolog, de nekem, rajonónak, sokat számít...

 

Szóval éppen Dr. Fülöp Gyula Vállalatgazdaságtanát hallgattam, amikor a következő példát hozta fel a pénz fizetőképességéről.

 

Azt mondja, hogy... "Amikor Amerikában jártam, azt tapasztaltam példának okért, hogy egy Star Wars cafféban annyi borravalót adnak, mint Dél-Amerikában egy kávészedőnek."

 

Megdobbant a szívecském :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:) Na de azért mégis csak egy patkányról van szó embörök! Persze Krande sajnálom a dolgot, dehát ezért tán csak nem leszel lelkibeteg...

Hát akkor neked nemvolt rágcsálód, nem éppen kellemes elveszíteni egyet.Az mégrosszabb ha kutyáról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a volt angol tanárom volt rajongó. Azt mondta azért ment tanárnak, mert hívta a sötét oldal.........

Jééé... nekem is az volt a volt angol tanárom :)

 

Az mégrosszabb ha kutyáról van szó.

Vagy macskáról. Amíg rá nem jöttünk, hogy a nőstény macskánk terhes a macsimtól, én valóban ki voltam akadva.

Ha az ember kötődik valamihe (legyen az akár egy rágcsáló is), akkor bizony nem fogja egy vállrándítással elintézni a halálát. Ez azért azt hiszem, érthető, és nem éppen olyasmi, amivel ildomos gúnyolódni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na a mai nap sikerült nagyon felcseszni az agyam. Eleve tegnap elött tudtam meg, hogy ma fogok vizsgázni vezetés-rutinból, holott korábban arról volt szó, hogy majd a hónap végén. Még nem is volt meg az előirt óraszám satöbbi... de mindegy, elég jól ment szal gondoltam legalább hamar túl leszek rajta.

 

Vizsgáztató kér, hogy soroljam fel a lámpákat és ahogy a vészvillogóhoz érek elkezd obégatni. Kérdezem mi a probléma, de ő nem válaszol csak jajgat, hogy "vészvillogó, maga normális?", de ennél többet elárulni nem hajlandó. "Rosszul mondom a nevét vagy mi?" -kérdem én, de a csávót valszeg felmentették szellemi munka alól, mer nem hajlandó vagy nem tud beljebb menni csak szenved. Aztán úgy tiz percnyi egymás melletti elbeszélés után kiböki: szerinte ezt nem kell, sőt nem szabadott volna mondanom... ugyan előirja a KRESZ, ugyan benne van a könyvekben és a tananyagban, s ugyan tanitotta az oktató, de szerinte ezzel súlyos hibát követtem el, hogy kimondtam, s később mint legfőbb érvet hozza fel, amiért engem megvág! És az embert ne b@ssza fel az ideg! (ha egy másik vizsgáztatónál nem mondom, akkor meg hibapont)

Ennél már csak az volt jobb, amikor abba kötött bele, hogy kimondtam: "onnan látszik, hogy müködik az irányjelző, hogy az ezt jelző lámpa ég"... és mi nem tetszett neki? Hát hogy szerinte a lámpák nem szoktak 'égni' csak világitani!!! Hát rohadjon meg, következő alkalomra magyar értelmező kézisztórárral fogok vizsgára menni és megmutatom neki az égni ige jelentéseit és használati módjait. A végén az oktatóm ki is szállt, hogy rákérdezzen "mégis mi volt ez? miért is vágta meg?"... aszondja a vizsgáztató: "Hát mert nem tudta"... és a röhej, hogy mindent tudtam, de még csak azt se engedte, hogy vezessek... nyasgem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez durva. Faszinál elszállt egy biztosíték? Páros lábbal kéne az ilyet kirúgni a kocsiból egy mozgó kamion elé. Háta meglátja, hogy az a lámpa bizony ég. Ez a fószer vagy agybeteg volt, vagy csak szimplán szemétláda (vagy mindkettő).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonló szemétládával nekem is volt már dolgom.

Elkezdem mondani amit kell és a negyedik mondatnál a b*zeráns rámkiabál hogy haladjunk már és ezzel úgy felb**szta az agyam hogy vezetés közben elk*reszoltam vmit és +vágott.

+vágnak a vizsgán hogy anyagilag is +vághassanak.

Hát az ő torkukat is + kéne vágni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr... semmiképp se hagyd ezt annyiban! Ez felháborító!!!

Igen, az oktatóm mondta is, hogy ezt a vizsgát megtámadhatnám, hisz semmi olyat nem csináltam, ami miatt bukást kilehet róni... csak nagy az esély, hogy a vizsgáztatók össze tartanak és ha sikerül is megtámadnom, a következő vizsgán bárkit kapok, borzasztó szigoru lenne, annak okán, hogy én vagyok az, aki miatt lecseszték a munkatársát... azért még gondolkodom a dolgon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, amúgy nem StarBucks kávézót mondott, mert annak több értelme lenne. Mi az a Star Wars kávézó végülis? :)

 

Bomarr, felháborító, de sztem se lehet sikeresen fellebezni, mint ahogy mondtad is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... én Star Warsnak hallottam. :)

 

Apropó Fülöp! Igaz az, hogy a dolgozat 3 esszé kérdésből áll, és fél órával a ZH vége után már mondja a jegyeket?! (És egyszerre kb 200-an írnak...) Mert ha igen, én nem olvasom el a Vállalatgazdaságtant, tök fölösleges...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem speciel még az nem volt szimpatikus, hogy a patkány-halála el lett kissé humorizálva. De persze Krande szíve joga elbírálni a hozzáállásodat, mivel az ő patkánya volt. Én arra írtam be a reakciómat, hogy én azért nem örülnék egy ilyen reakciónak, ha egy ilyen hírt jelentenék be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem speciel még az nem volt szimpatikus, hogy a patkány-halála el lett kissé humorizálva. De persze Krande szíve joga elbírálni a hozzáállásodat, mivel az ő patkánya volt. Én arra írtam be a reakciómat, hogy én azért nem örülnék egy ilyen reakciónak, ha egy ilyen hírt jelentenék be.

Igen, ebben van valami...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekünk így volt, de 5 esszé kérdés volt. Nem tudom, hogy változtat-e a tendencián.

"Lényegtelen" hány kérdés van... ha tényleg így javít, akár a Star Wars mitológiai szemszögből történő elemzését is odaírhatom, az se fogja érdekelni...

 

Ody: Néha talán egy kicsit nyers vagy és hirtelenharagú, de Én bírom ezt a stílust (többnyire), mert az ilyen emberek mindig őszinték, és mindig tudod, mit gondolnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Lényegtelen" hány kérdés van... ha tényleg így javít, akár a Star Wars mitológiai szemszögből történő elemzését is odaírhatom, az se fogja érdekelni...

Nem éppen. Azokat a tételeket szórol szóra meg kell tanulni, és azt kell leírni. Ez 2x5 tétel, amiről beszélek, mert 2 csoport volt. Mivel úgy javítanak, hogy a tételnek a felépítését is nézik, amit leírtál, meg 3-4 mondatot kiragadnak belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként csak azért kérdeztem a múltkorit, mivel Karrde azért nem ír ide, mert szerinte sokszor bunkó vagyok, és már idegesítem.

 

Legszívesebben betenném az egész levelet ide, amit írt. Tanulságos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam, hogy valami ilyesmi oka lehet a távolmaradásának...

 

Egyébként szerintem ez egy nagyon jó közösség, néha mindenkinek lehetnek rossz pillanatai, de akkor igazán remek egy fórum, ha ezen újra meg újra felül tudnak emelkedni a tagok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként szerintem ez egy nagyon jó közösség, néha mindenkinek lehetnek rossz pillanatai, de akkor igazán remek egy fórum, ha ezen újra meg újra felül tudnak emelkedni a tagok.

Én is így érzem, bár elismerem, néha vannak érdekes kiszólásaim.

 

Karrde szerint:

"Egyszerűen rányomod a fórumra a saját hangulatod meg a világfájdalmad, aztán mindenkinek csak beszólogatsz, és osztod a közösséget. Csak tudnám, hogy mi a fene szükség van erre? Mert hogy ez nem moderátori viselkedés, az fix."

 

Érdekes, hogy Obi1 például nem háborodott fel, pedig neki aztán tényleg beszóltam egyszer-kétszer. Ráadásul még mindig itt van. A fórumközösségre Karrde sincs igazán tekintettel, hisz sokan nyilván örömmel olvasták az írásait. Erre most lelép, mert nem bír engem. Azt se értem miért fordítanak rám ekkora figyelmet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki sem tökéletes, mindenkinek van hibája, vagy ki minek veszi fel. Karrde-val egyet kell amugy értenem ezzel a mondatával, de hát én mióta itt ismerlek, így szoktalak meg. :) Személyesen nem ismerlek, tehát nagyfokú következtetéseket nem tudok mondani. Nekem is vannak ilyen hangulat ingadozásaim, csak úgy cselezem ki az ilyen szituációkat, hogy akkor nem jövök fel a fórumra. Elég, ha a körülöttem élők szenvedik el ezt a fajta hangulatomat. :) Még amugy vannak hibáim, de okosan persze nem árulom el őket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is voltak már hasonló gondolataim Ody.De eszembejutott egy mondat, "Megszoksz, vagy megszöksz", szóval inkább megszoktalak.Az esetek 96%-ában normális vagy. :)

 

(Én is tudom magamról hogy nagyszázalékban hülye vagyok, de gondolom megszoktátok)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.