Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Azt igen, de csak Red Bullt, abban minimális a károsanyag, és egy-egy vizsga előtti délelőttön jól jön.

Nos, a Red Bull és a többi energiaital elsődleges hatóanyaga a koffein, ami ugye az egyik legkárosabb alkotóeleme is egyben. (Megterheli a szívet, túlzott mértékű fogyasztása szívrohamhoz vezethet, függőséget okozhat, stb.) És "csak" háromszoros adagban található benne, mint egy csésze erősebb fajta kávéban. Nem véletlenül írják rá a naponta maximálisan fogyasztható mennyiséget. Amit persze sok egyetemista véletlenül sem tart be. :clap: Arról már nem is beszélve amikor bulikon alkohollal keverve, utána meg a másnaposságot elűzendő isszák...

Persze ritkábban, bizonyos alkalmakhoz kötve, egy-egy doboz elfogyasztása jól jöhet. :D Néha én is szoktam alkalmazni, mivel sokkal hatásosabb a fáradság, álmosság ellen, mint bármiféle kávé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyoka: Köszi! De én is tudom, hogy mi van a Red Bullban, a károsanyagot a további veseterhelő anyagokra értettem, ami a Red Bullban a legminimálisabb ( a Tesco XL, a Kobra és az egyéb zseniális termékekhez képest). Viszont itt most kávéról volt szó, ezért írtam, hogy kávét még sosem ittam (nem pedig azt, hogy koffeint...).

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kikérem magamnak! Soha egyetlen csészével sem ittam még életemben :D Komolyan.

Akkor elnézést a téves következtetésért. :clap:

 

Ha már kávé, én a melange-ot szeretem a legjobban, sok forró tejjel és mézzel. :P Feketekávét magában én sem iszom, mert az úgy kiüt, hogy órákig masszív szívdobogásom lesz tőle - a tej miatt lassabban szívódik fel, így nem annyira lórugásnyi a hatása. És persze tejjel sokkal finomabb is. :P

 

Egyébként a fekete tea sokkal tartósabban képes élénkítő hatást kifejteni, és még kevésbé ártalmas a szervezetre, mint a kávé, bár ez utóbbiból is napi egy-két csészényi, főleg tejjel, nagyjából ártalmatlan még hosszabb távon is.

 

De a legjobb nem éjszakázni, és eleget aludni. :P (bár ennek teljesítésében én sem jeleskedem...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cigit még én sem próbáltam, de kávét már 7 éves korom óta iszom. Persze, akkoriban még csak tejeskávé volt (sok tej, kevés kávé), aztán az arányok változtak, ahogy egyre idősebb lettem.

És kb ugyanennyi ideje iszom napi két liter teát.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra sem voltam soha részeg. :clap:

 

Azért iszom alkoholt, mert kis mértékben nem káros.

 

Ellenben a kávé és a cigi... ha azt mondanák, hogy ha naponta elszívsz egy szál cigit, egészségesebb leszel, és nagyobb lesz a tüdőkapacitásod, akkor se gyújtanék rá, mert már a szagát is gyűlölöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a nem hat rám a kávé érdekes dolog. :evil: Én hasonlóan vagyok. Reggel jól esik, és néha napközben is, de azt a pörgést nem adja meg, amit sokan megkapnak tőle. Max amikor keveset alszok, segít ébren maradni, de ahhoz kevés, hogy igazán felpörgessen. Egy energiaital már hatásosabb, de az is csak 1-2 órán keresztül képes fenntartani a hatását.

 

A cigifüst engem is zavar, pedig nekem még nem sikerült leszokni róla. Nem is annyira az egyenletes füst, hanem amikor a cigiből felszálló füstöt kell beszívnom. Nem tartom jó dolognak, ha valaki annyira sem figyel a másikra, hogy úgy dohányozzon, hogy a másiknak ne kelljen közvetlenül beszívnia a füstöt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is, sőt, sokszor gondolom úgy, hogy a tetves állatkinzóval ugyanúgy kéne elbánni, ahogy ő elbánt az állattal. :evil::D:)

Ahogy bele-beleolvastam a kommentekbe, vannak akik még védik az állatkínzókat. Nah ezeket kötném újszülött korukba láncra és hagynám úgy felnőni őket, hogy a karabiner az ő nyakukba nőjjön. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy bele-beleolvastam a kommentekbe, vannak akik még védik az állatkínzókat. Nah ezeket kötném újszülött korukba láncra és hagynám úgy felnőni őket, hogy a karabiner az ő nyakukba nőjjön. :evil:

Én nem a nyakukra kötném, vagy nem csak oda. :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor ezt a sztorit figyeljétek. Van egy elég sűrűn bejáró ügyfél aki a múltkor mesélte az egyik lánynak a kabátjának a történetét. Újszülött bocikat tesznek zsákba pár napig (azért hogy ne nyalja meg a saját bundáját, mert akkor nem lesz fényes), majd megnyúzzák a bőréért. Na ebből gyönyörű kabátot lehet készíteni, amit az ügyfél büszkén viselhet. A koronát a csajszi véleménye tette fel a dologra, aki szerint az állatok azért vannak, hogy mi kihasználjuk őket. Teljesen természetesnek veszi ezeket a dolgokat. Sajnos amíg ilyen elmebetegek vannak a földön, addig mindig lesz állatkínzás és más hasonló szörnyűségek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen emberek vajon mit szólnának ahhoz, ha egyszercsak olyan földönkívüliek szálnának le egy város közepén. akik kilépve a hajóból, összecsapnák tenyerüket és ezt mondanák:

-Nos, hagytunk ötvenezer évet, hogy kifelődjenek a kabátjaink. Gyerünk, nyúzzuk meg végre őket!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég szörnyű történet ez :evil: Egyszer láttam egy állatkínzós videót, nem tudtam, hogy mi lesz benne, de szörnyű volt látni, hogy emberek ilyenekre képesek, a szívem belesajdul, ha csak olvasok állatkínzásról vagy akár csak bántalmazásról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egy pár napja számolt be arról egy osztálytársam, hogy ő gyerekkorában azzal ütötte el az időt hogy a bátyjával macskákat dobált a fához, a barátjuk pedig utána ugrált rajtuk amíg meg nem haltak. Szerinte ez a falujában mindennapos és természetes dolog. De olyanokat is mondott hogy egy szomszédja 3 kutyáját felakasztották, csak mert loptak a kertjükből valamit a kutyák.

És ezek tényleg normálisnak számítanak náluk.

Én ezekre nem tudok semmit se mondani, de hát az ember csak azzal mer kikezdeni aki nálánál gyengébb. Megnézném ahogy valaki egy medvét akarna szadiztatni pusztakézzel (erre sajnos ott a puska).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki magánál védtelenebbre vagy gyengébbre támad, legyen az állat vagy ember, az egy nulla minden szempontból.

A háziállatok kínzása meg azért nagyon durva még mindenek felett, mert azok ráadásul helyből bizalommal fordulnak az emberhez, és a bizalomért így fizetnek nekik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kövi talin ezért kapni fogok, de leírom.

 

Van, mikor egyes emberek nem az állatot, hanem feleséget, testvért, gyereket, nagymamát, barátot, férjet, vadidegent, ismeretlent, gyengébet etc bántanak hasonló módon büntetlenül........Elöször ezt kéne kezelni, erre is akasztással reagálnátok? (mikor összevernek egy idős nénit pár fillérért).............Szerintem, amíg itt nem javul a helyzet, addig az állatoknál sem fog.

 

Húha! Ez nem lesz szép, de a pár radikális állatvédő és ökosznob képzavarban él. A kutyát emberként, a lovat kutyaként kezelik, sőt a legtöbb állatot emberi tulajdonságokkal, érzelmekkel ruháznak fel. Találkoztam pár ilyennel. Szeretik az állatokat az tény, de egy amőbát nem bíznék rájuk. Nem látják a fától az erdőt, nem képesek elfogadni, hogy nem kell minden állatkát megmenteni. Vannak nagyon felkészült állatvédük is, kik következetesek és elhivatottak természetesen. (Pécsen a Misinások)

 

A háziállatokat azért háziasítottuk, hogy hasznunkra legyenek, nem dísznek vannak. DE míg élnek és nem a bográcsban végzik, addig rendesen, élőlényhez méltóan kell velük bánni, ellátni megfelelően. Egy malac ugyanolyan lelkesen üdvözöl reggel, mint egy vadászgörény, tán értelmesebb is.

 

Másik az agressziónak rengeteg fokozata van. A kutyák sem helyből a másik nyakának ugranak, hanem jelzik, hogy , én kajám, hagyjál, tünés, mostmár takarodj...................ez a legvégső fázis. Továbbá voltam pár lovardának nevezett létesítményben, ahol a rossz bánás miatt nagyon szemtelenek voltak a gebék. Mentem be a boxba és az egyik rámrúgott, épp, hogy eltudtam ugrani, utána a fahoz nyomott. Mikor éreztem, hogy alig kapok levegőt, akkor kénytelen voltam belerúgni, utána egy pálcával tértem vissza és mikor ismét próbálkozott kapott. Utána simán tudtam nyergelni.. Sajnos idáig semmilyen háziállattal nem kéne eljutni. Vagy neveljük következetesen vagy ne tartsuk, de ne mindenért megverve vagy agyon dicsérve.

 

Aranyközépút.....................mint mindenütt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éljen a McDonalds! :)

Kár, hogy a gyerekek annyira szeretik azt a Happy Meal menüt... :evil: De mindig abban reménykedem, ha nem csinálok úgy, mintha ott enni valami nagy dolog volna, vagyis ha erősködnek, hogy menjünk be, akkor bemegyünk, szóval, hogy akkor nagyobb korukra már semmi érdekeset nem fognak találni az egészben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éljen a McDonalds! :D

Kár, hogy a gyerekek annyira szeretik azt a Happy Meal menüt... :evil: De mindig abban reménykedem, ha nem csinálok úgy, mintha ott enni valami nagy dolog volna, vagyis ha erősködnek, hogy menjünk be, akkor bemegyünk, szóval, hogy akkor nagyobb korukra már semmi érdekeset nem fognak találni az egészben.

Jól csinálod. Apámék és nagyszülők ezt a taktikát alkalmazták, mostanra mind a húgom, mind én utáljuk, mint a bűnt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.