Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Van, mikor egyes emberek nem az állatot, hanem feleséget, testvért, gyereket, nagymamát, barátot, férjet, vadidegent, ismeretlent, gyengébet etc bántanak hasonló módon büntetlenül........Elöször ezt kéne kezelni, erre is akasztással reagálnátok?

Aki megerőszakol egy tizenévest, majd felgyújtja, igen, azt hiszem, azt speciel gondolkodás nélkül a Dunába lőném. A fillérekért nénit bántót viszon csak ugyanúgy megrugdosnám, mint ő a nénit. De sokszor emberek ellen elkövetett bűntettre is tudnám azt alkalmazni, amit lentebb írtam: ugyanúgy, ugyanazzal bűntetni őket, mint amit ők követtek el a sértett ellen.

 

Vagy neveljük következetesen vagy ne tartsuk, de ne mindenért megverve vagy agyon dicsérve.

Jelenleg öt macskánk van, az elmúlt tizensok évben hetet neveltünk fel (három nálunk is született már). Ha rosszat követnek el, kiabálunk, ha nagyon rosszat (pl. olyan helyre sz*rnak, ahová nem kéne) tesznek, akkor verés. Ezt egyszer-kétszer eljátszottuk, aztán hip-hop szobatisztákká váltak... nagyrészt. Meg egy idő után elég az "ejnye-bejnye", és máris tudják, hol a helyük.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Detto Dzséjt véleményén vagyok én is. Én meg ugye "hivatásból" is foglalkoztam állatneveléssel. Következetesség igen. De most ide a haszonállatok végzetét ne keverjük bele, mert innentől bonyolult erkölcsi normákba ütközünk. Az embernek szüksége van a húsra, sőt, továbbmegyek, én a vegákat is képmutatónak találom, mert elvégre ők is élőlényt esznek, mégha nem röfög, nem mekeg is. Mindazonáltal az emberiségnek törekedni kellene olyan dolgokon, hogy ne kelljen ilyen táplálékhoz folyamodnia, ahol le kell ölnie állatot. Ha már egyszer ugye, manapság szerveket is ki tudunk tenyészteni. Ezt érzésem szeriint át lehetne ültetni az élelmiszeriparba. Rögvest nem kéne vágóhíd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halízű csirke már így is van... Én nem vágyom a gumi ízű marhahúsra... :D:)

Ugyanis biztos vagyok benne, hogy az élelmiszeripar valami kifacsart mű trutyi előállítására használná fel a szervklónozás. Ja, és mindezt "Garantáltan a Legolcsóbb Áron!"... :evil:

Szóval ha már csirkepörkölt, akkor az a csirke előtte futkozzon az udvaron, és haltáp helyett kucoricdarát egyen... :D A marhapörkölt meg olyan marhából készüljön, ami korábban legelt a mezőn, vagy legalább szénát kapott, stb, stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt véleményén vagyok én is, és belefájdul a szívem az állatkínzásokba. Én az állatokat szinte mindennél jobban szeretem, és amikor ilyet hallok, vagy látok... hát, nem sok minden tud taccsra vágni, de ez igen.

 

Ami a haszonállatok leölését illeti, az talán már más téma, hiszen őket azért tenyésztik, hogy megegyük. Nem tudom, bonyolult kérdés ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a haszonállatok leölését illeti, az talán már más téma, hiszen őket azért tenyésztik, hogy megegyük. Nem tudom, bonyolult kérdés ez.

Ráadásul már erősen kultúrális kérdés is. Mert ugye, vannak országok, ahol a kutya és macska, vagy a tengerimalac is haszonállat, amit megesznek. Na már most, én ezt sem nézem túl jó szemmel. Viszont, Indiában a boci a szent állat, és levágása főbenjáró bűn. Több, mint valószínű, hogy ők meg ránk néznek ferde szemmel, mi meg élvezettel esszük a marhapörköltet (poén, ma nálunk az az ebéd :evil: ). Sőt, van olyan hely, ahol meg a patkány a sérthetetlen állat.

Azzal is egyetértek Oldival, hogy az a vegetáriánus, aki azért nem eszik húst, mert így tiltakozik az állatok leöléséért, képmutató, hiszen a növény ugyanúgy élőlény. Persze annak le lehet tépni a gyümölcsét, kitéphetjük a földből, mert... miért is? Mert fénnyel, homokkal, kövekkel és vízzel nem maradunk életben. Sajnos az embereket isten, az evolúció vagy az UFO-k (ki-ki hitvilága szerint válasszon) ragadozónak teremtettünk meg, azon belül is a nem egy dologra specializálódottra, hanem a mindenevőre, azaz, vérbeli ragadozók vagyunk.

Az viszont tény, hogy a evésre szánt állatokat, akárcsak a növényeket, hozzájuk méltó körülmények között kéne tartani. Olyan mondjuk nincs, hogy minden vágóhidat megszüntetünk, aztán irány az erdő, mindenki vadássza le a betevőt, mert 6,5 milliárd ember ilyen módon történő élelmezése a Föld állatállományának gyors kipusztulását jelentené (bár az is biztos, hogy mi sem húznánk sokáig, és a 6,5 milliárd hamar zuhanásnak indulna, már az állatállomány elpusztulása előtt). Szóval, a megfelelő körülményeket még a levágásra szánt állatoknak is biztosítani kell, mert máskülönben valóban, az is csak állatkínzás.

Ami a klónozott kaját illeti, ötletnek nem rossz, de osztom Gyoka félelmeit. Az élelmiszeripar olcsón csinálná, gyorsan, ráadásul előbb-utóbb jelentkeznének a klónozásból adódó problematikák, mint a degenerálódás, vagyis másolat másolatának a másolata már sokszorosan rosszabb, mint az eredeti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes filózofiai kérdéskört lehetne ezzel kapcsolatosan boncolgatni, de tény és való ragadozótermészetünknek, nehezen fog ellentmondani a szellemi ( erkölcsi) fejlődésünk. Már akinék ugye ez előfordul. :S Egyenlőre szükség van arra, hogy felülkerekedjünk a sajnálkozásokon, hogy bizony a mi életbenmaradásunkért más élőlényt kell elpusztítanunk.

 

Ámbátor az afrikai törzsek némelyike véren és tejen kívül mást nem fogyaszt. Ehhez pedig nem kell leölniük az állatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az állatkínzást, legyen az bármilyen okból, messzemenően elítélem. De mikortól kell az adott cselekedetet állatkínzásnak tekinteni?

Az ugye mindenképpen állatkínzás, amikor valaki céltalanul, mondhatni szórakozásból bántalmaz egy állatot. Az is ide sorolandó, ha ugyan céllal, de a szükségesnél nagyobb mértékben teszi ezt. Állatkínzásnak tekinthető, ha egy állatnak szándékosan a kelleténél sokkal rosszabb életkörülményeket biztosít a tartója. És még sorolni lehetne azokat az eseteket, melyek valóban állatkínzásnak tekinthetők. Sok közülük már a vérlázító kategóriába tartozik. De...

De azért az is vérlázító amit egyes esetekben az állatvédők művelnek. A hozzá nem értésük nálam már nem egyszer verte ki a biztosítékot. Magyaráznak bele a nagyvilágba sokszor, és az ember nem tudja eldönteni, hogy sírjon, vagy nevessen, mert akkora hülyeségeket mondanak. Olyankor azon gondolkodom, vajon nem kellene-e az állatvédő státuszt is szakképzettséghez kötni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az állatvédelmet betartandó -és ebben igazat adok sok véleményezőnek a lenti cikk folyamodmányaként-, illő lenne kiterjeszteni az alkoholista-csontsovány emberek megveréséről az állatviadalokat szervező népségre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sem lenne egy utolsó dolog.

 

Ezt írtam, hogy a nagy részük nagyon fanatikus és általában fotelből védi az állatokat. Tényleg szakképzéshez kötném.

 

Másrészt, szerintem a táplálkozási szokások nagy részt a környezet hatására vált olyanná, amilyen. A zsidók nem esznek disznót vallási okokból, de ha belegondolunk, akkor a disznó az egyik legtöbb parazitát összeszedő háziállatunk, a Bibla korában nem nagyon tudtak mit kezdeni avval, ha valaki elkapott egy jópofa mételyt.(Sertés borsóka, bélgiliszta). Lehet, hogy Indiában a ne együk meg a húst azért alakult ki, mert az ottani klímán a tartósítás nehézkes volt, jó pár ezer éve........így próbálták megelőzni azt, hogy a romlott étel miatt meghaljanak az emberek.

Egyébként a válogatás a jómód betegsége, régen az alapanyagot válogatták meg, továbbá a mit eszünk meg az körülménytől függ. Két éve, mióta kolis vagyok leszoktam a válogatásról, hét végén már a kelkáposztát is megeszem. Ha nagyon éheznék, akkor tán a tengeri prücsköket is felvenném az étlapomra.............Ha netalán Mongolia fagyos sztyepéin lennénk, odafagytunk volna a szovjet teherautó platójához, akkor a vitaminban gazdag birka szemet is mosolyogva fogyasztanánk. Ugyan ez a szitu Borneó párás esőerdejeiben, csak valami hatalmas kukaccal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a hungarus manus ( hazai fogyasztó) is leszokik lassan a válógatásról. Szépen észbekap, hogy plazma tv helyet lehetne pölö olcsó élelmiszereket is venni. A tartósabb hátrányban élő elönyben. Ők már megelégszenek morzsákkal is. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a hungarus manus ( hazai fogyasztó) is leszokik lassan a válógatásról. Szépen észbekap, hogy plazma tv helyet lehetne pölö olcsó élelmiszereket is venni. A tartósabb hátrányban élő elönyben. Ők már megelégszenek morzsákkal is. :S

Ez az észbe kapás nem valami gyors. Napok óta lépni alig lehet a Media Marktokban meg a Saturnokban ;)

 

A vitához annyit, hogy nem vagyok a szemet szemért elv lelkes hive, sőt a testi fenyitésé sem. Olyanokat se kinoznék vagy vernék meg akik embert öltek, pedig annál nagyobb bűn nincsen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis témaváltás. Töltötte már ki valaki vagy a szülei az idei gázártámogatás nyomtatványát? Ugyanis némi bajom van: havi jövedelem alatt, amit ugye be kell írni az igénylőlapra, a havi rendszerességgel járó jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónapban szerzett jövedelem számít. Az év végi plusz zsé, alias jutalom ugye nem számít havi rendszerességgel járónak? Vagy szívatás az egész úgy, ahogy van, mivel azért még mindig vannak, akik kapnak év végi pluszt, nehogy már be kelljen azt is írni teljes összegben egy havi jövedelemnek (mivel azt pont az igénylés időszakában kapja az ember, a többi 11 hónapban meg ugye nem) ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A benyújtás előtti hónap tényleg a november, de a plusz zsé arra a hónapra van elszámolva Amúgy itthon arra jutottunk, hogy a rendszeresre helyezzük a hangsúlyt, szóval az kimarad majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éljen a McDonalds! ;)

Kár, hogy a gyerekek annyira szeretik azt a Happy Meal menüt... :) De mindig abban reménykedem, ha nem csinálok úgy, mintha ott enni valami nagy dolog volna, vagyis ha erősködnek, hogy menjünk be, akkor bemegyünk, szóval, hogy akkor nagyobb korukra már semmi érdekeset nem fognak találni az egészben.

Én aztán igazán nem akarok nevelési tanácsokat adni, de esetleg tisztázni kellene az árakat. Te tudod fejenként mennyibe kerül egy-egy Mc -ezés, és tiszutázni, hogy ha most nem mentek be akkor ugyanennyi pénzt kapnak pl gyümölcslében. Vagy fagylaltban. Vagy piaci krumpli plusz étolaj kombinációban, feltéve hogy tudsz krumplit sütni (én nem tudok.... eddig mindig csak egy baromi oajgőz-felhő és égésbűz lett belőle). Vagy akármi, ami ugyanannyiba kerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én aztán igazán nem akarok nevelési tanácsokat adni, de esetleg tisztázni kellene az árakat. Te tudod fejenként mennyibe kerül egy-egy Mc -ezés, és tiszutázni, hogy ha most nem mentek be akkor ugyanennyi pénzt kapnak pl gyümölcslében. Vagy fagylaltban. Vagy piaci krumpli plusz étolaj kombinációban, feltéve hogy tudsz krumplit sütni (én nem tudok.... eddig mindig csak egy baromi oajgőz-felhő és égésbűz lett belőle). Vagy akármi, ami ugyanannyiba kerül.

Hát kíváncsi lennék arra a mai gyerkőcre aki hamburger helyett gyümölcslevet választana. ;)

Az édes mindegy szerintem hogy mennyire ártalmas a gyorsétteremi kajálás, ha csak az ember pár havonta megy el egyhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy hambureger után az ember fél órán belül éhes, akkor viszont már semmit nemkap, mert hamburgerezett. A gyümölcslevet azért írtam, mert nekem az a gyenge pontom (akár 2 liter/nap vizsgaidőben) de persze mindenkinek más....

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én aztán igazán nem akarok nevelési tanácsokat adni, de esetleg tisztázni kellene az árakat. Te tudod fejenként mennyibe kerül egy-egy Mc -ezés, és tiszutázni, hogy ha most nem mentek be akkor ugyanennyi pénzt kapnak pl gyümölcslében. Vagy fagylaltban. Vagy piaci krumpli plusz étolaj kombinációban, feltéve hogy tudsz krumplit sütni (én nem tudok.... eddig mindig csak egy baromi oajgőz-felhő és égésbűz lett belőle). Vagy akármi, ami ugyanannyiba kerül.

Én sem úgy értettem, hogy ez hetente előfordul, mivel eleve nem nagyon járunk velük olyan helyekre, ahol van McDonalds (bevásárlóközpontok és társaik).

És teljesen igazad van abban, hogy sült krumplit otthon is lehet sütni - de hiába, az ottani valahogy jobban ízlik nekik. A gyümölcsöt, zöldséget pedig hiába ajánlanám fel cserébe, az mindig van otthon rendesen, mivel én nagyfogyasztó vagyok, így azon elven alapulva, hogy amiből sok van, az kevésbé értékes, és ráadásul számukra is korlátlanul rendelkezésre áll, hát hülyék lennének a cserét elfogadni. ;) A fagyi persze más tészta, de az csak nyáron, melegben játszik.

Szóval én nem akarom, hogy beteljesületlen álomként sóvárogjanak az egész után, és aztán majd kamaszkorukban ott verjék el a zsebpénzüket. Ha most (persze azért módjával, 2-3 havonta) kielégítem ezen igényüket, talán megúnják addigra, amikor már nem fogom tudni, hol és mit esznek napközben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy hambureger után az ember fél órán belül éhes, akkor viszont már semmit nemkap, mert hamburgerezett.

Nem tudom, milyen hikomatos hambikat eszel te, de amiket én, azoktól nem leszel egy óra, de öt óra múlva sem éhes (nem Mekis xarról van szó).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, milyen hikomatos hambikat eszel te, de amiket én, azoktól nem leszel egy óra, de öt óra múlva sem éhes (nem Mekis xarról van szó).

Így van! Cegléden is van olyan hely, ahol isteni hamburgert csinálnak, és nem olyan műanyag sz*rt mint a Mekisek. Mindenben ezerszer jobb mint az "eredeti".

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, hát ki mondta, hogy jó a "Meki"? Én sem szoktam ott enni magamtól. A gyerekeknél meg az egész nem a kajáról szól, hanem a kis papírdobozkáról, amiben van valami mütyűr mindig, ami leginkább semmire sem jó (kivéve, ha SW-s :)). Egyébként a hambucit nem is szeretik, a csirkefalatkákat veszem mindig, és a nagyját mindig nekem kell megenni, mert csak a krumplit szeretik igazán, de ahhoz magában nem jár semmi...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyümölcsöt, zöldséget pedig hiába ajánlanám fel cserébe, az mindig van otthon rendesen, mivel én nagyfogyasztó vagyok, így azon elven alapulva, hogy amiből sok van, az kevésbé értékes, és ráadásul számukra is korlátlanul rendelkezésre áll, hát hülyék lennének a cserét elfogadni. :)

 

Enyhe mikroökonómiai vonulatot vélek felfedezni az írás ezen részében :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.