Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ó te hősök hőse. :) :)

Monitoron keresztül meg sose. Túl drága jószág ahhoz :)

 

Még a "hősök" is betonba haraphatnak. :) Amúgy szerintem az, hogy odamegyek egy lányhoz, akit nem ismerek, könnyű. Vagy bejön, vagy nem. Tapasztalataim szerint még szóba állnak az emberrel, (nem, azért nem a csövesekre gondolok :) ) viszont a folytatás már húzósabb dolog. Szóval az ilyen fajta ismerkedést nem részesítem előnyben, de jó buli. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a "hősök" is betonba haraphatnak. :) Amúgy szerintem az, hogy odamegyek egy lányhoz, akit nem ismerek, könnyű. Vagy bejön, vagy nem. Tapasztalataim szerint még szóba állnak az emberrel, (nem, azért nem a csövesekre gondolok :) ) viszont a folytatás már húzósabb dolog. Szóval az ilyen fajta ismerkedést nem részesítem előnyben, de jó buli. :)

Igazad van, kétesélyes a dolog akárcsak a lottó ötös. Vagy bejön, vagy nem :) Más kérdés, hogy a "tízedik" ilyen ismerkedés után is javában tart e ez a hév, ha kosarat kap az ember. :) De tény, elég sok fajta lehetőség áll már az ember előtt, társkereső irodáktól kezdve a neten keresztül a baráti társaságokig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy pici cukkolódás akart lenni. Amúgy bocs, ha megsértettem volna valakit. :)

No ilyentől nem kell tartani. Ha még lenne itt a kemény magban "puhap*cs" abból így vagy úgy de fér-fit fa-ra-gunk! A mimóza lelkekkel meg nem kell foglalkozni. :)

Muhahaha, Gran Torino jut eszembe. :) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody felé fejezem ki ama óhajomat, hogy írjon ki szavazást a fórum férfitagjai közt, hogy idén nyaralás alatt hánnyal, hol stb.

Talán Oldie is örülne neki, ha lenne egy topic, melynek címe a csajozás avagy tapasztalataim a hölgyekkel lenne. Ott az illetékesek bátran világosíthatnák föl egymást. :):):):)

 

Donát történetére reagálva és avagy összejön vagy nemre, még télen elmentünk bulizni és az akciós gintonic plusz szobatársam a sutyiba becsempészett üveges vodka hatására igen jó kedvünk kerekedett. Elindultunk illetve én indultam, barátosnémat meg támogattam hazafelé. Az egyébként félórás utat vagy két órába tellett megtenni, mivel valahogy az összes külföldi pasi minket talált meg ismerkedés céljából. Rájöttem, hogy spiccesen is tudok angolul, így néhánnyal szóba álltunk. Természetesen csak a helyesebbekkel. Pechünkre nem akartak lekopni. Szal egész kis falka követett minket. Kedvesen mosolyogva invitáltak további bulizásra. Az egyik kurafi megkérdezte, hogy velünk alhatna-e. Kedvesen elküldtük az édesanyjába. (Vegyítve az angol és magyar káromkodások tárházát) :)

Szerkesztve: - orki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van, kétesélyes a dolog akárcsak a lottó ötös. Vagy bejön, vagy nem :) Más kérdés, hogy a "tízedik" ilyen ismerkedés után is javában tart e ez a hév, ha kosarat kap az ember. :) De tény, elég sok fajta lehetőség áll már az ember előtt, társkereső irodáktól kezdve a neten keresztül a baráti társaságokig.

 

Ilyen esetekre mindig azt szoktam mondani a haverjaimnak: ha eggyel összejön, kit érdekel, hogy előtte 10 elküldött? Engem biztosan nem... :)

 

Orki: Ez jó kis story :) Erről nekem meg az jut eszembe, amikor félig ittasan mentem hazafelé a buliból, és megállított (ahogy minden este) a szórólapos lány, hogy menjek be a közeli night clubba. Erre odajött egy rakás holland, és el kezdték neki magyarázni (persze angolul), hogy ennyi pénzért Amsterdamban luxus k*rvát kapnak, aztán ezt a témát velem is kivesézték, és megdöbbenve tapasztalták, hogy van végre egy magyar, aki tud beszélni velük angolul. Akkor hogy ledöbbentek volna, ha közlöm velük, hogy félig részeg vagyok :)

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen esetekre mindig azt szoktam mondani a haverjaimnak: ha eggyel összejön, kit érdekel, hogy előtte 10 elküldött? Engem biztosan nem... :)

 

Orki: Ez jó kis story :) Erről nekem meg az jut eszembe, amikor félig ittasan mentem hazafelé a buliból, és megállított (ahogy minden este) a szórólapos lány, hogy menjek be a közeli night clubba. Erre odajött egy rakás holland, és el kezdték neki magyarázni (persze angolul), hogy ennyi pénzért Amsterdamban luxus k*rvát kapnak, aztán ezt a témát velem is kivesézték, és megdöbbenve tapasztalták, hogy van végre egy magyar, aki tud beszélni velük angolul. Akkor hogy ledöbbentek volna, ha közlöm velük, hogy félig részeg vagyok :)

Én azon döbbenek le, hogy neked honnan volt tapasztalatod a témát illetően :) :)

vagy ilyenen ne is csodálkozzak? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és megdöbbenve tapasztalták, hogy van végre egy magyar, aki tud beszélni velük angolul.

Ex angol tanárnőm szerint a hollandok egyébiránt közel sem beszélnek olyan jól angolul, mint ők hiszik magukról :) Bár ez csak az ő tapasztalata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A húgom barátnője szerint az angolok sem beszélnek valami jól angolul. :)

Kint dolgozott Angliában, és ott elvégzett egy tanfolyamot. Aztán nekiállt megtanulni angolul, mert alig értette a hétköznapi angolt. Azt mondta, hogy a tanfolyam után még vagy egy hónapba telt, mire megszokta a különbségeket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Haverom szerint hiába csatolták magyarországhoz Európát, senki nem tanult meg magyarul :)

 

Amúgy nem az a lényeg, hogy papírod van-e róla, hanem, hogy beszélsz-e angolul. Eddig ahova mentem diákként vagy nyáron dolgozni és oda volt írva, hogy angol középfokú kell felvettek pedig nincs is papírom róla (már nincs pénzem rá, 6x próbáltam letenni, egyszer sem sikerült :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe, amikor pár éve haverokkal kimentünk Londonba körülnézni ("tanulmányi kirándulás" címszóval) mivel egyáltalán nem tudtunk angolul (11.ig nem is találkoztam tanulményi szinten angol nyelvel, ált.iskolában oroszt tanultam :), közép 9-10-ben németet - persze angolul minimális szinten tudtam a játékokból, de az csak felirat formájában és szavakban jelent meg, szóban nem) így hát okosabb emberek felírtak számunkra pár jó kis kifejezést magyarul és angolul kis papír kártyákra.

Nos a reptérről menni szerettünk volna a hotelbe meg valami térkép szaküzletbe, hogy vegyünk London térképet. Odamegyünk egy kis öreg bácsihoz, mondjuk, hogy GM és adnánk át a kártyát, erre ad egy kis pénzt és elmegy. Ezt eljátszottuk még jópárszor, senki nem értette, hogy mit is akarunk.

Egyszer csak találunk egy "rendesebb" embert aki elveszi a kártyát furcsén néz a magyar oldalára, majd megfordítja, elolvassa a kérdést, felragyog a képe és elmondja a választ....

...angolul :)

 

Ekkor jöttünk rá, hogy a számításainkba egy kis hiba csúszott. Életünk legrosszabb napjai voltak azok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindegy, hogy melyik területen vagy. Angliában pl. Manchester környékén érthetetlen, hogy miről beszélnek. Nagyon durva. A londoni angol kissé arisztokratikus, túl dramatizált, de tisztán érthető. Az amerikaiak között is számos akcentus található, így nehéz kollektíven jellemezni őket. Pl. az afrosrácok "angolnak csúfolt" nyelvjárását elég nehéz megérteni, meg a Wisconsin környékiről is azt hallottam, hogy durva. De a nagyobb városok átlagpolgárai érthetően beszélik az amerikai (!) angolt. Mondjuk én az amerikait sokkal jobban szeretem, mint az angol angolt, sokkal lazább és menőbb :lol:

 

OLdie: Min csodálkozol? A Hollandokon, a csajokon, a fél-részegségen, vagy az angol tudásomon? :P:o

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OLdie: Min csodálkozol? A Hollandokon, a csajokon, a fél-részegségen, vagy az angol tudásomon? :lol::o

Egészen pontosan itt kapott el a kíváncsiság :P:o

 

"...hogy ennyi pénzért Amsterdamban luxus k*rvát kapnak, aztán ezt a témát velem is kivesézték, és megdöbbenve tapasztalták, hogy van végre egy magyar, aki tud beszélni velük angolul."

 

Te jössz. Szóval? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Nem is beszélve a redneck akcentusról (a kedvecem az Alabamai, lásd Forrest Gump). Én a filmek/sorozatok miatt teljesen ráálltam az amerikai akcentusra, az angolt alig értem meg. Amikor Angliában voltam akkor ott csak a "proli-angolt" volt lehetetlen megérteni, de pl. az indiaiakkal tök jól elbeszélgettem. A BBC-angol megint más tészta, de még az is érthetetlen számomra.

 

Nemrég beszéltünk is arról hogy melyik sorozatot a legnehezebb megérteni.. Na, azt hiszem a Shield torony magasan vezeti a listát, főleg hogy a szereplők 90%-a mexikói vagy néger.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én legutóbb Londonban járván nem találtam meg egy bizonyos címet, pedig nagyon fontos lett volna rálelnünk és időben érkeznünk (egy munkatársammal voltam), mert üzleti ügyről volt szó. Régi volt a térképem, azt a környéket pedig nemrég építették át, így egészen más utcák voltak ott. Egy postást kérdeztünk meg, egy szavunkat sem értette :P, aztán miután papíron megmutattuk neki, milyen címet és céget keresünk, nem értettük, amit mond...:o :o Isteni tőzsgyökeres londoni "tájszólásban" beszélt. :lol:

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ismerek egy köztársasági ösztöndíjas srácot, aki a havi 50ezréből 25ezret mindig félretesz, és havonta egy éjszakára megfizet magának egy luxus ribit...

Elég olcsó luxus cafat... Haveromék egyszer ott hagytak egy kupiban fejenként 100 ezret egy éjszaka, pedig az csak itt volt a szomszédban. :lol: Ráadásul reggel még a haverját el is kísérték a legközelebbi ATM -hez, és még ott is jól lehúzták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, MissKarrde: Tegnap kicsit túlreagáltam a dolgokat.Sorry.A primitív arra vonatkozott, hogy jóval egyszerübb mint a magyar.Tulajdonképpen 4 igeidővel meg kb 3000 szóval el lehet lenni.Nem vagyok az angol ellen, én is használom(számítógépnél elengedhetetlen), de az hogy mindenkinek tudnia kéne azt vitatom.

Azt meg elismerem, hogy jóval könnyebben írok programokat, jóval könnyebben megértettem az SQL-t(adatbázislekérdező nyelv)és magabiztosabban használom a számítógépet is hogy ismerem a nyelvet.Akiket tanítok computert kezelni mindig azt tanácsolom, hogy minimum alapfokon sajátítsák el a nyelvet különben rengeteg mindennel nem fognak boldogulni.

 

Ugyanakkor ugye a vita ott kezdődött, hogy Jake berak ide egy viszonylag hosszú szöveget.Oldie-val egyetértek abban, hogy legalább a lényegét magyarul is be lehetne írni.

 

 

Ha kijutnék Hollandiába a kirakatos utcába én is bemennék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A húgom barátnője szerint az angolok sem beszélnek valami jól angolul. :P

Hát ha belegondolok, hogy lehagyják lépten-nyomon a kérdésekben a segédigét, hajlok egyetérteni :o Én ezt figyeltem meg leginkább :o

 

Nekem a BBC és CNN angollal sincs gondom, viszont pl. a Harry Pottert angol nyelven nézni számomra maga a halál.

Pont most nézem meg a Potter-filmeket magyar felirattal, és meglepődtem, hogy mennyit megértek a filmek angol hangjából hallás után :lol: Néha még lesek is, hogy más a felirat, mint a szöveg :o De ez azért van, mert vannak helyzetek, amire mi mást mondunk, mint ők, azért az eltérés.

 

Egyetértek Donáttal lenti témában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a világ nem ilyen egyszerű. :P

De nem ám. Pl egyszer, egyik volt kolleganő mesélte, hogy férjével voltak kint asszem Bécsben és férje nagyon be szeretett volna menni egy Peep Showba. Életében első alkalom lett volna. És erre mi történt? Kolleganő megértően adott neki egy papírzsepit és pár percre megszakították ezzel a városnézést. :o

Én ezt a luxus örömlányos dolgot úgy képzelem mint a Micsoda nő-ben :lol: Bár mondjuk ott egy utszéli prostit vett fel a pasi. Noh mindegy. Ha van párja az embernek ilyenre ne fanyalodjon. Rengeteg ötlet van az otthoni, hálószobai "k*rváskodásra". :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.