Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hauser winner? :) Jó a te ízlésed is hallod e! :roll:

Ó, a francba. Megnéztem az első képet, és a színe, a váltója meg a teleszkópja teljesen ugyanolyan, de nem Winner, hanem Grizzly. Bár két éve kaptam, szóval lehet, hogy azóta megváltoztatták a nevét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis bringa, legyen benne sok örömöd, Oldie. :)

 

Nekem még egy 16 éves Schwinn Csepel City-m van, de az is kiváló hosszú távra is. Sok biciklitúrát lenyomtam már vele, persze inkább régebben, még a gyerekek előtt. Ott volt pl. a Duna menti túra Regensburgtól Hainburgig (osztrák-szlovák határ), amit aztán a Fertő-tónál fejeztünk be. Fantasztikus volt!

Most szerveznek a munkatársaim túrát a Tisza-tóhoz áprilisban, egy naposat, csak tekerni egy jót. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz skaccok. :) Szerencsére van itt egy használható kerékpárút, fel egészen Verőcéig. Ma tesztelés gyanánt még csak a szomszédos Gödig tekertem el, de mivel holnap is szép idő lesz lehet, hogy hosszabb távra megyek. Köll az a mozgás most már. :)

 

Amúgy marha érdekes váltó van ezen, nekem legalábbis új. Majdhogynem a sportautók kormány mögötti váltójára hajaz. Egyik bütyökkel felfelé váltok, másikkal meg lefelé :roll: Ugyanúgy a hajtókarnál is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó! :roll: Örülök, hogy vettél magadnak egy bringát, Oldie! :D Én is imádok biciklizni, kár, hogy a női alvázas, rózsaszín, kerék nélküli mount'n'bike-om nem igazán alkalmas ilyesmikre :) :)
Most vagy harminc évig szavam se lehet. :) Ennek most már bírnia kell addig. :D Csak legyen továbbra is ilyen klassz idő :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

be lehet vinni akárhova, buszra szállni, járdán haladni stb.

Ez tök igaz a biciklire is, csak lehet néhány esetben furcsán néznek rád, mondjuk mikor behajtasz vele egy áruházba :roll: Bár akinek van biciklije, aligha akarna buszra szállni. Járdán meg nagyon jól lehet bringával közlekedni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Burma, Episode III

 

"Min ga la bar! (Hello burmaiul:))

 

Baganba odafele mindenkepp busszal akartunk mennni, hogy a hetkoznapi emberek eletebol minel tobbet lassunk tapasztaljunk....Ebbol a nezopontbol nezve mar a "buszpalyaudvar" is sulyos kategoria volt..Ugyanis az 5 milios Yangon erdemben nem rendelkezik ilyennel...(Valszeg a penzt inkabb az arany sztupakra es tabornokok fenyuzo eletere kellett forditani:)).Ami helyette van, az sulyos koszfeszek bodega rengeteg, busz labirintussal atszove a varos egyik szutyokabb negyedeben...Az egesz totalisan atlathatatlan..Varoterem vagy ilyesmi nincs .. busz indulasok csak helyi irasjelekkel vannak kiirva, tajekozodni sansztalan...(lasd.: Buszjáratok)

Persze mi sem adtuk fel olyan konnyen....Kideritettuk osszesen 4 busztarsasag van,:) akik napi szinten kb. 10-12 buszt inditanak Baganba, persze halal pontosan ugyanakkor! Szoval ha lekesned, mar buktad az aznapi utad:).. Termeszetesen az osszes bagani jegy elkelt mar mire odaertunk..Raadasul meg az is ellenunk jatszott, hogy tanev vege is pont most volt - rengetegen utaztak videkre Yangobol...(Burmaban 6 honap a suli, 2 honap a vizsga idoszak, 4 honap szunet). Szoval ugytunt, aznapi buszutunk remenytelen, de addig kuzdottunk , mig sikerrult talalni egy alternativ megoldast, amely szerint az egyik Mandalayba meno busz majd kirak valami koztes helyen , ahol lesz csatlakozas Bagan fele..Bevallaltuk...:)

 

Az indulasig levo idot sult saska evessel toltottuk:) Probaltunk egymasra licitalni ki mer az elozonel is nagyobbat bevallalni:)...Etvagycsinalonak csatoltam par finom izeltlabut a kivanatos menubol..:D

(Lasd: Bogarak 1, Bogarak 2

Aki megis ragaszkodna a saskahoz, azoknak javaslom a csilist:) a saska ugy mint a tobbi rovar ha lekuzdod magadban korlatot , hogy mit eszel , kifejezetten finom, csak kell valami kis szósz hozza:) mert eleg szarazak megsutve...Meg is szomjaztam...Elmentem hideg vizet venni, de rohadtul nem tudtam megertetni magam, hogy hideg kellene:) igy elkezdtem veszettul mutogatni a hatul levo huto fele... erre az elado azt hitte megakarom verni, es fejere kulcsova kezet, majd vedekezo pozt felveve osszegornyedve elszaladt, es elbujt hatra valahova.:D Pedig csak kicsit erosebben hadonasztam:) Ez volt az elso jel, ami egyertelmuen arra utalt, hogy ezeket valszeg verik rendesen ha valamit nem jol csinalnak vagy ellenkezni mernek...Utunk soran probaltam kerdezoskodni helyiektol a rezsimrol, de tobbnyire mindenki haritotta a kerdest, vagy ugyesen kikerulte...Kozben egyre csak melegebb lett..Itt marcius az egyik legforrobb honap. 40-45 fok lazan van del korul...Husolni nem nagyon tudsz..Varoterem helyett szemetkupacokkal atszott muanyag szekek vannak osszehanyva . Ezeken bambulva neztem mi tortenik csomagunkkal mikozben gyomoszolik be a buszba...Minden negyzetcm ures helyet kihasznalnak, de ami legdurvabb, hogy a sotet rakodoterbe, ahol se levego se feny, meg embereket pasziroznak be(!), akik nagy orommel foglaljak el az elkovetkezendo kozel 1 napos buszut soran valasztott sotet kinzo kamrajukat....

 

Delutan 4 kor menetrend szerint elindultunk Bagan iranyaba a mandalayi buszon..

Ahogy sotetedett, kiderult ,hogy ilyen , hogy kivilagitas nem nagyon letezik az ut menten..

"Tehetosebb" parasztok neoncsoveket akasztanak a gunyhojuk felett levo fakra, es ha epp valahonnan van aram, azzal probalnak kis fenyt imitalni..Egyes telepuleseknek igy eleg specalis kivilagitasuk volt, ha epp volt...Komolyabb fenyeket mar valamikor este eszleltunk, mikor az uj fovaros mellett elhaladtunk, ahova persze turista nem teheti be labat...Ugy mint minden tartomanyi hatarnal itt is leszallitottak, katonai ellenorzes miatt papirokat utleveleket ellenoriztek..Persze WC vagy ilyesmi sehol..Ezert hatra szaladtam a bozotba elvegezni a dolgom..Visszafele jovett ket katona ugrott elem a semmibol, akik (kesobb kiderult) kovettek, mert az volt a gyanujuk , hogy beakarok szokni az uj fovarosba:) Na mondom fasza...Bevittek kulon egy kis bodegaba, ahol semmi jora nem szamitottam...de jott egy telefon (lehet maga budha telefonalt az erdekemben:)) amitol kurvara beduhodott az ottani vezer, es elkezdett a tobbi katonaval ordibalni mint allat..Vegul ugytunt egymassal nagyobb bajuk volt mint velem, mert legnagyobb megkonyebbulesemre elengedtek, es rohanhattam vissza a buszomra...Na, ezt is megusztam....:D

 

Hajnali 3 kor mar epp elaludtam volna, mikor rancigalnak, hogy itt szalljunk le itt vagyunk Meiktilaban ..11 ora busz utan kiraktak valami budha legrosszabb remalmait is tulszarnyalo elatkozott koszfeszek tanyan...A helyi vampir-zombik egybol meregetni kezdtek...Idovel egyre tobb "alcsoportot" allapitottunk meg kozottuk... Hangulatkeltonek par csatolt kep.:

Alapzombi

Szerzeteszombi

Fekazombi

 

Miutan egy vilagito neoncso ala tereltuk oket, hogy kivalasszuk a leghitelesebbet:)

megtudtuk, itt aztan nem jon semmifele busz ami Baganba megy:) A helyzett egyre frankobb lett..Az egyik zombi csoport felajanlotta elvisz Baganba de kb 5 szatyor penzert, de nekunk csak 3 szatyor volt:) egyertelmu lerantasnak tunt...Letudtunk volna alkudni par szatyrot, de ertelmetlen lett volna ennyit fizetni...kozben ramtort egy ujabb zombi es mindenaron "Mindegyi"-be akart elvinni , hiaba gyozkodtem , hogy nekunk kuravara nem mindegy hova megyunk mi Baganba akarunk menni nem "Mindegyi"-be:) Az ido kozben telt, zombik meg csak zaklattak, probaltak rank eroltetni akaratukat- folyamatosan korbealltak mint aki vedi predajat, mi meg keztunk elbizonytalanodni.A 3 fos csapatbol volt aki arra szavaztott , hogy varjunk huzzuk meg magunkat valahol, tuti jon majd az igert busz.. Volt akinek mar "Mindegyi" is jo lett volna:) csak tunjunk innen:)...Ekkor varatlanul jott egy tulterhelt rogyadozo kisbusz, amin mar hely nincs, de iranyban Bagan fele megy, meg ha nem is kozvetlenul oda.:D Meggyoztem tobbieket , hogy ez nekunk jo lesz:) A gond csak ott volt , hogy a kisbuszban kb 15-20 embernyi ulohelyen voltak kb 40 en:) , a busz tetejen pedig egy halom szojababhejjal teli zsakot vagy valami hasonlo arut szallitottak...Mar vazoltam is tervem: A szaraz szojababhejt tartalmazo zsakok felettebb kenyelmesek:)...Tobbiek azt hittek megorultem, mikor felmasztam kisbusz tetejere es elkezdtem a zsakok tetejen probalgatni az ott levo konfortot.:)

Vegul a zombikat nagy csataban lerazva felkotoztuk magunkat es csomagjainkat a busz tetejre es hajnali 4-kor tovabb hompolyogtunk burma sotet utvesztoieben....

 

Sajnos korai volt az orom, mert a hirtelen jott lendulet nem vitt olyan messzire. Par 100 meter utan megkellett allnunk 15 percre meghallgatni valami rettenetesen fonros szent imat:) es csak utana mehettunk tovabb...Termeszetesen mindannyiunk erre vagyott ekkor, de hogy valami pozitivat keressek a helyzetben, megallapitottam hogy nekunk a busz tetejen utazoknak valszeg jobb volt az akusztika mint a buszban kenyelmesen senyvedoknek.:)

4ora folyamatos razkodas -kapaszkodas , zotykolodes kovetkezett. Varatlanul lehult a levego is... Valami hegy oldalan mehettunk felfele, probaltuk fixalni helyzetunket, de sokszor zsakostul ide-oda csuszkaltunk a busz tetejen...Azert volt valami romantikaja az egesznek...:) Felettunk a kristalytiszta csillagos eg, hajnalban razkodunk a vilagvegen egy rozzant jargany tetejen zsakokba kapaszkodva, amirol azt se tudjuk hova tart..:) Egyetlen megnyugato es biztos tampontunk az egen lassan lenyugvo hold volt..:)

 

Tampontunkat elhagyva, napfelkeltere megerkeztunk "csabrokba" vagy valami hasonlo nevu putriba....Azt igertek majd innen reggel megy busz Baganba:)...Ket "sztragula" ivasa kozben megtudtam csodak-csodajara tenyleg letezett a busz.....Reggel 8 kor felultunk egy ujabb lepukadt vasra, ami ropke 2 ora kuszkodes utan megerkezett Bagan elovarosaba Nyaung-U - hataraba...Itt ujabb katonai ellenorzes, raadasul most fizetni is kellett a tabornokok kasszajaba, de mit szamit ez, lenyeg hogy allitolag kozel vagyunk a celunkhoz ropke 20 ora utazas utan. :)

A Falu szelen felkomasan az utazas faradalmaitol bezombulva jobb hijjan egy ketkereku lovaskocsissal(!) mozogtunk be a telepulesre szallast keresni, csak hogy sikerult bevalasztanunk!!!:) A lo megbokrosodott, felallt ketlabra, ossze-vissza rugdosni kezdett, a szeker majdnem felborult, alig tudta gazdaja megfekezni! Igy viszont cserebe reggeli kavenal lenyegesen intenzivebb frissito ebresztonk is megvolt! Raadasul ez az extra luxus szoltaltatas teljesen ingyen!:)

 

Folyt kov Baganrol...

 

Udv.:

Zsolt..

 

U.I.:

A mailhez csatoltam kepeket amelyekre a levelben is utalok..

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pl dolgozni járok vele, meg kimegyek anyámékhoz.

Én is használom melóba nyáron, meg ahova kell, itt vidékén nincs más tömegközlekedés :) Gyalogbusz vagy kétkerekű :D

 

Ody, köszi a következő levelet. Eltekintve a katonai dolgoktól, igen-igen kalandos ez az út :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a folytatást, Ody. :) Ebből akár utikönyvet is lehetne írni, hogy csak az merészkedjék e tájékra, aki bírja a gyűrődést. :D A katonai rezsim se jó, de én speciel éhen halnék, ha rovarokon kellene élnem. És hát a szatyros pénzkezelés is érdekes. :) Szóval olvasni nagyon jó ezeket a leveleket, de én nemigen indulnék el ezután Burmába. :D

 

Egyébként tudja a srác, hogy így közzéteszed az írását? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, köszi a következő levelet. Eltekintve a katonai dolgoktól, igen-igen kalandos ez az út :)
Az elég parázós lehetett. Főleg annak, aki látta a Rambot. :)

 

 

Tiszte Resident Evil feeling :D
Döbbenet micsoda "színvonal" van ott. :D A fekazombi a kedvencem. :)

 

 

Egyébként tudja a srác, hogy így közzéteszed az írását? :)
Nem tudja, de majd megírom neki ha hazajön. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de én speciel éhen halnék, ha rovarokon kellene élnem. És hát a szatyros pénzkezelés is érdekes. :D

A rovarokkal az a baj, hogy csak fehérje, még kéne hozzá valami zöldet is legelni :D

Végül is a szatyor is egy mértékegység :) Csak a cipelés a problémás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz skaccok. :) Szerencsére van itt egy használható kerékpárút, fel egészen Verőcéig. Ma tesztelés gyanánt még csak a szomszédos Gödig tekertem el, de mivel holnap is szép idő lesz lehet, hogy hosszabb távra megyek. Köll az a mozgás most már. :)

 

Amúgy marha érdekes váltó van ezen, nekem legalábbis új. Majdhogynem a sportautók kormány mögötti váltójára hajaz. Egyik bütyökkel felfelé váltok, másikkal meg lefelé :D Ugyanúgy a hajtókarnál is. :)

Akkor augusztusban fogod magad báttyja és kitekersz a magyar szigetre. Segítesz elpusztítani a z ipari mennyiségű pálinkát és bort. Gyere olyan napon, mikor mötál van. Kalapács, Moby dick, Beatrice. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor augusztusban fogod magad báttyja és kitekersz a magyar szigetre. Segítesz elpusztítani a z ipari mennyiségű pálinkát és bort. Gyere olyan napon, mikor mötál van. Kalapács, Moby dick, Beatrice. :)
Szerintem jobban járok ha vonattal megyek :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lusta vagy! Egyébkén itt nem lopják el, A pénztárcám és a telefonom is a sátor mellett hevert többnapig, nem kellett senkinek.

Kettő, másnaposan tudom pocsék haza tekerni.

Nyakonváglak mingyá' :D

Tudom, hogy ott nem lopják el, de ma volt egy rémálmom :) Álmomban bezony ellopták a bringát, de a kilyuggatott gumikat meg az első villát meghagyták :) De meg akartam ezért ölni valakit, de aztán szerencsére felébredtem. :D

Amúgy némi para azért van mert mire én feltekerek addigra elfogy minden energiám :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.