Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

A 38 % az aki elment szavazni, de ki tudja hányan állhattak még mellé? Amikor mutatják a beszédeit hatalomra kerülése rengeteg ember van ott és látni rtajtuk hogy ímádják. Különben Oldie-nál lehet az igazság, hogy annyira szuggesztív lehetett(ezt vallják azok is akik kint voltak beszédein), hogy egyszerüen nem lehetett neki ellenállni.

De inkább számomra az rejtély hogy a beszédei tartalmát, hogy hihették el mikor nyilvánvaló marhaságok: Pl. hogy a zsidók alsóbbrendüek. Azért egy embernek már csak feltünne, hogy a szomszédom aki zsidó 10 éve barátom az hirtelen alsóbbrendü? Másnap meg már utálom. A háború idejére meg már olyan szintre süllyedtek az SS tagjai, hogy nem is embernek gondolták a zsidókat. Azaz viszonylag normális embereket hogyan lehet ennyire behülyíteni, hogy látja hogy ember a zsidó mégsem gondolja annak?

Ez az alsóbbrendűség, meg felsőbbrendűség oda-vissza működik. Mi vagyunk a kiválasztott nép, a gójok meg alsóbbrendűek -a lá zsidó vallás. Az árja féle verzió meg ugyanaz csak fordítva. És akkor a többi nációról még nem is beszéltünk. Hogy mikor lesz mindenki egyenlő az jó kérdés: Több ezer év még talán. De lehet hogy maga a természet alakított ki ilyenné minket, embereket :S

Minden esetre Isten mentsen minket az olyan emberektől mint Hitler vagy Sztálin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyenloek szerintem sose leszunk, most se vagyunk azok. Nincs bajom a globalizacioval, kulonosen eros nemzeterzetem sincs, de nem tartom magam egyenlonek egy nem is tudom, nemettel, arabbal, angollal vagy akarmilyen mas nemzetiseguvel. No nem azert mert akarmivel is kulonbnek erzem magam, de egyszeruen annyira kulonbozoek vagyunk mi emberek, hogy mindenek vagyunk csak nem egyenloek. Valamilyen szinten az idok folyaman a nemzetek is kisebb alfajok lettek(ismet nem rosszra gondolok), hisz annyi minden kulonboztet meg ket kulombozo nemzetisegut. Ha egyenrol beszelunk akkor foleg ez a helyzet, francot vagyok egyenlo a pedofil sorozatgyilkossal, vagy az arab terroristaval. Szoval hiaba vagyok liberelis szemleletu, azert ebben a greenpeace-es minden nemzetiseg fut a reten kezen fogva maszlagban se hiszek, es ketlem h valaha is egy teljesen globalis vilagrol beszelhetnenk, amig valamilyen szinten fellesz osztva a Fold, es kontinensek vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az emberiség mindig is külső fenyegetésre tudott csak összefogni, ebből következőleg én úgy hiszem, hogy csak akkor beszélhetünk majd globális Földről, ha változik a nézőpontunk, azaz kívülről jön fenyegetés: más lények támadása esetén. Erre egyelőre elég kevés az esély ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 38 % az aki elment szavazni, de ki tudja hányan állhattak még mellé? Amikor mutatják a beszédeit hatalomra kerülése rengeteg ember van ott és látni rtajtuk hogy ímádják. Különben Oldie-nál lehet az igazság, hogy annyira szuggesztív lehetett(ezt vallják azok is akik kint voltak beszédein), hogy egyszerüen nem lehetett neki ellenállni.

De inkább számomra az rejtély hogy a beszédei tartalmát, hogy hihették el mikor nyilvánvaló marhaságok: Pl. hogy a zsidók alsóbbrendüek. Azért egy embernek már csak feltünne, hogy a szomszédom aki zsidó 10 éve barátom az hirtelen alsóbbrendü? Másnap meg már utálom. A háború idejére meg már olyan szintre süllyedtek az SS tagjai, hogy nem is embernek gondolták a zsidókat. Azaz viszonylag normális embereket hogyan lehet ennyire behülyíteni, hogy látja hogy ember a zsidó mégsem gondolja annak?

 

Szinte bármelyik közepesen népszerű párt tud olyan rendezvényt tartani ahol sokan ünneplik. Most nem paralellbe állitom az NSDAP-t a MIÉP-el, csak pusztán érdekességkép: a '90-es években egy rakás olyan gyűlés-videót lehet róluk szerezni, amikor megtöltötték az egész Hősök terét. De ebből nem szabad messzemenő következtetéseket levonni. Ez nem azt jelenti, hogy mindenki imádta őket. Akkoriban nem Hitler volt az egyetlen aki rengeteg embert tudott mozgositani (volt olyan hogy a balosok és Hitlerék ugyanoda szerveztek utcai felvonulást és konkrétan lövöldözés lett a vége). Ha Hitler mögött komolyan ott állt volna a német társadalom akkor nem kellett volna félnie az ellenzéktől és a demokráciától. De Hitler mindkettőtől remegett. És hatalomra kerülése után az egyik első dolga volt az ellenfelek törvényen kivül helyezése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyenloek szerintem sose leszunk, most se vagyunk azok. Nincs bajom a globalizacioval, kulonosen eros nemzeterzetem sincs, de nem tartom magam egyenlonek egy nem is tudom, nemettel, arabbal, angollal vagy akarmilyen mas nemzetiseguvel. No nem azert mert akarmivel is kulonbnek erzem magam, de egyszeruen annyira kulonbozoek vagyunk mi emberek, hogy mindenek vagyunk csak nem egyenloek. Valamilyen szinten az idok folyaman a nemzetek is kisebb alfajok lettek(ismet nem rosszra gondolok), hisz annyi minden kulonboztet meg ket kulombozo nemzetisegut. Ha egyenrol beszelunk akkor foleg ez a helyzet, francot vagyok egyenlo a pedofil sorozatgyilkossal, vagy az arab terroristaval. Szoval hiaba vagyok liberelis szemleletu, azert ebben a greenpeace-es minden nemzetiseg fut a reten kezen fogva maszlagban se hiszek, es ketlem h valaha is egy teljesen globalis vilagrol beszelhetnenk, amig valamilyen szinten fellesz osztva a Fold, es kontinensek vannak.

 

Igen és pont ezért volt nagyon félrecsuszott a kommunizmus már az eszme szintjén is, ami azt mondta, hogy legyen mindenki egyenlő. Nem vagyunk egyenlők nemzeten belül sem. Valaki tehetséges, van aki tehetségtelen. Van aki tud élni a szerencséjével, van aki sose fog... stb stb. Pont a kommunizus mutatja, hogy az egyenlőséget csak mesterségesen lehet fent tartani, felülről koordinálva. Ezért nem fog sose megvalósulni a "szabadság, egyenlőség, testvériség" szép eszméje se. Ahol szabadság van, ott sose lesz egyenlőség. Ahol viszont egyenlőség van ott nincs szabadság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én márpedig hiszek abban, hogy egyszer nem fog megkülönböztetni minket semmi se. Az adottságok, vagy éppen a hátrányok ki lesznek küszöbölve támogatással illetve serkentéssel.

 

Az anyját, most akkor komcsi vagyok? ;)

 

Amúgy szép eszmék, meg még a liberalizmus is, csak rossz kezekbe került. :D A közjó elősegítését felváltották a személyes érdekek.

 

 

Az is jó amit Donát mond. Egy idegen fenyegetettség. Ugye ismerjük Reagen és Gorbacsov megállapodását, mely szerint a nyolcvanas években felvetették, hogy összefognának ha a külső világűrből fenyegetés érné az emberiséget. :D Létre is jött a "csillagháborús" project, melyet egyfajta rakétavédelmi programként tártak az emberek elé, miközben marha érdekes mód ( állítólag!) nem a Föld felé irányulnak ezek a Föld körüli pályára telepített fegyverek. :D

Egyszer azért jó lenne valóban belelátni a háttéralkukba. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok öten a mérgezésbe haltak bele? Szerintem az áradásba ami nem az anyag bűne, hanem a tározóé.

Én is valami hasonlót írnék. Nem vagyok szakember, tehát nem tudom, hogy ami részletesen le van írva egy index-cikkben (eleve index, szóval vannak fenntartásaim), az valóban úgy van-e, de kb. ez a lényeg: a gondot az iszap felett megülő lúgos víz okozta, az zúdult végig a falukon, a leülepedett iszap nagy része meg bent maradt a tározóban. Egyébként képeken látszik, hogy mennyi iszap maradt bent a tározóban. Az iszapos-lúgos (marónátronról van szó) víz áradt le. Ha logikusan belegondolok, a víz sokkal gyorsabb folyású anyag, mint a nehéz iszap önmagában (persze a domborzat meredeksége is számít).

Azt beszéltük a melóhelyen, hogy túl volt terhelve a tározó, az okozhatta a bajt, nem bírta már el a gát a terhelést, nem ennyi mennyiségre volt felépítve ;)

 

Én alapból nem szeretem a szélsőségeseket. Az indulatokra építenek, ami sose volt jó dolog.

Szintén, de szerintem egy liberális is lehet szélsőséges nem politikai értelemben, hanem abban, hogy vehemensen csak a saját meglátását/igazát ismeri el, más mindenki meg ostoba :D A mérték itt is fontos. Ezt csak általában írom, nem az itteni vélekedések miatt :D

 

Én márpedig hiszek abban, hogy egyszer nem fog megkülönböztetni minket semmi se. Az adottságok, vagy éppen a hátrányok ki lesznek küszöbölve támogatással illetve serkentéssel.

Hogyan képzeled az adottságok kiküszöbölését? Jelenleg genetikai úton tudom ezt elképzelni pl. amitől isten mentsen. Ha valakinek nincs pl. matematikai érzéke, tanulhat, mint a marha, sose fogja utolérni azt, akinek meg van hozzá. Soha. Ezért már itt bukik az egész, ha az emberek nem egyenlőek, márpedig nem, akkor a társadalmak épp úgy nem lehetnek, mert az meg az emberekből áll.

 

Igen, én is hiszek ebben. Mikor kipusztul az emberiség, jóvátehetetlenül egyenlők leszünk. Egyenlően holtak. :D

Így igaz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyan képzeled az adottságok kiküszöbölését? Jelenleg genetikai úton tudom ezt elképzelni pl. amitől isten mentsen. Ha valakinek nincs pl. matematikai érzéke, tanulhat, mint a marha, sose fogja utolérni azt, akinek meg van hozzá. Soha. Ezért már itt bukik az egész, ha az emberek nem egyenlőek, márpedig nem, akkor a társadalmak épp úgy nem lehetnek, mert az meg az emberekből áll.
Itt nem arról van szó, hogy mindenki tök ugyanolyan matekos legyen vagy teljesen más szaktárgyban egyenlő tudású :P

De pl ha abban a korszakban lesznek kétkezi meg szellemi munkások, akkor nincs lenézve egyik se. Elismerik a tudásukat, a munkájukat.

 

Amúgy a genetika se lenne rossz, úgyis szeret az ember Istent játszani :P:D

 

No megyek, olvasom tovább VI. Lenin.....ööö, avagy Vlagyimir Iljics Lenin elméleteit :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pl ha abban a korszakban lesznek kétkezi meg szellemi munkások, akkor nincs lenézve egyik se. Elismerik a tudásukat, a munkájukat.

Bilibe lóg a kezed. :P Még hogy a szellemi munkások nem nézik le a kétkezeseket és a kétkezesek a szellemi munkásokat. :P Szép kis utópia, csak nem az emberi fajnak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt nem arról van szó, hogy mindenki tök ugyanolyan matekos legyen vagy teljesen más szaktárgyban egyenlő tudású :D

De pl ha abban a korszakban lesznek kétkezi meg szellemi munkások, akkor nincs lenézve egyik se. Elismerik a tudásukat, a munkájukat.

Tudom, hogy nem vagy piac-párti, de ezért elmondom, hogy ha ez igazi piaci alapon működne, akkor a jó vízvezetékszerelőt ugyanúgy megbecsülnék, mint a mérnököt, a tanárokról és orvosokról meg ne is beszéljünk. Erkölcsileg és anyagilag is. Ugyanis mindegyikre szükség van.

Azt kellene a társadalomnak elfogadni, hogy a diploma nem minden, és inkább képezzenek jó szakmunkásokat, mint pocsék és főleg túl sok diplomást. Ál-értékrend uralkodik, és ez a baj.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazságtalan piac párti nem vagyok, hogy pontosítsak, mert teljesen egyetértek veled :P

De a távlati jövőbe nem fontos pont piaci szabályok szerint gondolkodnunk. Alapul vehetjük a társadalmi elfogadást is. Elég sok tanulmány foglalkozik ezzel, csak ma inkább még kiröhögik ezeket. :P Hülyeség, utópisztikus, blablabla..... Pedig ugyanezen emberek jajonganak, hogy áh, profithajszolás így meg úgy. :D Társadalmi szinten kell elsősorban változtatnunk a jelenlegi felálláson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy az alapok szintjén se vagyunk egyenlőek. Van aki gyorsan tanul, van aki szellemi fogyatékos és beszélni se tud. Van aki talpraesett és jól menedzseli magát, valaki erre képtelen. Van aki makk egészséges szervezettel születik és hiába bagózik, eszi a legzsirosabb kajákat akkor is kilencven évig él, valaki egészséges életmóddal sem birja harmincig. Egyenlőtlennek születünk.

 

Erre jönnek az állam által szintén nem befolyásolható egyéb tényezők, amik tovább növelik az egyenlőtlenséget. Például az élet egyik legnagyobb értékmérője a magánéletbeni sikeresség. Mennyi és milyen barátok, milyen párkapcsolat, milyen ismeretség. Sose fogja egyenlőnek érezni magát az aki egy rosz párkapcsolatban él, azzal aki megtalálta élete párját stb. Az egyenlőség egy soha meg nem valositható illuzió, ami kimondatlanul is azzal járna, hogy a kevésbé szerencsés/talparaesett embereket valahogy ki kell segiteni. Mert a képzeletbeli skála egyik végén ott áll az, aki akár nyomornegyedből is kiépes kitörni és milliáros lenni... ő neki semmiféle plusz segitséget nem kell se államilag se másképp nyujtani. És van a másik véglet, aki semmiben sem tehetséges igazán, plusz még lusta is mint a dög. A kettő közötti árnyalatok száma végtelen, de nem kérdés, hogy az egyenlőség jegyében melyik oldallal kéne foglalkozni. Erről az egyenlőség mitoszról szólt végülis a Kádár-rendszer is: mindenkinek jut állás, olyan, amivel meglesz a trabi, a lakás és a biztos élet meg a balatoni nyaralás... ja hogy ennek fenntartásához a kizsákmányoló kapitalistáktól kell százmilliókat kérni, mert a rendszer valójában fenntarthatatlan? A valóságot nekik se sikerült kikerülni.

 

Semmilyen szempontból nem vagyunk egyenlők: nincs egyenlő kinézetünk, nincsenek egyenlő képességeink, nincs egyenlően jó vagy rossz magánéletünk... stb stb. Minden egyenlőségre törő rendszer épp ezért csak felülről koordinált és diktatorikus, ahogy azt a történelem be is bizonyitotta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem egyenlőnek kell lennünk, hanem egyenrangúnak. Az egyik ember ebben jó (pl matematika), a másik abban (idegennyelv, ének-zene), mindkettő teszi amihez ért (matektanár, nyelvtanár), és lőn a társadalmi munkamegosztás (tantestület). A gond ott van, ha egymás dolgába ütik az orrukat. Láttam én már matektanárt énekórát tartani, énektanárt amint matekon helyettesített. Voltak cifra dolgok, amik egy általános iskolában jók meg emlékezetesek, de az allegória egy társadalomról szól ahol lehet viccesnek lennie, de sokszor sírva röhögünk. Szerintem.

 

 

Az oroszlános videó érdekes volt. Ezek szerint mégiscsak rokonai a házimacskának :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyenrangú valóban jobb szó lenne minderre.

De látom még mindig van olyan aki a jelenlegi alapokból indulna ki és nem egy totális rendszer alapjait fektetné le. :D Persze nehéz elszakadni a több ezer éves társadalmi és más egyéb tényezőktől, főleg úgy hogy belénk itatták az anyagi javak "szentségét".

:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyenrangúság meg társadalmi munkamegosztás az megvan, már nem kell feltalálni. Csak van olyan tehetség, ami többet ér: angolul nagy nehezen vagy könnyen de nagyjából mindenki megtud tanulni. Kitanulni a biokémiát már picit nehezebb, ugyhogy utobbi többet ér, mert kevesebben képesek rá vagy éreznek rá affinitást. És már dől is az egyenlőség vagy mi. Pláne abban az esetben ha angoltanárból nem kell annyi mint amennyi nyelvtehetség van.

 

Az anyagi javak meg: ha valaki ugy dönt hogy olyan világban él, amiben olyan dolgokat is használ amiket nem ő maga állit elő, tehát nem a dzsungel közepén akkor készüljön rá hogy mások ezt nem fogják ingyen megcsinálni neki, csakhogy ő speciel a hobbijának élhessen. Ez nem a beidegzödésekről szól, hanem a szembenézésről a rögvalósággal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyetértek, csak a bibi ott van, hogy a tehetségtelenek nem tehetnek róla, hogy azok. Ők beleszülettek egy olyan világba, ahol meg kell felelniük valamilyen szinten(nyeltudás, számítógéphez értés.. stb). Mert ez a a világ valjuk be a tehetségesek világa. Csakhogy mennyien lehetnek? Ezt nem tudjuk de az emberiség számához képest elenyésző. Na és most jön a gáz. Tudniiilik a tehetségtelennek is vannak vágyai. Ő is szeretne lakást, autót évente nyaralni stb. De mivel nem eladható a tudása(hisz nem tud semmit), ezért kevés lesz a bére amiből semmit nem tud venni csak vegetálni. Namost ő azt látja hohy a huszonéves kölyöknek m6-os bmw-je van(az nem érdekli mit tett a gyerek érte), forr benne évről-évre az indulat. Ilyenkor jön be a képbe Hitler, Rákosi Sztálin és a többi diktátor, mely azt mondja hogy neked semmit nem kell tenni majd mi elintézünk mindent. Ellenségkép már van( a jobb módúak), és innetől minden megy mint a karikacsapás.

Azaz ha nem foglakoznak a tehetségtelen tömeggel a demokráciában, nem fizetik meg akár úgy hogy nem érdemel annyit akkor sajna azt kell mondanom, hogy bármikor megismétlődhet a történelem. ne feledjük hogy ez a réteg teszi ki a társadalom többségét.

 

 

Az a baj, hogy az alapok szintjén se vagyunk egyenlőek. Van aki gyorsan tanul, van aki szellemi fogyatékos és beszélni se tud. Van aki talpraesett és jól menedzseli magát, valaki erre képtelen. Van aki makk egészséges szervezettel születik és hiába bagózik, eszi a legzsirosabb kajákat akkor is kilencven évig él, valaki egészséges életmóddal sem birja harmincig. Egyenlőtlennek születünk.

 

Erre jönnek az állam által szintén nem befolyásolható egyéb tényezők, amik tovább növelik az egyenlőtlenséget. Például az élet egyik legnagyobb értékmérője a magánéletbeni sikeresség. Mennyi és milyen barátok, milyen párkapcsolat, milyen ismeretség. Sose fogja egyenlőnek érezni magát az aki egy rosz párkapcsolatban él, azzal aki megtalálta élete párját stb. Az egyenlőség egy soha meg nem valositható illuzió, ami kimondatlanul is azzal járna, hogy a kevésbé szerencsés/talparaesett embereket valahogy ki kell segiteni. Mert a képzeletbeli skála egyik végén ott áll az, aki akár nyomornegyedből is kiépes kitörni és milliáros lenni... ő neki semmiféle plusz segitséget nem kell se államilag se másképp nyujtani. És van a másik véglet, aki semmiben sem tehetséges igazán, plusz még lusta is mint a dög. A kettő közötti árnyalatok száma végtelen, de nem kérdés, hogy az egyenlőség jegyében melyik oldallal kéne foglalkozni. Erről az egyenlőség mitoszról szólt végülis a Kádár-rendszer is: mindenkinek jut állás, olyan, amivel meglesz a trabi, a lakás és a biztos élet meg a balatoni nyaralás... ja hogy ennek fenntartásához a kizsákmányoló kapitalistáktól kell százmilliókat kérni, mert a rendszer valójában fenntarthatatlan? A valóságot nekik se sikerült kikerülni.

 

Semmilyen szempontból nem vagyunk egyenlők: nincs egyenlő kinézetünk, nincsenek egyenlő képességeink, nincs egyenlően jó vagy rossz magánéletünk... stb stb. Minden egyenlőségre törő rendszer épp ezért csak felülről koordinált és diktatorikus, ahogy azt a történelem be is bizonyitotta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyenrangú valóban jobb szó lenne minderre.

De látom még mindig van olyan aki a jelenlegi alapokból indulna ki és nem egy totális rendszer alapjait fektetné le. :P Persze nehéz elszakadni a több ezer éves társadalmi és más egyéb tényezőktől, főleg úgy hogy belénk itatták az anyagi javak "szentségét".

:P

Persze, váltsunk le valamit, ami több ezer éven át bevált, természetünk és létünk része, valamire, ami nem is működik, abszolút idegen tőlünk és amúgy is csak vágyálom. Hajrá, alapozz csak nyugodtan, de úgy veszem észre, te sem töröd össze magad azzal, hogy megszabadulj anyagi javaidtól. Sőt, határozottan emlékszem, hogy panaszkodtál már bizonyos anyagi javak meg nem létéről :D:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de angoltanárból több is kell, mint biokémikusból. Jó esetben több is van :D Jogászból viszont túltermelés van, az építőiparban meg állítólag hiányzik a szakképzett legális munkás.

 

Ami az anyagiakat illeti: magánállatorvosok "kedvence", hogy a hűtőgépszerelőnek szívesebben fizetnek az emberek, mert szegény állat, hát van szíve pénzt elkérni azért hogy segítsen rajta? Meg éjjel ügyeletben kimenni egy útszéli elütött kóbor kutyához.... vagy lesz hozzá valami állatvédelmi alapítvány, vagy valaki nagyot szív.

Ilyenkor is örülök, hogy hatóság vagyok :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Társadalmi szinten kell elsősorban változtatnunk a jelenlegi felálláson.

Az egyének szintjén kell, mert belőlük épül fel a társadalom, ha az előbbiekkel nem megy, az utóbbi tuti nem fog változni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyetértek, csak a bibi ott van, hogy a tehetségtelenek nem tehetnek róla, hogy azok.

Szerintem nincs olyan ember a világon, aki az élet minden pontján totálisan tehetségtelen. Már csak azért sem, mert abban a formában életképtelen lenne. Minden ember legalább egy dologban tehetséges, de a javuk számos dologban. Csak meg kell találni, mik azok, de erre magunknak kell rájönni, nem kérhetjük meg a pápát, állam bácsit vagy akárki mást (tetszőlegesen behelyettesíthető bármelyik diktátor, szónok, poéta, stb). És szerintem itt a gubanc, mert sokan inkább megvárják, míg más megmondja neki, hogy ezt és azt csináld, mert te abban vagy tehetséges.

Emellett, pont a mi világunk a legjobb példa arra, hogy milyen jól boldogulnak egy-egy szakmában azok, akiknek semmi tehetségük hozzá. Amihez szintén tehetség kell :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: Én itt azért különválasztanám Hitlert és Lenint. Hitler kifejezetten a német középosztályhoz szólt és nekik köszönhetően került hatalomra, mig Lenin volt az aki az 'elnyomott munkások' vállán került pozicióba. Amikor ő megjelent a kapitalizmus még egészen más volt: még nem létezett a megerősödöt középosztály (Oroszországban pláne nem), ami miatt ma már ezt nehéz lenne keresztülvinni. Lenin korában az átlag munkás a szószoros értelmében az éhhalál szélén élt. Nem az volt a problémája hogy nem tud ezt vagy azt venni amit a másik tud, hanem hogy egyáltalán tud-e valamit venni. Elég csak megkérdezni nagyszüleinket hogy éltek, már ott látni fogjuk hogy az életszonvonal nálunk is ugrott egy nagyságrendet (pedig nálunk még nem éltek olyan rosszul mint Oroszországban). Ma már viszont a többség alsó-középosztálybeli. És pont azért nem akarna semmiféle forradalmat mert van vesztenivalója. Ma már kevés szó esik róla, de '56 sincs, ha a Rákosi korszakban a tömegek nem élnek mélynyomorban (a forradalmat inditó értelmiségiek gyakorlatilag az első puskalövés után eltüntek és a harcokat konkrétan a kilátástalan munkások csinálták végig).

 

És ha megnézed Ausztriában már egy buszsofőr is eltud látni egy három fős családot, ugyhogy a feleségnek már dolgoznia se kell (konkrétan láttam ilyet). Ettől mi még rohadt messze vagyunk, de az látszik, hogy a jólét az egyes válságok körül jelentkező buktatók ellenére -amik voltak és lesznek is- nőni fog. És senki nem fog forradalmat inditani azért, mert még nincs iPhone 4-e, mig a szomszédnak meg van. A látványos, rendszert döntő forrongáshoz ennél több kilátástalanság kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szereztem egy His Radeon x850xt videokártyát, majd letöltöttem hozzá az Ati Catalyst 10.5-ös verzióját, valamiért mégsem sikerül telepítenem. Valami MSI hibát ír ki, amiről fogalmam sincs, mit takar.

Más...a winchester kivételével minden vadonat új a gépemben (de a winchester is le lett formázva), valamiért mégsem működik "egészségesen", ahogy az ismerőseim szerint egy ilyen gépnek kellene. Miután feláll a Windows, 10-15 perc elteltével lefagy, akkor is, ha semmit nem csinálok.

 

Aki tud segíteni, annak előre is thx! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: Én itt azért különválasztanám Hitlert és Lenint. Hitler kifejezetten a német középosztályhoz szólt és nekik köszönhetően került hatalomra, mig Lenin volt az aki az 'elnyomott munkások' vállán került pozicióba. Amikor ő megjelent a kapitalizmus még egészen más volt: még nem létezett a megerősödöt középosztály (Oroszországban pláne nem), ami miatt ma már ezt nehéz lenne keresztülvinni. Lenin korában az átlag munkás a szószoros értelmében az éhhalál szélén élt. Nem az volt a problémája hogy nem tud ezt vagy azt venni amit a másik tud, hanem hogy egyáltalán tud-e valamit venni. Elég csak megkérdezni nagyszüleinket hogy éltek, már ott látni fogjuk hogy az életszonvonal nálunk is ugrott egy nagyságrendet (pedig nálunk még nem éltek olyan rosszul mint Oroszországban). Ma már viszont a többség alsó-középosztálybeli. És pont azért nem akarna semmiféle forradalmat mert van vesztenivalója. Ma már kevés szó esik róla, de '56 sincs, ha a Rákosi korszakban a tömegek nem élnek mélynyomorban (a forradalmat inditó értelmiségiek gyakorlatilag az első puskalövés után eltüntek és a harcokat konkrétan a kilátástalan munkások csinálták végig).

 

És ha megnézed Ausztriában már egy buszsofőr is eltud látni egy három fős családot, ugyhogy a feleségnek már dolgoznia se kell (konkrétan láttam ilyet). Ettől mi még rohadt messze vagyunk, de az látszik, hogy a jólét az egyes válságok körül jelentkező buktatók ellenére -amik voltak és lesznek is- nőni fog. És senki nem fog forradalmat inditani azért, mert még nincs iPhone 4-e, mig a szomszédnak meg van. A látványos, rendszert döntő forrongáshoz ennél több kilátástalanság kell.

Ezt remekül leírtad. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.