Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Húha, ez elég morcosan hangzott :P

Az is voltam. Ez is egy olyan nap, ami csak nem akar véget érni, pedig jobban örültem volna, ha el sem kezdődik. :( Az egyetlen jó, amit el tudok mondani, hogy Valentin van, és momentán nem kell vele foglalkoznom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyetlen jó, amit el tudok mondani, hogy Valentin van, és momentán nem kell vele foglalkoznom.

És megmarad egy csomó pénzed legalább :P

Haverom 486 rózsával lepte meg a kedvesét. :o

Nekem még csak kb. 1 hónapja van barátnőm, így csak egy plüss jegesmedvét kapott :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A valentin nap egy baromság. Pár éve hozták be külföldről, semmi itteni gyökere nincs. Ez a véleményem.

Ezaz, de hát a lánykák szeretik. Ha meg jót akarsz magadnak, akkor valamivel megleped. Fél hónap múlva meg jön a nőnap ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezaz, de hát a lánykák szeretik. Ha meg jót akarsz magadnak, akkor valamivel megleped. Fél hónap múlva meg jön a nőnap ;)

Nőnapot se tartok. ;) Anyák napja az szent! Egyébként ismertem olyan lányt, akinek semmit nem jelentett a Valentin nap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És megmarad egy csomó pénzed legalább :P

Valójában nem, mert megrendeltem magamnak a Chuck első évadát DVD-n, szóval a barátnőre költhető pénzt magamra költöm (hiába no, én magamat szeretem a legjobban :lol: ).

 

Dzséjt, neked meg sorstársainknak boldog Szinglinapot! ;)

És kitől lehet erre ajándékot kérni? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barátaim beszámolói alapján egész jó mulatságnak hangzik. :)

 

Gyerekként persze. Felnőttként viszont valszeg az egyik legfölöslegesebb ünnep ami létezik. Pláne hogy ahol már hozzánk is bejött, ott csak masszivan a lehúzós része vert gyökeret: a környékbeli gyerekek kopogtatnak édességért meg csokiért és te vagy a rossz arc, ha nem adsz. Ennél a szintén az édességek körül forgolodó húsvét például csillioszor jobb. Egyrészt abban felnőttek is részt vehetnek, lehet hülye verseket mondani, meg van benne megvendégelés. Persze gondolom, erről meg a lányoknak van meg a különvéleményük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szeretem a Valentin napot, illetve, egy dolgot szeretek benne.

Fél áron vannak a fehérneműk és a ruhák a plázában. Bár nem vagyok egy tipikus plázamókus, de ezt nem tudtam kihagyni. Kissé ciki volt. Ugyanis kiválogattam egy nagy adag külön féle ezt-azt, majd elindultam próba fülkét kerseni. Nem leleltem, eladók sehol. Csak a biztonsági őr ácsorgott a bejáratnál. Öt percig mantráztam, hogy megkérdezzem-e tőle, végül dűlőre jutottam. Fiatal harmincas hapsi, valszeg ebben akorban már van asszonypajti, tehát nem fog hülyén nézni rám. Tévedtem. Az úr kajánul elvigyorodott, miközben egyik kezemben a táskámat, másikban a cuccokat himbálva megkérdeztem, a fülke hollétét. Végig mért, amitől teljesen zavarba jöttem, majd közölte hogy ott van. Jé, tényleg, kiszurta aszememet, csak nem vettem észre. Aztán még hozzá tette, hogy szerinte nekem az össze jól állna. Halkan elrebegtem egy köszit, majd igyekeztem láthatatlanná vállni, de inkább vörössé lettem

Jól megpakolva cammogtam hazafelé. Harminc centi hijján, majdnem elütöttek a zebrán, úgy, hogy nekem volt zöld, körül is néztem mielött leléptem volna. Nekem volt gyerekszobám, tanítottak közlekedni. Épp a táv felénél tartottam, mikor lefékezz egy nagy autó és a kedves sváb kisebbségi nekiáll anyázni, biztos szorgalmas munkájának gyümölcse volt az audi, mondandójának ékessége pedig vetekedett Jókai Mór mondtaival. Lámpa továbbra is nekem volt zöld. Rávigyorogtam, majd lassan tovább sétáltam. Átérve, megszabadulva a feszültségtől egészen az albérletig pityeregtem, úgy megijedtem. NO nem attól, hogy kiszáll a kedves sváb és meg is ver, (akkor megkostólhatta volna a borsos dezodoromat és a túra bakancsomat) hanem attól, hogy szabályosan próbálok közlekedni és még így is simán elüthetnek.

Miért a sváb az egyetlen, aki itt élő kisebbségként, a beilleszkedés halvány jelét se mutatja????

Megyek mosni, mivel nem segélyből élünk, ezért természetesen lavorban, mit József Attila édesanyja. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekként persze. Felnőttként viszont valszeg az egyik legfölöslegesebb ünnep ami létezik.

 

Szóval legyünk önzők. :)

 

Ez elvileg úgy működik, hogy mindenki beöltözik, tartanak bulikat, jól érzik magukat. A "lehúzós rész" meg szimplán azon alapszik, hogy mikor gyerek voltál, te kaptál egy rahedli csokit, és felnőttként ezt fizeted vissza(és ha vannak gyerekeid, gyűjtenek egy csomót). Nem értem, hol itt a gond.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval legyünk önzők. :)

Ne legyünk önzők csak legyünk öszinték magunkkal szemben. Annak ha kb. vadidegen gyerekek, akiket max látásból ismerünk csokiért kopogtatnak az nem jár semmiféle örömforrással. Ha csak nem potenciális szentek vagyunk. A húsvét is azért sokkal jobb mert akkor rendszerint ismerősök családtagok osztogatnak egymás között. Hozzánk többek közt a 8-9 éves unokaöcséim jönnek ide akik km-re laknak innen és tőlük nincs azaz édességmennyiség ami sajnálva lenne. De ha a két utcával arrébb lakó, számomra totál ismeretlen kissrácok csokiért ácsorognak azt elnézést de értelmetlennek érzem. Az ünnep szóljon az ismerősökről, családról, de ne a massziv csokiosztásról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért a sváb az egyetlen, aki itt élő kisebbségként, a beilleszkedés halvány jelét se mutatja????

Egyetlen?!?!?! Ők csak simán tahók, vagyis a néphagyomány szerint. Node a "mindennapöregasszonytölünk" kisebbség....... :roll:

 

Ez a szingli nap hatalmas :lol: A többi meg úgy ahogy van még mindig baromság :P Amcsimajmolás ezerrel. :P Egyszer csöngessen csak be ide valami Ödönke féle és úgy vágom nyakon, hogy a másikat a lépcsőkorlát adja neki :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a sok amerikai ünneppel nincs gond, csak kéne közé más nép ünnepe is. A Hálaadás amúgy szerintem a legszebb ezek közül.

Hja, jöjjön valami hagyományőrző Új-Guineai ünnep és zabáljuk fel egymást :P

Magyar földre magyar ünnep a hétszázáját :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tartom hülyeségnek a Valentin napot, igazán nem nagy kunszt venni egy szál virágot és eltölteni egy szép napot a kedvesünkkel. Elhiszem hogy a szingliknek nem ez a kedvenc ünnepe, de nem is nekik szól. :)

 

Az meg hogy amerikai ünnep-e vagy sem, hát kvára nem érdekel. :D A Halloween is szerintem egy tök jópofa ünnep, és egyáltalán nem amerikai gyökerű.

Nem fogok valamit nívósabb ünnepnek tartani csak azért mert magyar, a vallási eredetűeket meg alapból nem preferálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tartom hülyeségnek a Valentin napot, igazán nem nagy kunszt venni egy szál virágot és eltölteni egy szép napot a kedvesünkkel. Elhiszem hogy a szingliknek nem ez a kedvenc ünnepe, de nem is nekik szól. :)

Ezt bármikor meg lehet tenni, nem kell hozzá mondva csinált ünnep. Az meg gáz, ha valaki csak azért vesz virágot a kedvesének mert Valentin nap van...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt bármikor meg lehet tenni, nem kell hozzá mondva csinált ünnep.

OK, csak ha már van mindenféle világnap, mint a kopaszok világnapja, meg az alkohol világnapja meg hasonló felesleges ilyen nap, akkor a szerelmesek napja miért nem fér meg? Az meg, hogy kicsit nagyobb hangsúlya van, mint a többi világnapnak, arról meg nem mi 7köznapi emberek, hanem a virágárusok meg a butikosok tehetnek, akik ezen a napon gazdagodnak meg. Illetve a virágosok másik nagy ünnepnapja a halottak napja.

 

Az is miért kell? A te teóriádat arra is lehetnek alkalmazni: Az meg gáz, ha valaki csak azért vesz virágot az elhunyt hozzátartozójának, mert Halottak napja van...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OK, csak ha már van mindenféle világnap, mint a kopaszok világnapja, meg az alkohol világnapja meg hasonló felesleges ilyen nap, akkor a szerelmesek napja miért nem fér meg? Az meg, hogy kicsit nagyobb hangsúlya van, mint a többi világnapnak, arról meg nem mi 7köznapi emberek, hanem a virágárusok meg a butikosok tehetnek, akik ezen a napon gazdagodnak meg. Illetve a virágosok másik nagy ünnepnapja a halottak napja.

 

Az is miért kell? A te teóriádat arra is lehetnek alkalmazni: Az meg gáz, ha valaki csak azért vesz virágot az elhunyt hozzátartozójának, mert Halottak napja van...

 

Azért mert álszent. Ma igy szeretlek úgy szeretlek, holnap meg menj a jó anyádba. Ahogy Ody írta aki tényleg szerelmes az egész évben Valentin-napot tart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.