Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Attól függetlenül, hogy lehet tele a t*kük a részeg fiatalokkal, kötelességük lenne kimenni. De gondolj bele ha ne adj isten valahol pont akkor van egy baleset mikor ezek az önjelölt, vagánykodó, felelőtlen részegeket kell, hogy "taxizzák" a detoxba :S Egyszer tuti eljön a pillanat mikor választaniuk kell. Gondolom nem tucatszámra állnak a parkolóban a mentőautók.

Tudod a 112, 104, 105, 107-es telefonszámokkal megáldott telefonok végén egy diszpécser ül, aki felveszi a rendelést. Ez továbbítja az infót a körzeti diszpancsernek, aki meg dumálhat egyet a helyi diszpancserrel. A helyi diszpancser meg elmondhatja a körzetinek, hogy bocsesz, de a ninóskocsink éppen foglalt, keress egy másikat. És akkor a körzeti diszpancser keres egy másikat. Mondjuk ha a fűzfői két kocsi közül valami miatt mind foglalt, akkor megy a veszprémi tizenkettő közül valamelyik. Mondjuk súlyos balesetnél amúgy is a veszprémiek loholnak ki ebben a körzetben, nem egy noname kisváros "rendelőjéből" száguldanak ki a mentők. Szóval hihetetlenül hangzik, tudom, de nem a mentő, tűzoltó vagy rendőr sofőrjének kell pénzfeldobással eldönteni, hogy akkor hová menjenek. Erre vannak a diszpancserek, akik koordinálják ezt az egészet. Ők tudják, hol van szabad kocsi, sőt, képesek fontossági sorrend felállítására is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom hogy ez politikának számít-e, de NAGYON bánom már hogy nem tudom le 2014-ig a diplomát:

 

http://www.origo.hu/itthon/20110919-eduline-sem-a-fogyatekosok-sem-az-okjs-papirral-rendelkezok-nem.html

 

Remélem csak valami rossz vicc. Egyszerűen nem fér a fejembe, minek akkor emelt szintű érettségi, ha nem kapsz érte plusz pontot? Meg nyelvvizsga? El nem tudom képzelni ki volt az az elmebeteg állat akinek a fejéből ezek kipattantak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magad miatt. :)

 

Jó csak ( most magamból kiindulva), valami motiváció kell az ilyenekhez, hogy a sok tanulásba energiát fektetve megcsinálom az emelt szintűt, de ha a tovább tanulásba nem számít bele, akkor szerintem sok ember úgy lenne vele hogy akkor minek. De jelzem hogy ezt így magamból kiindulva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó csak ( most magamból kiindulva), valami motiváció kell az ilyenekhez, hogy a sok tanulásba energiát fektetve megcsinálom az emelt szintűt, de ha a tovább tanulásba nem számít bele, akkor szerintem sok ember úgy lenne vele hogy akkor minek. De jelzem hogy ezt így magamból kiindulva.

Értem én, és valószínűleg sokan ezt is mondják majd. Pedig ha többet tud az csak a hasznára válik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó csak ( most magamból kiindulva), valami motiváció kell az ilyenekhez, hogy a sok tanulásba energiát fektetve megcsinálom az emelt szintűt, de ha a tovább tanulásba nem számít bele, akkor szerintem sok ember úgy lenne vele hogy akkor minek. De jelzem hogy ezt így magamból kiindulva.

Gondolom az lesz hogy az emelt érettségi az csak ilyen belépő lesz a felsőoktatásba, anélkül eleve nem jutnál be.

 

De az biztos, hogy nem irigylem azokat akiknek még előttük az érettségi. És az is iszonyú szívás hogy nem lehet költségesből államira kerülni, meg ez a 2,5-ös átlag is szemét. Mindig lehetnek rosszul sikerült félévek.

 

Az meg hogy csak akkor kapsz diplomát államin ha 10 évig Magyarországon dolgozol utána, hát nem kicsit diktatórikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az biztos, hogy nem irigylem azokat akiknek még előttük az érettségi.

 

Az meg hogy csak akkor kapsz diplomát államin ha 10 évig Magyarországon dolgozol utána, hát nem kicsit diktatórikus.

 

Hát ha nekem minden jól megy akkor valamikor 2013-ban érettségizek, bár akkor már minek, hisz 2012-ben világvége :D

 

Értem én hogy itt akarják őket tartani, csak ezt nem így kellene. Alapból sok diplomás nem is kap itthon olyan munkát mint amilyet szeretne (vagy semmilyet), és mennek külföldre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem én hogy itt akarják őket tartani, csak ezt nem így kellene. Alapból sok diplomás nem is kap itthon olyan munkát mint amilyet szeretne (vagy semmilyet), és mennek külföldre.

Igen, nagyon szomorú hogy ennyi tehetséges fiatal hagyja el az országot, de nem ez a megoldás.

 

Sajnos nagy a csábítás. Tesóm most tavasszal végzett villamosmérnökin(ami a legkeresettebb szakma), azóta se vették fel sehova, pedig ma volt az 5. állásinterjún. Nem tudom mit várnak.. Külföldön 10-szeres a fizetés, van munka és meg is becsülik az embert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nagyon szomorú hogy ennyi tehetséges fiatal hagyja el az országot, de nem ez a megoldás.

 

Sajnos nagy a csábítás. Tesóm most tavasszal végzett villamosmérnökin(ami a legkeresettebb szakma), azóta se vették fel sehova, pedig ma volt az 5. állásinterjún. Nem tudom mit várnak.. Külföldön 10-szeres a fizetés, van munka és meg is becsülik az embert.

 

Ezek az ország gazdasági helyzetén kristályozódnak ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek az ország gazdasági helyzetén kristályozódnak ki.

Ok, akkor itt abba is lehet hagyni ezt a szálat. Inkább arról beszéljünk, hogy Alpokban havazik, itt meg 30 fok van...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, akkor itt abba is lehet hagyni ezt a szálat. Inkább arról beszéljünk, hogy Alpokban havazik, itt meg 30 fok van...

 

Apu ne máááááár :D

Nem akartam ezzel semmi rosszat írni, sőt ennél a pontnál meg is álltam volna alapból.

 

Itt már egyébként hűl a levegő :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább arról beszéljünk, hogy Alpokban havazik, itt meg 30 fok van...

Jó nekünk, de azért ne intézzünk már el egy ilyen dolgot egy karlegyintéssel.

OK, nem a te korosztályodat érinti a probléma, de ezzel a lépéssel az ország elintézné az én generációmat

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom hogy ez politikának számít-e, de NAGYON bánom már hogy nem tudom le 2014-ig a diplomát:

Csak suli szinten írok hozzá, politikát nem. Sajnos ha minden összejön, akkor pont 2014-ben kezdeném az MA-képzést, szóval biztosan érinteni fognak a hozott intézkedések. Kicsit elátkozom a kötelező szakmai gyakorlatot is (azért nem végzek 2013-ban), elvégre már van a hátam mögött 11 év, de megkövetelik, hogy akkor rakjuk le, amikor annak itt van az ideje. És ha addig valamiért másfajta munkám lesz? Sajnálatos, hogy erre pl. nem gondoltak a bevezetéskor. A nappalisoknak egy jó lehetőség, szó se róla.

Nekem a 2 vizsgalehetőség nem a legjobb hír, hiszen levelezőn néha nagyon rosszul tudják összerakni a vizsgaidőpontokat, és munka miatt esély sincs 1-1 vizsgára elmenni. Remélhetőleg kialakítanak majd valami normális rendszert rá, ez már a sulin fog múlni.

 

A nyelvvizsga eddig is kellett a diploma miatt, de megérte felvételi előtt megcsinálni a plusz pontokért. Ha ezek a szabályok életbe lépnek, akkor is megéri majd, hogy ne kelljen az egyetem mellett még a nyelvvizsgával is kínlódni. Az okj pluszpontokat is sajnálom kicsit, aki már megcsinált egy felsőfokú szakirányú szakmai képzést, az megérdemelt annyit, hogy a többlettudását honorálják is valamivel. Főleg, hogy jobban teljesítenek azok, akiknek van. Legalább is nálunk így van.

A többit már nem kommentálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eldöntöttem: befejezem a gimit, és I'm outta here. Nevetséges, amit művelnek.

 

Én is csak gimiig akarom vinni, bár újságírónak kell vagy fősuli vagy egyetem is. Ha már itt tartok: újságírókra mekkora a kereslet? Megéri annak tanulni vagy ink informatika?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csak gimiig akarom vinni, bár újságírónak kell vagy fősuli vagy egyetem is. Ha már itt tartok: újságírókra mekkora a kereslet? Megéri annak tanulni vagy ink informatika?

Mint újságíró én azt látom, hogy csúnyán telítve van a piac. Nem azt mondom, hogy ne próbáld meg, csak ne erre alapozd a jövődet. Mikor végeztél az egyetemmel próbálj futni egy kört vagy akár többet is, hátha felvesznek valahová -azért nem lehetetlen természetesen- de legyen nálad egy B terv is arra az esetre ha nem jönne be. Jelenleg az a probléma, hogy a nyomtatott sajtónak nem megy a szekér az online-ban viszont rettenet kevés pénz van (még! ha nem is lólépésekben de évről évre egyre több pénz van benne). A válság miatt pedig kevés a hirdető (az online ugye csak a hirdetőkből él, de a nyomtatott is kb. fele arányban). Csak és kizárolag emiatt például ne menj kommunikációs szakra: az újságírók akiket én ismerek szinte alig végeztek ilyen helyen. A felvételin ugyis csak a próbacikk számít majd. Nem fogja őket érdekelni, hogy hol végeztél, ha jól írsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint újságíró én azt látom, hogy csúnyán telítve van a piac. Nem azt mondom, hogy ne próbáld meg, csak ne erre alapozd a jövődet. Mikor végeztél az egyetemmel próbálj futni egy kört vagy akár többet is, hátha felvesznek valahová -azért nem lehetetlen természetesen- de legyen nálad egy B terv is arra az esetre ha nem jönne be. Jelenleg az a probléma, hogy a nyomtatott sajtónak nem megy a szekér az online-ban viszont rettenet kevés pénz van (még! ha nem is lólépésekben de évről évre egyre több pénz van benne). A válság miatt pedig kevés a hirdető (az online ugye csak a hirdetőkből él, de a nyomtatott is kb. fele arányban). Csak és kizárolag emiatt például ne menj kommunikációs szakra: az újságírók akiket én ismerek szinte alig végeztek ilyen helyen. A felvételin ugyis csak a próbacikk számít majd. Nem fogja őket érdekelni, hogy hol végeztél, ha jól írsz.

 

Nekem az A terv az újságírás, a B terv az informatika. Nem mondom azt hogy nagyon profi cikkíró vagyok, van még mit tanulnom, de ahol írok rendszeresen cikkeket egy szimulátorokkal foglalkozó oldalon, ott velem szemben a vélemények elég pozitívak, 1 év alatt a mezei cikkíróból felküldözdöttem magam főszerk-helyettesnek :)

Részben a jó íráskészségem miatt is kapok ezért pénzt. De ha gondolod elküldhetem 1-2 cikkemet, és mondhatsz véleményt :)

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csak gimiig akarom vinni, bár újságírónak kell vagy fősuli vagy egyetem is. Ha már itt tartok: újságírókra mekkora a kereslet? Megéri annak tanulni vagy ink informatika?

Én jelenleg is informatikai szakmát tanulok, bár itt is hallottam már azt, hogy csak az igazán jó szakemberekre van kereslet, mivel rengetegen jönnek erre a szakra.

Az újságírásnál fogalmam sincs, hogy működik ez, de én valamiért mindig úgy gondoltam, hogy olyasmi ez, mint a költészet. :D Egyik napról a másikra lehet megélni belőle. Hosszútávon nem tudom, mennyire jövedelmező. Persze nem akarom elvenni a kedved, tanulj azt, amihez kedvet érzel, és úgy gondolod, hogy tudod majd vele mire vinni a jövőben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nagyon szomorú hogy ennyi tehetséges fiatal hagyja el az országot, de nem ez a megoldás.

 

Sajnos nagy a csábítás. Tesóm most tavasszal végzett villamosmérnökin(ami a legkeresettebb szakma), azóta se vették fel sehova, pedig ma volt az 5. állásinterjún. Nem tudom mit várnak.. Külföldön 10-szeres a fizetés, van munka és meg is becsülik az embert.

 

 

Ez a lényeg és ezt nem bírják felfogni. 8-10-szeres fizetés és megbecsülés és kiszámítható jövő. Épp most beszélek msn-en egy sráccal aki Németországban van. Kezében egy Media Markt újság. És írkálja az árakat. Elképesztően semmibe kerülnek a plazma tv-k, lejátszók, Ipadak az ottani fizetésekhez képest és még a legalacsonyabbakhoz is. Egy német ha nincs ilyen tv-je pénteken amíg megjön az sw-bd simán lemegy és vesz egy rendszert mintha én sörért mennék. És most már baromira nem érdekel lassan engem sem a gazdasági helyzet, meg hogy ott miért olcsó. Minden fiatalt arra biztatok akiket ismerek hogy minél hamarabb lépjenek le innen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a lényeg és ezt nem bírják felfogni. 8-10-szeres fizetés és megbecsülés és kiszámítható jövő. Épp most beszélek msn-en egy sráccal aki Németországban van. Kezében egy Media Markt újság. És írkálja az árakat. Elképesztően semmibe kerülnek a plazma tv-k, lejátszók, Ipadak az ottani fizetésekhez képest és még a legalacsonyabbakhoz is. Egy német ha nincs ilyen tv-je pénteken amíg megjön az sw-bd simán lemegy és vesz egy rendszert mintha én sörért mennék. És most már baromira nem érdekel lassan engem sem a gazdasági helyzet, meg hogy ott miért olcsó. Minden fiatalt arra biztatok akiket ismerek hogy minél hamarabb lépjenek le innen.

 

Hát igen. Én is kimennék külföldre, csak ötletem nincsen hogy hova kellene és ott mit csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.