Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Okés, én elfogadom hogy erre van igény, de én pont az ilyen müsorok miatt nem értem, hogy miért tartják mondjuk a Discovery-t meg a többi természetfilmes adót igényesebbnek mondjuk az RTL Klubnál. Nyilván meg van a létjogosultságuk, de egyben mindegyik kiváló ok is számomra hogy ne nézzek TV műsort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát belőlem egy csepp tiszteletet nem vált ki mert valaki megeszik mindenféle élő állatot meg pucéran uszik a jeges vizben. Egy átlag kétkezi munkás iránt sokkal több tiszteletet érzek.

Nem akarom az egekbe magasztalni a palit, messze áll tőlem, de azért nem éppen egy hollywoodi szépfiúról van szó. Több évet szolgált a SAS-nél, ami az egyik legdurvább elitalakulat a világon. A Mount Everestet 23 évesen mászta meg, pár hónappal azután hogy eltörte a gerincét. Azért kicsit több egy Bartos Cs. Istvánnál aki 20 éve szemetet eszik. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Okés, én elfogadom hogy erre van igény, de én pont az ilyen müsorok miatt nem értem, hogy miért tartják mondjuk a Discovery-t meg a többi természetfilmes adót igényesebbnek mondjuk az RTL Klubnál. Nyilván meg van a létjogosultságuk, de egyben mindegyik kiváló ok is számomra hogy ne nézzek TV műsort.

Azért az ilyen adók még mindig érdekesebbek mint a ratyi klub és társai!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarom az egekbe magasztalni a palit, messze áll tőlem, de azért nem éppen egy hollywoodi szépfiúról van szó. Több évet szolgált a SAS-nél, ami az egyik legdurvább elitalakulat a világon. A Mount Everestet 23 évesen mászta meg, pár hónappal azután hogy eltörte a gerincét. Azért kicsit több egy Bartos Cs. Istvánnál aki 20 éve szemetet eszik. :D

Nem ismertem a műsoron kivüli életét. Ezek szerint nem csak viccnek se jó doksi-filmeket csinált eddig. Derék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így van. Csak akkor ne hangoztatná szinte minden részben, hogy most egy átlagos, eltéved turista bőrébe bújva megmutatja, hogyan éljük túl a vadon veszélyeit.

És nem mutatta meg? Nem teljességgel lényegtelen hogy kamerán kívül eszik-e mást? Attól még ugyanolyan igazságokat mond, amiket ha kikerülnél a dzsungelbe akár fel is használhatnád.

 

Bomarr: Azért ne keverjük a Discovery-s műsorokat olyanokkal ahol azaz est legnagyobb durranása a VV Petya meg a VV Ottó pettingelt. Nem mondom hogy ezek a műsorok az intellektualitás alfája és omegája, egyszerűen igényes, szórakoztató televíziózás. Szeretném ha itthon is ilyen lenne az átlag színvonal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aközött hogy VV Ottó pettingel valakivel, meg Bear megissza a hugyát meg megeszik egy rakás bogarat mert állitolag ettől fog életben maradni, én nem érzem a nagy gyökeres különbséget. Mindkettő a felszines szórakoztatásról szól. A Discovery-n ennél ugyan jellemzően vannak igényesebb müsorok, de már azok is egyre inkább elmennek a szenzációhajhászás és kevesebb értelem felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarom az egekbe magasztalni a palit, messze áll tőlem, de azért nem éppen egy hollywoodi szépfiúról van szó. Több évet szolgált a SAS-nél, ami az egyik legdurvább elitalakulat a világon. A Mount Everestet 23 évesen mászta meg, pár hónappal azután hogy eltörte a gerincét. Azért kicsit több egy Bartos Cs. Istvánnál aki 20 éve szemetet eszik. :D

Ez így van. A különleges alakulatoknál ugyanez a "showműsor" megy amúgy. AZ ottani kiképzésen alapul minden.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aközött hogy VV Ottó pettingel valakivel, meg Bear megissza a hugyát meg megeszik egy rakás bogarat mert állitolag ettől fog életben maradni, én nem érzem a nagy gyökeres különbséget. Mindkettő a felszines szórakoztatásról szól. A Discovery-n ennél ugyan jellemzően vannak igényesebb müsorok, de már azok is egyre inkább elmennek a szenzációhajhászás és kevesebb értelem felé.

Nem tudom, de ha olyan helyzetbe kerülnél, hogy száz kilométerre se egy város de még egy tanya se és r*hadtul éhes vagy, melyik műsorból merítenél? ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem mutatta meg? Nem teljességgel lényegtelen hogy kamerán kívül eszik-e mást? Attól még ugyanolyan igazságokat mond, amiket ha kikerülnél a dzsungelbe akár fel is használhatnád.

Emlékeim szerint, nem írtam olyat, hogy ez a műsor csalás, hülyeség az egész. Sokáig én is bírtam. Vannak benne igazságok, hasznos trükkök, miegymás, de semmi több. Ha Bear képes lenne életben maradni minimális energiabevitellel is, nem kajálna stake-et, vagy akármit, amit ott sütnek/főznek neki. Ha anélkül is kibírná nem enne. Aki 23 évesen hegycsúcsokat mászik, biztos van egyfajta kitartása. Ezt az is bizonyítja, hogy meztelenül jégtáblák alatt úszkál, ocsmányabbnál ocsmányabb dolgokat eszik. Úgyhogy nem hiszem, hogy azért kajál az ínycsiklandozó rovarok mellé még normális ételeket is, mert nem bírja megvonni magától az élvezetek ezen formáját, hanem azért, mert szimplán elájulna, meghalna ha napokig férgeken meg bogyókon élne. Úgyhogy ilyen szempontból nem tartom lényegtelennek, hogy mit csinál kamerán kívül műsor alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, de ha olyan helyzetbe kerülnél, hogy száz kilométerre se egy város de még egy tanya se és r*hadtul éhes vagy, melyik műsorból merítenél? ;)

Hát ebből biztos nem, mert valszeg azonnal felfordulok. Birom mikor áll valahol aztán kitalálja hogy most az életben maradásért meg kell másznia egy meredek sziklaszirtet vagy le kell másznia valami tök sötét barlangba. Aki ez alapján tájékozodik (már ha valaki ezt tényleg képes komolyan venni) az valszeg egy fél nap alatt felfordul a vadonban. Ja és én tuti hogy nem csak a gusztustalan dolgokat enném a természetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aközött hogy VV Ottó pettingel valakivel, meg Bear megissza a hugyát meg megeszik egy rakás bogarat mert állitolag ettől fog életben maradni, én nem érzem a nagy gyökeres különbséget. Mindkettő a felszines szórakoztatásról szól. A Discovery-n ennél ugyan jellemzően vannak igényesebb müsorok, de már azok is egyre inkább elmennek a szenzációhajhászás és kevesebb értelem felé.

Igen, a Discovery már rég nem a természetfilmekről szól, iszonyat sok buta műsor is van, de nem ez jellemző. Meg lehet hogy ha felszínesen vizsgáljuk akkor mind a kettőben csak gusztustalanságok vannak, de Bear Grylls se azért csinált magának beöntést hogy feltüzelje VV Tecát, hanem hogy megmutassa hogy mi a teendő akkor ha nincs más csak tengeri víz kéznél.

 

 

Emlékeim szerint, nem írtam olyat, hogy ez a műsor csalás, hülyeség az egész. Sokáig én is bírtam. Vannak benne igazságok, hasznos trükkök, miegymás, de semmi több. Ha Bear képes lenne életben maradni minimális energiabevitellel is, nem kajálna stake-et, vagy akármit, amit ott sütnek/főznek neki.

Figyelembe véve hogy egy felnőtt ember akár 1 hónapot is kibír mindenféle energiabevitel nélkül, kétlem hogy Bear Grylls nem bírna ki 1 hetet bogarakon élve. Azért eszik rendes kaját, mert egyrészt semmi szükség arra hogy napokig éhezzen, másrészt súlyosan be van biztosítva.

 

 

Ja és én tuti hogy nem csak a gusztustalan dolgokat enném a természetben.

A sivatag nem egy kiköpött svédasztal, ráadásul nem hiába eszik ilyen bogarakat. Hogy ha nem futsz bele egy kósza őz-csordába, nem hinném hogy lenne jobb proteinbevitel a dzsumbi közepén. Energiát ad.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1-nal értek egyet. Szerintem senki sem gondolhatta komolyan, hogy a faszi egész nap csak ilyeneken él, amikor van más lehetősége is. Ez olyan, mintha valaki egy filmet forgatna, amelyben éhségsztrájkot folytat, amit akkor is végezne, mikor épp nem veszi a kamera. Ha a Bear féle műsor elején bemondják, hogy egy stáb segíti őt, akkor szerintem semmi gond sincs ezzel.

 

És valóban sok a bugyuta műsor a Nationalon, Discoveryn, Sprektumon, de gondolom nem véletlenül: ezek a csatornák kénytelenek voltak nyitni a tévézők felé, mert erre van igény, és nem nézték őket elegen. Sok műsor elég felszínes, de még mindig inkább ezek, mint egy brazil szappanopera, vagy társai.

 

Egyébként Bear műsora szerintem bemutató jelleggel tökéletes. Egyes általános igazságai (minthogy ha jeges vízbe esel, vegyél le magadról minden ruhát, és először próbálj megszáradni, stb.) hasznosak lehetnek vészhelyzet esetén, még akkor is, ha ő nem feltétlenül azokat követve "éli túl" a szituációkat. De amikor valakinek nincs más esélye, csak az, amit ő bemutat, akkor jó, ha tisztában van vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sivatag nem egy kiköpött svédasztal, ráadásul nem hiába eszik ilyen bogarakat. Hogy ha nem futsz bele egy kósza őz-csordába, nem hinném hogy lenne jobb proteinbevitel a dzsumbi közepén. Energiát ad.

 

A sivatag persze hogy nem svédasztal, de ő az erdőben is ilyen marhaságokat eszik. Lehet az a bajom hogy gyerekkoromban -alsósként- már mentünk igy az erdőben pajtásokkal hogy mekkora poén lenne ha bogarakat ennénk mert -a játék szerint- ezzel maradunk életben. Pár szőcske után aztán rájöttünk, hogy a vadalma ezerszer értelmesebb. És valszeg emiatt is tartom gyerekesnek hogy "hú mekkora arc miket eszik". Én is gyűjtöttem be ezzel elismeréseket az általános iskolában, de azóta kinőttem (pláne azután, hogy szereztek nekem egy szőcskét és bizonyitékul meg kellett ennem az osztály elött... ami simán megy az erdőben az a civilizációban már nem megy).

 

De nem csak az étkezési tanácsai használhatatlanok: komolyan ha valaki természetbe kerül nehogy azt nézze mire mászhat fel vagy milyen barlangba bujjon. A kitaposott utakat kell keresni, a biztonságos ösvényeket. Ez a sorozat tényleg csak arra jó, hogy hogyan patkoljunk el hamar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1-nal értek egyet. Szerintem senki sem gondolhatta komolyan, hogy a faszi egész nap csak ilyeneken él, amikor van más lehetősége is. Ez olyan, mintha valaki egy filmet forgatna, amelyben éhségsztrájkot folytat, amit akkor is végezne, mikor épp nem veszi a kamera. Ha a Bear féle műsor elején bemondják, hogy egy stáb segíti őt, akkor szerintem semmi gond sincs ezzel.

Persze, de így nem tudhatjuk, hogy azért fitt és tip-top a fickó bármilyen körülmények között, mert megette a hernyót, (ami ehhez elegendő energiát adott) vagy azért mert bedobott a hambit vagy bármi más kalóriabombát.

 

Obi1: Tudom, hogy akár egy hónapig is ki lehet bírni kaja nélkül, és bár nem vagyok táplálkozási szakértő, de azt erősen kétlem, hogy 4-5 nap éhezés (bogarakon való élés - nálam majdnem ugyanaz) után is ugyanolyan üde és energiától duzzadó Bear, mint jóllakva. ;) Márpedig ez rengeteget számít ha az életed a tét. Egyébként azzal, hogy két vágás között épp valami finomságot pakol az arca mögé, simán csak megcáfolja önmagát, semmi több. Ki lehet bírni napokig minimális élelemmel? Oké, én elhiszem, de akkor lássam is, ha már vállalta ezt a műsort. De nem ez van, nehogy valami baja essen. Most akkor hogy is van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Igen, sokan szidják a kertévéket is az okkal megkérdőjelezhetői tartalmak miatt, csak nem gondolnak arra hogy nem azért ad egy csatorna egy műsort mert az elkötelezett a csöcs-mutogatás mellett, hanem mert erre van szüksége a közönségnek. Hogy ha nem így lenne, akkor nem éjjeli 1-kor adnák a Keresztapát, és este főműsoridőben a Való Világot. Hogy ha valakit szidnunk kell, akkor az csak mi lehetünk.

 

Bomarr: Nem vagyok épp biológus, de nem hiszem hogy az orosz erdők mélyén vagy az Antarktiszon sok lehetőséged lenne táplálékszerzésre. Nem azt mondom hogy nincs, csak korlátozott. De ugyanúgy megmutatja azt is hogy milyen növények, gyümölcsök ehetőek, ez teszi ki a műsor maradék 50 percét. Eszik bogarakat is, mert ha nincs a közelben egy szép kövér malac akkor erre lenne egy túlélő kényszerülve, hogy pótolja a szükséges tápanyagokat. Persze nem lenne ezeket muszáj mind meg is tennie, a tudtunkra hozhatja szóban is, de itt lép be a szórakoztató faktor. Mert ne csak dumáljon hogy milyen undormányokat kéne megennünk, tegye is meg.

 

Persze hogy ha ott egy barlang, akkor bemászik, ezt tudjuk be annak hogy színesíti a műsort.

 

Sky: Jó de ez nem valóságshow, az a műsor célja hogy bemutassa, hogyan lehet túlélni a vadonban. És arra Bear vállalkozik is hogy mindezt önmaga mutassa be. Hogy ha napokig csak azt enné amit a tévében látunk akkor az egész műsor erre hegyezné ki magát, ötször kihangsúlyozva hogy már 5 napja nem evett a pali semmit se, a csúszó-mászókon kívül. De erről szó sincs, csak rosszul értelmezed szerintem a műsort, mint oly sokan. Ez persze köszönheti annak hogy nem emelik ki hogy konkrétan hogy zajlik egy forgatási nap, de ez valljuk be érthető. Kb. kiherélné a műsort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1: Ha az Antarktiszon vagy egy sivatagban elveszel az lesz az utolsó problémád, hogy mit fogsz enni. Azok a részek, amiket én láttam végig a szinesités ment. Hú ide bemászok, ide meg felmegyek. Én elfogadom, hogy ez kell a népnek szinesség cimén de nekem ez komolytalan, nem izgalmas. Európában ha elveszel lesz a közelben település, ha meg sivatagban vagy dzsungelben akkor nem tudja a szervezeted feldolgozni a helyi vízet. Nekem egy szaharai túrán véletlenül az egyik boltban a kólámba olyan jeget raktak, ami helyi csapvizből készült (pedig ez tiltott lenne, mert köztudott, hogy az európai szervezet képtelen a kevésbé tisztitott vizet feldolgozni, amiben olyan baktériumok vannak ami az ottaniaknak mindegy, a mienk viszont nem tud mit kezdeni vele): másnap negyven fokos láz és jött minden mindenhol. Pedig az csak egy jégkocka volt és nem azzal oltottam a szomjam. Ha Európán kivül elveszel egy kevésbé civilizált vidéken jó eséllyel szomjan halsz vagy belehalsz a vízbe vagy a helyi élővilágba amit megeszel. Hiába láttad az összes évadát a kérdéses műsornak. Ez csak egy showműsor, annak viszont szerintem nem valami épületes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: Jó de ez nem valóságshow, az a műsor célja hogy bemutassa, hogyan lehet túlélni a vadonban. És arra Bear vállalkozik is hogy mindezt önmaga mutassa be. Hogy ha napokig csak azt enné amit a tévében látunk akkor az egész műsor erre hegyezné ki magát, ötször kihangsúlyozva hogy már 5 napja nem evett a pali semmit se, a csúszó-mászókon kívül. De erről szó sincs, csak rosszul értelmezed szerintem a műsort, mint oly sokan. Ez persze köszönheti annak hogy nem emelik ki hogy konkrétan hogy zajlik egy forgatási nap, de ez valljuk be érthető. Kb. kiherélné a műsort.

Azt aláírom, hogy mond hasznos infókat, trükköket, ezt lentebb írtam is, ezért színvonalasabb műsor egy VV-nél. Én továbbra is csak azt nem értem, hogy miként mutatja be a vadonban való túlélést úgy, hogy nem teremti meg 100%-ig a hozzá szükséges feltételeket? Kedves tőle, hogy megmutatja, de egy átlag néző számára (nekem) ebből az jön le, hogy 4-5 napi erős étel- és italmegvonás után is olyan teljesítményt tud produkálni, mint általában. Ez pedig félrevezetés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem ismerem ezt a Discovery műsort személyesen, de a 10 és 12 éves unokaöcséim szeretik nézni, ők meséltek már róla, és elárulom, nem úgy tartják számon, mint amit "követni kell és akkor életben maradunk a sivatagban/dzsungelben/akárhol", hanem mint egy nagyon szórakoztató műsort, amint lehet borzongani és másnap megbeszélni a suliban. Sosem hallottam tőlük, hogy követendő és reális példának tartanák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: Lehet annak is tekinteni, én nem úgy nézem.

 

Bomarr: Ebben igazad van, nem nyújt védelmet a műsor a természet ellen. De ezt nem is állítottam, nyilván nem oktatás céllal készült a sorozat, csak szórakoztatni akar a maga módján. És szerintem amiket mond azokat érdekesek, és szerintem akár fel is használhatóak. Nem csak azt mutatja hogy miként kell kibelezni egy rozmárt, hanem tényleg hasznos tippeket ad. Ehhez hozzájön a jó kis bogárevős faktora a műsornak, meg az hogy mit szerencsétlenkedik össze-vissza.

 

Én egyet tudok mondani. Ha az ember helyén kezeli a műsort, akkor nagyon szórakoztató tud lenni. Bele lehet kötni sok oldalról, de szerintem felesleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vízről eszembe jutott, hogy nem kell messzire menni számunkra nem egészen alkalmas vízért. Kolléganő mesélte, hogy Erdélyben annyira lágy a víz, hogy attól mi napokig tartó hasmenést kapunk. Elég, ha az ember kilép a saját környezetéből és máris nem mindegy, mit iszik, eszik. Nem lehet, hogy kissé gyengék vagyunk? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vízről eszembe jutott, hogy nem kell messzire menni számunkra nem egészen alkalmas vízért. Kolléganő mesélte, hogy Erdélyben annyira lágy a víz, hogy attól mi napokig tartó hasmenést kapunk. Elég, ha az ember kilép a saját környezetéből és máris nem mindegy, mit iszik, eszik. Nem lehet, hogy kissé gyengék vagyunk? :hmm:

Bátyám munkatársa kiment a családjával a neje szüleihez Erdélybe, egy kis falúba.

Nagyon tiszta víz, levegő és fű stb. a lényeg az, hogy mivel a srác a Vasműben dolgozik

Öntőként, ott Erdélyben napokig rosszul érezte magát. Ugyanis nem tudta a teste feldolgozni

az a tisztaságot, ami Dunaújvárosban nincs meg. Szerintem mi már annyira hozzászoktunk

a rossz levegőhöz és vízhez, hogy az igazán jót nehezen viseljük el.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekünk fél családunk Erdélyben lakik és szoktunk kijárni. Semmi bajunk az ottani viztől, sőt hozni is szoktunk onnan, mivel Borszéken és környékén sok az ugynevezett borvíz, aminek a fogyasztása nagyon egészséges. Ilyenekből pár flakonnal mindig felszerelkezünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekünk fél családunk Erdélyben lakik és szoktunk kijárni. Semmi bajunk az ottani viztől, sőt hozni is szoktunk onnan, mivel Borszéken és környékén sok az ugynevezett borvíz, aminek a fogyasztása nagyon egészséges. Ilyenekből pár flakonnal mindig felszerelkezünk.

E miatt irigyellek, sajnos nekünk ilyenre nincs lehetőség. A minap anyu megkért, hogy vigyek neki egy pohár vizet,

amit engedtem a csapról nem nem volt átlátszó, hanem ilyen fehéres vagy milyen színe volt. Ja és ez felénk

a vezetékes víz, amit főzéshez és legfőképp iváshoz használunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

E miatt irigyellek, sajnos nekünk ilyenre nincs lehetőség. A minap anyu megkért, hogy vigyek neki egy pohár vizet,

amit engedtem a csapról nem nem volt átlátszó, hanem ilyen fehéres vagy milyen színe volt. Ja és ez felénk

a vezetékes víz, amit főzéshez és legfőképp iváshoz használunk.

Nálunk fantasztikus a csapvíz! Nagyon finom, és jobb mint az ásványvíz. A helyi vízszolgáltató még tájékoztató füzetet is kiadott, hogy milyen elemek vannak benne, és hogy ezek miért jók. Pesten is ittam vizet, de az szinte ihatatlan volt számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.