Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Dehogynem csak ti bonyolítjátok.

:pfff:

Amiket meg írtam nem baromságok hanem tények.

Valóban, csak az az egy gond, hogy minden lapnak 2 oldala van

 

Na azért Te se mész a szomszédba ökörségért hallod. :D Nem tudtam, hogy ilyen militáns vagy. Bár nem tudom ahhoz mit szóltál volna, ha Szibériában neked fagy le mindened, és még lehetne sorolni a kínokat amiket az emberek átéltek. Szóval én nem nagyon hangoztatnám ezt a háború pártiságomat. Te lennél az első akit golyófogónak kiküldenek.

Természetesen politikai szemszögből vizsgáltam, hisz nem a már említett "Grün Otto" robbantotta ki a háborút, sőt a legtöbbjük még a koncentrációs táborokban végbement borzalmakról sem tudott.

 

KI kezdte az első vh-t? Hát a németek meg mi. Azaz pontosan azt kaptuk mi is utána és a németek mint amit megérdemeltünk. Érted? Én megverek valakit majd utána ő engem és én vagyok felháborodva. Majd 20 évvel később én megverek valaki mást mert engem megvertek anno. Azaz semmilyen erkölcsi indok nem indokolta Hitler háborúzását. Az 1. vh-t ők kezdték ott is gyilkoltak mint az állatok. Megverték őket meg is büntették őket jogosan. Csendben kellet volna maradni és kushadni. Az meg főleg igazságtalan hogy olyanokat öltek utána akik nem is tehettek az egészről. ha kivesszük a népírtást a háború akkor is emberi életeket vesz el pl a katonákét.

Csak úgy megsúgom, hogy az első világháború kirobbanását már mindegyik nagyhatalom tárt kezekkel várta. Az hogy mi üzentünk hadat az részletkérdés, csak az incidensre várt mindenki. Nagy-Britannia ugyanúgy hadat üzent volna ha történik valami, és mi ugyanúgy beszálltunk volna még akkoris ha semmi közünk nem lett volna hozzá.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
LEgközelebb szerkeszd a hozzászólást vagy törlöm. Köszi.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen politikai szemszögből vizsgáltam, hisz nem a már említett "Grün Otto" robbantotta ki a háborút, sőt a legtöbbjük még a koncentrációs táborokban végbement borzalmakról sem tudott.

De ha háborút akarsz, akkor oda téged fognak kiküldeni és mindegy milyen szemszögből robbantották ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha háborút akarsz, akkor oda téged fognak kiküldeni és mindegy milyen szemszögből robbantották ki.

Természetesen a katonák szempontjából egyik háború sem korrekt, és ilyen alapon mindegyik háború elítélendő

Szerk.:Bocs a duplákért csak egyszerűbb rányomni a válaszra mint az idézésekkel vacakolni

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen a katonák szempontjából egyik háború sem korrekt, és ilyen alapon mindegyik háború elítélendő

Szerk.:Bocs a duplákért csak egyszerűbb rányomni a válaszra mint az idézésekkel vacakolni

 

 

Pont ez a lényeg. Minden háború borzalmas. Nagyanyám megélte és mondta hogy csak az ne legyen. Miért nem lehet békében élni? Nem kell idiótákat hallgatni és megszavazni neki a hatalmat. Hálistennek lett tanulva a dologból és Európában béke van már jó ideje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elválasztanám az ország vezetőit az ország lakosságától. Az egyszerű katona, csak azt tette, amire utasították. Nem volt ott semmi náci eszme stb. A háborút mindig a pórnép szívja meg, azaz mi, népek csatáznak olyan hatalmi ambíciókért, amelyet alsóbb szinteken nem is lehet megérteni.

 

Ha az I. világháború után az Antant nem követelte volna oly mértékben a vesztesek vérét, akkor, véleményem szerint, nem került volna sor a II. vh-ra, vagy legalábbis nem lett volna a revíziónak oly mértékű támogatása. Mo. esetében szinte teljesen meglehetett volna húzni etnikai határok szerint az új államhatárokat... ám a wilsoni elvek mindenkire érvényesültek, csak ránk, a vesztesekre nem. Példaként hozom fel, hogy a magyar közvélemény teljes mértékben belenyugodott Horvátország elvesztésébe. Ha az Antant nem vérbosszút követelt volna, nincs folytatása ennek az egésznek. Az új háború alapjainak lerakásában ők is segédkeztek.

 

Horthy-t és Szálasit idehozni felesleges, szerintem logikus, hogy a két személyt nem lehet egyszerre tisztelni (bár egyes szélsőjobboldali portálokon ez a paradoxon jelen van...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háborúk azért kellenek mert bizonyos fejlődéseket csak így lehet elérni, arról nem is beszélve manapság(de ha jobban belegondolunk már a kezdetek kezdete óta) katalizálja a technológia fejlődését is

 

Nute, én se írhattam volna le szebben. Az hogy kitört a WWII elsősorban az Antant, azon belül is a franciák hibája, hisz ők akarták megalázni a veszteseket (a korrektség kedvéért még az is hozzátatozik hogy az USA és az angolok nagyban asszisztáltak ehhez)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elválasztanám az ország vezetőit az ország lakosságától. Az egyszerű katona, csak azt tette, amire utasították. Nem volt ott semmi náci eszme stb. A háborút mindig a pórnép szívja meg, azaz mi, népek csatáznak olyan hatalmi ambíciókért, amelyet alsóbb szinteken nem is lehet megérteni.

 

Csakhogy nem lehet szétválasztani . A nép szavazza meg néha a saját hóhérát. Egyedül a lakosság tehet arról ha diktátor jut hatalomra senki más.

Na ezért kötném én IQ-szinthez a szavazást. Mert azt hogy elhitetik a csávóval hogy jön a kánaán és a zsidók a felelősek ő meg kritika nélkül megy és ikszel na az nem fair.

Különben nézz meg pár ilyen portált és olvasd el a hozzászólásokat. Félelmetes az a butaság ami ottan megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háborúk azért kellenek mert bizonyos fejlődéseket csak így lehet elérni, arról nem is beszélve manapság(de ha jobban belegondolunk már a kezdetek kezdete óta) katalizálja a technológia fejlődését is

 

Nute, én se írhattam volna le szebben. Az hogy kitört a WWII elsősorban az Antant, azon belül is a franciák hibája, hisz ők akarták megalázni a veszteseket (a korrektség kedvéért még az is hozzátatozik hogy az USA és az angolok nagyban asszisztáltak ehhez)

 

 

Na ne már. Európában 67 év óta nincs háború mégis van technikai fejlődés. A veszteseket megbüntették lehet hogy túlzóan. De nehogy már az áldozat legyen a hibás. Ha nekem kinyírják a húgomat és utána a csávót sósavba mártom szerintem nem én vagyok a hibás. Háborút indítanak ellenem a poklot hozzák ide és amikor legyözöm akkor még simogassam is meg vagy dicsérjem őket? Hát ez nagy lol.

Viszont a németek duplán szívtak. megszívták a 2. vh-t is. Akkor is le lettek győzve. Ha ilyen marhák voltak meg is érdemlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az amerikaiakat nem érdekelte, hogyan rendeződik Közép-Kelet-Európa sorsa, főleg, hogy a trianoni rendezéskor már rég nem vett részt a béketárgyalások munkájában. Ezután fordultak ismét az izolacionizmus politikájához, mikor látták, hogy a francia-brit tengely fittyet hány Wilson irányelveire.

Az utódállamoknak egyszerűen jobb lobbitevékenységük volt Párizsban, így a győztesek orbitális hazugságok és csúsztatásokra alapozva határozták meg az új államhatárokat.

 

Fro. célja egyébként a kontinentális gazdasági hegemónia megszerzése volt. Mivel az OMM csúfosan leszerepelt az I. vh-ban, így látták, hogy ez a birodalom, mint ütközőállam, képtelen lesz gátat szabni a "vörös veszedelem" terjeszkedésének. Ezért döntöttek a birodalom szétbontása mellett. Ám ezzel óhatatlanul is a majdani a német birodalmi igényeknek kedveztek, hiszen a térség rivális államát takarították el az útból, és az utódállamok képtelenek voltak megakadályozni a német igények érvényesülését (lsd. Hitler terjeszkedései a német kisebbségek ürügyén).

 

Azaz, Németország gyakorlatilag, hosszú távon nyert az I. vh. után kialakult helyzeten: eltűnt az OMM, az Orosz Birodalom (immár SZU) pedig jó időre kiszorult Európából. Logikus volt, hogy Németo. fogja összefogni a közép-kelet-európai térséget, politikailag és gazdaságilag. Hitlernek nem volt vetélytársa a térségben, a franciák már rég kiszorultak. Magyarországnak egyáltalán nem volt választása, hogy melyik érdekszférába kerül... A geopolitika nem nekünk kedvezett, csak sodródtunk az árral.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor csak pár példa mit köszönhetünk a háborúknak/hadseregeknek: puskapor, rakéták, műholdak, internet, repülők, radar, szonár, rádió, számítógép, atomerőművek és a listát még folytathatnám. Nem mindegyik háború alatt készült, de a háborúra való felkészülés eredményezte vagy magát a terméket vagy a fejlesztését.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hitlert soha nem választották meg, 1933 januárjában nem is került sor választásra. Igaz, hogy a legtöbb szavazatot a Názi Párt kapta, ám egyedül képtelenek lettek volna kormányra kerülni. Ráadásul az 1932-es novemberi választás eredménye már elmaradt a korábbi támogatottságától, így amikor Hitler hatalomra jutott, a párt már elkezdett indulni a lejtőn (Németo. meg kifelé a válságból).

 

A konzervatívok azonban koalíciót kötöttek velük és így lehetett Hitler kancellár. De őt konkrétan sohasem szavazták meg. Ezután már könnyű volt leépíteni az alkotmányos intézményrendszert (pl. Reichstag felgyújtása), több demokratikus választás nem történt 1945-ig.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

H azt akarjuk megnézni, hogy miért tört ki az első világháború, akkor vissza kell néznünk a 19. századra. A régi 19. századi gondolkodásmódhoz hozzátartozott, hogy az államok közötti konfliktusokat háborúval rendezik el. Ez akkoriban bevett módszer volt, éppúgy, mint ma a diplomácia. Ez a gondolkodásmód átgyűrűzött a 20. század elejére. Mindegyik hatalom akart valamit, kialakultak a szövetségi rendszerek és elég volt egy kisebb konfliktus, hogy lángra lobbanjon az egész. Amire nem számítottak, hogy már megváltoztak a dolgok, a háború elhúzódott. A Párizs környéki békékben sok mindenben érvényesült a régi 19. századi elv: a győztesé minden, a vesztest megszívatjuk. Ahhoz, hogy kitört a második világháború, több dolog is hozzájárult. Az egyik az, hogy a veszteseket túlságosan megszorongatták. Sok történész úgy véli, hogy, ha kevésbé szigorú feltételek mellett kötik meg a békét, vagy például engedélyezik Ausztria és Németország egyesülését, akkor talán nem kerül sor bosszúra. A másik dolog, ami hozzájárult a második világháborúhoz az a bosszúvágy, ami megint csak a 19. században gyökerezik, a vesztes nem nyugszik bele, hogy legyőzték és ezért visszavágóra készülődik. A bosszúvágy mellé még hozzá kell tenni az őrült szélsőjobbos ideológia is elterjedt, ami nagy hajtóerőt adott a bosszúnak.

A 20. század háborúi sok kárt okoztak az emberiségnek. Intő példája annak, hogy miért nincs szükség újabb háborúra. Mindkét háború esetében volt fejlődés, de ez azzal is járt, hogy a haditechnika is őrült tempóban fejlődött, és ma már olyan fegyverek vannak, melyeket ha bevetnének egy esetleges újabb háborúban, az katasztrófával járna. Egy újabb háborúban nem lennének győztesek és vesztesek, sőt talán az emberiség nagy része is kipusztulna, de az is lehet, hogy az egész fajunk kihalna.

Nem értem, hogy egyesek ma miért akarnak újra háborút. Ki kéne küldeni őket a világ olyan pontjára, ahol éppen aktívan harcolnak, rögtön megváltozna a véleményük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a párizsi békék még XIX. századi szemmel nézve is kiemelkedően magalázóak voltak. Az értelmiség tudta hova fog ez vezetni, amit mi sem bizonyt jobban, hogy egy bizonyos Ferdinand Foch francia marsall megállapította "Ez nem béke, csak fegyverszünet 20 évre" - pár hónapot tévedett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az 1. vh-t nem a németek kezdték, a Központi hatalmak már jóval azelőtt megalakultak, az Antant ami késett egy 10 évet. Az 1. vh-t már tárt karokkal várták a nagyhatalmak. Anglia pl. áhítozott a Közel-Kelet olajkészleteire, ezért is csatlakoztak a Központiakhoz, még a Balkán-félszigetre is fájt a foguk, a szorosok és kikötők miatt. Ami még a vh-hoz a vezetett az a nacionalizmus volt, amivel semmi baj nem lett volna, csak túlzásba vitték, pl. a csernovai tüntetéskor, amikor magyar csendőrök löttek le több szlovák tüntetőt, akik a magyarosítás miatt emelték fel hangukat. Szlovákok egyébként most ugyan ezt csinálják a magyarokkal. Igaz volt rá akkor törvény, hogy a helységneveket többnyelven is ki lehet írni, meg nemzetiségi sulikat akartak létrehozni, de aztán ez valamiért elmaradt. Amúgy meg nem Hitler kezdte el a népírtást, már jóval előtte 1900-as évek elején a törökök ugyanúgy írtották az örményeket, azért mert ők muzulmánok voltak és a keresztény örményeket nem tudták elfogadni. A trianoni béketárgyaláskor a határokat egyébként a vasútvonalak alapján húzták meg, románok mondták nekik kell ez meg az a város hogy megfelelő gazdasági helyzetbe kerüljenek, hopp elvették Aradot meg még több várost. Vicces az volt hogy a csehszlovákok még Budapestet is meg akarták szerezni mert vasúti csomópont, de ez már az Antantnak is sok volt, nem hagyták. Zsidókat nem csak a németek utálták hanem az oroszok is, eredetileg hozzájuk akarták deportálni őket, de Molotov elvtárs mondta hogy náluk is sok van belőlük, nem kell nekik több. Amerikaiak se voltak amúgy annyira szentek, hadifoglyokat ők is kivégezték sokszor, ennek oka hogy a katonáknak se jutott mindig megfelelő ellátás. Háborúban egyébként egyik fél sem tisztességes.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az 1. vh-t nem a németek kezdték, a Központi hatalmak már jóval azelőtt megalakultak, az Antant ami késett egy 10 évet. Az 1. vh-t már tárt karokkal várták a nagyhatalmak. Anglia pl. áhítozott a Közel-Kelet olajkészleteire, ezért is csatlakoztak a Központiakhoz, még a Balkán-félszigetre is fájt a foguk, a szorosok és kikötők miatt. Ami még a vh-hoz a vezetett az a nacionalizmus volt, amivel semmi baj nem lett volna, csak túlzásba vitték,

Ez tévedés. Nem a nacionalizmus, hanem a világ újrafelosztásának a vágya: a XX. század elejére kialakultak a nagy gyarmatbirodalmak, ám ebből Európának csak egy kisebbik fele vehette ki a részét. Mig például a franciák és a britek óriási területeket vontak a hatalmuk alá, addig a németek, az Osztrák-Magyar Monarchia meg az olaszok kimaradtak a buliból. Az antant pont azért alakult, mert látták, hogy volna igény a világ status quo-jának átalakítására de ők ezt nem szerették volna (az egy másik történet, hogy az olaszok gyakorlatilag a háború kitörése után átálltak arra az oldalra, amit esélyesebbnek éreztek a győzelemre... most mondhatnánk hogy gyáva férgek, de hát ők ezért fejezhették be ezt a háborút úgy hogy ténylegesen kaptak új területeket... velünk ellentétben.)

 

Akkor csak pár példa mit köszönhetünk a háborúknak/hadseregeknek: puskapor, rakéták, műholdak, internet, repülők, radar, szonár, rádió, számítógép, atomerőművek és a listát még folytathatnám. Nem mindegyik háború alatt készült, de a háborúra való felkészülés eredményezte vagy magát a terméket vagy a fejlesztését.

 

Viszont ehhez képest a XX. század második felében abból a Japánból jöttek százszámra a technikai újítások, ahol a hadseregre jóformán alig költöttek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tévedés. Nem a nacionalizmus, hanem a világ újrafelosztásának a vágya: a XX. század elejére kialakultak a nagy gyarmatbirodalmak, ám ebből Európának csak egy kisebbik fele vehette ki a részét. Mig például a franciák és a britek óriási területeket vontak a hatalmuk alá, addig a németek, az Osztrák-Magyar Monarchia meg az olaszok kimaradtak a buliból. Az antant pont azért alakult, mert látták, hogy volna igény a világ status quo-jának átalakítására de ők ezt nem szerették volna (az egy másik történet, hogy az olaszok gyakorlatilag a háború kitörése után átálltak arra az oldalra, amit esélyesebbnek éreztek a győzelemre... most mondhatnánk hogy gyáva férgek, de hát ők ezért fejezhették be ezt a háborút úgy hogy ténylegesen kaptak új területeket... velünk ellentétben.)

 

Én csak 2 okot sorolta fel több közül, de valóban az újrafelosztás játszotta a legnagyobb szerepet a történetben. Ferenc Ferdinánd meggyilkolása Princip álltal volt az égő gyufa a dinamittal teli barlangban, ami aztán be is robbant. Lényeg hogy az 1.vh kirobbanásához több ok is vezetett, nem a németek kezdték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Széchenyi István nálam hófehér. :)

Nála egyébként nagyon érdekes -a naplójából derül ki-, hogy fiatalon hánykólodott a világban. Nem találta magát: megpróbálta a katonáskodást, tetszettek neki a tudományok és eljátszott az iróság gondolatával is, de semmit nem tudott öszinte rajongással elkezdeni, így inkább minden abbamaradt. Ráadásul beleszeretett saját sógornőjébe gróf Széchenyi Pálné Caroline Meade-be, amitől persze óriási lelkiismeretfurdalása is lett.

Végül egy másik nagy szerelem robbantja őt ki a köztudatba, amit a férjezett Seilern Crescentia iránt érzett. Amikor felajánlja saját jövedelmét az Akadémia számára nagy valoszinüség szerint imponálni akart a szerelmének, de aztán megtörtént vele az, amit Szerb Antal úgy ír le, hogy vannak akik idővel azzá válnak aminek látják őket. Olyan a hangulat Magyarországban, hogy Széchenyi tette nagyobb hullámokat vet, mint azt ő valaha gondolta volna és hamarosan el is foglalja azt a szerepet, amit mindenki meglát benne és felnőtt korára, ha csak ideig óriág is de sikerül az ami fiatalként nem ment neki: kiteljesedik és révbe ér.

Valószinüleg az egyik legizgalmasabb történelmi figuránk (érdekes hogy ő már '42-ben tudta hogy az erőszakos magyaritások vissza fognak ránk csapni), aki érthetően utálta mikor politikai ellenfele Kossuth rábiggyesztette a "legnagyobb magyar" jelzőt, ami azóta is rajta maradt (utálta mert tudta hogy Kossuth ezzel teszi őt már életében múlt időbe).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valami hihetetlen. Nagymamám pénzügyeit én intézem ő fent van egy otthonban. Édesanyám halála után lementünk vele egy otp-be hogy külön számlát nyissunk neki(addig anyámmal közös számlájuk volt), ott elintéztük az internetes hozzáférést is azaz én bármit intézhetek nem kell ő hozzá. Nem nagyon tud járni mindig vinni kéne. Tök jó volt. Ma kapom a levelet az otthonból hogy megemelkedett az ápolási díj. Mondom semmi gond belépek az otp internetes rendszerébe és megemelem az összeget mely átutalásra kerül havonta az otthonnak. Csinálom ott a módosít erre a végén írja hogy a banki limitet meghaladja az átutalás ezért mobil aláírás kell hozzá. 10 perce káromkodom itt mert úgy néz ki nagymamát megint le kel citálni, bár megpróbálom majd telefonon elintézni. Hihetetlen ez a bürokrácia. nem hiszem el hogy ennyire kell sz*patni az embereket. Nem állom meg hogy el ne mondjam hogy az USA-ban ilyen nincs egy tb kártyával céget alapítasz.

90000 ft-ról lenne szó és nem. Annyira unom már hogy minden baromságért személyesen be kell menni valahova. Azért van az internet hogy ne kelljen ilyet csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ez banki limit. Mi ott 200 rongyot állítottunk be mind készpénzfelvételre mind vásárlásra. Ez valami banki limit amit ők állítanak be.

Mondjuk az OTP -t érdemes elfelejteni. Vannak sokkal jobb bankok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem állom meg hogy el ne mondjam hogy az USA-ban ilyen nincs egy tb kártyával céget alapítasz.

90000 ft-ról lenne szó és nem. Annyira unom már hogy minden baromságért személyesen be kell menni valahova. Azért van az internet hogy ne kelljen ilyet csinálni.

Igen, meg perelsz, mert a mikroba rakott macska megdöglött...no meg oktató film a nagy szabadság nagy dolgokat is hozhat létre...aztán lehúzni sem lehet a végén.

Én CIB-es vagyok, fel akatam venni egyszer egy nagyobb összeget, de nem engedte...felhívtam a tudakozójukat, módosítottak a limitet, közben elszívtam egy cigit az automata előtt és már vehettem is le a megfelelő mennyiséget. Húgom, öcsém a munkahelye miatt az OTP-nél, összehasonlítottam a saját bankommal, fényévekkel többe kerül ott a számlavezetés, pénz levétel, az online rendszere is gagyi. Volt olyan CIB-es akció, ha hozol egy új tagot, akkor a számládon jóváírnak 5.000Ft-ot, na akkor átcsábítottam 1-2 embert, nekem igazán megérte! :)

 

Tegnap szedtem két nagy vödör cseresznyét, ma el is rakom a szebbeket, vagy befőttnek, vagy simán a mélyhűtőbe. Húgom meg csinál cseresznyés pitét, a meccs alatt majd megeszem. Nem szeretem a focit, de a tegnapi Orosz-Cseh nagyon tetszett, ma is lesz két jó mérkőzés, habár a 2.at jobban várom, a németek remélem bedarálják a portugálokat. Amúgy az angoloknak szurkolok.

 

Jah és még egy adalék hír a nagy Ömerika lávöröknek:

 

Letartóztatták a New York-i rendőrök Bruce Willis és Demi Moore 20 éves lányát, Scoutot, miután közterületen alkoholt fogyasztott, és hazudott a személyazonosságát illetően.

 

Az USA jogszabályai szerint a 21 éven aluliak nem ihatnak alkoholt, a sztárok gyermeke azonban nyilvános helyen, a Union Square-en fogyasztott sört, és amikor egy rendőr igazoltatta, egyik barátnője személyijét mutatta be, abban bízva, hogy így elkerülheti a büntetést.

 

Keszthelyen is volt ilyen rendelet, de egy sör miatt még sekit sem csuktak le. Ott 5.000Ft bírság és szevasz...Mondjuk ez a 21éves felnőtt kor is vicces, nálunk egy "értelmiségi" magyar, akkor már a 2. gyerekét szüli...mondjuk a magyar szót is tehetném idézőjelbe...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.