Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Igen, az Ultimate Star Wars már meg is jelent magyarul. Belelapoztam, igényes kiadás, de én nem fogom megvenni. Ha olyasmi lenne, mint A Tűz és Jég Világa "krónikáskönyv", akkor elgondolkoznék rajta, de ez a könyv egy elkötelezett rajongónak semmi újdonságot nem tartalmaz.

 

A Kolibritól szintén megjelent a Luke Skywalker, a jedi lovag kalandjai, ennek elvileg az a különlegessége, hogy kizárólag a Ralph McQuarrie által készített korai concept-artokkal illusztrálták a kiadványt, ezt majd meglesem.

 

Nem tudom egyébként, hogy a Kolibris termékek mennyire fogynak, de elég sebes iramban jelentetik meg sorra a különféle kiadványokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az Ultimate Star Wars már meg is jelent magyarul. Belelapoztam, igényes kiadás, de én nem fogom megvenni. Ha olyasmi lenne, mint A Tűz és Jég Világa "krónikáskönyv", akkor elgondolkoznék rajta, de ez a könyv egy elkötelezett rajongónak semmi újdonságot nem tartalmaz.

 

A Kolibritól szintén megjelent a Luke Skywalker, a jedi lovag kalandjai, ennek elvileg az a különlegessége, hogy kizárólag a Ralph McQuarrie által készített korai concept-artokkal illusztrálták a kiadványt, ezt majd meglesem.

 

Nem tudom egyébként, hogy a Kolibris termékek mennyire fogynak, de elég sebes iramban jelentetik meg sorra a különféle kiadványokat.

 

Most még biztos jól megy nekik. Majd meglátjuk mit hoz a jövő.

 

Ezek kánon könyvek? :oops:

Csak addig, amíg a Disney felül nem bírálja ezeket is. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Én nem bánom. A filmet szeretném előbb látni, aztán jöhet a regényverzió. Egyébként is jó előre be vagyok táblázva SW olvasnivalóval.

Remélem, hogy a filmregény bővíteni fogja a VII. részt (karakterek gondolatai, háttérinfók), és nem egy alternatív sztorit kapunk, mint a korábbi filmek regényváltozatainál. Azokban elég sok helyen különböznek az apró részletek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes volt olvasni a kedvcsinálót, de engem továbbra sem győzött meg. Nemrég találkoztam három olyan ismerősömmel, akik gyűjtik az angol nyelvű kiadásokat. Csak egyiküknek tetszett, a másik kettő lehúzta és felesleges könyvnek ítélte meg. Még van két ismerősöm, akik szintén veszik az eredeti kiadást. Náluk még rákérdezek, de elég valószínűtlen, hogy beneveznék rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem problémás ez a borító, az ep1-en is a poszter szerepelt.

Legalábbis az egyik változatában, mert emlékeim szerint az EP1 könyvváltozata anno legalább négyféle borítóval kijött. Nekem a poszteres verzió van meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen lesz Az ébredő Erő regényváltozatának borítója:

 

20151113tfa_romanf.jpg

 

 

Ennek nagyon nem örülök. Eddig a könyveknek nem a film plakátja volt a borítóján (kivéve a TPM és a régi trilógia bizonyos magyar kiadásait, de nem ezek voltak az eredeti borítók!), így mindnek volt némi pikantériája, és a regényeken nem volt az a szándék, hogy feltüntessenek mindenkit a történetből. Pl. tök jó lett volna, ha a regényre a Drew Struzan-féle poszter kerül. Ezzel együtt a tipó is lehetett volna más. Mindegy, a lényeg, hogy mi lesz belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sincs bajom vele. Egyet vegyetek figyelembe; ne keverjétek azt, hogy eddig mi volt, ugyanis az eddigi filmek könyvadaptációi nem részei az új hivatalos kánonnak, így nem kell azonosulnia hozzájuk kinézetben. :)

Szerkesztve: - Kira
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sincs bajom vele. Egyet vegyetek figyelembe; ne keverjétek azt, hogy eddig mi volt, ugyanis az eddigi filmek könyvadaptációi nem részei az új hivatalos kánonnak, így nem kell azonosulnia hozzájuk kinézetben. :)

 

Szerintem a kinézetbeli azonosulás az, aminek igazán nincs köze ahhoz, hogy mi kánon, meg mi nem. És nem is azt mondtam, hogy egységes, mert eddig sem voltak azok a könyvadaptációk, de nem a filmek hivatalos poszterei voltak rájukkenve, hanem olyan borítójuk volt, ami különlegessé, egyedivé tette őket a filmet promózó termékek között. És amúgy meg oké, hogy már semmi sem része a hivatalos kánonnak, de attól még ne csináljunk úgy, mintha az eddigi könyvek nem lettek volna.

Sőt, szerintem ez a szuper az egészben, hogy a Disney azt mondja, minden legenda, de akkor a rajongók igenis összehasonlíthatják a régi művekkel az újakat (pláne az azonos korban játszódókat). Sajnos eddig ezzel az attidűddel nem nagyon találkoztam, pedig fontosnak tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.