Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Ez nem feltétlen neked szólt, csak úgy az éterbe, szóval ne harapd le a fejem. És a Disney azon kijelentése, hogy megszüntette a régi kánont és létrehozta az egységes újat, sajnos pont azt jelenti, hogy köze van hozzá. Az én agyamban pl inkább a kánon szerint épül fel a Star Wars, mint a külsőségek szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sincs bajom vele. Egyet vegyetek figyelembe; ne keverjétek azt, hogy eddig mi volt, ugyanis az eddigi filmek könyvadaptációi nem részei az új hivatalos kánonnak, így nem kell azonosulnia hozzájuk kinézetben. :)

 

 

Szerintem a kinézetbeli azonosulás az, aminek igazán nincs köze ahhoz, hogy mi kánon, meg mi nem. És nem is azt mondtam, hogy egységes, mert eddig sem voltak azok a könyvadaptációk, de nem a filmek hivatalos poszterei voltak rájukkenve, hanem olyan borítójuk volt, ami különlegessé, egyedivé tette őket a filmet promózó termékek között. És amúgy meg oké, hogy már semmi sem része a hivatalos kánonnak, de attól még ne csináljunk úgy, mintha az eddigi könyvek nem lettek volna.

Sőt, szerintem ez a szuper az egészben, hogy a Disney azt mondja, minden legenda, de akkor a rajongók igenis összehasonlíthatják a régi művekkel az újakat (pláne az azonos korban játszódókat). Sajnos eddig ezzel az attidűddel nem nagyon találkoztam, pedig fontosnak tartom.

 

 

Ez nem feltétlen neked szólt, csak úgy az éterbe, szóval ne harapd le a fejem. És a Disney azon kijelentése, hogy megszüntette a régi kánont és létrehozta az egységes újat, sajnos pont azt jelenti, hogy köze van hozzá. Az én agyamban pl inkább a kánon szerint épül fel a Star Wars, mint a külsőségek szerint.

 

Szerintem nem kéne idekeverni a kánon- nem kánonon dolgokat. A kánon-Legenda dolognak semmi köze sincs a kinézethez. Nyugodtan össze lehet hasonlítani azt, hogy mi volt eddig és most milyen. És ezt szerintem nyugodtan ki lehet fejteni akár a borítóról van szó, akár a történetről. Én biztos össze fogom hasonlítani a könyveket, tök mindegy melyik vonalhoz tartoznak. Az én agyamban egy Star Wars történettel kapcsolatban csak egy dolog lehet mérvadó: tetszik-e vagy, sem, és milyen mértékben jó, vagy rossz az adott sztori. Sőt, továbbmegyek: szerintem óriási hibát követ el az, akinek az agyában a kánon elködösíti a dolgokat, és a kánont tartja magasabb rendűnek és a legfontosabbnak. Ugyanis ezzel a "kánon őrült" mentalitással és hozzászólásokkal degradálja a régebbi történeteket, pedig ott is vannak nagyon jó sztorik. Egyre inkább azon a véleményen vagyok, hogy "beteges" és ostoba álláspontnak tartom, azt, ha valaki a kánont tartja fontosabbnak és magasabb rendűnek. Szerintem az az egészséges, ha valaki abból indul ki, mint én: tetszik-e, vagy sem. Ennek kell lennie a legfontosabbnak.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy nyilván mindenki a saját véleményét gondolja igaznak. :D Én is többek közt.

Én kánon őrült vagyok, ha így nevezel... de nem felejtem el, hogy a régiben is voltak jó sztorik. Kétlem, hogy a Bane trilógiát nálam bármi űberelné, ami az új kánonhoz tartozik.

 

És most akkor előveszem a Gyűrűk Urát. Amit mondasz az olyan kb, mint hogy a Gyűrűk Ura első része 10 évvel ezelőtti kiadás, a második harmadik rész meg mondjuk a 2011-es újrakiadás és neked így van meg, egymás mellé rakod és puffogsz, hogy nem passzolnak egymáshoz. :D Mert ezzel kb most ezt mondjátok...

 

A Disney nyilván nem fog olyan sémában megjelentetni könyvet, ami passzol az eddigi szériához, hisz az nem része a jelenlegi szériának és történeti irányvonalnak. Ez egyszerűen nyilvánvaló és logikus. Itt nem a kánon őrültekkel van a baj. Ha valakinek nem tetszik, azért van, mert nem tetszik neki hogy a filmes plakát a borító... de nem azért, mert nem passzol az eddigiekhez, szóval ne kenjük olyanra, aminek köze sincs hozzá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazság szerint nekem tök mindegy, hogy a Disney milyen borítóval jelenteti meg, inkább az a lényeg, hogy megjelenjen.

Az összehasonlítás pedig nem feltétlenül puffogás.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi. :) A lényeg, hogy megjelenik és egy olyan külsővel jelenik meg, ami illeszkedik azokhoz a könyvekhez amelyeknek a történeti világába íródott. Reménykedjünk továbbá, hogy ad is annyi pluszt, ami miatt élvezetes lesz olvasni.

Szerkesztve: - Kira
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy nyilván mindenki a saját véleményét gondolja igaznak. :D Én is többek közt.

Én kánon őrült vagyok, ha így nevezel... de nem felejtem el, hogy a régiben is voltak jó sztorik. Kétlem, hogy a Bane trilógiát nálam bármi űberelné, ami az új kánonhoz tartozik.

 

És most akkor előveszem a Gyűrűk Urát. Amit mondasz az olyan kb, mint hogy a Gyűrűk Ura első része 10 évvel ezelőtti kiadás, a második harmadik rész meg mondjuk a 2011-es újrakiadás és neked így van meg, egymás mellé rakod és puffogsz, hogy nem passzolnak egymáshoz. :D Mert ezzel kb most ezt mondjátok...

 

A Disney nyilván nem fog olyan sémában megjelentetni könyvet, ami passzol az eddigi szériához, hisz az nem része a jelenlegi szériának és történeti irányvonalnak. Ez egyszerűen nyilvánvaló és logikus. Itt nem a kánon őrültekkel van a baj. Ha valakinek nem tetszik, azért van, mert nem tetszik neki hogy a filmes plakát a borító... de nem azért, mert nem passzol az eddigiekhez, szóval ne kenjük olyanra, aminek köze sincs hozzá. :)

 

Mint írtam, a borítók eddig sem voltak egységesek, és nem is egy nagy sorozat szakad meg ezzel, csak szimplán mezei lustaságnak tartom, hogy a film hivatalos plakátjával jelenik meg.

 

Meg egyébként azt írtad, hogy a Disney nem akar olyan sémában megjelentetni könyvet, ami passzol az eddigi szériához. Ennek ellenére a Disney a regényadaptáció megírására azt az Alan Dean Fostert kérte fel, aki az első regényadaptáció szellemírója volt, és akinek az első EU-művet köszönhetjük. Szerintem ez a színtiszta törekvés a ciklikusságra.

 

Darth Revan9-nek minden szavával egyetértek az új kánonnal kapcsolatban. Meg én eleve úgy tekintek erre az egészre, mint amikor a Marvel és DC képregényeknél indítanak egy új univerzumot, és lényegében rebootolják a szériákat. Attól még a gyűjtő nem hajítja ki az ablakon a régi képregényeit.

 

Na de túl van ez már ragozva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis a könyvek témában vagyunk, ahol pont lehet erről beszélni. :D Igen, azt az Alan D. Fostert kérte fel, ahogy még jópár EU író visszaköszön az új kánonban, hogy a Disney új ciklusát bővítsék. Én személy szerint pont azért nem kedvelem annyira a Marvel univerzumot... ahány képregény széria, annyi féle történet... a Star Wars-ban pont azt szerettem, hogy a sok kicsi végig egy nagy egész volt. Ez igaz lesz az új kánonra is, talán jobban mint a régire. De hát mások vagyunk, én pont ezt szeretem a Star Wars-ban... nyilván jó az a könyv, ami önmagában egy jó történet, de sokkal jobban szeretem, ha az 1 darab jó kis történet, beilleszthető egy nagyba és úgy válik folytonossá. Például továbbra is szeretném a Bane könyveket magukban, de közel sem ennyire, ha nem adnák hozzá a folytonossági történethez azt, ami végül egészen a filmekig elvezet (a Sith-ek múltja, a Kettő szabálya, a Ruusani reformáció, melynek következménye a 2-ik filmben látott Haderőállítási Törvény, stb).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Revan9, nem lehetne valahogy rábeszélni Szukitséket, hogy csináljanak blogturnékat? Külföldön is menő (itthon is van, csak SW-t még soha nem láttam náluk), és szerintem a magyar SW-s oldalak benne lennének. ;) Még a nyereménynek se kell feltétlen könyvnek lenni, amit linkelek, ott is egy SW-csomagot lehet nyerni a Disney felajánlásával. De persze jobban örülnénk könyves dolgoknak, ha már könyvet turnéztatunk... :D

 

http://yabibliophile.com/2015/11/blog-tour-lost-stars-amazing-gifts-for-star-wars-fans.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Revan9, nem lehetne valahogy rábeszélni Szukitséket, hogy csináljanak blogturnékat? Külföldön is menő (itthon is van, csak SW-t még soha nem láttam náluk), és szerintem a magyar SW-s oldalak benne lennének. ;) Még a nyereménynek se kell feltétlen könyvnek lenni, amit linkelek, ott is egy SW-csomagot lehet nyerni a Disney felajánlásával. De persze jobban örülnénk könyves dolgoknak, ha már könyvet turnéztatunk... :D

 

http://yabibliophile.com/2015/11/blog-tour-lost-stars-amazing-gifts-for-star-wars-fans.html

Nem tudom, lehet... Annak idején más Star Wars termékeket is szerettek volna árusítani, de ez most nem tudom, hogyan áll.

Egyébként hogy működik egy ilyen blogturné?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, lehet... Annak idején más Star Wars termékeket is szerettek volna árusítani, de ez most nem tudom, hogyan áll.

Egyébként hogy működik egy ilyen blogturné?

Több blogon vannak az állomások, változó, hogy mennyi blog vesz részt benne. Minden blogon van egy-egy téma, amit körbejárnak a könyvvel kapcsolatban, például az író bemutatása, más országok borítói a könyvhöz, rövid interjú az íróval/fordítóval, idézetek, kritika (a turné résztvevői megkapják előre a könyvet, nem feltétlenül a véglegest, van, hogy csak ekönyvet kapnak), idézetek, akármi. És általában a turnén lehet nyerni könyvet vagy a könyvhöz kapcsolódó dolgokat (könyvjelző, kitűző, sminkcuccok, póló). Ahhoz, hogy nyerj, végig kell lájkolni a résztvevő blogok fb oldalát (nem mindig), esetleg a kiadó fb oldalát, és legtöbb esetben minden állomáson van egy feladat is, aminek a megfejtését el kell küldened. Akik mindent helyesen válaszolnak meg, azok között sorsolnak. Szerintem tök jó, mert reklám a kiadónak, a blogoknak, az olvasók meg élvezik, és akár nyerhetnek is. Én magyar blogturnén már többször is nyertem. ^^

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több blogon vannak az állomások, változó, hogy mennyi blog vesz részt benne. Minden blogon van egy-egy téma, amit körbejárnak a könyvvel kapcsolatban, például az író bemutatása, más országok borítói a könyvhöz, rövid interjú az íróval/fordítóval, idézetek, kritika (a turné résztvevői megkapják előre a könyvet, nem feltétlenül a véglegest, van, hogy csak ekönyvet kapnak), idézetek, akármi. És általában a turnén lehet nyerni könyvet vagy a könyvhöz kapcsolódó dolgokat (könyvjelző, kitűző, sminkcuccok, póló). Ahhoz, hogy nyerj, végig kell lájkolni a résztvevő blogok fb oldalát (nem mindig), esetleg a kiadó fb oldalát, és legtöbb esetben minden állomáson van egy feladat is, aminek a megfejtését el kell küldened. Akik mindent helyesen válaszolnak meg, azok között sorsolnak. Szerintem tök jó, mert reklám a kiadónak, a blogoknak, az olvasók meg élvezik, és akár nyerhetnek is. Én magyar blogturnén már többször is nyertem. ^^

Jól hangzik. Meglátjuk mit tehetek az ügy érdekében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek iszonyatosan tetszenek!!!! És ha jól látom, duros is lesz, ami külön jó, mert kissé tartottam attól, hogy Abrams túlságosan új lényeket helyez előtérbe, és a régi fajok nem fognak feltűnni. Mondjuk ezzel most azt feltételezem, hogy ez a karakter a filmben is szerepelni fog, de miután a többi a képekről igen, gondolom, hogy ő is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjött az Elveszett csillagok, a "Felvezetés az Ébredő Erőhöz", ami ugye

 

"A regény olyan kulcsinformációkat tartalmaz, melyek felvezetőként szolgálnak a hamarosan mozikba kerülő új Star Wars filmhez, Az ébredő Erőhöz."

 

 

Még messze a vége, de jelenleg, a 60-ik oldal után kicsit nehezen tudom elképzelni, milyen információ lesz benne, mikor szereplői elvileg Lukekal egyidősek, a történet meg Yavin előtt kezdődik... :hmm:

 

De majd meglátjuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjött az Elveszett csillagok, a "Felvezetés az Ébredő Erőhöz", ami ugye

 

"A regény olyan kulcsinformációkat tartalmaz, melyek felvezetőként szolgálnak a hamarosan mozikba kerülő új Star Wars filmhez, Az ébredő Erőhöz."

 

 

Még messze a vége, de jelenleg, a 60-ik oldal után kicsit nehezen tudom elképzelni, milyen információ lesz benne, mikor szereplői elvileg Lukekal egyidősek, a történet meg Yavin előtt kezdődik... :hmm:

 

De majd meglátjuk. :)

Csak a végén lesznek olyan dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy ennek az új Tales novellasorozatnak nem lesz köze a régi Dark Horse-os Tales képregényekhez. Amúgy amihez hasonlíthatnám, az a magyarul is megjelent Történetek a fejvadászokról, Történetek Jabba palotájáról, Mos Eisley mesék gyűjteményes kötetek voltak. Gondolom, az Ep. 7. különböző mellékszereplő fura űrlényeiről szól majd, azaz Bobbajo-ról, Constable Zuvio-ról, és a többiről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a végén lesznek olyan dolgok.

 

A könyv nekem nagyon tetszett, kicsit megidézte a Szilvási féle Egymás szemében című csodát, viszont kicsit több infót vártam. Azt mindenesetre már tudom, hogy mi is a neve annak a csillagrombolónak, ami lezuhant a Jakkun, (vélhetően az van a trailerben) meg hogy miért is zuhant le. No meg hogy mikor volt a jakkui csata és ki vesztett. :)

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Utóhatás elég messze jár a filmtől és csak infó morzsák vannak benne.

 

 

Ez nem lep meg. Jó szöveg a Felvezeti az Ébredő Erőt duma, de tekintve, hogy szerintem az írók nem ismerhették a forgatókönyvet - max morzsákat belőle -, ezért várható volt, hogy nem sok mindent tudunk meg. Ahogy a másik könyvből sem tutunk meg sokat.

 

Csupán marketing, semmi más. De remélem, a könyv jó lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ma jöttek meg. Nem semmi, milyen minőségi fejlődésen mentek át a kiadványok fizikálisan. Bejönnek ezek az újfajta borítók, remélem, a tartalmával is így lesz. :)

 

Az oldalfül szerint 2016 januártól már előrendelhető lesz az Új hajnal és a Battlefront: Alkony század. Gondolom, a megjelenésük sincs messze. Tehát ez a következő 2 Szukits SW-regény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.