Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Köszi. Hát igen, ezek hidegen hagynak. Az lenne a legjobb, ha az összes érintett magyarországi kiadó között lenne egyfajta munkamegosztás: a Kolibri ezeket az ifjúsági könyveket, albumokat, képregényeket, foglalkoztató kifestőket stb. adná ki, míg a Szukitsnak maradnának a felnőttkönyvek (azt el tudom képzelni, hogy a Disney megköveteli, hogy a SW-könyvek igenis kerüljenek bolti forgalomba...). Az Agavét egyelőre nem tudom hova tenni, szerintem nekik nem igazán jött be az OT-könyvek újra kiadása (még ha a borítók nagy tetszést is arattak, főleg külföldön).

 

Na majd meglátjuk, a lényeg számomra az, hogy a felnőtt regények kiadása ne kerüljön veszélybe. Az egységességet szem elő tartva jó lenne, ha ezek a jogok a Szukitsnál maradnának (bár könyvenként szerződnek, hallhattuk most), gyanítom, a Kolibri teljesen más formátumban (keménykötés, kisebb alak stb.) folytatná a felnőtt regények kiadását, ha a Disney őket választja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egységességet szem elő tartva jó lenne, ha ezek a jogok a Szukitsnál maradnának (bár könyvenként szerződnek, hallhattuk most),

Én is ezt szeretném, és nem csak az egység miatt, hanem azért is, mert évek óta szépen adják ki az SW-könyveket, anélkül is ezt tették, hogy bármiféle film lett volna a láthatáron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ezt szeretném, és nem csak az egység miatt, hanem azért is, mert évek óta szépen adják ki az SW-könyveket, anélkül is ezt tették, hogy bármiféle film lett volna a láthatáron.

 

Ezért lett volna jó, ha befejezték volna a Szukits előtti magyarországi kiadványok újra kiadását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Hát igen, ezek hidegen hagynak. Az lenne a legjobb, ha az összes érintett magyarországi kiadó között lenne egyfajta munkamegosztás: a Kolibri ezeket az ifjúsági könyveket, albumokat, képregényeket, foglalkoztató kifestőket stb. adná ki, míg a Szukitsnak maradnának a felnőttkönyvek (azt el tudom képzelni, hogy a Disney megköveteli, hogy a SW-könyvek igenis kerüljenek bolti forgalomba...). Az Agavét egyelőre nem tudom hova tenni, szerintem nekik nem igazán jött be az OT-könyvek újra kiadása (még ha a borítók nagy tetszést is arattak, főleg külföldön).

 

Na majd meglátjuk, a lényeg számomra az, hogy a felnőtt regények kiadása ne kerüljön veszélybe. Az egységességet szem elő tartva jó lenne, ha ezek a jogok a Szukitsnál maradnának (bár könyvenként szerződnek, hallhattuk most), gyanítom, a Kolibri teljesen más formátumban (keménykötés, kisebb alak stb.) folytatná a felnőtt regények kiadását, ha a Disney őket választja.

 

 

Úgy tudom, hogy a Luke, Leia és Han ifjúsági regényeknél a prológus és/vagy epilógus már az Ébredő Erő előtt fog játszódni és megmutatják, hogy épp mit csinál a három hős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy kérdésem helyi könyvszakértőinkhez. Nem tudjátok, az Ultimate Star Wars source book kijön kis hazánkban valamikor?

A lejjebb lévő hozásszólásban kirakott podcastban a Libris csávó azt mondta megfog jelenni már dolgoznak a fordításon csak a nagy terjedelme miatt még nincs meg a pontos megjelenési dátuma de elmondta hogy esélyes hogy karácsonykor megjelenik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felkerült az Alexander Freed által íródó regény, a Battlefront: Twilight Company szinopszisa:

 

A várva várt videojáték, a Star Wars: Battlefront társregénye egy osztagnyi katona akciódús kalandjait követi, akik a jó és a rossz galaktikus háborújának lövészárkaiban küzdenek.

 

A legbátrabb katonák. A legkeményebb harcosok. Az igazi túlélők.

 

A csillagok között és az űr végtelenjében dúl a galaktikus polgárháború. A Belső Gyűrű világainak csataterein az ellenállás letörésére felesküdött, könyörtelen rohamosztagosok légiói vívják brutális csatájukat a szabadságharcosok hada ellen. Feldúlt városok utcáin és sikátoraiban, a Lázadók Szövetségének arcvonalban küzdő egységei a birodalmi területeken egyre beljebb nyomulva ütköznek meg az ellenséggel, miközben a háború rideg, hús-vér valóságával is szembesülnek.

 

A támadást azok a nők és férfiak, emberek és nem emberek vezetik, akik a 61. mozgó gyalogság, az Alkony Társaság [Twilight Company] katonái. Kemények, tapasztaltak és ádázul hűségesek egymás iránt. Akkor is túlélnek, amikor mások odavesznek, és a legrosszabb helyzetekben az ellenállás a legerősebb fegyverük. Mikor a lázadók azt parancsolják, vonuljanak vissza az ellensége szám- és tűzerőbeli fölénye miatt, az Alkony vonakodva bár, de engedelmeskedik. Egy váratlan szövetséges azonban átrendezi az egyenletet, és esélyt ad a Szövetség legjobb harcosainak arra, hogy a visszavonulást ellencsapássá változtassák.

 

Parancsra, parancs nélkül, egyedül és túlerővel szemben az Alkony Társaság kitart. Csőre töltve készülnek a legvakmerőbb húzásukra, miközben hátrahagyják a lövészárkok sáros harcait a legfőbb célpont, a Birodalom hadigépezetének szívére irányuló, sorsfordító támadás érdekében.

 

A könyv két héttel a játék előtt, november 3-án jelenik meg angolul, és 400 oldalas lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem én fordítottam én csak bemásoltam. :)

Őszintén szólva, pont ettől tartottam. :) Mert ha te vagy más rajongó követte el ezt a fordítást, azzal semmi gond, de ha ez hivatalos fordítás, az nagyon gáz. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Úgy tűnik mégis volt némi valóságalapja az egyik Aftermath-al kapcsolatos pletykának, miszerint...

 

 

...Ahsoka szerepelni fog a könyvben. Nos, tényleg szerepel, de csak említés szintjén, mert, mint az kiderül, Wedge régen ismerte Fulcrumot. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig két kritikát olvastam a könyvről. Az egyik piszkosul lehúzta, szerinte az egyik legrosszabb SW könyv, amit eddig írtak. A másik szerint egy nagyon jó könyvvel állunk szemben, bár azt hozzátette, hogy a legjobbtól még messze van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja vagy úgy. Csak azért gondoltam, hogy a 6 után játszódik mert a Journey sorozatba tartozik.

Van benne olyan rész, ami A Jedi visszatér után játszódik, de az nagyon kevés. A sztori kb 99%-a az EP4 és 5 között van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.