Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Extrém és hihetetlen híresztelés látott napvilágot az Aftermath könyvvel kapcsolatban. Csak az olvasson tovább, aki elég bírja a spoilereket.

 

A regény 2 szereplője Wedge Antilles (nem ez az extrém dolog, amire gondoltam) és Ahsoka Tano (ez az extrém dolog)

 

Természetesen ez még nincs megerősítve, még az is lehet, hogy kamu.

Tudtommal ez egy április elsejei tréfa volt, úgyhogy nem kell itt semmiféle extrém dologtól tartani. :peace:

 

 

Még azt is mondták, hogy Ahsoka és Wedge között lesz valami. :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes híresztelés. A Disney állítólag azt szeretné, hogy Az ébredő Erő regény változata csak januárban jelenjen meg.

Ennek ellent mondhat a német kiadó, mely mindent elkövet azért, hogy a filmregény még decemberben megjelenjen. Állítólag a Disney csak annyit szeretne, hogy a filmregény a mozipremier után jelenjen meg. A németek érdekesen indítanak az új kánon könyveknél. Először a Heir to the Jedi-t adják ki novemberben, majd jön az EP7 filmregény. 2016 elején jönne náluk a Tarkin, majd valamikor 2016 közepén a Lords of the Sith. Ez azért érdekes, mert jelen állás szerint a németek nem tudják mikor akarják kiadni az Aftermath-ot. Nem értem, hogy miért nem ezt adják ki novemberben?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alam Dean Foster írja Az ébredő Erő regényváltozatát. Ha jól értettem a híreket, akkor Amerikában e-könyvben 2015. december 18-án jelenik meg, kemény fedelesben pedig januárban.

 

Nagyon úgy néz ki, hogy a magyar megjelenésből január lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Friss híresztelések szerint Tim Lebbon írja a 2016 márciusában megjelenő új SW felnőttregényt. Egyesek szerint ez lenne az Aftermath trilógia 2. része. Lebbon hivatalosan tagadja, de állítólag korábban ugyanezt csinálta a Dawn of the Jedi: Into the Void-nál is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azt is írtam, hogy szerintem azok a maguk területén, csak épp nem a 6 film mércéjével kell nézni. Te ugyanis a filmekhez hasonlítottad a könyveket.

 

Olyan minőségiek, hogy maga a Disney is inkább a kollektív kánon-törlés mellett döntött? Én azt írtam, hogy a Star Wars eredendően filmes műfaj, így a nagyobb csavarokat ott építsék fel, ott hozzák ki, ott mutassák be. A könyvek felőlem kibonthatnak nem jelentős szereplőket, mesélhetnek be nem mutatott időszakokat, de ne akarjanak ikonikus karaktereket újraértelmezni, mert a minőségük erősen ingadozó volt eddig is, így nem látok rá garanciát, hogy megfelelő tisztelettel és tehetséggel nyúlnak az ikonikus hősökhöz. Ami egyébként megtörtént az eltörölt művek esetében is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan minőségiek, hogy maga a Disney is inkább a kollektív kánon-törlés mellett döntött?

 

A Disney nem a könyvek minősége miatt, (bár tény, hogy korai SW könyvek között vannak gyenge láncszemek) hanem maga az egész EU következetlen felépítése miatt döntött a törlés miatt, meg hát már annyira telített volt az univerzum, hogy pénzügyileg is jobb nekik ha újra feltölthetik azt.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt Donát is tudja, csak most direkt csúsztatott. Ha a minőség miatt törölte volna a könyveket, akkor kb. elég lett volna a Jedi herceg-sorozatot meg az ahhoz hasonló 80-as évekbeli könyveket, amikor még nem volt az EU felett felügyelet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt Donát is tudja, csak most direkt csúsztatott. Ha a minőség miatt törölte volna a könyveket, akkor kb. elég lett volna a Jedi herceg-sorozatot meg az ahhoz hasonló 80-as évekbeli könyveket, amikor még nem volt az EU felett felügyelet.

Nincs ebben semmi csúsztatás. Ha egy következetes, igényes, egymással összhangban álló minőségi és egységes könyvsorozat jött volna ki Star Wars "EU" név alatt, akkor valószínűleg a Disney nem eltörli, hanem épít rá. Sajnos azonban az SW EU egy nagy káosszá lett, igencsak széles minőségi skálát befutva, ezért a Disney inkább törölte az egészet, és új lapot nyitott.

 

Cupsy: A minőségbe nálam az is beletartozik, hogy mennyire konzisztens egy megalkotott világ. Ha a beleírók ezt nem képesek tiszteletben tartani, és ennek mentén haladni, akkor mi értelme minőségről beszélni? Hiába hozna ki valaki mondjuk egy 10/10-es történetet, ha az utolsó oldalon kiderül, hogy szerinte az egész Sagát valaki csak álmodta, felrúgva ezzel olyan alapigazságokat, amiket eddig mindenki más elfogadott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor bevezették a kánonrendszert, az EU is egységes és konzisztens lett. A 90-es évek előtt volt zűrzavar. Amiről te írsz (hogy a saga-t pl. megálmodták...), olyan be se következhetett volna, mert a szerzők leszerződtetett írók voltak, folyamatos egyeztetési kényszerrel (nem véletlenül szerepel szinte minden író esetében a köszönetnyilvánítás a Lucas-fejeseknek, Leland Chee-nek vagy Sue Rostoninak) és meghatározott történettel.

 

Az új könyvek hozni fogják a hasonló színvonalat, hiszen nagyjából ugyanazok az írók vannak szerződésben továbbra is (pl. Kemp vagy Luceno), nem tudom, mennyire rossz hír ez neked, de a Disney-féle érvelésedet ez falssá teszi.

 

A Disney egyszerűen azért törölte az eddigi kánont, mert az új filmekkel nem akart alkalmazkodni az eddigi művekhez. Az új rendszer töréspróbája majd akkor jön el, amikor esetleg egy későbbi spin-off film érdekei ütközni fognak egy már korábban leírt történettel, és az utóbbit felülírja a filmes érdek. Akkor meg ugyanott leszünk, mint a Disney-korszak előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cupsy: A minőségbe nálam az is beletartozik, hogy mennyire konzisztens egy megalkotott világ. Ha a beleírók ezt nem képesek tiszteletben tartani, és ennek mentén haladni, akkor mi értelme minőségről beszélni? Hiába hozna ki valaki mondjuk egy 10/10-es történetet, ha az utolsó oldalon kiderül, hogy szerinte az egész Sagát valaki csak álmodta, felrúgva ezzel olyan alapigazságokat, amiket eddig mindenki más elfogadott.

 

Ezzel nem értek egyet, attól, hogy az univerzum struktúrája rosszul lett felépítve az egy adott művet, mint önálló alkotás nem minősíthet, legalább is szerintem. Pláne nem tehet róla az író, azért nekik nem kötelességük ismerni a saga minden egyes momentumát, videojátékoktól kezdődően, képregényeken keresztül a könyvekig bezárólag. A hibát az követte el aki az adott projektet jóvá hagyta. Amúgy ha jól tudom(nem biztos) a könyveken belül nem is voltak ütközések csak a különböző médiaágak cáfoltak rá egymásra. Meg ahogy Nute is írta régen még nem is volt aki felügyelte volna az alkotókat és azt is tegyük hozzá, hogy a gyengécske könyvek megjelenése idején mozgóképes vadhajtások is születtek, mint a Holiday special vagy az ewokos filmek, de ezután már remélhetőleg nem lesznek ilyen problémák, mert figyelni fognak rá. :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na érdekes dolgok alakultak ki itt.

Az új dolgokról. Szerintem egy új képregény (mint pl. Sana a 6.számban), vagy egy új regény nyugodttan átértelmezhet dolgokat, behozhat meghökkentő motívumokat. Ezek működhetnek nagyon jól. Persze ez egyén függő, mindenkinek el kell döntenie, hogy tetszik-e neki, vagy sem. Nekem pl. a Darth Plagueis regény végén leírtak nagyon tetszenek, vagy ez Sana dolog is. Csak így tovább.

A konzisztenciáról és az egységességről. A régi lucasi korszakban ugyebár nem volt egységes koordináció és irányítás az esetek többségében. Lucas és Lucasfilm nem fogta egységbe az akkor született műveket, nagyrészt nem érdekelte, hogy ki mit ír. Egy idő után elsősorban ezért születtek ellentmondások. Természetesen volt olyan idő, mikor egyes írók sajnos a lucasi gondolkodás mentén haladtak (tehát a kit érdekel, hogy ki mit ír mentalitás mentén) , de az elmúlt másfél évtizedben a könyvírók között nagyfokú volt az együttműködés, story konferenciákon döntötték el, hogy milyen könyvek , sztorik szülessenek. Ez a könyvekre és a képregényekre volt érvényes, egyéb médiumokra nem, vagy csak kevésbé. Számomra és mások számára is egyértelmű, hogy a lucasi (szerintem hibás) üzletpolitika miatt alakultak ki ellentmondások. Az, hogy mi egységes, vagy éppen mi számít minőségnek megint csak az egyén dönti el, így több száz külön fajta vélemény is kialakulhat. Mindig az egyének döntik el, hogy mi számít nekik Star Wars idegennek, vagy éppen ellentmondásnak.

A másik ami biztos: nem a minőség miatt helyezték hatályon kívül a régebbi műveket, hanem azért, mert ez volt a legegyszerűbb megoldás. Bizonyra nehéz lett volna, több,mint 150 felnőtt regényhez, több,mint 600 képregény füzethez és egy rakás egyéb dologhoz alkalmazkodni. A Story Group szerint még a döntés előtt azon tanakodtak, hogy inkább korszakhatárt húznak a megjelenési dátum helyett. Volt rá esély, hogy a The Old Republic maradjon, de inkább úgy döntöttek, hogy a 2014 második fele előtti művek kerülnek át Legendák kategóriába, hogy elkerüljék a részrehajlást. (A törölték kifejezés már csak azért sem jó, mert ezt a szót az eredetileg tervezett, később törtölt művekre használják, pl: Sword of the Jedi) Fontos kiemelni, hogy nincs szó tiszta lappal való újraindításról. Ha egy író be akar hozni egy régebbi műből egy elemet és az nem ütközik akadályba, akkor módosítva, vagy változatlanul átkerülhet. A minőséggel kapcsolatban. Maga Pablo Hidalgo, a Story Group tagja szerint rengeteg minőségi SW regény, képregény, …stb van, ami most Legendák néven fut. Szerinte nem szabad, hogy a Legendák kategória elrettentő dolog legyen, ott is vannak nagyon élvezetes történetek. És az biztos, hogy lesznek még visszatérő írók.

Biztosak lehetünk benne, hogy az új kánon könyvei közül is lesznek olyanok, melyeket egyesek imádni fognak és az egekig magasztalják, mások szerint csak szimplán jó sztorik, megint mások meg fújolni és köpködni fognak. Tehát gyakorlatilag a könyveknél ugyanaz lesz, mint eddig.

Számomra több régebbi SW könyv éppolyan nagyszerű (sőt, egyesek még jobb) élményt is nyújtottak, mint a filmek. Pl. Darth Plagueis, A gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr, A megtévesztés leple, Kóbor lovag, Kenobi. Az elveszett Sith törzs, Maul: Vesztegzár, Árulás, Végzetes Szövetség, Darth Bane trilógia, Republic Commando, Jedi-növendék…stb. Remélem az újak közül is sokan bekerülnek a kedvenceim közé.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angol nyelven január 5-én jön Az ébredő erő felnőttregényváltozata nyomtatásban.

Állítólag március 1-re várható a korábban szóba forgó felnőtt regény. Az még mindig kérdéses, hogy vajpn az Aftermath trilógia 2. része lesz ez.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyar kiadásokról van esetleg valami hír? Ugye most a Cestus csapda lesz a következő, és valahol írtátok, hogy a Honor among thieves és a Shatterpoint lesznek a következők, illetve a listáról maradt még az Into the void és a Red Harvest. Ezek gondolom az idén lemennek. Van infó arról, hogy mi jön jövőre? Az új kánon regényei gondolom jönnek, addigra angolul a New Dawn, Heir to the Jedi, Tarkin, Lords of the Sith, Dark Disciple és a Battlefront regény is kint vannak a filmregény valószínűleg időben jön, ez egy 7 címes lista. Van rálátás, hogy milyen legends regények jönnek még ezek mellé? 3-4 esetleg 5 legends elfér még a csomagba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Honor Among Thieves és a Shatterpoint következik. Szerintem ezek augusztus-szeptember környékén jönnek. Az Into the Void és a Red Harvest nyilván ősszel jönnek, valamikor október-november környékére tippelném.

Úgy tudom már jól áll a 2016-os tervezet, elméletileg most a Disney térfelén van a labda, ha minden jól megy hamarosan meglesz a jóváhagyás. Tavaly is júniusban született meg a megállapodás, reméljük most se fog csúszni. Ha minden jól megy és a Disney nem fog akadékoskodni, akkor 11 címre lehet számítani: Az ébredő Erő felnőtt regény változata + 7 új kánon felnőtt regény+ 3 Legendák felnőtt regény. A Legendák helyzete elméletileg bizonytalan, tehát, ha valami rosszul alakul, akkor ezek közül kieshet valamennyi, vagy akár mind. De ha minden jól megy, akkor lesznek Legendák is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs ebben semmi csúsztatás. Ha egy következetes, igényes, egymással összhangban álló minőségi és egységes könyvsorozat jött volna ki Star Wars "EU" név alatt, akkor valószínűleg a Disney nem eltörli, hanem épít rá. Sajnos azonban az SW EU egy nagy káosszá lett, igencsak széles minőségi skálát befutva, ezért a Disney inkább törölte az egészet, és új lapot nyitott.

Ezen a téren nagyjából a többiek véleményét osztom. Azért "törölték", mert egyszerűbb volt, mint válogatni. Plusz még a felmerült anyagi oldala is szóba jöhet indoklásként. A könyvek egy-két kivétellel elég nagy egységet alkottak, az írók oda-vissza utaltak egymás történeteire, és egymás karaktereit is bőven használták.

És ugye mozgóképen is jött ki olyan mű, amit a regények többségével nem említenék egy lapon, ami a minőséget illeti.

A médiumtól teljesen független, hogy egy adott mű milyen minőséget képvisel. Persze az is érthető, hogy a nagyobb fordulatokat mozgóképen szeretnéd látni, de úgy tűnik, hogy nem feltétlenül ez lesz a politika.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van, megadom magam. :)

 

De annyit azért az egész margójára: az, hogy behoznak egy kánon rendszert és ezáltal egyes rétegeket, műveket más rétegek és művek alá sorolnak, attól az a rendszer még minden lesz, csak egységes nem. Lényegében a rajongókra bízza, hogy mekkora mélységig fogadják még be az infót és tekintik "kánonnak". Értem, hogy nem akartak válogatni, de még mindig inkább ez a "minden kánon", ami kijön logika legyen, mint a rendkívül körülményes kánon rendszer.

 

Ez az egyik. A másik, hogy az EU az SW-n belül mindig mostohaként volt kezelve, hiszen bármikor felül lehetett írni, ha Lucas mondjuk úgy akarta (példaként lásd: Boba Fett háttérsztorija, vagy a TCW számos része). Gyanítom, hogy ennek két oka lehetett: egy, Lucas akarta eldönteni, hogy mit tehet meg és mit nem, amikor neki állt forgatni az új részeket, majd a TCW-t; kettő, azért a megírt galaxis sztorikkal nem egy helyen voltak problémák (klón Palpatine, Halálcsillag modell, vongok, stb.) Persze ez van, akinek tetszik (tetszett), de messze nem üti meg a filmek által elvárt szintet (tudom, tudom, ne hasonlítsam hozzájuk, a gond csak az, hogy ha ezek kánon szintre emelkednek, igenis elvárás lenne, hogy hozzák a filmek által lefektetett szintet).

 

Szóval részemről támogatott volt az újrakezdés, még ha sok EU sztorit kimondottan szerettem - pl. Han Solo trilógia, X-szárnyú könyvek, Thrawn 5 rész, stb. De ha ez oda vezet, hogy a korábbi EU butaságainak megfelelő új dolgok egyből kánon szintre emelkednek... hát az se lesz éppen szerencsés megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az újrakezdést egy bizonyos szempontból én is pártolom most már, de csak akkor, ha az elkövetkező filmek az új kánon könyvekre és képregényekre is tekintettel lesznek a sztori megalkotásakor, mert különben az egész törlésnek nem volt semmi értelme. Másrészt, jó lenne, ha valamilyen módon Legends-művek is születnének még (bár talán a Disney-nek nem érdeke két párhuzamos SW-univerzum menedzselése).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik, hogy az EU az SW-n belül mindig mostohaként volt kezelve, hiszen bármikor felül lehetett írni, ha Lucas mondjuk úgy akarta (példaként lásd: Boba Fett háttérsztorija, vagy a TCW számos része). Gyanítom, hogy ennek két oka lehetett: egy, Lucas akarta eldönteni, hogy mit tehet meg és mit nem, amikor neki állt forgatni az új részeket, majd a TCW-t;

 

Igen, tényleg Lucas akarta eldönteni, hogy mit tehet meg és mit nem és ehhez végül is joga van. A probléma nem itt van. Hanem ott, hogy ilyen gondolkodásmód mellett megengedte, hogy regények, képregények... stb jelenjenek meg. Ilyen gondolkodásmód mellett nem kellett volna megengednie a regények és képregények megjelenését.

Ha egy alkotó kitalál egy képzeletbeli univerzumot, akkor szerintem 2 féle módon lehet azt építeni.

1. Az uivetrzum csak az enyém. Ilyen esetben az alkotó (vagy az alkotó és szűk gárdája: lásd a A klónok háborúját) egymaga építi a dolgokat, nem kell alkalmazkodni más médiumokhoz, könyvekhez, stb, mert nem is engedi meg, hogy ilyenek megjelenjenek. És itt tényleg jogos az, hogy senki ne dirigáljon az alkotónak, az univerzum csak az ő játszótere.

2. Ez az,a mikor másokat is bevon az alkotó, méghozzá tágabb értelemben. Tehát bizonyos írók mondjuk regényeket írnak, mások képregényeket és így tovább. Ebben az esetben viszont szerintem az alkotó kötelessége egybefogni dolgokat, összehangolni az alkotói munkát. Így mindenki kölcsönösen figyelembe veszi a másik munkáját. Ez az út, amit a Disney követ 2014. második felétől kezdve. És szerintem Lucasnak is ezt kellett volna követnie már a kezdetektől fogva. George egy harmadik utat választott, ami fentebbi két verzió keveréke.

 

Az újrakezdést egy bizonyos szempontból én is pártolom most már, de csak akkor, ha az elkövetkező filmek az új kánon könyvekre és képregényekre is tekintettel lesznek a sztori megalkotásakor, mert különben az egész törlésnek nem volt semmi értelme. Másrészt, jó lenne, ha valamilyen módon Legends-művek is születnének még (bár talán a Disney-nek nem érdeke két párhuzamos SW-univerzum menedzselése).

 

A Story Group szerint a távoli jövőben van esély további Legendák könyvekre.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is Lucas egyik nagy hibája volt a lent taglalt jelenség, ezért fogadtam pozitívan a Disney intézkedését, még ha voltak is benne fájó pontok, bár én sosem voltam nagy EU rajongó, 1-2 darabja nagyon a szívemhez nőtt, nem beszélve azokról akik tényleg odavoltak a régi EU-ért. És valóban jól írja Ody itt sajnos a pénz nagyon komoly tényező volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.