Ugrás a kommentre

1x02 - Droids in Distress


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jó. akkor ezentúl a Rebels értékelésnél a veszprémi viszonyokat fogom figyelembe venni. Ha ott se lehet akkor tuti hülyeség. Megjegyzem mindenképp.

Elnézést kérek, hogy kritizálok egy alapvetően idétlen magyarázatot. Felőlem a ceglédi viszonyokat is figyelembe veheted, ha neked úgy jobb. Írtam két példát, miért hülyeség ez így. Persze, lehet jönni, hogy dehátaStarWarsbanottnemVeszprémvan, de akkor tessék, dobj be egy példát a hat filmből, amikor hivatalos ügyben a politikusok buszoztak a pórnéppel. Nem fog menni, mert nincs ilyen! Viszont van olyan, hogy buszoztak, mert el akarták titkolni az útjukat. Tudod, ott az ep2-ben, amikor a gerlicék elugrottak Naboora. De érdekes, még akkor is, a kikötőbe is olyan géppel mentek, ami csak és kizárólag a szenátornőnek volt fenntartva. Soha egyetlen egy politikus nem vetemedne arra, hogy a pórnéppel tömegközelekedjen, pláne nem egy ilyen arrogáns birodalmi marha, mint ez a csaj. Kivéve, ha nem maradhat az útnak nyoma. De sajnálom, hogy ilyen elvetemült vagyok, hogy találok értelmesebb magyarázatot, mint a készítők. Legközelebb nem fogok. Vagy legközelebb a ceglédi viszonyokat veszem figyelembe, mert lehet, hogy ott a polgármester is buszozik, a kocsiját meg a szegényeknek adta. :D:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy most megtapasztalta mennyire jó harcos Kallus. Ha van esze (és miért ne lenne), akkor nem fogja még egyszer lebecsülni és ész nélkül megtámadni. A könnyelműségéért majdnem az életével fizetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sem volt rosszabb rész mint az előző. Bár megmondom őszintén nekem kicsit zavaros a történet. Ody segítségével annyi már világossá vált hogy két szál véletlenül összért(a részből nekem ez nem jött le). De még mindig vannak nálam nem stimmelő dolgok. Organa volt a megrendelő a kalózon keresztül és a cél az volt hogy ezeket a veszélyes fegyvereket megvásárolja és kivonja a forgalomból. A kalóz a Ghost legénységét bízta meg hogy szerezzék meg a fegyvereket. A miniszterasszony viszont illegálisan gyártani akarta ezen fegyvereket. Viszont Organának valahonnan tudnia kellett hogy a miniszterasszony rosszban sántikál hisz azért adta mellé a két droidot. Mármint hogy leleplezzék. De az is jó kérdés hogy hogyan került oda a két robot? Organa felhívta a miniszterasszonyt hogy van egy tolmácsrobotom és kölcsönadom? De ennyire jóban lettek volna?

Itt nagyon kellene egy előzmény mert nekem sehogy sem áll össze logikusan és életszerüen a kép.

A végén pl Kanan honnan tudta hogy Organáé a két robot? C3-PO elárulta neki?

Ezektől eltekintve nagyon tetszett a rész. Jó volt látni hogy az átverés közben mennyire összehangolt a csapat. Mindenkinek meg van a feladata amit óraműpontossággal végrehajt.

Az nem zavart hogy egy buszon utazott a miniszterasszony. Ez csak nálunk fura Nyugaton normális. Pl Hollandiában kerékpárral jár be dolgozni szinte az egész parlament a munkahelyére.

 

Azt is jó volt látni hogy Zeb sem mindenható. Kallus majdnem kinyírta. De Ezra megmentette. Így már kevésbé fogja utálni Zeb a srácot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sem volt rosszabb rész mint az előző. Bár megmondom őszintén nekem kicsit zavaros a történet. Ody segítségével annyi már világossá vált hogy két szál véletlenül összért(a részből nekem ez nem jött le). De még mindig vannak nálam nem stimmelő dolgok. Organa volt a megrendelő a kalózon keresztül és a cél az volt hogy ezeket a veszélyes fegyvereket megvásárolja és kivonja a forgalomból. A kalóz a Ghost legénységét bízta meg hogy szerezzék meg a fegyvereket. A miniszterasszony viszont illegálisan gyártani akarta ezen fegyvereket. Viszont Organának valahonnan tudnia kellett hogy a miniszterasszony rosszban sántikál hisz azért adta mellé a két droidot. Mármint hogy leleplezzék. De az is jó kérdés hogy hogyan került oda a két robot? Organa felhívta a miniszterasszonyt hogy van egy tolmácsrobotom és kölcsönadom? De ennyire jóban lettek volna?

Itt nagyon kellene egy előzmény mert nekem sehogy sem áll össze logikusan és életszerüen a kép.

Szerintem Organának már van egy jól bejáratott kémhálózata a Birodalmi hadigépezeten belül. Ennek kiépítése elsődleges lehet egy későbbi egységes lázadáshoz. Ráadásul régen elég befolyásos politikus volt, ezt megtudtuk a TCW-ből, és ha eljátssza, hogy hű a Birodalomhoz, ez a befolyás még ott is a hasznára lehetnek. Így szerezhetett tudomást a fegyverekről. Amúgy érdekelne, hogy Organa állt-e a wookiee-k kiszabadítása mögött is.

R2-D2 és C-3PO szerintem most elsődlegesen a Birodalmi Szenátus tulajdona - ezt az érdekességekben is jegyzik. A TCW alapján eleve oda kerültek, nem személyesen Amidala és Anakin birtokolta őket. Elég csak a Mercy Mission-Nomad Droids duóra gondolni, ahol kifejezetten a Szenátusnak teljesítettek feladatot. Részben. :) Így szerintem Organa könnyen manipulálhatta azt, hogy a droidok hová kerüljenek. Azt se feledjük, hogy az ep4-ben is azt mondja C-3PO, hogy ő Antilles kapitány tulajdona, vagyis akkoriban meg a Tantive IV-re volt beosztva. Lehet, hogy Organa különösen figyelt arra, hogy ne nagyon legyen papíron kapcsolat közte és az Anakinhoz köthető két droidhoz.

 

A végén pl Kanan honnan tudta hogy Organáé a két robot? C3-PO elárulta neki?

Na, ez viszont egy jó kérdés, mivel Kanan az elhangzottak alapján nem ismerte Organa nevét még az üzlet lebonyolítása után sem. Lehet, hogy kaptak egy koordinátát a Tantive IV-hez R2-tól, és így jött létre a találkozó.

 

Amúgy, bár alig foglalkoznak vele, Sabine igazi kis zseninek tűnik. Eddig nem volt olyan nyelv, amit nem beszélt volna. Az első részben wookiee-ul, most aqualishul és asztromechül tudott. Emellett tudjuk, hogy vegyésznek sem utolsó, hiszen bombaszakértő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sem volt rosszabb rész mint az előző. Bár megmondom őszintén nekem kicsit zavaros a történet. Ody segítségével annyi már világossá vált hogy két szál véletlenül összért(a részből nekem ez nem jött le).

Sokkal tisztább akkor se lett. :D Na de nézzük még egyszer hátha most jobban megy majd a magyarázás. :P

 

Organa volt a megrendelő a kalózon keresztül és a cél az volt hogy ezeket a veszélyes fegyvereket megvásárolja és kivonja a forgalomból. A kalóz a Ghost legénységét bízta meg hogy szerezzék meg a fegyvereket. A miniszterasszony viszont illegálisan gyártani akarta ezen fegyvereket. Viszont Organának valahonnan tudnia kellett hogy a miniszterasszony rosszban sántikál hisz azért adta mellé a két droidot. Mármint hogy leleplezzék. De az is jó kérdés hogy hogyan került oda a két robot? Organa felhívta a miniszterasszonyt hogy van egy tolmácsrobotom és kölcsönadom? De ennyire jóban lettek volna?

Itt a kulcsszó a Birodalom. Ugyanis nem Tua akarta gyártani a fegyvereket hanem a Birodalom. Illegálisan. Azonban a fegyvergyár ugye Lothal -on van, így kézenfekvő, hogy a helyi közigazgatásból valaki intézze a dolgot. Organa részét Dzséjt jól leírta, mert szerintem is erről van szó. Organa a szenátusban mindenről tudomást szerezhet. Ráadásul mint láthattuk éppen Lázadást szervez, így simán elképzelhető, hogy ilyen titkos infók is a birtokába jutnak. A két droidot innentől már gyerekjáték a Lothal -ra helyezni.

 

A végén pl Kanan honnan tudta hogy Organáé a két robot? C3-PO elárulta neki?

Nem tudta kié, csak a robottól kapott koordinátákat követve leszállította a két droidot.

 

Amúgy, bár alig foglalkoznak vele, Sabine igazi kis zseninek tűnik. Eddig nem volt olyan nyelv, amit nem beszélt volna. Az első részben wookiee-ul, most aqualishul és asztromechül tudott. Emellett tudjuk, hogy vegyésznek sem utolsó, hiszen bombaszakértő.

Már épp írni akartam, hogy eddig a legkellemesebb csalódás Sabine. Tőle szinte semmit nem vártam. Színes-szagos karakternek tűnt de abszolút nem olyan lett. Főleg ebben a részben domborodott ki, hogy ő a csapat esze. A graffitik is inkább fegyverek mint sem tini hülyéskedés. Minden karakterben úgy csalódjak mint Sabine -ban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit belegondolva a végébe. Organa visszanézte ennek az akciónak a nagy részét. Remélem látta Ezra mutatványét is! Ebben az esetben nem kétséges, hogy rájött mi rejlik a fiúban. Innentől kezdve homloktérbe kerülhet nála a kis csapat. :hmm:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit belegondolva a végébe. Organa visszanézte ennek az akciónak a nagy részét. Remélem láttam Ezra mutatványét is! Ebben az esetben nem kétséges, hogy rájött mi rejlik a fiúban. Innentől kezdve homloktérbe kerülhet nála a kis csapat. :hmm:

 

Az ilyen kis sejtekből lesz az a Lázadók Szövetsége amit az OT-ben láttunk. Bár addig a Ghost legénységének el kell vesznie. Már 80 %-os bizonyosággal sejtem is hogy fognak eltünni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaminek kell történnie mert az EPIV alatt őket még a fasorba se említik. Ezt leszámítva talán a legjelentősebb sejt, hisz egy Jedi van köztük. Nem tudom hogyan oldják majd fel ezt az ellentmondást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaminek kell történnie mert az EPIV alatt őket még a fasorba se említik. Ezt leszámítva talán a legjelentősebb sejt, hisz egy Jedi van köztük. Nem tudom hogyan oldják majd fel ezt az ellentmondást.

Én asszem már megfejtettem: Kanan nyilvánvalóan meghal, különben Obi nem bajlódna Luke kinevelésével, és nem mondaná később Yodának, hogy Luke az egyetlen reményük. Szerintem az Inkvizítorral együtt hal meg vagy pedig Vader keze által. Csak ilyen vég lenne méltó egy Jedihez. Ezra kérdéses, de lehet,hogy hasonló sorsa lesz, mint Ashoka-nak. A csapat többi tagja meg a Lázadók Szövetségében harcol majd tovább a Birodalom ellen. Sorozat vége:) Bocsi, hogy lelőttem a poént.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én asszem már megfejtettem: Kanan nyilvánvalóan meghal, különben Obi nem bajlódna Luke kinevelésével, és nem mondaná később Yodának, hogy Luke az egyetlen reményük. Szerintem az Inkvizítorral együtt hal meg vagy pedig Vader keze által. Csak ilyen vég lenne méltó egy Jedihez. Ezra kérdéses, de lehet,hogy hasonló sorsa lesz, mint Ashoka-nak. A csapat többi tagja meg a Lázadók Szövetségében harcol majd tovább a Birodalom ellen. Sorozat vége:) Bocsi, hogy lelőttem a poént.

 

El is bújhat (EU-s példa de K'Kruhk mester se tette tiszteletét a Birodalom elleni harcban valamiért :) ), szóval akár Kanant is lehet erre a sorsra ítélni :).

Yoda Obi-Wannak azt válaszolta, hogy: "Nem, van még más is"

Az is lehet, nem tudtak minden egyes életben maradt Jediről vagy arra gondoltak, hogy ő az egyetlen akiben ott az Erő és képes is rá, hogy legyőzze a két Sith-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerény véleményem szerint Kanan-nak meghatározó szerepe lesz a LSZ-nek létrejöttében és működésében, tekintve hogy a Gost legénységének is ő a vezetője, és Bail most eléggé felfigyelt rájuk. Szóval kizártnak tartom, hogy Obi vagy Yoda figyelmét totál elkerüli az ürge. Azt meg végképp nem tudom elképzelni, hogy a csávó csak úgy nyugdíjba vonuljon, és élete hátralévő részét egy koszos tatooine-i kocsmában töltögesse. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda és Obi-wan nem nagyon tarthatnak fenn kapcsolatot Organa-val mert azzal elárulnák maguk, feltételezem Kanan elrejti magát az Erőben, különben hipp-hopp észlelné őt az Inkvizítor, Vader az Uralkodó. Obi-Wan nem hiszem, hogy nagyon követné a Lázadást amíg kapcsolatba nem lépnek vele EP IV pláne Yoda a Dagobán ahová tuti nem jutnak le a rádiójelek :) szóval lehet ismeretlen előttük Kanan, ne kelljen már mindenáron kinyírni szegényt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még elég szokatlan ez a "durrbele" az elején, aztán pár perccel később a főcím, de annyi baj legyen. :)

 

Tetszik, hogy folyamatosan full hülyét csinálnak a birodalmiakból, legyen szó rohamosztagosról, valami magasabb rangú tisztről, vagy bármilyen politikusról. Mondjuk kicsit kezd sok lenni a bohóckodásból, de egyelőre még működik a dolog. :) Jó volt látni R2 és 3PO feltűnését, de a hangulat amúgy is rendben volt. Azok a lépegetők sokat dobtak ezen.

Kicsit olyan érzésem van amúgy, mintha valami játékot néznék. Kis, elemi küldetések, amikben a szereplők egyszerű szükségleteket látnak el, hétköznapi célokért küzdenek, miközben elsajátíthatnak sok olyan készséget, ami később még jól jöhet. Különösen igaz ez Ezra-ra. Furcsa ez, mert a Saga-ban eddig javarészt a legmeghatározóbb események közepén vagy környékén voltunk, amik akár a galaxis sorsa felett is dönthettek. Nyilván itt is haladunk majd szép fokozatosan efelé, de egyelőre még olyan "tét nélküli és laza" főhőseink élete.

 

Szerintem nem volt különösebben bonyolult a sztori, ugyanakkor külön öröm számomra, hogy a TCW példáját követve, itt is képesek ~20 perc alatt is szép kerek dolgokat összehozni. Több szál, több szereplő, több sors, sorozatos összefonódások és szétválások. Ebben a részben is Zeb múltja, a fegyverek, R2-3PO duó, a Birodalom, a jediség, a fegyvercsempész "kecskefejű", majd a végén Organa is a buliban. Ha nem látom,el se hinném, hogy ezek mind belefértek a keretbe és még egész szépen össze is álltak egy kerek egésszé a végén. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a sztorivezetés is hajaz az EPIV -re. Úgy kezdődik mint ott. Látszólag a dolgoknak itt sincs globális jelentősége. Bár azért Organa felbukkanása már előrevetíti azt, hogy ez nem teljesen igaz. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült megnéznem ezt az epizódot, amire már két hetet vártam. Nem igazán voltam tőle elragadtatva, de nem volt rossz. Az első részt szerintem nem múlja felül. De mondom, nem volt rossz, bár szerintem R2 és 3PO egy kicsivel később is jöhetett volna, túl korai volt ez még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a ANH-ról nem mondanám, hogy a kezdete nem volt globális jelentőségű, hisz a Lázadás első sikeres akciójának utózöngéjébe csöppenünk bele.

De magát az akciót nem láttuk, és az ep4 cselekményének nagyja bizony nem volt galaktikus hatású. Egészen a yavini csatáig csak egy parasztfiú és egy csempész "lokális" kalandja volt. Ellenpélda az ep1, ahol már a bevezető szöveg egy bolygó sorsáról elmélkedik, vagy az ep2, ami már a Galaxis sorsát vázolja. Az ep4 nagyja, ahogy most a Rebels, csak a csapat életét befolyásolja, de persze ez majd valami galaktikusabba fog beletorkollani. Nekem ez tetszik is, így kicsit lazázhatnak a szereplők, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy ennek vége lesz, amikor betipeg az Inkvizítor. Ahogy az ep4-ben is vége lett a lazulásnak, miután Vader és Ben összeakasztották kardjaikat.

 

Mi akar lenni az asztroszer?

Az asztormech magyaros változata. Ha jól emlékszem, a legelső ep4 szinkronban nevezték így R2-t, asztromech helyett asztroszer. Vannak ilyen furcsaságok, pl. az SE szinkronban, amikor C-3PO PR menedzsernek mondja magát. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De magát az akciót nem láttuk, és az ep4 cselekményének nagyja bizony nem volt galaktikus hatású. Egészen a yavini csatáig csak egy parasztfiú és egy csempész "lokális" kalandja volt. Ellenpélda az ep1, ahol már a bevezető szöveg egy bolygó sorsáról elmélkedik, vagy az ep2, ami már a Galaxis sorsát vázolja. Az ep4 nagyja, ahogy most a Rebels, csak a csapat életét befolyásolja, de persze ez majd valami galaktikusabba fog beletorkollani. Nekem ez tetszik is, így kicsit lazázhatnak a szereplők, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy ennek vége lesz, amikor betipeg az Inkvizítor. Ahogy az ep4-ben is vége lett a lazulásnak, miután Vader és Ben összeakasztották kardjaikat.

Azért ez szerintem kicsit túlzás. Rögtön az elején elfognak egy lázadó hajót, mert ellopták egy szuperfegyver tervrajzait. Vader (aztán Tarkin) máris belép a képbe, ami jelzi az eset jelentőségét. Leia is a hajón van és persze R2-val üzen is a túlélő jedinek, miszerint ő a nagy reményük. Ezekből a képsorokból annak is teljesen egyértelmű, hogy milyen központi események sűrűjébe csöppent, aki nem látta előtte a prequel-t. Tény és való, hogy utána a Tatooine-on leül kicsit a sztori és kevésbé fontosnak tűnő események történnek, de ez se tart olyan sokáig, mert a Halálcsillagon már megint a galaktikus csörte szívében találjuk magunkat.

 

Ehhez képest a Rebels-ben egyelőre minden a hétköznapi boldogulásról szól. Készlet- és élelemhiány, illegális üzletek, kisebb független küldetések a betevő falatért. Az persze közös pont, hogy mindig a Birodalom kerül szopóágra, de ez egyelőre inkább járulékos nyereség, mintsem alapvető célkitűzés. Sokszor olyan dolgokat tesznek a főhősök, amik szerintük se helyes vagy tiszta, de a kényszer nagy úr. Kanan ellenkezik ilyenkor a leginkább (gondolom a jedi neveltetés miatt), de ő is belátja, hogy túl kell élniük.

 

Nagyon jó példa erre ez a rész. Itt is egy birodalmi bizniszbe csöppenünk, ahogyan az Ep.4 során is. A lázadók ellopnak pár cuccot, ami a Birodalomé. Csak épp az Ep.4-ben ezek olyan tervrajzok, amivel a rendszer egyik legnagyobb fegyverét és leendő státuszszimbólumát lehet támadni, ami végül az első bombasztikus sikert hozza. A DiD-ben meg egy illegális fegyverszállítmány, amit titokban akartak célba juttatni, a lázadók meg eladták volna az első vevőnek. Az Ep.4-ben rögtön Vader, Tarkin, Leia, Obi-Wan kerül a képbe, míg a DiD-ben Kallus ügynökkel kell beérnünk. Persze a legvégén Organa is bejön a képbe, de amúgy semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azert kerdem,mert a feliratban is astromech.Hogy abbol ,hogy lett asztroszer?!Akkor mar lehetne asztroszar...

 

Szinkronban mondjuk arra figyelhetnenek,hogy mikor meg mozog a karakter szaja,akkor legyen mar magyar hangja is...

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész is nagyon jó volt, előzetesen féltem, hogy nagyon a droidokra fog koncentrálódni, de nem így lett. Vizago úgy cselekedett, ahogy várni lehetett már a bemutató előtt, úgy érzem vele még sokszor összeakaszkodnak majd hőseink. Jó volt, hogy felbukkant R2 és C-3PO, bár utóbbi ezúttal elég ellenszenves volt, persze átesett egy memória törlésen és lehet azóta először került ilyen helyzetbe, R2 viszont nem felejtette el honnan is jött :) Az elején úgy tűnt Sabine ezúttal nagyobb szerepet kap végül nem így lett, de végülis nem volt baj így sem vele, szerintem őt fokozatosan fogjuk egyre jobban megismerni míg nem jön majd egy olyan epizód(vagy több) anmi rá koncentrál. Örülök, hogy Zeb múltjáról többet megtudhattunk, sajnáltam is szegényt ahogy visszagondolt a népének kiírtására, A Kallussal vívott párbaja remek volt, kissél meglepett, hogy végül alulmaradt, de pont ettől lett még súlyosabb a jelenet. Biztosan folytatódik még a kettejük párharca. Ezra pedig feltűnően fogékony az erőre, bízom benne, hoyga kiképzéséből is látunk majd valamit. Összességében nagyon tetszett a rész, habár a bevezető nálam erősebb volt, de ha arra azt mondtam 10/10, akkor ez 10/9.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • 1 évvel később...

Ez a rész is nagyon jó volt, előzetesen féltem, hogy nagyon a droidokra fog koncentrálódni, de nem így lett.

Szerintem a Star Wars-sorozatokban nincs nagyon gond azzal, ha egy-egy történetszál a droidokat helyezi előtérbe. A Lázadók második évadában is volt egy epizód, amelyben Chopper volt a főszereplő, és véleményem szerint egész jól működött. A Klónok háborújában is volt nem egy rész, ahol R2-ra és 3PO-ra koncentrálódott a történet. De ha jobban belegondolsz, az eredeti trilógiában is voltak jeleneteik.

Én kifejezetten kedvelem a róluk szóló epizódokat, néha kellenek ilyenek is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 1x02 - Droids in Distress
  • 4 évvel később...

Vegyes érzéseim vannak ezzel a résszel kapcsolatban. Az indítás kicsit fura, főleg C-3PO és R2-D2 megjelenése. Máig nem világos, hogyan került az Alderaani Krályi Ház két droidja a lothali Maketh Tua miniszter szolgálatába. Miért pont erre a két droidra kellett ezt a megbízást rátestálni? A lázadásban nincsenek más droidok? Ráadásul a rész egy pontján C-3PO újabb karakter mélypontot ér el azzal, hogy ráhívja a Birodalmat hőseinkre. Ez egyrészt ostobaság a részéről, másrészt, karakteridegen. Akármennyire nem szeretem C-t, még a legrosszabb pillanataiban sem fordult volna a Birodalomhoz segítségért. Szóval úgy éreztem, hogy R2 és 3PO szerepe ebben az epizódban roppant erőltetett.

 

Ez már csak azért is bosszantó, mert a nagy egészt tekintve R2 sztorija fontos. Általa kapunk bepillantást abba, hogyan épül az a lázadó hálózat, amiről Mothma és Luthen beszélnek az Andorban, aminek első szezonja ugye nagyjából ugyanakkor játszódik, mint ez az évad. És ki tudja, talán pont ez az oka Bail távolmaradásának is. Amíg Mothma és Luthen viszik a boltot a Coruscanton, addig Bail a Galaxist járja, hogy beszervezze a hálózatba és összehangolja a még hátralévő sejteket, mint a Szellemek. Szóval már csak emiatt is fontos ez a szál, ez a rész, Bail Organa megjelenése. És ebből tudhatjuk, hogy a Ghost legénysége ezután lett a nagyobb lázadás része, Fulcrum is valószínűleg ezután vette fel a kapcsolatot Herával és Kanannel.

 

Az epizód második fele Zeb karakterének is nagyon fontos, hiszen itt derül ki, milyen sorsra jutott a faja. Ez kicsit érthetőbbé teszi, miért olyan bosszús. Ami viszont számomra erélyesebb volt, az Kallus karaktere. Nem titok, hogy idejekorán elkezdtem támogatni az ötletet, hogy álljon át a Lázadók oldalára, aminek később már van alapja. Itt viszont még baromira nincsen. Itt ez egy kegyetlen kis sz*rházi. Lerúgott egy rohamosztagost az előző rész végén. Komolyan, nagy ügy. Az a szegény, szerencsétlen rohamosztagos pár perccel azelőtt két gyerekre fogott sugárvetőt, akik közül az egyiket rabszolgának küldték a kesseli fűszerbányába (ami Hera szavai szerint a halálos ítéletet jelenti egy wookiee számára). Simán megérdemelte, hogy megdögöljön, akármilyen okkal is küldték a halálba. Itt viszont Kallus egész ténykedése egy szörnyeteget fest le. Szándékosan kihívja Zebet, mintegy azt a képet lefestve, hogy ki nem állhatja ezt a fajt és imádja irtani őket. Henceg azzal, hogy vette el egy kinyírt gárdistától a bo-fegyvert, hogyan adott parancsot a disztruptorok használatára, és képes lenne kéjes élvezettel kinyírni Zebet, ha Ezra (továbbra is minden képzés nélkül!!!!!!!!!!!) az Erővel el nem hajítja. Szóval Kallusról mindez nem fest túl szimpatikus képet, és a később megismertek tükrében is finoman szólva problémásak az itteni kijelentései. Ad egyfajta jellemrajzot róla. És azért na, ha egy ilyen karakter eljutott innen oda, ahová, akkor tényleg nem lehetetlen, ha mondjuk egy Dedra is pálfordulna valahol, valamikor, valamiért - még ha azt én sem díjaznám. Ugyanakkor Kallus is azon karakterek közé tartozik, akik tényleg képesek teljesen más személyiséggé fejlődni. Ilyen Bo-Katan, Darth Vader vagy most már Dooku gróf is.

 

Emellett tetszik, hogy itt jelentek meg olyan dolgok, mint a később néhány rész erejéig központi világgá váló Garel, és az RX-szériás pilóta droidok vagy éppen a Star Commuter 2000 utasszállítók, amik később is szerepet kapnak olyan alkotásokban, mint a The Mandalorian vagy a The Rise of Skywalker.

 

Mindent összevetve, az epizód elejét nem nagyon szívleltem, de a végét nagyon erősnek érzem Zeb és Kallus szála, illetve azért, mert bepillantást nyertünk a lázadó hálózat építésébe, ami a nagy egész egy fontos kapcsa.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.