Ugrás a kommentre

Kantin


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Azt azért már most leszögezem, hogy ez volt az utolsó ilyen könyörgős meg félpontos kvíz. Van egy kérdés, kell rá egy válasz aminek szabályai vannak. Aki ezt maradéktalanul teljesíti annak jár a pont. Ennyi. Aki ezt nem tartja jónak vagy csak szimplán kötözködni akar, az ne játsszon!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, én is köszönöm a kvízt, csak el kellett rohannom egy fél órára (ezért is kérdeztem, hogy hány kérdés van még :) ). Nekem tetszettek nagyon a kérdések, az alkudozásért pedig bocsi, én csak Phobosnak akartam kiharcolni egy pontot annál a kérdésnél, mert úgy éreztem, így igazságos :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis akár tarthatnék is... (Tekintettel a TCW szünetre) Most néztem, hogy eddig 10 kötetből vannak kérdések, ami már ad némi esélyt mindenkinek... :)
Én nem vagyok EU szakértő, de jövő hét pénteken csinálhatsz egy kvízt akkor ha gondolod.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noh látom felcsaptak odaát az indulatok. Látszik nem voltam itt és kergettelek volna titeket őrületbe :D:)

 

Azért a vadászgépes cuccost vágtam volna mint a pinty. :P S-foils amúgy a hűtőbordák szabadon bocsájtását jelenti, bár ehhez az társul, hogy a manőverező és tűzerő képesség is megduplázódik. A T-65-ös esetében mindenféleképp. A B-szárnyúaknál ha jól tudom, nem játszik szerepet a hőelvezetés. Noh, okoskodásnak vége, ebben úgyis vannak itt nálam profibbak :P:D

grat a nyertesnek, a díj mondhatni Családban marad. :D Dzséjtnek is jár dicséret. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne edd magad rajta! Én is csak azért tudtam, mert sokat foglalkoztam a fénykardokkal, és így ez is képbe került... :)

Köszi, nem eszem magam rajta, csak filózok picit :) Amivel többet foglalkozunk, azt jobban ismerjük, ez igaz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noh látom felcsaptak odaát az indulatok. Látszik nem voltam itt és kergettelek volna titeket őrületbe :D:)
Való igaz, hogy a múltkori sokkal jobb hangulatban telt, és poénkodással ment el az idő a kérdések között, és nem vitákkal. Bár most is inkább így lett volna. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most akkor szegény Dzséjtet is kivágjátok? :) Ő még nálam is nagyobb Trek fan :D
ha ő is egy SW program elé helyezné az ST-t akkor igen

De nem ő volt az aki a kvíz levezénylése helyett a filmet nézte, hanem te voltál az :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem vagyok EU szakértő, de jövő hét pénteken csinálhatsz egy kvízt akkor ha gondolod.

Rendben, akkor csinálok egyet.

 

Az EU megmagyarázza biztos.

Nem tudom, honnan ered a magyarázat, de Vader egyszerűen továbbfejlesztés, illetve új testi lehetőségeihez alakítás miatt cserélgette a fénykardjait. (Wookieepedia)

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen a kvízt (át kellett szaladnom apám melóhelyére, szegény éhezett már, a kvíz miatt kicsit késve vittem neki a vacsit :) ).

 

De minek csinált volna újat?A filmekben semmi utalás nem volt ara, hogy elhagyta.

Nem minden fénykardváltozásra van utalás. Arra sincs, hogy az ep1-2 között Windu is kardot váltott. Különösebben arra sincs, hogy Obi-Wannak miért van az ep2-ben ugyanaz a kardja, amit elhagyott az előző részben. Sőt, arra sincs utalás, honnan tudja Vader az ep5-ben, hogy Luke a fia és ő pusztította el a Halálcsillagot. Szóval nincs mindenre magyarázat a filmben. Az viszont tény, hogy Vadernek az ep3-tól az ep6-ig három különböző kardja volt a filmekben. Mivel Lucas maga dönt arról, kinek kell új, saját kard, így feltehetjük, hogy nem véletlen a csere.

 

S-foils amúgy a hűtőbordák szabadon bocsájtását jelenti, bár ehhez az társul, hogy a manőverező és tűzerő képesség is megduplázódik. A T-65-ös esetében mindenféleképp. A B-szárnyúaknál ha jól tudom, nem játszik szerepet a hőelvezetés. Noh, okoskodásnak vége, ebben úgyis vannak itt nálam profibbak :P:D

Végre, megtudtam, mit takar az S-foils. Amióta olvastam a könyvben (ott valami S-karély támadóalakzat vagy mi van), ezen tanakodtam, de a wookie-n nem igazán értettem meg a magyarázatot.

 

No most akkor elkezdem magam nagyon de nagyon szégyelni és átgondolom ezt az egészet :D

Ha most megigérem, hogy a legközelebbi kvíz alkalmával triplán fogok mindenkit cinkelni visszavesztek? :D

Meggondoljuk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy majd én is összedobok valami kvízhez hasonlót, de annak más lesz a játékmenete, amolyan "röpdolgozat" lesz :)

 

Dzséjt, az S-karéj támadóalakzat, magát a kötelék felállását jelőli. :) Az S-foilsnál meg támadóállást mondanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No akkor, ha Gyoka tart kvízt, elő kéne kapni a könyveim, és beléjük sasolni, mert már nagyon régen nem olvastam el egyet sem. Vagyis inkább remélem, hogy nem túl apró részletekre fog rákérdezni :)

 

Dzséjt, köszi a kvízt, nagyon jók voltak a kérdések, és bocsi, hogy sokat akadékoskodtam :) Bár némelyik csak viccelődés volt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve a tegnapi kvízre, javaslom, hogy kerüljön bele a szabályzatba, hogy a játék menetében nincs vita, hogy jogos volt-e egy adott pont kiosztása valakinek, illetve hogy mi a jó megfejtés. Utána a kantinban lehet erről vitatkozni és egymást meggyőzni meg pontot felezni, újraosztani stb. Ez egyébként eddig így volt (az utóbbi két évben legalábbis biztos), de úgy látszik jobb lenne, ha le is lenne írva. A Coce által írt szabályzat egyébként is felülvizsgálatra szorul, amint láttam. :)

 

A tegnapi olimpiai példára hivatkozva: a sportban sem lehet közben protestálni a bíró ítélete ellen, vagy ha mégis, könnyen kiállíthatják az embert. És ide tudtommal annyi sportot szerető ember jár. :) Arról már nem is beszélve, hogy alap lenne azt feltételezni, hogy a játékmester jól utánanézett a saját kérdésére adandó helyes válasznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, köszi a kvízt, nagyon jók voltak a kérdések, és bocsi, hogy sokat akadékoskodtam :) Bár némelyik csak viccelődés volt :)

No problem, már kialudtam :D A sok valós akadékoskodás után viszont az ember humorérzéke elszáll, így meg már nem igazán értékeli :D

 

Gyoka féle EU-s kvíz, nyami. Kíváncsi vagyok, hogyan fog menni (a TCW óta újra foglalkozom az EU-val). Bár azért gondolom, csak olyanból fog kérdezni, ami itthon is megjelent.

 

Ez az Oldi féle röpdoga is érdekesen hangzik. Mit eszeltél ki Oldi? Remélem sok űrhajós kérdés lesz benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, hogy könnyítsem a helyzeteteket, elmondom, hogy csak olyan Mo-on megjelent könyvből kérdezek, ami nekem megvan. Eddig 43 kérdés gyűlt össze (de még bővül, azaz akár több EU-s kvízt is csinálhatunk, ha igény lesz rá), és ebből választottam ki 10-et. Még ellenőrzöm, hogy minden kérdésre megtalálható-e a válasz a neten.

Nem mondom azt, hogy kifejezetten könnyűek lesznek a kérdések, de aki figyelmesen olvasta a műveket, fejből is tud válaszolni rájuk. :)

Ha nagyon igény van rá, (és szépen kéritek :D ) megadom a könyvlistát, amelyekből előfordulhatnak kérdések. :)

 

Ody, szerintem az "EU-kvíz + dátum" megfelel topic-címnek, de ha van jobb ötlet, szabad kezet kapsz részemről. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.