Ugrás a kommentre

Aranyfénykard I.


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

A Luke tombolása jelenetet leginkább a zenéje erősíti. Azt vettem észre, hogy az ekkor hallható operaszerű részletet eléggé méltatlan módon mellőzni szokták, pedig szerintem Williams egyik legsötétebben zseniális darabja lett, az utána következő, rémálomba illő uralkodói témával. Muszáj megemlítenem a villámlás zenéjét, ami a sötét oldal olyan diadalát fejezi ki (egy darabig :rock: ), amit nagyon hiányolok az EP3-ból. Aztán azok a zavarodott hangok, a férfikórus, és végül kibontakozik az Erő-téma, ahogy Vader ismét Jedi lesz... Csodálatos.

Teljes mértékben egyetértek. A kezdő rész kedvenc zene (inkább részlet) nálam, az első nézéstől kezdve szeretem. Képes vagyok ezt a kis részletet többször is meghallgatni egymás után (csak kár, hogy mindig vissza kell tekerni) :clap: Egy zseniális zenei ínyencség, ami sose kapja meg a neki megfelelő elismerést, pedig nem bújik meg a többi zene között, hiszen egy nem is akármilyen jelenetet fest alá. A folytatás fantasztikus, az Erő téma meg ugye kötelező :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mire gondolsz konkrétan?

Hát olyan mi lett volna ha dolgokra gondoltam. Például Ha nem utolsó helyre teszem jómagam a ROTS zenéjét, még nyert is volna. Tehát, azt jóformán én döntöttem, hisz jobban lepontoztam mint az átlag.

Ilyesmikre lennék kiváncsi. Meg, más lenne e az eredmény, ha nem pontozásos szavazás lett volna, ennek nem sok értelme van mert lehet, hogy máshogy szavaztak volna egyesek, ha csak egyre lehet. De én ilyesmikre is kíváncsi vagyok.

 

De ha nem hát nem nem dől össze a világ. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én erőteljesen húztam felfelé :o (Attól függetlenül nem vagyok meggyőződve arról, hogy ha most döntenék, akkor is ez lenne-e. Ez nálam változik, mert az epVI a másik nagy kedvenc, és folyton nyűglődök a kettő között, de ezt csak halkan mondtam :o )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem az álláspontodat, Bomarr. :o

Lokatelli, ha gondolod, elküldöm Neked PM-ben a listámat. :o Nem tudom, utolsó helyre tettem-e a ROTS zenéjét, vagy utolsó előttire, de eléggé hátra. Szóval... ami a ROTS-sal történt, az részben az én hibám is volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mi ketten döntöttük el ;)

Meg én is.

Utolsó előttire tettem :lol: A Birodalom előtt ;).

 

A zene volt a legnehezebb szavazás. Úgy látszik mindenki mást vett figyelembe a döntésnél. Én végül nem a filmbéli zenei hatás szerint rangsoroltam, hanem a lemezek és az egyes témák meghallgatása alapján. Végül így összekavarodott. A 3. rész zenéje az első, amit megvettem, mégis 5. lett. A filmbéli zenei élmény alapján első lenne. Mint zenei anyag, nem egységes, ám a filmben nekem teljesen jó volt. A Birodalom azért utolsó, mert a fülemnek nem elég változatos, túl komor és ezért azt hallgatom a legkevesebbet. Nálam a 2. rész zenei lemeze az első, (követi az 1. részé) mert azt hallgatom a legtöbbet és az Accross The Starstól szinte katarzisom volt, mikor először hallottam lemezről. Ebből kiderül, hogy témaként nekem ez a szívem csücske a Force Theme mellett, mert ez utóbbi idézi meg leginkább azt, ami miatt megszerettem az SW-t. Anakin's Betrayal pedig filmben üt nagyon, ott mindig összeszorul tőle a szívem. Viszont, ha SW zenét dudorászok, akkor az az Imperial March. :lol:

 

Engem is érdekelne pár dolog, hogy mások hogy szavaztak.

:DMiközben olvasgattam egy konkrét kérdés merült fel, Bomarr-hoz szól: a földi csatákkal kapcsolatban, annyi jött le a beszélgetésből, hogy az Endori nem a kedvenc, melyik az?

 

A másik nehéz döntés a férfi színészek volt. Kapásból Haydenre akartam, mert az ő 3. részes játéka gyakorolta rám a legnagyobb hatást cakkumpakk az egész SW-ben. Ha a szívemre hallgatok ő az első viszont a fejem felülkerekedett és David Prowse lett az első és hosszas gondolkodás után Ewan a 2. és Hayden 3. Mark Hamill lett volna a 2. aztán leszorult, mert rájöttem, hogy a karakter akit játszik, amiatt bírom.

 

A forgatókönyveknél pedig nem volt kérdés hogy a 2. Mert bár a film megnézése után nálam gyengébbnek találtatott az első résznél, ám mikor évek múlva megnéztem és elkezdtem rajta gondolkodni egyre jobban beszippantott, pont azért mert a látszólag giccses felszín alatt ebben a részben történik szinte minden, ami a galaxis későbbi sorsát meghatározza.

 

Hirtelen ennyi aztán majd még van itt bőven mit kitárgyalni?Ízlések és Fotonok.

:lol:

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a 2. rész zenei lemeze az első, (követi az 1. részé) mert azt hallgatom a legtöbbet és az Accross The Starstól szinte katarzisom volt, mikor először halottam lemezről.

Dettó!!! ;) Csak nekem már a Sony weboldalán meghallgatható előzetestől is az volt. :lol: Legalább egy órán keresztül hallgattam folyamatosan újra meg újra lejátszva azt az egyperces ízelítőt... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből kiderül, hogy témaként nekem ez a szívem csücske a Force Theme mellett, mert ez utóbbi idézi meg leginkább azt, ami miatt megszerettem az SW-t. Anakin's Betrayal pedig filmben üt nagyon, ott mindig összeszorul tőle a szívem.

Nem leszek túl bőbeszédű, mert már lentebb írtam ezt-azt:

;):lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit gondoltok, ha több embert szavatatunk legközelebb Aranyfénykard ügyben, nem kellene több szavazható jelölt? És nem csak hat? Hogy BIZTOSAN köztük legyenek a kedvenceik... vagy esetleg odateszünk egy "egyéb, mégpedig.." variációt. És akkor ha sokan írják ugyanazt, akkor az is számítana. Mondjuk, hat jelült, plusz egy, amit nem kötelező kitölteni, és akkor nem egytől hatig hanem egytől hétig megy a számozás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szöveges lehetőség csak bonyolítaná a dolgokat. Biztos lenne, aki gyűjtőnevet írna valamire, amit mások konkrétan megneveznek, és akkor már nem lehet eldönteni, hogy mire ment a szavazat. Vagy ha ugyanaz a dolog máshogy nézett ki az egyes epizódokban, és nem jelöli meg, melyikre gondol, már baj van. (Jedi-köpeny vs. Obi-Wan Jedi-köpenye vs. Mace Jedi-köpenye vagy "a Jedik vadászgépe" stb.) Inkább legyen mondjuk 10 jelölt, nem? A mi listánk kiindulásnak szerintem jó, és akkor csak ezt kéne kibővíteni 4-4 jelölttel. És az értékelés is könnyű lenne. Ha lenne szöveges kategória, azt nem lehetne automatikusan összesíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szöveges lehetőség csak bonyolítaná a dolgokat. Biztos lenne, aki gyűjtőnevet írna valamire, amit mások konkrétan megneveznek, és akkor már nem lehet eldönteni, hogy mire ment a szavazat. Vagy ha ugyanaz a dolog máshogy nézett ki az egyes epizódokban, és nem jelöli meg, melyikre gondol, már baj van. (Jedi-köpeny vs. Obi-Wan Jedi-köpenye vs. Mace Jedi-köpenye vagy "a Jedik vadászgépe" stb.) Inkább legyen mondjuk 10 jelölt, nem? A mi listánk kiindulásnak szerintem jó, és akkor csak ezt kéne kibővíteni 4-4 jelölttel. És az értékelés is könnyű lenne. Ha lenne szöveges kategória, azt nem lehetne automatikusan összesíteni.

Én is csak ebben a formában tartom elképzelhetőnek a dolgot. Minden más módon biztosított az őrület. De ez még úgyis odébb lesz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.