Ugrás a kommentre

Aranyfénykard I.


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hát az első kérdés az, hogy milyen kategóriák legyenek... természetesen nem(csak) azok, mint idén voltak!

Ennyire előre nem gondolkodtam de tekintve hogy rajta kívül más szereplőket is szinkronizáltak egy külön kategória mégis jobb lenne nekik.

De ez még a jövő év zenéje.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig csak azok lesznek.

Akkor passz.

Május körül már itt kellett volna lennem és akkor felvethettem volna. :lol:

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem lehetnek még kategóriák.

Csak az a baj hogy szinte ugyan az fog lenni az "állás", mint májusban volt.Nem hiszem hogy annyi embernek változik a kedvenc szereplő listája, vagy a legjobb színész listája.

Egy biztos: Nekem a kedvenc film listám alaposan átrendeződött. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a baj hogy szinte ugyan az fog lenni az "állás", mint májusban volt.

Egy biztos: Nekem a kedvenc film listám alaposan átrendeződött. :)

:lol: Frankón ellentmondtál magadnak. Na nem baj. Másnak is változhat a nézete, akár egy év alatt is. Ezért lesz érdekes újra megméretni őket. Ugyanúgy lesz jelölés is, tehát még az se biztos, hogy az indulók is egyeznek majd az idei jelölt listával.

 

Minek több kategória? Pl. az ilyen "legszebb fénykard" kategóriáknak nincs sok értelmük szvsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minek több kategória? Pl. az ilyen "legszebb fénykard" kategóriáknak nincs sok értelmük szvsz.

Én nem tudom mi az értelmetlen abban ha Yoda, Vader, Grivi, Watto, és Jar-Jar hangjainak csinálnánk egy szinkronos kategóriát.

Hang híján csak tátoghatnának vagy mutogathatnának.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nagyon szuper volt 7 hónappal ezelőtt, én nem tartom egyértelműen jó ötletnek az évenkénti Aranyfénykardot mindig ugyanezekkel a kategóriákkal. Szerintem óriási átrendeződésekre összességében véve nemigen lehet majd számítani. Nálam pl. nem lenne semmi változás. Az első helyekben semmiképpen sem. Az meg, hogy az 5. és 6. helyen felcserélek valamit, nem sokat számít.

Valami újítást kéne belevinni, úgy szerintem izgalmasabb lehetne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:lol: Frankón ellentmondtál magadnak. Na nem baj. Másnak is változhat a nézete, akár egy év alatt is. Ezért lesz érdekes újra megméretni őket. Ugyanúgy lesz jelölés is, tehát még az se biztos, hogy az indulók is egyeznek majd az idei jelölt listával.

 

Minek több kategória? Pl. az ilyen "legszebb fénykard" kategóriáknak nincs sok értelmük szvsz.

Éppen azt írtam le az elöbb, hogy a legjobb film kategóriája egy sw rajongónál naponta változik, de a legjobb jelmez biztosan nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán egy legjobb szinkronhang kategória még beleférne.

Ezt támogatom! :)

 

De abban igazat adok Obi1-nek, hogy valóban ilyesmi, hogy legjobb jelmez nem nagyon változik. Nálam pl színészek sorrendje sem változik. De a film az szokott, pl most a Birodalom ugrott meg nálam nagyon egy ideje.

 

Néhány kategóriát cserélni lehetne, pl legjobb fényképezés, legjobb SW rendező, vagy rendezés. Legjobb hangeffekt. Vágás...

Persze lehet, hogy az megoldást jelentene, ha a tavalyiakat nem lehetne jelölni, vagy legalább a győztest.(Értelemszerűen olyan kategóriákban, mint pl jelmez maszk, legjobb jelenet, mert színészeket nem találunk újakat.)

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SimonZ-nek abban igaza van, hogy nem kéne évente egy ugyanilyet.

 

Viszont közelít a harmincas évforduló és erre igazán kéne Aranyfénykard! Csak épp nem az idei "bemelegítő" szavazónépességgel, hanem a SW.hu-t meg a klubokat is belevonva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont közelít a harmincas évforduló és erre igazán kéne Aranyfénykard! Csak épp nem az idei "bemelegítő" szavazónépességgel, hanem a SW.hu-t meg a klubokat is belevonva.

Azt csinálják ők! Őszintén megmondom, engem nem érdekelnek ezek a lehetőségek. Nem az én dolgom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Pont egy éve tartottuk az Aranyfénykard díjátadót!

Itt az ideje, hogy felelevenítsük az egy évvel ezelőtt történteket! Azt hiszem nem csak a saját nevemben beszélek, hogy ez az esemény volt a tavalyi esztendő legjobb fórumélménye.

Nagyon jó hangulat volt. Várakozással és izgalommal teli. A legjobb része talán az volt, hogy sehogy sem csalódhattunk, hisz mindenképpen kedvencünk nyert, legalábbis valamelyik részlete.

Restellem, hogy nem jelentkeztem korábban, hisz Ody már elég régen a rendelkezésemre bocsátotta az adatokat, sőt már ide is be lett harangozva, hogy majd összeütök valamit. Ez az én hibám, hogy nem jutottam egyről a kettőre. Mindig halogattam, egyrészt mert irdatlan mennyiségű adatot kell feldolgozni, másrészt mert bizonyos szempontokat és koncepciót kellett választanom, hogy legyen értelme, ne csak egy nagy adathalmaz legyen, ami senkinek nem nyújt érdekességet.

Még így sem biztos, hogy sikerül érdekességekkel szolgálnom, de én jól szórakoztam az adatok bogarászásával. Számomra felszínre kerültek törvényszerűségek, amiket megpróbálok megosztani.

Addig nem haladtam vele, amíg ki nem tűztem egy határidőt, hogy akkorra kész kell legyek, ez egy-két hete történt meg, hogy az évforduló jó apropó, ráadásul már sokaknak biztos kiment a fejéből és ha mással nem is tudok szolgálni, a meglepetés ereje fog dolgozni az agyakban. Egy jó ürügyet szolgáltatok az Aranyfénykard ?nosztalgiázásra?, ha ezt az alig egy éves élményt annak lehet nevezni.

Vágjunk hát bele!

 

Először is, mikor nekigyürkőztem azt fedeztem fel, hogy a lehető legjobb szavazási rendszert találtuk ki. Ez a rendszer a legigazságosabb. Csak a rend kedvéért elevenítsük fel. Jelöltek megállapítása után, egy sorrendet kellett felállítani, és az első helyezett 6 pontot kap, a második 5-t, és így tovább, míg a hatodik 1 ponttal gazdagodott.

Hogy miért ez a legjobb rendszer? Azért mert nem lehet annyira lepontozni valakit, hogy az döntsön. Egy szavazáson belül maximum 5 pont különbség hozható ki. Ez ugye egy híján negyven szavazónál szinte semmi. Teljesen kiszámíthatatlan. Megmondom őszintén én két alkalommal is szándékosan lepontoztam valamelyik kategóriában azt aki esélyesnek tartottam. Az egyik McDairmid volt a másikra nem emlékszem, de most már látom, hogy értelmetlen volt. Talán 2 ponttal tudtam lepontozni, ami nevetséges, mert ennyi sehol nem döntött.

Egyébként általában a kategóriákon belül az összes jelölt azon a helyen végzett amelyik pontértékből a legtöbbet gyűjtötte össze. Ez teljesen logikus, hisz ez az érték húzta az átlagot abba az irányba, legyen az 1 pont, vagy 4. Ez csak kivételes esetben változott meg, ha a többi pontértékre leadott szavazat nem oszlott annyira meg, hanem valamelyik másik pontértékhez húzta.

 

Menjünk sorjában:

Legjobb filmnél a Sith-ek fölényes győzelmet arattak. Annyira egyértelmű, hogy nincs mit elemezni. Annyit viszont meg lehet jegyezni, hogy az első rész nem kapott hatost!

Ez még annyira nem meglepő, bár ennyi szavazónál nem nevezhetjük papírformának. A megdöbbentő az, hogy a napokban 30 éves film sem kapott senkitől hatost annak ellenére, hogy ő a stílus teremtő, és biztos sokaknak az első élménye. Gondolhatjuk, hogy az ep4 ezzel nem vesztett semmit, hisz őt már annyiszor magasztalták, és mi is magasztaltuk, hogy nincs rászorulva a hatosainkra, és ez így is van rendjén.

 

Legjobb zenénél már korántsem volt ilyen sima a helyzet. Itt jobban megoszlanak a szavazatok. Így fordulhatott elő, hogy a Birodalom, a Sith-ekkel csatázott. Pedig a sith-ek zenei anyaga sok helyen kívánni valót hagy maga után, és korántsem jellemző rá az a tematikai alaposság, mint a negyedik hatodik, vagy első részre. De véleményem szerint az erőse témák, és a filmélmény besegített a zenének. Az figyelhető meg, hogy szinte mindenkinél más kapott 6-ost és 1-est. Ezt úgy értem, hogy nem volt olyan tendencia, hogy akinek a ep5 zenéje a hatos azoknál nagyobb arányú volt mondjuk az ep2 egyese. Máshol előfordultak párok, de itt nem. Mindenesetre a Birodalom jött ki a legjobban, mert ő kapta a legkevesebb 1 és 2 pontot. Kettő együtt összesen 7-en szavazták az utolsó kettő közé, míg ez a többi filmnél mind jóval 10 felett van.

Szóval itt nem a magas osztályzatok döntöttek, hanem az legkevesebb alacsony begyűjtése.

Nagyon szoros volt 159-153-ra nyert a Birodalom, csak 6 ponttal.

 

A forgatókönyv simább győzelmek közé tartozott. Úgy látszik az ep3 csak simán tud nyerni szoros küzdelmekben alul marad. Nincs sok elemezni való. A sith-ek forgatókönyve 16 elsőséggel és nulla utolsó hellyel győzött 30 ponttal megelőzve a Birodalom szintén nagyon színvonalas és izgalmas ?szkripjét?. Ráadásul 2 pontosból is csak 1-et gyújtött, Így nehéz legyőzni.

 

Legjobb férfi főszereplőnek nehezebb dolga volt. McGregor behúzta végül, de utána elég nagy volt a tolongás a dobogóra kerülésért. Ewan 16 ponttal megverte Fordot. Ő is csak egy 2-est szedett össze összesen. Ford után 10esével jönnek Hayden és Liam. Itt egy pár hatos felcserélésével nagyon megcserélődhetett volna a sorrend.

 

Következő kategória az egyik legsimább volt. Csak 3-an kaptak 6-os szavazatot. A fölényes győztes McDairmid után Giuness és Lee kapott max pontszámot a többieknek meg kellett elégednie a hátul kullogással.

A hölgyeknél egy anya lánya párharc volt, amiből az idősebb karakter került ki győztesen, de a fiatalabb színész. Pernilla August megérdemelten besöpörte a bronzkardot. Beru Néni nem kapott első helyezést mégis negyedik lett, csak hat szavazó jutalmazta őt egy ponttal és ez volt a döntő, mert az utána lévő kész színésznek 15 és 16 1-es szavazata volt. Amy Allennek kijutott két 6-os és 5-ös ezért ő az ötödik, míg Caroline Blakiston egyetlen hatoson kívül csak 1-es, 2-es és 3-es pont értékű szavazatot kapott.

Natalie talán csak a nabooi hajkoronájával verte meg ?lánya? kalácshaját, ez hét pontban nyilvánult meg. Kettejük összesen 2 db 1-es és 2-es szavazatot kapott. De 6-osból és 5-ösből tele voltak a hölgyek. Portman kisasszony 22 6-os mellett, 10 5-öse volt. Fishernek pedig fordítva: 11 6-ös és 20 5-ös. Egyértelmű a szavazók akarata, egy hajszállal Portman.

 

Legérdekesebb versengés a legjobb animált karakter lett. Két pólusú verseny volt. Itt pont az fordult elő, hogy akinek több hatosa volt lett a második, mert az alacsonyabb pontértékekben valamivel kisebb volt a koncentrációja.

Yoda népszerűségéhez méltóan a 18 elsőséget gyűjtött, többi pontértékben csökkenő sorrendben 10-5-4-0-2. Grievous Tábornok 13 elsőség birtokában szorgalmasabban gyűjtötte a 5-ös és 4-es pontokat, mint a mester. 16 ötös, 9 hármas és csak egy kettes. Ez 4 pontos előny a tábornok úrnak. Második legszorosabb versenyben 196-192.

Yoda idegen lény kategóriában szorgalmasabb volt, és kiköszörülte a tekintélyén ott esett csorbát, simán egy és két pontos szavazatok nélkül 197 ponttal megette a mezőnyt. Chewie leüvöltötte Jabbát a második helyről. Watto és kaminoiak szorosan a maffiózó nyomában haladtak. Ackbar viszont jócskán lemaradt.

 

Legjobb szörnyeknél az döntött, hogy az új film szörnyeit jobban kedvelők nem tették le egyértelműen a voksukat egy szörny mellé, hanem az összes aréna szörnyet és a Bogát 130 és 150pont környékére hozták. Így a Rancor úgy falta a képzeletbeli aranyfénykardszobrocskát, mint ahogy azt a csontot széttörte amivel Luke kipeckelte a száját.

 

Zenei témában szintén a Birodalom dallamai diadalmaskodtak. Dobógóért küzdhettek csak a Duel és a főtéma. Kiegyenlített volt a győztes utáni mezőny ez is bizonyítja mennyire kedveljük ezeket a zenéket, és nam nagyon tudunk dönteni.

 

Legsimább kategória a jelmez volt. Vader ikonikus páncélzata óriási fölénnyel nyert, a legalacsonyabb pontja egyetlen darab 3-aska volt. Nagyon lemaradva Fett páncél és a rohamoszi pácél. A ?jók? ruhái hátra szorultak. Nem hiába vannak az SW-nek az emberiség történelmében a legmenőbb gonoszai.

 

Hihetetlen szoros volt viszont a maszk kategória!

Égett Anakin és Sidi arca ádáz csatát vívtak. Szinte hihetelen, hogy azonos 6-os és 5-ös szavazatokat kaptak. Szám szerint 12 és 13. De még a 3-as ból is ugyanannyit 4-et gyűjtöttek. Az döntött Anakin javára, hogy Sidi begyűjtött egy ?karót? és egyel több 2-est. Ez a két szavazat Aninál 4-es volt így kiszámolható, hogy 5 teljes ponttal volt jobb szénné égett pofázmány. Itt megvoltak a korábban már említett párok, hogy aki ezeknek magasat adott a hátul szereplőnek pedig alacsonyt. Így alakult ki hátul is szoros eredményt az utolsó hely elkerüléséért. Ott az ötösök hasonló hiánya, mint a győztesnél döntött Gunray ellen Fista javára. Pedig szerintem magasan a legjobb maszk az sw-ben Nute távirányítható maszkja. Elég csak megnézni Priest napokban ismét belinkelt videóját a Filmek topikba. Anakin maszkja nagyon élethű, de ilyen dinamikus mozgásra nem képes, persze nem is szerepe, de nálam Nute volt a favorit, mert az technikailag is bravúr. Maul sminkje dobogót ért, Medon pedig elsőség nélkül negyedik.

 

Legjobb bolygó magasan a Köztársaság központja a Coruscant lett. Számomra érthetetlen fölénnyel. Nekem sosem volt szívem csücske. Sokkal eredetibbnek tartom a többi egy-egy éghajlatot felnagyító bolygót. Meg az is lehet, hogy az ott történt események miatt sem szeretem. Kamino az én kedvencem, mert amilyen értelmetlen egy olyan bolygó ahol folyton esik, olyan érdekes.

Sima szavazás volt.

 

Falcon csakúgy, mint a Birodalom Visszavágban itt is legyőzte a Csillagrombolókat a kategóriájának. Nem sokon múlt, hogy egyáltalán a Falconnak a Csillagrombolókat kellett legyőznie. Külön érdekessége a szavazásnak, hogy a negyedik helyezett Jedi vadászok ugyanannyi elsőséget gyűjtött, mint a győztes Falcon, sőt a harmadik X-szárnyú vadász 4 db 6 pontos szavazattal is megtudta előzni a Jedi vadászt, mert sokkal erősebb volt a hátországa (mármint az 5-ös 4-es szavazatai), mint a Delta típusú gépeknek.

 

Felszíni járművek közül azok amelyeknek lába van magasan átlépett a többin. AT-AT annyival verte az AT-ST amennyivel nagyobb a lába, 46 ponttal. Grivi biciklije csak 10 pontocskával maradt le a lábasjószág mögött.

 

Űrcsata kategóriában a fergeteges Coruscanti nyitány nem talált legyőzőre. Endor kilenc ponttal maradt le. Az izgalomtól szétfeszülő Yavini csata a harmadik helyre futott be a többiek pedig a futottak még kategória, ráadásul a Nabooin kívül nem is annyira űrcsata.

 

Szavazás legnagyobb örömét nekem az okozta, hogy a Geonozis lebírta győzni a Hothot!

Geonzis, akármennyire személytelen olyan gigantikus, és engem úgy letaglózott ahogy a Hoth csak Wallatosnál tudott. Ez a verseny csak kettejüké volt a legszorosabb volt. Hoth sok (15) 5-öst gyűjtött, majdnem eleget ahhoz, hogy megelőzze a Geonozist. De neki 18 elsősége volt a Hoth 14-val szemben. 3 pontocskával győzött a Geonózis. 194-191-re Azt hiszem pont ennyivel látványosabb egy ici-picivel.

 

Nem volt kétség abban, hogy Anakin és Obi-Wan kardpárbaja méltóra sikeredett, hisz nyert is. Ep1-es kardcsata dinamikáját nem érte utol, de hatalmasabb volt, mind érzelmileg, mind a galaxis sorsát mutatóan, arról ne is beszéljünk, milyen helyszíneken küzdöttek.

 

Legjobb jelenetek közé csupa olyan jelent került be, amikben tombolnak az érzelmek, mondhatni szinte az összes érzelmi csúcspont benne van, de a legnagyobbak biztosan. 66-os parancs 10 ponttal tudta legyőzni a legendás ?Én, vagyok az apád!? jelenetet. 66-os parancs szűkölködött a 6-osokban, mégis nyert. 9db 6-os mellett 11 db 5-öse volt, ez több volt, mint a Családi melodráma kiteljesedésénél, 11db max pontszám mellett csak 5 db 5-öst gyűjtött. Érdekes még, hogy az utolsó helyre szorult ikernapos jelenet, 6 elsőséget szerzett, míg a harmadik Luke tombolása csak 5-t. Itt is a kisebb szavazatok döntöttek.

 

Hát a végére értünk! Remélem, nem csak unalmas süketelésnek találtátok soraimat, és találtatok benne érdekességeket. Végér pihenésképpen, néhány nyers adatot olvashattok. Következzenek a LEG-ek.

 

 

Leg?

Magasabb ponszám: McDairmid 216 pont.

Fölényesebb: legjobb jelmez Vader páncél 73 pont.

Szorosabb: felszíni csata Geonozis-Hoth 3 pont (194-191).

Több hatos: McDairmid 30db hatos.

Több ötös: Carrie Fisher és Qui-Gon & Obi-Wan vs Darth Maul 20-20 db ötös.

Több négyes: Pernilla August 16 db 4-es.

Több hármas: Anakin Jedi öltözete 16db 3-as.

Több kettes: Caroline Blakiston 15 db 2-es.

Több egyes: Padmé Amidala piros uralkodói ruhája ep1 25 db 1-es.

 

Boldog születésnapot Aranyfénykard!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen kiment a fejemből az évforduló, így nagyon kellemes meglepetést okozott ez a kis visszaemlékezés! Köszi lokatelli az írást, érdekes volt.

 

Nem említetted, de az is elég nagy meglepetés volt szerintem, hogy a filmek versenyében a klónok lett a második, megelőzve a birodalmat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt ezt végigolvasni Lokatelli, 'Good job!'.

 

Nagyon örülök hogy nem most van az Aranyfénykard, mert például a kedvenc film kategóriájában nem tudtam volna választani, abszolút egy szinten vannak már nálam a filmek.Mondom ezt úgy hogy már hónapok óta böjtölök Star Wars terén, legutoljára a VI. részt láttam egy hónapja.Régebben pedig egy Sw film megnézése mindennapos volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.