Ugrás a kommentre

Aranyfénykard I.


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

A részletes végeredmény, alább olvasható:

 

Legjobb szörny

 

1. Rancor (EP6) 165

2. Boga (EP3) 153

3. Acklay (EP2) 151

4. Reek (EP2) 139

5. Nexu (EP2) 113

6. Wampa (EP5) 98

 

 

Legjobb jelmez

 

1. Darth Vader páncélja (EP3-6) 211

2. Jango Fett páncélja (EP2) 138(2)

3. Rohamosztagos páncél (EP2-6) 138(0)

4. Anakin Jedi öltözete (EP2-3) 126

5. Jedi tunika 122

6. Padmé Amidala piros uralkodói ruhája (EP1) 84

 

 

Legjobb maszk

 

1. Összeégett Anakin (EP3) 183

2. Darth Sidious (EP3-6) 178

3. Darth Maul (EP1) 166

4. Tion Medon (EP3) 111

5. Kit Fisto (EP1-3) 93

6. Nute Gunray (EP1-3) 88

 

 

Kedvenc felszíni jármű

 

1. AT-AT (EP5-6) 183

2. AT-ST (EP5-6) 140

3. Grievous egykerekű gépezete (EP3) 130

4. Köztársasági vadász (EP2-3) 126

5. Birodalmi robogó (EP6) 123

6. Anakin fogata (EP1) 117

 

 

Kedven űrjármű

 

1. Millenium Falcon (EP4-6) 172

2. Birodalmi csillagrombolók (EP4-6) 167

3. X-szárnyú (EP4-6) 146

4. Jedi vadászok (EP2-3) 145

5. TIE vadászok (EP4-6) 109

6. Nubien hajók (EP1-3) 80

 

 

Legjobb űrcsata

 

1. Coruscanti csata (EP3) 196

2. Endori csata (EP6) 187

3. Yavini ütközet (EP4) 139

4. Han Solo vs. Birodalom (EP5) 115

5. Obi vs. Jango (EP2) 110

6. Nabooi csata (EP1) 72

 

 

Legjobb felszíni csata

 

1. Geonosis (EP2) 194

2. Hoth (EP5) 191

3. Kashyyyk (EP3) 116

4. Utapau (EP3) 113

5. Endor (EP6) 108

6. Naboo (EP1) 97

 

 

Legjobb animált karakter

 

1. Grievous tábornok (EP3) 196

2. Yoda (EP2-3) 192

3. Watto (EP1) 149

4. Dexter Jettster (EP2) 101

5. Jar Jar Binks (EP1-3) 99

6. Sebulba (EP1) 82

 

 

Legjobb idegen lény

 

1. Yoda (EP1-6) 197

2. Chewbacca (EP3-6) 165

3. Jabba (EP1-6) 128

4. Watto (EP1) 122

5. Kaminoiak (EP2) 118

6. Ackbar admirális (EP6) 89

 

 

Legjobb bolygó

 

1. Coruscant 186

2. Tatooin 144

3. Naboo 136

4. Mustafar 128

5. Kamino 123

6. Dagobah 102

 

 

Legjobb fénykardpárbaj

 

1. Anakin vs. Obi-Wan (EP3) 194

2. Qui-Gon és Obi-Wan vs. Darth Maul (EP1) 173

3. Yoda vs. Sidious (EP3) 119

4. Luke vs. Darth Vader (EP6) 118

5. Windu vs. Palpatine (EP3) 108

6. Luke vs. Darth Vader (EP5) 107

 

 

Legjobb zenei téma

 

1. The Imperial March (EP5) 183

2. Duel of the Fates (EP1) 148

3. SW main theme (EP1-6) 144

4. Across the Stars (EP2) 121(7)

5. Light of the Force (Force theme, EP4) 121(5)

6. Anakin's Betrayal (EP3) 102

 

 

Legjobb zene

 

1. EPV - The Empire Strikes Back 159

2. EPIII - Revenge of the sith 153

3. EPI- The Phantom Menace 139

4. EPVI - Return of the Jedi 135

5. EPIV - A New Hope 126

6. EPII - Attack of the Clones 107

 

 

Legjobb jelenet

 

1. 66-os parancs (EP3) 164

2. Vader & Luke; "én vagyok az apád!" (EP5) 154

3. Luke tombolása, majd Vader visszatérése a jó oldalra (EP6) 149

4. Darth Vader születése (EP3) 127

5. Vader elégetése, és a Jedi szellemek megjelenése (EP6) 126

6. Luke nézi az iker-napok lenyugvását (EP4) 99

 

 

Legjobb női szereplő

 

1. Natalie Portman (Padmé Amidala, EP1-3) 203

2. Carrie Fisher (Leia Organa, EP4-6) 196

3. Pernilla August (Shmi Skywalker, EP1-2) 143

4. Shelagh Fraser (Beru néni, EP4) 107

5. Amy Allen (Aayla Secura, EP2-3) 95

6. Caroline Blakiston (Mon Mothma, EP6) 75

 

 

Legjobb férfi mellékszereplő

 

1. Ian McDiarmid (Palaptine/Darth Sidious, Ep1-6) 216

2. Sir Alec Guinnes (Obi-Wan Kenobi, Ep4-6) 174

3. Christopher Lee (Count Dooku, EP2-3) 143

4. Samuel L. Jackson (Mace Windu, Ep1-3) 116

5. Peter Cushing (Tarkin, Ep4) 87

6. Temuera Morrison (Jango Fett, EP2) 83

 

 

Legjobb férfi főszereplő

 

1. Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi, EP1-3) 180

2. Harrison Ford (Han Solo, EP4-6) 164

3. Hayden Christensen (Anakin Skywalker/Darth Vader, EP2-3) 147

4. Liam Neeson (Qui-Gon Jinn, EP1) 137

5. Mark Hamill (Luke Skywalker, EP4-6) 106

6. David Prowse (Darth Vader, EP4-6) 85

 

 

Legjobb forgatókönyv

 

1. EPIII - Revenge of the sith 192

2. EPV - The Empire Strikes Back 162

3. EPII - Attack of the Clones 148

4. EPVI - Return of the Jedi 120

5. EPIV - A New Hope 99

6. EPI- The Phantom Menace 98

 

 

Legjobb film

 

1. EPIII - Revenge of the sith 208

2. EPII - Attack of the Clones 156

3. EPV - The Empire Strikes Back 150

4. EPVI - Return of the Jedi 138

5. EPIV - A New Hope 89

6. EPI- The Phantom Menace 78

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát visszaolvastam, ahogy szétszedtétek ezt a topicot tegnap, úgy izgultam és nevettem, örültem közben mintha élőben olvasnám, annyi mindenhez hozzá tudtam volna szólni de most már késő és nincs most érkezésem bővebben írni. Az egyetlen kategória, amit kicsit szívfájdalommal olvastam az a legjobb zene kategória, az én izésemhez képest feje tetejére állt a sorrend, bár nem volt meglepő, hogy így alakult, azt nem mondom el miért, "megérzés" :rock: .Végül is családon belül maradt minden díj. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a zenei dolgot még mindig nem tudom hova tenni, de legyen ez az én bajom  :lol:

Miért? Nyert a legjobb ahogy az kell :rock:

 

Egyébként ha nem csak az egyéniket számitjuk akkor igy alakultak a dij-gyűjtések, ha jól számoltam (de az elszámolás jogát fenntartom :))

 

Phantom Menace (Ep.1) - 5 helyezés

 

Attack of the Clones (Ep.2) - 6 helyezés

 

Revenge of the Sith (Ep.3) - 13 helyezés

 

A New Hope (Ep.4) - 2 helyezés

 

Empire Strikes Back (Ep.5) - 7 helyezés

 

Return of the Jedi (Ep.6) - 7 helyezés

 

Vagyis elöl az ep.3, aztán az ep.5 és az ep.6 holt-versenyben, végül ep.2 és ep1, majd leghátul szó szerint kullog az ep.4 :clap:

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért? Nyert a legjobb ahogy az kell :clap:

Velem van a baj, mit csináljak vele? :rock: Az általam valaha hallott legszebb zene a Force theme (nem írok konkrét címet, mert akkor többet is írhatnék, egyébként meg Light of the Force címen az epVI-ban van, és nem az epIV-ben, az epIV-ben Binary sunset és még sorolhatnánk) és mellette az Across. Általában véve, mint zene, úgy megállják a helyüket, hogy csak na. Nem csak az SW zenék és a filmzenék között. A Force theme ráadásnak végigkíséri az egész filmet, nem véletlenül van mindenütt ott, és hangzik el annyi verzióban (pl. Throne room is ez a téma), és azzal zárul az epIII is. És nem hiába az Erő téma, mely végigkíséri a filmet, mivel az SW igazi misztikuma az Erő, hiszen hősök és gonoszok más történetekben is vannak. A hozzá való zene pedig éppen ezért a legklasszikusabb SW zene a szememben, és ami a hab a tortán, még önmagában is egy kész gyönyörűség.

Ehhez képest elég hátul végzett, és az Across is.

Az Anakin's betrayalért nem kardoskodok annyira, jobban megértem, hogy az utolsó helyen végzett :)

De mondom, ez csak nagyon személyes vélemény :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a main theme az amit bármikor bárhol meghallok rögtön elkap a hangulat. Nem véletlen, hogy ezaz a zene, amit számos nem-SW rendezvényen is felhasználnak, mivel egyrészt nagyon fülbemászó, másrészt rendkivül ünnepélyes hangulatot ad. Egyébként pedig szerintem igazságtalan lett volna a Force theme összes variációját egy kalap alá venni és úgy dijazni őket szembe a többi zenével.

 

Az Across the Stars külön meghallgatva -mondjuk az ep.2 stáblistájánál- gyönyörü, de a filmben szerintem egyszer se lett ugy isten igazán kihasználva... bezzeg az Imperial march :rock:

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első mondatod oks :lol:

Ezért lett volna értelme szó szerint venni a zenei téma megjelölést, és nem konkrét zenéket jelölni, hanem valóban témákat, amik többször több filmben is felcsendülnek. De most már tényleg csak a kákán is csomót keresek, úgyhogy ne kövezzetek nagyon meg érte :rock:

Szerintem az Across a kivégzésre való várakozáskor ki van használva rendesen, rendkívül szépen szól és óriási pluszt ad a jelenetnek. Nem sok olyan zene van, amely teljes egészében felcsendül a filmekben, csak részletekben. Így az epII említett jelenetében egyáltalán nem sikkad el az Across, zenei csúcsa a filmnek.

Egyébként nem azt mondom (vagyis írom), hogy első legyen, hanem hogy picit előrébb is végezhetett volna bármelyik, mondjuk csak dobogón :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami nagyon tetszik az Across the Stars-ban, hogy vannak nagyon felemelő részei, viszont vannak egészen drámai, sötét taktusai is... nagyon kiváncsian vártam anno a film elött, hogy ezt hogy fogják felhasználni... hát nagyjából sehogy, de az aréna résznel tényleg szépen szól :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

amit meg elszúrtak a filmben, az nincs a cd-n :rock:

De nem a soundtrack cd-re kellett szavazni, mert akkor az ep1 vitt volna mindent.

Ha nem, ha magadban lehalkítod a zajokat, peszédet, és végig a zenére koncentrálsz.

Ezt csak az ep1 cd-vel lehet megcsinálni, trilógia Soundtrackek sem pont ilyenek sőt.

ep2 és ep3-ra csak a cd alapján szavazni sovány, kevés zene, kb 50 perc a kicsit több, mint 2 órához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Across the Stars külön meghallgatva -mondjuk az ep.2 stáblistájánál- gyönyörü, de a filmben szerintem egyszer se lett ugy isten igazán kihasználva... bezzeg az Imperial march :rock:

Szerintem 2szer lett kihasználva. Egyszer az egyik rétes jelenetnél, és az arénaba vonulás.

Abban igazad van, hogy a "sötét felét" egyszer sem használták ki a filmben, sajnos.

 

Imperial March pedig akármikor felhangzik, akármilyen formában maximálisan ki lett használva. Kivéve talán amikor Yoda és Palpi harchoz készül.

Megérdemelt győzelem.

 

Főtémában teljesen igazat adok, az akkora feeling, hogy leírhatatlan, egyből a Star Wars érzésbe csöppen az ember.

Hányszor fel volt használva, csak most konkrétan néhány sport esemény jut eszembe.

98-as KEK döntőn a Chelsea erre vette át a Kek serleget.

98 vb-n a franciák erre vették át a vb trófeát.

Bayern München erre szokott bevonulni, mióta új stadionjában játszanak. VB-n is biztos erre vonulnak.

Imperial Marchot is be szokták játszani, most erre csak egy példa ugrik be. Mr Burns a Simpsonban néha ezekre a taktusokra vonul be. De mikor egy közismert gonosz színre lép egyéb műsorokban(akár kabaré), akkor is ezt szokták használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég nehéz csak a zenére figyelni a film alatt. Legalább is számomra.

Ebben maximálisan igazad van, de nagy koncentrációval sikerülhet.

 

Kár, hogy a DVD-ken nincs csak zenei hangsáv, eddig egyszer találkoztam ilyennel a Corpse Bride DVD-n. Csak zenei hangsávval, óriási élmény így nézni még azt a filmet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könnyebb helyzetben van az Imperial march, elvégre a legjobbnak tartott (már ahol) SW filmet végigkísérő és a legikonikusabb szereplőt aláfestő erőteljes zenéről van szó. A főcím meg a főcím, az azért népszerű :rock:

Én is nagyon szeretem, csak éppen nálam egy kicsivel hátrébb szerepel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor gyorsan összefoglalom a véleményemet a második félidőről, amin már nem tudtam itt lenni.

 

Legjobb fénykardpárbaj: nem lepett meg. Az érzelmi töltése ennek a legnagyobb, ez A párbaj. Ettől függetlenül a második helyezett nálam is a Baljós párbaja volt, mert az egészen EP3-ig ez volt számomra A párbaj. :rock:

 

Legjobb zenei téma: hát itt aztán majdnem mindegy volt, mi nyer. :clap: Az Acrosshoz jobban húzott a szívem, mint a többihez, de biztos voltam benne, hogy nem lesz még dobogós sem. Az Erő-téma tényleg kilógott a sorból egy picit, mert a többi önálló zeneszám volt, de a Light Of The Force megjelöléssel egyértelművé volt téve, melyik verzióról van szó (bár az az EP6-ban van... :D ). Az, hogy mennyire használták ki az egyes zenéket, és mennyire nem, szerintem ebben a kategóriában lényegtelen volt, mert ez a legjobb zenei témákról szólt, arról, ahogy azok teljes terjedelmükben és szépségükben szólnak - a CD-n. Mert a filmben lehetetlen így kibontakoztatni őket. Pl. a birodalmi induló kezdete utáni könnyed átvezetés (0:48-) sem hallatszik sehol. Az Erő-téma nagyzenekari változata (EP6 Light of The Force, 1:19-től, de főleg 1:44-2:10) a teljes sagából hiányzik, óriási bánatomra. (Bár nem tudom, hová lehetne tenni. :D De olyan gyönyörű, hogy fáj érte egy kicsit a szívem...) Az Across pedig az arénás szerelmi vallomásnál és a fináléban gyönyörűen ki van használva. :D

 

Legjobb zene: igazatok volt, majdnem kitértem a hitemből... :D A ROTS épphogycsak második helyezése okozta a legnagyobb meglepetést számomra az egész Aranyfénykard-listán. Ahogy Donát is írta, én sem tartom eléggé egységesnek ezt a filmzenét. Ebből a szempontból messze elmarad a többihez képest. Mintha született volna egy csomó önálló zenei aláfestés, de ezekből nem áll össze egy koherens filmzene, legalábbis számomra. És azért is vagyok ilyen szigorú, mert ez a film nálam a kihasználatlan zenei lehetőségek és felesleges copy-pasték filmje. :lol:

 

Legjobb jelenet: az én kedvencem Vader elégetése és a szellemek megjelenése. Azért, mert amikor ezt látom, felidéződik bennem a saga: Qui-Gon élete, Anakin és Padmé szerelme, Anakin bukása, Padmé halála, Palpatine diadala, a Jedik pusztulása, a visszavonult Yoda, Luke hatása Vaderre, a Sith pusztulása, Vader visszatérése és megbékélése a halállal. És amikor meglátom Haydent is felbukkanni, az valami óriási... Ez a jelenet számomra összefoglalja mindazt, amiről a hat rész szólt.

A Luke tombolása jelenetet leginkább a zenéje erősíti. Azt vettem észre, hogy az ekkor hallható operaszerű részletet eléggé méltatlan módon mellőzni szokták, pedig szerintem Williams egyik legsötétebben zseniális darabja lett, az utána következő, rémálomba illő uralkodói témával. Muszáj megemlítenem a villámlás zenéjét, ami a sötét oldal olyan diadalát fejezi ki (egy darabig :D ), amit nagyon hiányolok az EP3-ból. Aztán azok a zavarodott hangok, a férfikórus, és végül kibontakozik az Erő-téma, ahogy Vader ismét Jedi lesz... Csodálatos.

Az "Én vagyok az apád!" elsősorban James Earl Jones hangja miatt üt nálam nagyot. Nagyon szuggesztív módon beszél, még a nézőnek is szinte lehetetlen ellenállni neki, amikor győzködi Luke-ot.

 

Legjobb női szereplő: várható volt. Megérdemli. :)

 

Legjobb férfi mellékszereplő: dettó, sőt! Főleg az EP3-ban akkora pillanatai vannak, hogy csak na... :D Operaház minden másodperce, az Unlimited power, aztán a Once more... kezdetű mondat... Az Uralkodó megérdemelten söpört le mindenkit a pályáról. Wipe them out. All of them.

 

Legjobb férfi főszereplő: meglepett... Ewan EP1-beli alakításával nem vagyok igazán megelégedve, nagyon azt érzem, hogy nem volt még hozzászokva a Star Wars kékhátteres, nem létező szereplős, "Még egyszer, de most jobban"-stílusú rendezővel megáldott világához. :D Aztán persze belejött. :D Elárulom, hogy én is Haydent írtam az első helyre, mert az EP3-ban teljesen meggyőzött az alakítása, és az EP2-ben is bőven voltak remek pillanatai (pl. az anyja halálakor és a gyónáskor). Ford is nagyon jó, bár a karaktere nem különösebben a kedvencem, de az tény, hogy tökéletesen alakítja. :o

 

Legjobb forgatókönyv: nagyon örülök. :D Ezt a díjat szerintem nagyon megérdemelte a ROTS. Erről nem írok többet, mert már elég sokat írtam róla. :D

 

Legjobb film: vitán felül. Apropó: boldog születésnapot, ROTS. :D Minden akadékoskodásom ellenére (ami a zenére és néhány vágásra vonatkozik) ez a kedvenc Star Wars-filmem. Ahogy többen is írtátok, ez a legek filmje.

 

Én is köszönöm Krandénak az ötletet, Odynak a szavazatgyűjtést, és mindenkinek a szavazást! Szép volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy mennyire használták ki az egyes zenéket, és mennyire nem, szerintem ebben a kategóriában lényegtelen volt, mert ez a legjobb zenei témákról szólt, arról, ahogy azok teljes terjedelmükben és szépségükben szólnak - a CD-n.

Hát én már csak egy ilyen rebellis vagyok :rock: Nekem nagyon fontos, hogy milyen emociók kötnek egy-egy témához... például elképzelni se tudom, hogy egy olyan zenét jelöljek meg, amiből össz-vissz pár taktus hallatszik a filmben, de a CD-n mesésen szól (persze konkrétan ilyen nincs... csak sarkitok, hogy jobban érzödjön mire gondolok :clap:). Pl. a Birodalmi témához nálam hozzánött a vonuló csillagrombolók képe...

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.