Ugrás a kommentre

Aranyfénykard I.


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Tehát 10 lehetőség. (kivéve ahol hat)

Részemről OK.

Szerintem jó a 10 jelölt, de le kéne korlátozni a szavazati lehetőséget. pl 10ből továbbra is csak 6-ra lehet, szavazni, vagy még kevesebbre.

Egyszerűen nem kap pontot aki nem kerül a legjobb hatba, számolást is könnyíti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miközben olvasgattam egy konkrét kérdés merült fel, Bomarr-hoz szól: a földi csatákkal kapcsolatban, annyi jött le a beszélgetésből, hogy az Endori nem a kedvenc, melyik az?

Nálam az abszolut kedvenc a Hoth-i csata... egyrészt nosztalgia, másrészt a lépegetők impressziv külleme, harmadrészt maga a hangulat: egész idáig csak hallottuk, hogy milyen jó a Birodalmi haderő... pontosan céloznak, még nem győzték le őket az ep.4 nyitányáig, a Yavin-ról is kirugdosták a Lázadokat... de semmit se érne az egész, ha nem látnánk ezt a katonai gépezetet működés közben. Az eredmény pedig szerintem lenyügöző! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ugyan ezért szeretem a geonosisi és utapaui csatát is. Bár ott még nem Birodalmi Hadiflotta a neve a seregeknek, ugyan arról a seregről van szó, így ott is láthatjuk a hatékonyságukat. Sőt, a "jó lövészkedés" talán csak az ep2-3-ban érvényesült, mert az ep4-5-6-ban már többet lőnek mellé, mint bele az ellenbe :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan a Geonosis-i csata nekem elég személytelen, ami annyira nem baj... nagyrészt azt látjuk, hogy a robotok, hogy lőnek és a klónok vissza... kitört a nagy háború. Az viszont nem rémlik, hogy a csata során egyetlen jedit is látnánk elbukni. Bár gondolom itt az arénára gondoltál :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan a Geonosis-i csata nekem elég személytelen, ami annyira nem baj... Az viszont nem rémlik, hogy a csata során egyetlen jedit is látnánk elbukni. Bár gondolom itt az arénára gondoltál :)

Igen, arra. Hát nem sokat láthatunk meghalódni, de jóval kevesebben vannak, mikor körbeveszik őket, mint amikor aktiválják a fénykardjaikat. De talán csak a szemem csal meg. Valóban van benne némi személytelenség, de ez nem zavar :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig halódnak rendesen. Lendületből az elején, mikor Obi-Want mutatják, lelőnek egyett mögötte, aztán ott van az említett Toleman Trebor mester esete, a visszavonuláskor is rendesen hullanak, na meg ott az a bazi nagy hangágyú, az több Jedit a levegőbe dob, egyet átrobbant az egyik oszlopn... szóval azért pusztulnak rendesen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan a Geonosis-i csata nekem elég személytelen, ami annyira nem baj...

Szerintem sem baj, sőt, ilyennek kell lennie.

Mikor Ben szavai csengenek az ember fülében a klónháborúról, akkor én valami óriási kavalkádot képzeltem el, fejelten össze-vissza öldöklést.

Klón háború kirobbanása a Geonozison valóban személytelen, gigantikus, nekem pont ez tetszik benne, olyan nagyszabású, hogy az ember elképzelni sem tudja, hogy ilyet kontrollálni lehet, aztán megyünk a szepi irányítóterembe, máris tisztább a kép, ott már mód van takikázásra, de a túl erő az túlerő. Azon az holovetítő asztalon nam tűnik olyan átláthatatlannak a csata, amikor viszont a klónokkal vagyunk a közepén olyan átláthatatlan. Mikor a klóncsapatok megindulnak egy-egy Jedi vezetésével a droidok felé, mind-mind olyan apró mozzanat, amire azt mondom: Igen, Ez a klón háború, amiről Ben beszélt Luke-nak. Monumentális, óriási...

 

Ennek a győzelemnek örültem talán legjobban, nem mintha a Hoth-ot nem szeretném, sőt, de a Geonozis az én Hoth-om.

Mindig Ben Luke-nak mesélt dolgai érdekeltek legjobban az előzményfilmekből:

Apád kitűnő pilóta volt mikor megismertem -> Podrace

Klón háború -> Geonozis

Vader elárulta a Jediket -> Order 66

Ezek a Prequelek legnagyobb dolgai.

Örülök, hogy valamilyen szinten minden nyert valami díjat, Lépegetők jármű, Geonozis csata, Order 66 jelenet.

Ez így tök igazságos. Nem volt ilyen téren egyeduralkodó. Osztoztak, mint a testvérek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A genosisi csatában a monumentalitás a legjobb, és a tudat, hogy ez a klónháború nyitó csatája. Nagyobb jelentőséggel bír mint a Hothi csata, ami csak egy szimpla ütközet. :)

 

Egyébkén a Jedik is hullanak rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az abszolut kedvenc a Hoth-i csata... egyrészt nosztalgia, másrészt a lépegetők impressziv külleme, harmadrészt maga a hangulat: egész idáig csak hallottuk, hogy milyen jó a Birodalmi haderő... pontosan céloznak, még nem győzték le őket az ep.4 nyitányáig, a Yavin-ról is kirugdosták a Lázadokat... de semmit se érne az egész, ha nem látnánk ezt a katonai gépezetet működés közben. Az eredmény pedig szerintem lenyügöző! :)

Hát nekem is az volt az első helyen sokáig, aztán mielőtt leadtam volna a szavazataimat megnéztem a Geonosisit más szemmel és átbillent persze azért az is rásegített, hogy Odyval beszélgettünk róla és rávilágított dolgokra. Nem használt elmetrükköt esküszöm :D. Nekem leginkább a beállítások tetszenek, ahogy a Klónok közé vegyülünk, mintha ott futnék egy kamerával a vállamon köztük :D .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig halódnak rendesen. Lendületből az elején, mikor Obi-Want mutatják, lelőnek egyett mögötte, aztán ott van az említett Toleman Trebor mester esete, a visszavonuláskor is rendesen hullanak, na meg ott az a bazi nagy hangágyú, az több Jedit a levegőbe dob, egyet átrobbant az egyik oszlopn... szóval azért pusztulnak rendesen :)

De én a Geonosis-i csatára mondtam, hogy nem látunk elhulló jedit, nem az arénára :D

 

Ami miatt nálam a Geonosis nem veheti fel drámaiságban a versenyt a Hoth-i csatával: az elöző egy megrendezett ütközet, ahol mindkét felet ugyanaz az ember irányitja. Mivel már jól előre ellett tervezve minden, igy nyilván az a fél győz, amelyiket a bábjátékos győzni akar látni. Nyilván a vesztes fél kapja a gyengébb fegyvereket (lásd: droidok). A Lázadás teljesen másról szól... ez tényleg élet-halálharc a gonosz ellen, és a Hoth-i ütközet sokkal belsőségesebb is. Ahogy a lázadók visszavonulót fújnak és futnak a robosztus, feltartoztathatatlanul menetelő lépegetők elől az egy borzasztóan erőteljes kép (és itt a szó drámai értelmében értem, mert erőltejes képek vannak a Geonosison is... pl. a lelőtt Föderációs hajó, de az inkább cool :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami miatt nálam a Geonosis nem veheti fel drámaiságban a versenyt a Hoth-i csatával: az elöző egy megrendezett ütközet, ahol mindkét felet ugyanaz az ember irányitja.

A Lázadás teljesen másról szól... ez tényleg élet-halálharc a gonosz ellen, és a Hoth-i ütközet sokkal belsőségesebb is.

Van abban valami, amit írsz, így még soha nem gondoltam át :D A probléma ott kezdődik nálam, hogy nézni jobban szeretem a geonozisi csatát, a hoth-it pedig nem nagyon (plusz amit eddig is írtam). Az eddig írtakhoz tartom magam, de az írásodat átgondolva, egy kicsit javul a hoth-i csata megítélése :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami miatt nálam a Geonosis nem veheti fel drámaiságban a versenyt a Hoth-i csatával: az elöző egy megrendezett ütközet, ahol mindkét felet ugyanaz az ember irányitja. Mivel már jól előre ellett tervezve minden, igy nyilván az a fél győz, amelyiket a bábjátékos győzni akar látni. Nyilván a vesztes fél kapja a gyengébb fegyvereket (lásd: droidok). A Lázadás teljesen másról szól... ez tényleg élet-halálharc a gonosz ellen, és a Hoth-i ütközet sokkal belsőségesebb is. Ahogy a lázadók visszavonulót fújnak és futnak a robosztus, feltartoztathatatlanul menetelő lépegetők elől az egy borzasztóan erőteljes kép (és itt a szó drámai értelmében értem, mert erőltejes képek vannak a Geonosison is... pl. a lelőtt Föderációs hajó, de az inkább cool :))

Szerintem a Hoth-i csatának a vágása is jobb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam egálban van mindkét csata.Amit Bomar írt a Hoth-i csata drámaiságáról azzal teljesen egyetértek.Viszont a geonosisiban is van ilyen de azt nem látjuk.A drámát inkább az a tudat szolgáltatja, hogy vége az EP 1-ben bemutatott békés köztársaságnak, mostantól a Jedik nem viszonylag békés küldetéseket fognak végrehajtani mint a a béke és igazság őrei, hanem katonaként háborúban résztvenni, egy olyan dologban melyhez nem értenek.A tanítványokat sem képezhetik ki normálisan, hamarabb kell belőlük lovagot kreálni.Magyarán a Rendnek olyan formában ahogy az EP1-ben láttuk ,vége.Tudjuk, hogy rengeteg Jedi fog meghalni egy értelmetlen háborúban, hogy ez a háború fog Darth Vaderhez és a Birodalomhoz vezetni.Ezért érzem én ugyanolyan drámainak ezt a csatát mint a Hoth-it.Persze a fentieket nem látjuk csak érezzük.

Amiért még nagyon tetszik a geonosisi csata, hogy bemutatják a Jedik sebezhetőségét.Amiről Qui-Gon mondott(Bárcsak úgy lenne) Anakin állítására(Egy Jedit nem lehet megölni), azt itt tökéletesen bemutatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Már több mint fél éve annak, hogy egy remek díjátadót tartottunk. Remélem emlékeztek még rá. :) Ezentúl hagyomány lesz! Évente, május 18.-ai díjátadóval. Tehát lehet készülni 2007 május 18.-ára! Terveim szerint szélesebb kör bevonásával, nagyobb adatbázist lehet majd összesíteni. Remélem az is olyan jó móka lesz, mint az idei volt!

 

Apropó, lokatelli készül egy mindenre kiterjedő elemzéssel az idei díjátadóról. Én is kíváncsian várom. :lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minek mentetted el? Itt mindig olvashatod. :lol:

 

Egyébként nagyon izgalmas lesz majd megfigyelni az esetleges változásokat. Vajon jövőre is tarolni fog az EPIII?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legjobb női szereplő

 

Natalie Portman  (EP1-3)

 

Úgy látszik nincsenek is olyan nagy fenntartások vele kapcsolatban mint gondolhattuk volna, és szerintem az EPIII-ban az SW Saga legjobb női alakítását nyújtja.

Neki köszönhetően ha jelölve lett volna, Obi Padménál tett látogatása Mustafar előtt nálam a 66-os parancsot vastagon überelte volna a legjobb jeleneteknél.

Rövidke jelenet de nekem majd megszakad a szívem tőle.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jó öreg JEJ-t nagyon hiányoltam a jelöltek közül.

Igaz csak a hangját halljuk négy részben de a szerepe az EP4-5-6 során nagyon meghatározó szerepet játszott.

Azt nemtom milyen kategóriában lehetett volna jelölni, talán a legjobb férfi mellékszereplőjében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.