Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Nem olvasom el a Spoileres pletyit, de már nagyon kíváncsi vagyok filmre.

Péntek lesz a napja és én hiszek. Mint Alien film előtt, hiszek ebben is. 

@Darth Riddickhez hasonlóan várom és szeretném a Promi/Cove-kapcsolatot, nagyon érdekel, hogy hogy nyúlnak a témához. 

 

Aliens után játszódik majd, jó ez az értesülés? 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az Alien: Romulus 49 évvel játszódik a Prometheus, 38 évvel az Alien: Covenant, 20 évvel az Alien és 5 évvel az Alien: Isolation után. Valamint 37 évvel játszódik az Aliens és az Alien3 és 239 évvel az Alien Resurrection előtt.

 

Aztán nekem nem ám spoilerezni, mert én csak hétfőn látom. De már nagyon várom. Lehet előtte még vasárnap megnézem az Alient, bemelegítésként. Úgysem láttam még idén... Sokszor.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 08. 13. - 18:57, Dzséjt írta:

Hogy tetszen jobban, mint a Prometheus és az Alien: Covenant. Ne rúgja tökön és köpje szemen az eredeti négy filmet, koherensen illeszkedjen bele azok kontiunitásába.

Szóval a te szemedben prequel duó nagy zárójelben van? 

Nem is szeretnéd ha lenne kapcsolat azokkal is? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Szóval a te szemedben prequel duó nagy zárójelben van? 

Nem is szeretnéd ha lenne kapcsolat azokkal is? 

Őőőő... Te melyik kő alatt éltél eddig? Szerintem az is tudja, hogy nem szívlelem a Prometheust, aki sosem hallott rólam. :lol: Az Alien: Covenant pedig csak azért tetszik jobban, mert abban végre van xenomorph, még ha az egy preatomorph is, meg kevésbé ellenszenvesek a főszereplői.

Zárójelben nincsenek, pontosabban szólva, nem ignorálom a létezésüket. Elfogadtam, hogy az univerzum részei, bár a Prometheust még mindig nagyon utálom, az A:C-t meg, hát az AVP-filmeknél jobb, de ennyi. Mondjuk azt sokkal szívesebben nézem meg, mint a Prometheust.

Kapcsolatot igazából nem nagyon akarok, ha csak annyit nem, hogy bemondják: "a Covenant fél úton az Oregai felé felrobbant és nem maradtak túlélők" vagy, hogy "megtalálták a Prometheus roncsait az XY-rendszerben*, lapozhatunk". :evil: De nem, nem igazán vágyom kapcsolatra a Romulus és a két előzményfilm között. Igazából még nagyon a többi filmmel sem várok kapcsolatot azon túl, amit már a trailer is mutatott: felismerhető az Alien és az Aliens építészeti stílusa a Romulus állomásban és a kolónián, vannak hasonló eszközök mindkét filmből, aztán ennyi. A Nostromo felrobbanása lokális, elzárt és már húsz éve történt esemény volt, az Aliens cselekménye meg majdnem 40 évre van. Még a Hadley's Hope kolónia sincs meg ekkoriban. Persze nyilván nem vagyok ellene, de azért nem kell semmi komoly. Igazából annak örülnék, ha a film teljesen meg tudna állni a saját lábán.

 

*Bárhol, csak ne a Zeta II Reticuliban. A Prometheus legnagyobb ellentmondása, hogy az LV-426 és az LV-223 is ugyanazon bolygó, a Calpamos körül kering, ami fizikai képtelenség.

 

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Én vasárnap nézem, már alig várom.

Ó, hát ez eléggé eltér attól, amit a múltkor mondtál. "Megint egy alien film, ugyanaz, mint a többi. Megint kikell a lény valakiből, embereket öl, unalmas, ki kíváncsi rá." Valami ilyesmi volt. :P 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a Colonial Marines már nem képezi részét a kánonnak, így nem tudni, mi történt a Derelicttel a filmek szempontjából. Az atmoszféra processzor felrobbanása nem érintette, mert Bishop szavai szerint az csak 4 mérföldes körben tarolt le mindent, a roncs viszont ennél jóval messzebb volt, ráadásul hegyek vették körbe. Az egyik népszerű feltételezés, hogy az Alien: Isolation és az Aliens közötti földrengés, ami megrongálta a hajót (az Aliens-ben ugye az egyik szára már letört), rengeteg tojást is elpusztított. Aztán a túlélők közül több kikelt, amikor a telepesek elmentek oda, a maradékkal meg végzett a sugárzás vagy a robbanás utáni tektonikus mozgások (mivel az atmoszféra processzor egy része a föld alatt volt, a termonukleáris robbanás okozhatott földrengéseket).

 

Az Alien EU viszont többzsör is foglalkozott már vele. Az Aliens: Colonial Marinesben a Weyland-Yutani Crp. a köré építette fel az Origin létesítményt, ahol a roncsból kihozott tojásokból kialakított egy második LV-426-os fészket, miután nem sikerült Ripley-ből megszerezni a királynőt. Az 1999-es Aliens vs Predator című videójátékban is szerepel a Derelict, hasonló körülmények között, mint a későbbi játékban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, ati írta:

Az Aliens végén mi történt az idegen űrhajóval?
Hisz az tele van tojásokkal, valahogy mégsem foglalkoznak vele később. 
Nem úgy van hogy csak a kolónia robbant fel.

Nem. Durrant az egész LV-426... Szerk: akkor ez kuka bocs, régi berögződés. 

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Őőőő... Te melyik kő alatt éltél eddig? Szerintem az is tudja, hogy nem szívlelem a Prometheust, aki sosem hallott rólam. :lol: Az Alien: Covenant pedig csak azért tetszik jobban, mert abban végre van xenomorph, még ha az egy preatomorph is, meg kevésbé ellenszenvesek a főszereplői.

Zárójelben nincsenek, pontosabban szólva, nem ignorálom a létezésüket. Elfogadtam, hogy az univerzum részei, bár a Prometheust még mindig nagyon utálom, az A:C-t meg, hát az AVP-filmeknél jobb, de ennyi. Mondjuk azt sokkal szívesebben nézem meg, mint a Prometheust.

Kapcsolatot igazából nem nagyon akarok, ha csak annyit nem, hogy bemondják: "a Covenant fél úton az Oregai felé felrobbant és nem maradtak túlélők" vagy, hogy "megtalálták a Prometheus roncsait az XY-rendszerben*, lapozhatunk". :evil: De nem, nem igazán vágyom kapcsolatra a Romulus és a két előzményfilm között. Igazából még nagyon a többi filmmel sem várok kapcsolatot azon túl, amit már a trailer is mutatott: felismerhető az Alien és az Aliens építészeti stílusa a Romulus állomásban és a kolónián, vannak hasonló eszközök mindkét filmből, aztán ennyi. A Nostromo felrobbanása lokális, elzárt és már húsz éve történt esemény volt, az Aliens cselekménye meg majdnem 40 évre van. Még a Hadley's Hope kolónia sincs meg ekkoriban. Persze nyilván nem vagyok ellene, de azért nem kell semmi komoly. Igazából annak örülnék, ha a film teljesen meg tudna állni a saját lábán.

 

*Bárhol, csak ne a Zeta II Reticuliban. A Prometheus legnagyobb ellentmondása, hogy az LV-426 és az LV-223 is ugyanazon bolygó, a Calpamos körül kering, ami fizikai képtelenség.

 

Ó, hát ez eléggé eltér attól, amit a múltkor mondtál. "Megint egy alien film, ugyanaz, mint a többi. Megint kikell a lény valakiből, embereket öl, unalmas, ki kíváncsi rá." Valami ilyesmi volt. :P 

Bocsánat, beszéltünk már erről, nagyjából vágom is a véleményed, de azért nem él bennem annyira, mint ha személyesen barátok lennénk. 

Köszi a választ. 

Én a Prometheus /Covenant + Alien-nel hangolódtam. 

Mindkét film pre-film esetében az fáj, hogy jobbak lennének ha benne lennének a külön extraként szereplő anyagok. 

Az eredeti BD-ket néztem extrâkkal együtt és nagyon kellenek nekem az illyen adalékok, hogy TED expó Guy Pearce-szel. Nagyon jó lenne nyitánynak. És a kimaradt  jelenetek közül is sok jobbá tette volna a filmet. A nyitány a több Tervezővel, ugyanígy a Tervező megszólal jelenet, baromi ütős, hátborzongató. A Fifield támadás is jobb a nyúlott xeno szerű deformálódással, mert az is arra utal, hogy ez a patogén egy irányba mutat, lehet vele keverni-kavarni, de akkor is. Egyszer ott lesz a klasszik xeno. 

A Covenant hoz, meg annyira kell a "Crossing", mint egy falat kenyér. Nem hiszem el, a mai napig,hogy hogy bánhatott így Shaw karekterével ez a sztori?! Tudom, téged idegesít Shaw. De akkor is ott volt N. Rapace és egy szánalmas cameo, és pár említés? 

Hogy a francba csinált David tojásokat, klasszik facehuggerekkel? Tojhatta volna őket, egy agyonnyegtettett Shaw-PreQueen is, egy "please kill me!" jelenetben. De nem. David megteremté a fajt még alternatívabb módon. + a film eleji neomorphok vagy mik. Oké, tetszenek. Bizarrak, meg durvák is. De egy bolygó, - még ha nem is ez a helyszín volt a 'Paradise'-, ahol egy sz@ros gombaféle ilyet mutál, oda nem kell David bombázása, hogy egy épeszű lakó se legyen rajta. De voltak itt sokan, búzamezōkkel. Hmm.. Nekem ezeket nehéz befogadnom, szóval még egy fokkal kevesebb a bajom a Prometheus szal, mint a Covenant tal. A kitörő embrió meg olyam mint a kifejlett, csak kicsiben. 

 

Szóval nem is tudom mit akarok. 

Várok, hiszek, tudom szeretni a Prometheus t és a Covenant ot is hibáival együtt, de sajnálatos, hogy nagyon a saját útjukat járják, vagy Scott-tét vagy nem tudom, de a rajongókét nem annyira. 

Szóval a meglévő anyagokkal is jobbá lehetne tenni ezen fimeket a saját világukban, kár minden egyes rossz kanyarért. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, csoli1138 írta:

Hogy a francba csinált David tojásokat, klasszik facehuggerekkel? Tojhatta volna őket, egy agyonnyegtettett Shaw-PreQueen is, egy "please kill me!" jelenetben. De nem. David megteremté a fajt még alternatívabb módon.

Igazából David alternatív tojásgyártása visszavezethető lehetne az eggmorphing-ra, amit eredetileg terveztek az Alien-hez (a királynőt Cameron találta ki az Alienshez), a rendezői változatban többé-kevésbé benne is van. Vagyis látható Brett maradványai, amin már kivehető a tojás néhány jellegzetessége, és Dallas is azért akart meghalni, mert már őt is elkezdte a lény átformálni tojássá. Szóval David teremtésébe akár bele is lehet látni, hogy ő is eggmorphing-gal teremtette meg az első tojásokat.

 

56 perccel korábban, csoli1138 írta:

De egy bolygó, - még ha nem is ez a helyszín volt a 'Paradise'-, ahol egy sz@ros gombaféle ilyet mutál, oda nem kell David bombázása, hogy egy épeszű lakó se legyen rajta.

Azt a sz*ros gombaféle (egg sack a neve) David bombázása és az utána lefolytatott 11 évnyi genetikai kísérletezés teremtette, nem őshonos. A neomorphok David kreálmányai, látható is a fejlődési folyamat a laborjában. És még csak nem is a háttérben mutatják, konkrátan végigmegy a kamera azon, hogyan fejlődött ki a neomorph. Sőt David még mondja is, hogy a bolygón már nem él más, csak az ő teremtményei.

 

56 perccel korábban, csoli1138 írta:

Az eredeti BD-ket néztem extrâkkal együtt és nagyon kellenek nekem az illyen adalékok, hogy TED expó Guy Pearce-szel. Nagyon jó lenne nyitánynak. 

A TED expó jelenetet sosem szánták a filmbe, az mindig is különálló alkotásként volt kezelve, ahogy a David modelleket bemutató videók, vagy az egyéb, a Weyland Crp. honlapjához gyártott anyagok.

És szerintem baromi rossz lenne nyitánynak, mert akkor ezzel kezd a film, aztán visszaugrunk több millió évet az időben a mérnök emberteremtő projektjéig, aztám megint előre az időbe pár millió évet, amikor Shawék felfedezik a fali rajzokat amik több ezer évre előre megjósolták, hol fognak állni a Zeta II Reticuli bolygói. Ez így elég gáz lett volna.

 

53 perccel korábban, csoli1138 írta:

A kitörő embrió meg olyam mint a kifejlett, csak kicsiben. 

Azért nem teljesen. Az imp bőre még nem kitines, ráadásul fehéres és itt-ott áttetsző. Hiányzanak a vállkitüremkedések, a bordák, a csövek a hátáról.

Amúgy ez nem egyedi dolog, a kutyából/ökörből kikelt lény még közelebb állt a kifejlett példányhoz, mint az imp. Sőt az Aliens-ben a telepesből kikelt lénynek is voltak már karjai, ahogy a Ripley-ből kikelő királynő jellegzetességei (fejforma, négy kar, láb, farok) is megvoltak.

A preatormorph fejlődési sebessége meg Davidnek hála extrém gyors, sokszorosan gyorsabb, mint egy xenomorph-é (noha ott is láttunk már gyors beültetést), így nem csoda, hogy már előrehaladott állapotban bújt elő.

 

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Most akkor mi is az Alien alapja? Az egyik faj ki akarta írtani a másikat és készítettek ehhez egy biológiai fegyvert? 

Ilyenről szó sincs. :) 

David 11 évnyi genetikai kutyulással teremtett egy, a xenomorph-oz közeli lényt, a preatomorph-ot (Alien: Covenant), hasonlóan ahhoz, ahogy az emberek is sikeresen összehoztak egy a xenókhoz közeli fajt (Alien: Resurrection). Ennyi, amit tudni. Hogy a xenomorph honnan jött vagy miért létezik, azt hála az égnek még semmi sem árulta el.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az a A0-3959X.91 – 15-ös kemikália, hétköznapibb nevén a fekete kemikália vagy fekete lé vagy patogén. A Mérnökök eme cucca rendkívül könnyen képes mutációt okozni a növényeken kívül bármilyen létformában. De, hogy ennek van-e valami köze a xenomorph-okhoz és ha igen, mennyi, azt nem tudni. Annyi bzitos, hogy 11 éven át tartó, egy egész bolygóra kiterjedő, irányított genetikai kísérletsorozattal meg lehetett teremteni a preatomorph-ot, ami már majdnem xenomorph.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt

Jó volt olvasni a válaszokat, a legértékesebb infó számomra most az volt, hogy David volt az oka a "gombáknak" is. 

Szóval hivatalosan nem igazi xeno-k vannak a Covenant-ban. 

Ezt kevesen tudják az biztos. Sokan a faj születését is Davidnek adják a Covenant óta, de nyugi azért én tudtam, hogy bonyolultabb a helyzet, sőt szerintem már túl is van bonyolítva. Durva anyag a patogén és neki meg teremtésvágya van, ez a kettő szépen le is jön. De az is durva, hogy Te milyen szinten elástad magad ezekben, pedig nem szívleled a két filmet igazán. 

Szóval akkor lehet és van is tiszta lapja a Romulusnak, hogy ne David gyermekeivel találkozzunk benne, hanem a szokásosan rejtélyes fajjal. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, csoli1138 írta:

De az is durva, hogy Te milyen szinten elástad magad ezekben, pedig nem szívleled a két filmet igazán.

Mint írtam, nem ignorálom a létezésüket és elfogadtam, hogy az univerzum részei, így ezeket is megismertem alaposan. Sőt mostanra megkerülhetetlen része, hisz rengeteg dologban felbukkannak. A rendező szerint a Romulusban is lesz kapcsolat a Covenanttal is, legalábbis cím szerint ezt említette a korábbi két film közül.

 

14 perccel korábban, csoli1138 írta:

Szóval hivatalosan nem igazi xeno-k vannak a Covenant-ban. 

Így van, ugyanúgy nincs benne igazi xenomoprh, mint ahogy az Alien Resurrectionben sincs. Az Alien-univerzumban játszódó filmek közül csak az első háromban van igazi xenomorph. Illetve feltételezem, hogy valahonnan a Romulusban is ilyenek kerülnek elő.

Az átlag néző biztos nem tudja ezt, de ők már a Prometheus végén megjelent deacont is xenomorph-nak tartják, szóval... De, ha más nem, majd az Alien: Earth helyre teszi ezt, mert kábé a Prometheus-szal egyidőben fog játszódni. Kivéve persze, ha ez még jobban összekutyulja a dolgokat. Igazából tartok a szériától, keveset tudni róla és az sem bíztató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok nem kaptak flancos nevet, szimplán klónozott (cloned) xenomorph a nevük, ami azért kicsit pontatlan, hiszen egyedül a királynő klón, a többi már természetes úton született. Ugyanakkor a királynő xeno-ember hibrid, és az emberi géneket a drónjainak is továbbörökítette, így azok is hibridek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A korábbi napokban melegítettem egy kicsit az Isolation kipörgetésével, és ma megnéztem az új filmet. A látvánnyal és a hangulattal nem volt gond (háttérben néha feltűnik az Isolationben annyira jól ismert  emergency telefon is, ahol a játékot lehet menteni :D ), azonban vannak dolgok, amik hát... erős belemegyarázást igényelnek, hogy a korábbi filmekkel stimmeljen.

Spoiler

A fekete lötyit szerintem jól kezelték, a Dzséjt által írt spoiler annyira nem volt zavaró (én nem tudtam róla),

viszont az iram elég kapkodósra sikeredett a végére.

 

Összességében szerintem az Aliens óta legjobb film a szériában, de még hagynom kell kicsit ülepedni.

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ó, hát ez eléggé eltér attól, amit a múltkor mondtál. "Megint egy alien film, ugyanaz, mint a többi. Megint kikell a lény valakiből, embereket öl, unalmas, ki kíváncsi rá." Valami ilyesmi volt. :P 

 

A szokásos pillanat igazsàga. Akkor az volt a vélemenyem most ez. Sokszor változik hisz történnek dolgok és alkalmazkodom hozzà. Nem kőbe vésett igazság amit mondjuk 2016-ban ìrtam. Gyerekkoromban utáltam a főtt tojást ma meg imádom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Azért a spoilerkapcsolót használhattad volna... :angry: De az jó, hogy tetszett.

Sry. :clap2:Az írás előtt visszaolvastam a topicot, és közben annyi szó esett róla, hogy megfeledkeztem arról, hogy spoileres az infó. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jöttem ki a filmről. 

 

Wow! - Ennyit röviden egyelőre!

 

Azért remélem még mindig, hogy a Scott felé előzmény harmadik filmjét is megkapjuk valamikor, de igazából adta azt a Romulus, amit vártam tőle (kapocs az előzményekkel) méghozzá parádésan!

 

Még kattog az agyam a filmen, az az igazság, hogy van is min...

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztosan lesz olyan, akiét tönkre teszi a Romulus!

Amúgy fostak, hogy a FOX felvásárlása után a Deadpool és az Alien is ki lesz herélve.... de minimum a 18+-os korhatárt bukják a Disney érában készült filmek, hát nem bukták (bár a Romulus nálunk 16-os besorolású, azért vannak benne húzós jelenetek!) Véleményem szerint a Disney égisze alatt készült el ezeddig a legvérgőzösebb és leg elborultabb (tényleg 18+-os) Deadpool film és a Romulus sem volt piskóta! Szóval ennyit arról, hogy a Disney nem mer véres és brutális lenni.... DEHOGYNEM!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.